Постановление суда № 74861727, 22.06.2018, Апеляційний суд Херсонської області

Дата принятия
22.06.2018
Номер дела
766/1343/18
Номер документа
74861727
Форма судопроизводства
Гражданское
Государственный герб Украины

АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Номер справи: 766/1343/18

Номер провадження: 22-ц/791/1059/18

У Х В А Л А

про залишення апеляційної скарги без руху

22 червня 2018 року м. Херсон

Суддя судової палати з розгляду цивільних справ Апеляційного суду Херсонської області ОСОБА_1, розглянувши матеріали цивільної справи за апеляційною скаргою ОСОБА_2 на рішення Херсонського міського суду Херсонської області від 10 квітня 2017 року у справі за позовом ОСОБА_2 до Одеського державного екологічного університету про поновлення строків звернення до суду, поновлення на роботі, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу та відшкодування моральної шкоди,

В С Т А Н О В И В :

Рішенням Херсонського міського суду Херсонської області від 10 квітня 2017 року було поновлено позивачу строк звернення до суду та відмовлено в задоволенні позову про поновлення на роботі, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу та відшкодування моральної шкоди.

На зазначене рішення позивачем подана 13 червня 2018 року апеляційна скарга.

Апеляційна скарга подана після закінчення 30-денного строку, установленого ч.1 ст.354 ЦПК України (оскільки розгляд справи відбувся без повідомлення сторін і відповідно рішення підписано без його проголошення, то датою ухвалення рішення є дата складення повного рішення, отже за відсутності скороченого рішення вважається, що саме 10.04.2018 року судом було підписано повне рішення, а тому останнім днем подачі скарги є четвер, 10 травня 2018 року), і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку. Більш того, скаржник зазначає, що оскільки повний текст рішення вона отримала 16.05.2018 року, то строк подання скарги нею не порушено.

Слід зазначити, що така позиція скаржника була виправдана при дії попередньої редакції ЦПК України, проте з 15.12.2017 року діє чинна редакція вказаного Кодексу, за якою кардинально змінилася норма про строк на апеляційне оскарження судового рішення.

Так, відповідно до положень ст.354 ЦПК України: апеляційна скарга на рішення суду подається протягом 30 днів, а на ухвалу суду – протягом 15 днів з дня його (її) проголошення (абз.1 ч.1); якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення (абз.2 ч.1); учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження: 1) на рішення суду – якщо апеляційна скарга подана протягом 30 днів з дня вручення йому повного рішення суду; 2) на ухвали суду – якщо апеляційна скарга подана протягом 15 днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду (ч.2); строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у ч.2 ст.358 цього Кодексу (ч.3).

Тобто, згідно новому порядку, якщо скаргу не подано у визначений строк з дня проголошення чи складення (якщо було проголошено скорочене судове рішення) повного судового рішення, то в будь-якому разі необхідно ставити питання про поновлення строку на його апеляційне оскарження, але, в основному, якщо скаргу подано протягом 30 днів з дня вручення повного рішення або протягом 15 днів з дня вручення ухвали.

За положеннями ст.357 ЦПК України: апеляційна скарга залишається без руху також у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених ст.354 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом 10 днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду апеляційної інстанції з заявою про поновлення строку або вказати інші підстави для поновлення строку (ч.3); якщо заяву не буде подано особою в зазначений строк або вказані нею підстави для поновлення строку на апеляційне оскарження будуть визнані неповажними, суд відмовляє у відкритті апеляційного провадження у порядку, встановленому ст.358 цього Кодексу (ч.4).

Таким чином, вказана обставина згідно ч.3 ст.357 ЦПК України є підставою для залишення апеляційної скарги без руху та надання заявнику строку тривалістю 10 днів з дня вручення цієї ухвали для подання заяви про поновлення строку.

Керуючись ст.ст.185, 356, ч.3 ст.357 ЦПК України,

У Х В А Л И В:

Апеляційну скаргу ОСОБА_2 на рішення Херсонського міського суду Херсонської області від 10 квітня 2017 року залишити без руху.

Надати скаржнику строк в 10 днів з дня вручення цієї ухвали для подачі до Апеляційного суду Херсонської області заяви про поновлення строку на апеляційне оскарження вказаного рішення, з посиланням на номер справи №:22-ц/791/1059/18.

Роз’яснити скаржнику, що в разі невиконання вимоги про подання заяви про поновлення строку у встановлений строк, у відкритті апеляційного провадження буде відмовлено.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя В.В. Майданік

Часті запитання

Який тип судового документу № 74861727 ?

Документ № 74861727 це Ухвала суду

Яка дата ухвалення судового документу № 74861727 ?

Дата ухвалення - 22.06.2018

Яка форма судочинства по судовому документу № 74861727 ?

Форма судочинства - Гражданское

Я не впевнений, що мені підходить повний доступ до системи YouControl. Які є варіанти?

Ми зацікавлені в тому, щоб ви були максимально задоволені нашими інструментами. Для того, щоб упевнитись в цінності і потребі системи YouControl саме для вас - замовляйте безкоштовну демонстрацію продукту. Також можна придбати доступ на 1 добу за 680 гривень.
Детальна інформація про ліцензії та тарифні плани.

В якому cуді було засідання по документу № 74861727 ?

У чому перевага платних тарифів?

У платних тарифах ви отримуєте іформацію зі 180 джерел даних, у той час як у безкоштовному - з 22. Також у платних тарифах доступно більше розділів даних та аналітичні інструменти миттєвої оцінки компаній, ФОП, та фізосіб.
Детальніше про різницю в доступах на сторінці тарифів.

Данные о судебном решении № 74861727, Апеляційний суд Херсонської області

Судебное решение № 74861727, Апеляційний суд Херсонської області было принято 22.06.2018. Форма судопроизводства - Гражданское, форма решения – Постановление суда. На этой странице вы сможете найти полезные данные об этом судебном решении. Мы обеспечиваем удобный и быстрый доступ к актуальным судебным решениям, чтобы вы могли быть в курсе последних судебных прецедентов. Наша база данных включает полный спектр необходимой информации, позволяя вам легко находить полезные данные.

Судебное решение № 74861727 относится к делу № 766/1343/18

то решение относится к делу № 766/1343/18. Компании, указанные в тексте настоящего судебного документа:


Наша платформа позволяет поиск по разным критериям, таким как регион или название суда. Также в личном кабинете есть возможность подробной настройки, что существенно ускоряет процесс поиска данных. Это позволяет продуктивно экономить ваше время при получении необходимой информации из реестра судебных решений и других официальных источников.

Предыдущий документ : 74861716
Следующий документ : 74861728