
Справа № 709/982/18
3/709/533/18
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
13 червня 2018 року смт. Чорнобай
Суддя Чорнобаївського районного суду Черкаської області Чубай В.В., розглянувши адміністративні матеріали, що надійшли від Національного природного парку "Нижньосульський", про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, українця, громадянина України, який мешкає за адресою: вул. Садова, 135 б, м. Прилуки, Чернігівська область, не працюючого, одруженого, ідентифікаційний номер в матеріалах відсутній,
за ст. 91 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі – КУпАП), –
в с т а н о в и в:
До Чорнобаївського районного суду Черкаської області надійшли адміністративні матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст. 91 КУпАП.
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення від 14 квітня 2018 року
№ 007818 ОСОБА_1 14 квітня 2018 року об 11:00 ловив рибу вудкою на території Національного природного парку "Нижньосульський" (далі - НПП "Нижньосульський"), в затоці річки Сула поблизу с. Мохнач Чорнобаївського району Черкаської області в заборонно-неростовий період та виловив рибу лящ у кількості 2 штуки вагою 1 кг, чим завдав державі збитків у розмірі
602,00 (шістсот дві гривні 00 копійок) гривень. Своїми діями ОСОБА_1 порушив вимоги
п. 3.8 Режиму використання водних живих ресурсів та пересування плавзасобів у межах території Національної природного парку "Нижньосульський", за що ст. 91 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність. У ОСОБА_1 вудка та риба не вилучалися.
ОСОБА_1 у судове засідання не з’явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення, про причини неявки до суду не повідомив. Згідно з наявними в протоколі про адміністративне правопорушення поясненнями ОСОБА_1 останній вину у вчиненні адміністративного правопорушення не заперечував.
Розглянувши адміністративні матеріали, суд встановив таке.
Відповідно до ст. 91 КУпАП порушення правил охорони та використання територій та об'єктів природно-заповідного фонду (здійснення в межах територій та об'єктів природно-заповідного фонду, їх охоронних зон, а також територій, зарезервованих для наступного заповідання, забороненої господарської та іншої діяльності, порушення інших вимог режиму цих територій та об'єктів, самовільна зміна їх меж, невжиття заходів для попередження і ліквідації негативних наслідків аварій або іншого шкідливого впливу на території та об'єкти природно-заповідного фонду) – тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від дев'яти до двадцяти чотирьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення та незаконно добутих природних ресурсів чи без такої і на посадових осіб – від п'ятнадцяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення та незаконно добутих природних ресурсів.
Вина ОСОБА_1 у вчиненому адміністративному правопорушенні за наведених вище обставин підтверджується даними, що містяться у протоколі про адміністративне правопорушення від 14 квітня 2018 року № 007818.
З огляду на викладене суд вважає, що ОСОБА_1 порушив вимоги п. 3.8 Режиму використання водних живих ресурсів та пересування плавзасобів у межах території Національної природного парку "Нижньосульський, за що ст. 91 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність.
При вирішенні питання про накладення адміністративного стягнення згідно з вимогами
ч. 2 ст. 33 КУпАП суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
Обставин, що пом'якшують чи обтяжують відповідальність, відповідно до ст.ст. 34-35 КУпАП судом не встановлено.
За таких обставин суд вважає, що ОСОБА_1 підлягає притягненню до адміністративної відповідальності у виді штрафу у розмірі дев'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 153,00 (сто п'ятдесят три гривні 00 копійок) гривень без конфіскації знарядь і засобів вчинення правопорушення.
Відповідно до ст. 40 КУпАП якщо в результаті вчинення адміністративного правопорушення заподіяно майнову шкоду, то суддя під час вирішення питання про накладення стягнення за адміністративне правопорушення, має право одночасно вирішити питання про відшкодування винним майнової шкоди.
Згідно з таксами для обчислення розміру шкоди, заподіяної порушенням законодавства про природно-заповідний фонд внаслідок незаконного добування чи знищення об"єктів тваринного світу, пошкодження або знищення їх жител та споруд, місць перебування і розмноження (Постанова Кабінету Міністрів України від 24 липня 2013 року № 541) збитки становлять
602,00 (шістсот дві гривні 00 копійок) гривень.
З огляду на викладене суд вважає, що з ОСОБА_1 також підлягає стягненню завдана ним майнова шкода, що становить 602,00 (шістсот дві гривні 00 копійок) гривень.
У зв'язку з винесенням постанови про накладення адміністративного стягнення та на підставі ст. 40-1 КУпАП з ОСОБА_1 необхідно стягнути судовий збір за ставкою
0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (п. 5 ч. 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір"), що становить 352,40 (триста п'ятдесят дві гривні 40 копійок) гривень.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 40-1, 91, 221, 283 КУпАП, суд –
п о с т а н о в и в:
Визнати винним ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 91 КУпАП.
Накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі дев'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить
153,00 (сто п'ятдесят три гривні 00 копійок) гривень без конфіскації вудки та незаконно добутих водних живих ресурсів - риби лящ у кількості 2 штуки вагою 1 кг, що повернуті ОСОБА_1 на зберігання.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави завдану майнову шкоду, що становить 602,00 (шістсот дві гривні 00 копійок) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави в особі Державної судової адміністрації України (вул. Липська, 18/5, м. Київ, 01601, код ЄДРПОУ 26255795) судовий збір за ставкою 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить
352,40 (триста п'ятдесят дві гривні 40 копійок) гривень.
Платіжні реквізити для сплати судового збору: стягувач: ДСА України; отримувач коштів: ГУК у м. Києві /м. Київ/ 22030106; код ЄДРПОУ: 37993783; банк отримувача: ГУ ДКС України у м. Києві, код банку отримувача: 820019; рахунок отримувача 31215256700001; код класифікації доходів бюджету: 22030106).
У разі несплати штрафу не пізніш як через п’ятнадцять днів з дня вручення постанови про накладення штрафу, а у разі оскарження постанови – не пізніш як через п’ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення, постанова надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна для стягнення штрафу у подвійному розмірі.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду Черкаської області через Чорнобаївський районний суд Черкаської області протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Строк звернення постанови до виконання три місяці з дня винесення постанови.
Суддя В.В. Чубай