Постановление суда № 74629049, 15.05.2018, Солом'янський районний суд міста Києва

Дата принятия
15.05.2018
Номер дела
760/12433/18
Номер документа
74629049
Форма судопроизводства
Административное
Компании, указанные в тексте судебного документа
Государственный герб Украины

Справа № 2-а- 1322/18

760/12433/18

У Х В А Л А

15 травня 2018 року в м. Києві суддя Солом?янського районного суду м. Києва Кізюн Л.І., розглянувши позовну заяву ОСОБА_2 до інспектора Управління патрульної поліції м.Києва ДПП старшого лейтенанта поліції Гонвало Сергія Георгійовича про визнання дій незаконними, -

в с т а н о в и в :

Позивач звернувся до суду з адміністративним позовом до інспектора Управління патрульної поліції м.Києва ДПП старшого лейтенанта поліції Гонвало Сергія Георгійовича про визнання дій незаконними. Просив визнати незаконними дії відповідача при складанні протоколу про адміністративне правопорушення.

Відповідно до ч.1 ст. 20 КАС України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні:

1) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності;

2) адміністративні справи, пов'язані з виборчим процесом чи процесом референдуму, щодо:

оскарження рішень, дій чи бездіяльності дільничних виборчих комісій, дільничних комісій з референдуму, членів цих комісій;

уточнення списку виборців;

оскарження дій чи бездіяльності засобів масової інформації, інформаційних агентств, підприємств, установ, організацій, їх посадових та службових осіб, творчих працівників засобів масової інформації та інформаційних агентств, що порушують законодавство про вибори та референдум;

оскарження дій чи бездіяльності кандидата у депутати сільської, селищної ради, кандидатів на посаду сільського, селищного голови, їх довірених осіб;

3) адміністративні справи, пов'язані з перебуванням іноземців та осіб без громадянства на території України, щодо:

примусового повернення в країну походження або третю країну іноземців та осіб без громадянства;

примусового видворення іноземців та осіб без громадянства за межі України;

затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України;

продовження строку затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України;

затримання іноземців або осіб без громадянства до вирішення питання про визнання їх біженцями або особами, які потребують додаткового захисту в Україні;

затримання іноземців або осіб без громадянства з метою забезпечення їх передачі відповідно до міжнародних договорів України про реадмісію;

4) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, визначених пунктами 1-3 частини першої цієї статті.

Згідно з вимогами ч. 2 ст. 20 КАС України Окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених частиною першою цієї статті.

Позивачем заявлено вимогу не з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень у справі про притягнення до адміністративної відповідальності, що підсудна місцевому загальному суду як адміністративному суду, а вимогу з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень у справі про адміністративне правопорушення та не стосується притягнення до адміністративної відповідальності.

При цьому, статтею 286 КАС України, яка регулює особливості провадження у справах з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень у справі про притягнення до адміністративної відповідальності, визначено, що позовну заяву щодо оскарження таких дій може бути подано протягом десяти днів з дня ухвалення відповідного рішення (постанови), а щодо рішень (постанов) по справі про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, у тому числі зафіксовані в автоматичному режимі, - протягом десяти днів з дня вручення такого рішення (постанови).

Цією ж статтею визначено, що за наслідками розгляду справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень у справі про притягнення до адміністративної відповідальності місцевий загальний суд як адміністративний суд має право прийняти рішення лише щодо рішення суб'єкта владних повноважень або змінити захід стягнення.

Порядок розгляду у справах з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень не у справах про притягнення до адміністративної відповідальності цією статтею не регулюється та провадження у таких справах здійснюється за правилами КАС України.

Відповідно до п.2 ч.1 ст. 29 КАС України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.

Враховуючи викладене, адміністративну справу, згідно з вимогами ст.ст. 25, 26 КАС України, потрібно передати на розгляд до Окружного адміністративного суду міста Києва.

Керуючись ст.ст. 20, 21, 25, 26, 29 КАС України, -

у х в а л и в :

Адміністративну справу за позовом ОСОБА_2 до інспектора Управління патрульної поліції м.Києва ДПП старшого лейтенанта поліції Гонвало Сергія Георгійовича про визнання дій незаконними - передати на розгляд до Окружного адміністративного суду міста Києва.

Ухвала суду набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Передача адміністративної справи з одного суду до іншого на підставі відповідної ухвали, яка підлягає оскарженню, здійснюється не пізніше наступного дня після закінчення строку на оскарження такої ухвали, а в разі подання апеляційної скарги - після залишення її без задоволення.

Апеляційна скарга на ухвалу подається протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення до Київського апеляційного адміністративного суду через районний суд.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини ухвали суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Суддя Л.І. Кізюн