
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23 травня 2018 року Справа № 804/1218/18 Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Рябчук О.С.
при секретарі Скупейко І.М.
за участю:
представників позивача Манаєнкова О.С.,
Черненко Т.Б.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Дніпрі адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «ПАН», Приватного підприємства «Бухгалтерський сервіс» до Кам'янської міської ради, третя особа: Комунальне підприємство Кам'янської міської ради «Благоустрій» про визнання незаконним рішення, -
ВСТАНОВИВ:
14 лютого 2018 р. до Дніпропетровського окружного адміністративного суду звернулось Товариство з обмеженою відповідальністю «ПАН» (далі - позивач) з адміністративним позовом до Кам'янської міської ради (далі - відповідач),третя особа: Комунальне підприємство Кам'янської міської ради «Благоустрій» з вимогами про визнання протиправним рішення Кам'янської міської ради від 29.09.2017 р. № 833-19/VІІ «Про затвердження порядку розміщення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності у місті Кам'янське» внаслідок невідповідності його Закону України «Про благоустрій населених пунктів», наказу Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України «Про порядок розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності» від 21.10.2011 р. № 244.
23.05.2017 р. від представників позивача надійшло клопотання про уточнення позовних вимог, яке не містило доказів направлення сторонам по справі.
Вказане клопотання було повернуто представникам позивача без розгляду на підставі ч. 7 ст. 47 Кодексу адміністративного судочинства України.
28 березня 2018 р. до Дніпропетровського окружного адміністративного суду звернулосьПриватне підприємство «Бухгалтерський сервіс» (далі - позивач) з адміністративним позовом до Кам'янської міської ради (далі - відповідач), третя особа: Комунальне підприємство Кам'янської міської ради «Благоустрій» про визнання протиправним рішення з вимогами про визнання незаконним та нечиннимрішення Кам'янської міської ради від 29.09.2017 р. № 833-19/VІІ «Про затвердження порядку розміщення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності у місті Кам'янське» з моменту набрання чинності судовим рішенням.
Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 24.04.2018 р. справу № 804/2270/18 за позовом Приватного підприємства «Бухгалтерський сервіс» до Кам'янської міської ради, третя особа: Комунальне підприємство Кам'янської міської ради «Благоустрій» про визнання протиправним рішення об'єднано в одне провадження з адміністративною справою № 804/1218/18.
Представники позивача - Товариства з обмеженою відповідальністю «ПАН», в судовому засіданні позовні вимоги підтримали, просили суд задовольнити позов в повному обсязі. В обґрунтування позовних вимог зазначили наступне. Комунальне підприємство Кам'янської міської ради «Благоустрій» повідомило позивача про необхідність укладення договору щодо пайової участі в утриманні об'єкта благоустрою на підставі оскаржуваного рішення Кам'янської міської ради від 29.09.2017 р. № 833-19/VІІ. В разі не укладення договору тимчасові споруди будуть вважатися самовільно встановленими та будуть демонтовані. При цьому, з рішення не вбачається, до якого виду платежів відносяться платежі за договором, які послуги мають надаватись та порядок розрахунку. Органи місцевого самоврядування не наділені повноваженнями щодо нормативного врегулювання питань стосовно звільнення земельних ділянок від самовільно встановлених споруд. Також, укладення договору про пайову участь в утриманні об'єкта благоустрою є правом, а не обов'язком підприємства. Крім того, відповідачем допущено процедурне порушення - другий проект рішення не направлявся до Державної регуляторної служби України. Враховуючи наведене, рішення Кам'янської міської ради від 29.09.2017 р. № 833-19/VІІ суперечить вимогам чинного законодавства.
Представник позивача - Приватного підприємства «Бухгалтерський сервіс» в судове засідання не з'явився, надав клопотання про проведення підготовчого засідання без участі представника. В обґрунтування позовних вимог в позовній заяві позивач зазначив про таке. Зобов'язання укладати договори пайової участі в утримання об'єкта благоустрою є порушенням принципу свободи договору. Можливість встановлення такого обов'язку знаходиться поза межами повноважень органів місцевого самоврядування. Укладання вказаних договорів є правом, а не обов'язком суб'єкта господарювання. Оскаржуване рішення грубо порушує вимоги чинного законодавства.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи відповідач повідомлений належним чином, що підтверджується матеріалами справи. В відзиві на адміністративний позов відповідач в обґрунтування своєї позиції зазначив наступне. Рішення було оприлюднено Кам'янською міською радою відповідно до положень чинного законодавства. Органом місцевого самоврядування приймались пропозиції від фізичних та юридичних осіб, громадських об'єднань. З метою отримання пропозицій щодо удосконалення регуляторного акта до Державної регуляторної служби України було направлено лист та копії документів. Державною регуляторною службою України безпідставно відмовлено в розгляді проекту регуляторного акта міської ради. Розробник повторно звернувся з листом про розгляд проекту. Відповідь не отримано. Проект рішення обговорювався також на засіданні координаційної ради з питань розвитку підприємництва у місті, на якому були присутні фізичні особи-підприємці та представники громадськості міста. Зауважень та пропозицій не надходило. В зв'язку з наведеним, оскаржуване рішення є правомірними, винесеним у відповідності до вимог чинного законодавства.
23.05.2018 р., 08.05.2018 р. від позивачів надійшли відповіді на відзив, в яких позивачі зазначили про необґрунтованість відзиву та протиправність оскаржуваного рішення.
Представник третьої особи в судове засідання не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи третя особа повідомлена належним чином, що підтверджується матеріалами справи. В письмових поясненнях представник третьої особи зазначив, що позовні вимоги є необґрунтованими та задоволенню не підлягають. Організацію благоустрою на території міста Кам'янське має забезпечувати Кам'янська міська рада. Виконавчим органам міських рад надано право здійснювати заходи з перевірки дотримання вимог містобудівного законодавства, приймати з цього приводу рішення, в яких відображати свої висновки щодо наявності таких порушень та встановлювати механізм усунення порушень.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представників позивача, суд приходить до наступного висновку.
16.12.2016 р. Кам'янською міською радою прийнято рішення № 566-12/VІІ «Про планування діяльності міської ради з підготовки проектів регуляторних актів на 2017 р.
Вказаним рішенням затверджено, зокрема, план діяльності міської ради з підготовки проектів регуляторних актів на 2017 р.
Рішенням Кам'янської міської ради № 747-17/VІІ від 23.06.2017 р. внесено доповнення до рішення № 566-12/VІІ від 16.12.2016 р., зокрема, внесено інформацію про підготовку проекту рішення «Про затвердження порядку розміщення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності у місті Кам'янське» в ІІ-ІІІ кварталі 2017 р.
На офіційному сайті Кам'янської міської ради розміщено регуляторний проект від 10.08.2017 р. «Про затвердження порядку розміщення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності у місті Кам'янське».
Від Державної регуляторної служби України на адресу Кам'янської міської ради надіслано пропозиції щодо удосконалення проекту регуляторного акта.
В листі зазначено, що органи місцевого самоврядування ні Конституцією, ні жодним іншим Законом України не наділені повноваженнями щодо необхідності додаткового нормативного врегулювання питань щодо розміщення тимчасових споруд. Запропоновано привести проект рішення у відповідність до вимог чинного законодавства.
Постійною комісією Кам'янської міської ради VІІ скликання з питань законності, правової, регуляторної та антикорупційної політики, розвитку підприємництва,депутатської діяльності та етики надано висновок, в якому зазначено про відповідність проекту рішення «Про затвердження порядку розміщення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності у місті Кам'янське» вимогам ст.ст. 4, 8 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності».
З листом від 11.08.2017 р. № 01-04/7/1193 Кам'янською міською радою направлено до Державної регуляторної служби України проект рішення «Про затвердження порядку розміщення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності у місті Кам'янське».
Листом Державної регуляторної служби України № 7054/0/20-17 від 16.08.2017 р. відмовлено у підготовці пропозицій на проект рішення «Про затвердження порядку розміщення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності у місті Кам'янське» з підстав оформлення проекту рішення та доданих до нього документів без дотримання вимог законодавства.
Листом № 01-01/1183 від 08.09.2017 р.Кам'янська міська рада звернулась до Державної регуляторної служби України з проханням розглянути проект регуляторного акта.
29.09.2017 р. Кам'янською міською радою прийнято рішення № 833-19/VІІ «Про затвердження порядку розміщення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності у місті Кам'янське».
Вказаним рішенням, затверджено, зокрема, порядок розміщення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності у місті Кам'янське (п. 1), заборонено розміщення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності у місті Кам'янське без чинного паспорта прив'язки, а також документів на право користування земельною ділянкою та укладеного договору щодо пайової участі в утриманні об'єкта благоустрою (п. 3).
Рішенням зобов'язано, крім іншого, власників тимчасових споруд, які мають чинні паспорти прив'язки, договори про встановлення особистого строкового сервітуту, договори оренди земельної ділянки, у тримісячний термін з дня набрання чинності цим рішенням укласти з Комунальним підприємством Кам'янської міської ради «Благоустрій» договори щодо пайової участі в утриманні об'єкта благоустрою (п. 9).
Додатком 1 до рішення № 833-19/VІІ від 29.09.2017 р. є Порядок розміщення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності у місті Кам'янське.
В п. 3 Порядку вказано, що розміщені тимчасові споруди за відсутності чинного паспорта прив'язки, а також документа на право користування земельною ділянкою та укладеного договору щодо пайової участі в утриманні об'єкта благоустроюустановленої форми (додається) є самовільно встановленими та спричиняють наслідки, які передбачені Земельним кодексом України, Кримінальним кодексом України, Кодексом України про адміністративні правопорушення, а також даним рішенням.
Додатком 3 до рішення № 833-19/VІІ від 29.09.2017 р. є Порядок звільнення території міста Кам'янське від самовільно встановлених тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності.
В п. 1.4 Порядку зазначено, що самовільно розміщеною тимчасова споруда вважається, зокрема, у випадку розміщення тимчасової споруди за відсутності договору щодо пайової участі в утриманні об'єкта благоустрою.
16.01.2018 р. Адміністративною колегією Дніпропетровського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України прийнято рішення № 2/1-14/06-18, яким визнано дії Кам'янської міської ради щодо встановленні зобов'язань в рішенні № 833-19/VІІ від 29.09.2017 р. «Про затвердження порядку розміщення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності у місті Кам'янське» для суб'єктів господарювання, які мають намір для здійснення підприємницької діяльності в тимчасових спорудах, укладати договори щодо пайової участі в утриманні об'єкта благоустрою порушенням законодавства про захист економічної конкуренції та зобов'язано Кам'янську міську раду привести рішення у відповідність законодавству про захист економічної конкуренції.
Відповідно до ч. 4 ст. 28 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності здійснюється в порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері містобудування.
Згідно до п.п. 2.1, 2.2,2.20, 2.31 Порядку розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності, затвердженого наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства № 244 від 21.10.2011 р. підставою для розміщення ТС є паспорт прив'язки ТС.
Замовник, який має намір встановити ТС, звертається до відповідного виконавчого органу сільської, селищної, міської ради, районної державної адміністрації із відповідною заявою у довільній формі про можливість розміщення ТС.
Встановлення ТС здійснюєтьсявідповідно до паспорта прив'язки.
Розміщення ТС самовільно забороняється.
Відповідно до ч. 4 ст. 15 Закону України «Про благоустрій населених пунктів» власник тимчасової споруди торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення, розташованої на території об'єкта благоустрою державної та комунальної власності, зобов'язаний забезпечити належне утримання прилеглої до тимчасової споруди території або може брати пайову участь в утриманні цього об'єкта благоустрою на умовах договору, укладеного із підприємством або балансо утримувачем.
Згідно до ч.ч. 1, 2 ст. 34 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» кожен проект регуляторного акта, що внесений на розгляд до сільської, селищної, міської, районної у місті, районної, обласної ради, подається до відповідальної постійної комісії для вивчення та надання висновків про відповідність проекту регуляторного акта вимогам статей 4 та 8 цього Закону.
Відповідальна постійна комісія забезпечує підготовку експертного висновку щодо регуляторного впливу внесеного проекту регуляторного акта, який разом з цим проектом та підписаним аналізом регуляторного впливу подається до уповноваженого органу для підготовки у встановленому Кабінетом Міністрів України порядку пропозицій щодо удосконалення проекту відповідно до принципів державної регуляторної політики (далі - пропозиції уповноваженого органу).
Відповідно до ч. 9 ст. 264 Кодексу адміністративного судочинства України суд може визнати нормативно-правовий акт протиправним (незаконним чи таким, що не відповідає правовому акту вищої юридичної сили) та нечинним повністю або в окремій його частині.
Відповідно до ч. 2 ст. 265 Кодексу адміністративного судочинства України нормативно-правовий акт втрачає чинність повністю або в окремій його частині з моменту набрання законної сили відповідним рішенням суду.
Згідно до ч. 1 ст. 72 Кодексу адміністративного судочинства України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до ч.ч. 1, 4 ст. 73 Кодексу адміністративного судочинства України належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмета доказування.
Згідно до ст. 76 Кодексу адміністративного судочинства України достатніми є докази, які у своїй сукупності дають змогу дійти висновку про наявність або відсутність обставин справи, які входять до предмета доказування.
Питання про достатність доказів для встановлення обставин, що мають значення для справи, суд вирішує відповідно до свого внутрішнього переконання.
Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
У таких справах суб'єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин.
Згідно до п. 1, 3 ч. 2 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії).
Оцінюючи усі докази, досліджені судом, у їх сукупності, суд приходить до наступного висновку.
Позовні вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю «ПАН», Приватного підприємства «Бухгалтерський сервіс» підлягають задоволенню частково в зв'язку з наступним.
З матеріалів справи вбачається та сторонами не заперечується, що:
- пунктом 3 рішення Кам'янської міської ради від 29.09.2017 р. № 833-19/VІІ «Про затвердження порядку розміщення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності у місті Кам'янське» заборонено розміщення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності у місті Кам'янське, зокрема, без укладеного договору щодо пайової участі в утриманні об'єкта благоустрою;
- пунктом 9 зобов'язано, крім іншого, власників тимчасових споруд, які мають чинні паспорти прив'язки, договори про встановлення особистого строкового сервітуту, договори оренди земельної ділянки, у тримісячний термін з дня набрання чинності цим рішенням укласти з Комунальним підприємством Кам'янської міської ради «Благоустрій» договори щодо пайової участі в утриманні об'єкта благоустрою;
- пунктом 3 Порядку розміщення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності у місті Кам'янське (Додаток 1 до рішення № 833-19/VІІ від 29.09.2017 р.) визначено, що розміщені тимчасові споруди за відсутності, зокрема, укладеного договору щодо пайової участі в утриманні об'єкта благоустрою установленої форми є самовільно встановленими та спричиняють наслідки, які передбачені Земельним кодексом України, Кримінальним кодексом України, Кодексом України про адміністративні правопорушення, а також даним рішенням;
- в пункті 1.4 Порядку звільнення території міста Кам'янське від самовільно встановлених тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності (Додаток 3 до рішення № 833-19/VІІ від 29.09.2017 р.) зазначено, що самовільно розміщеною тимчасова споруда вважається, зокрема, у випадку розміщення тимчасової споруди за відсутності договору щодо пайової участі в утриманні об'єкта благоустрою.
Відповідно до ч. 4 ст. 15 Закону України «Про благоустрій населених пунктів» власник тимчасової споруди торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення, розташованої на території об'єкта благоустрою державної та комунальної власності, зобов'язаний забезпечити належне утримання прилеглої до тимчасової споруди території або може брати пайову участь в утриманні цього об'єкта благоустрою на умовах договору, укладеного із підприємством або балансоутримувачем.
Таким чином, укладення договорів пайової участі в утриманні об'єкта благоустрою є правом, а не обов'язком власника тимчасової споруди.
Зобов'язання в рішенні Кам'янської міської ради від 29.09.2017 р. № 833-19/VІІ суб'єктів господарювання в імперативному порядку укладати такі договори суперечить положенням ч. 4 ст. 15 Закону України «Про благоустрій населених пунктів».
Крім того, відповідачем не дотримано вимог ст. 34 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» щодо отримання від Державної регуляторної служби Українипропозицій щодо удосконалення проекту рішення відповідно до принципів державної регуляторної політики.
Також, відповідачем при прийнятті рішення не враховані пропозиції щодо удосконалення проекту рішення, які були отримані від Державної регуляторної служби України щодо регуляторного проекту від 10.08.2017 р.
При цьому, рішення Кам'янської міської ради від 29.09.2017 р. № 833-19/VІІ оскаржується позивачами в повному обсязі.
З адміністративних позовів вбачається, що позивачі не згодні з оскаржуваним рішенням в частині зобов'язання власників тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності укладати договори пайової участі в утриманні об'єкта благоустрою.
Щодо протиправності інших положень рішення обґрунтувань не наведено.
Як вже зазначалося, укладення договорів пайової участі в утриманні об'єкта благоустрою є правом, а не обов'язком власникатимчасовоїспоруди.
Саме наведені вище положення рішення Кам'янської міської ради від 29.09.2017 р. № 833-19/VІІ впливають на права та законні інтереси власників тимчасових споруд для провадження господарської діяльності, які не згодні з наведеним в рішенні зобов'язанням укладати договори пайової участі в утриманні об'єкта благоустрою, визначеними наслідками не укладення договору та застосуванням цих наслідків до осіб, які не бажають укладати договори.
Також, Приватним підприємством «Бухгалтерський сервіс» заявлено вимогу про визнання незаконним та нечинним рішення Кам'янської міської ради від 29.09.2017 р. № 833-19/VІІ з моменту набрання чинності судовим рішенням.
Положеннями ч. 2 ст. 265 Кодексу адміністративного судочинства України чітко визначено, що нормативно-правовий акт втрачає чинність повністю або в окремій його частині з моменту набрання законної сили відповідним рішенням суду, тому зазначення цього в рішенні суду не є потрібним.
Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 29.03.2018 р. вжито заходи забезпечення позову.
Відповідно до ч. 1 ст. 157 Кодексу адміністративного судочинства України суд може скасувати заходи забезпечення позову з власної ініціативи або за вмотивованим клопотанням учасника справи.
Згідно до ч. 3 ст. 139 Кодексу адміністративного судочинства України при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на оби дві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог. При цьому суд не включає до складу судових витрат, які підлягають розподілу між сторонами, витрати суб'єкта владних повноважень на правничу допомогу адвоката та сплату судового збору, тому судові витрати в розмірі 881,00 грн. підлягають стягненню на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «ПАН», судові витрати в розмірі 881,00 грн. підлягають стягненню на користь Приватного підприємства «Бухгалтерський сервіс» з Кам'янської міської ради.
Керуючись ст.ст. 244, 245, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України суд, -
ВИРІШИВ:
Адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю «ПАН», Приватного підприємства «Бухгалтерський сервіс» до Кам'янської міської ради, третя особа: Комунальне підприємство Кам'янської міської ради «Благоустрій» про визнання незаконним та нечинним рішення - задовольнити частково.
Визнати протиправним та нечинним рішення Кам'янської міської ради від 29.09.2017 р. № 833-19/VІІ «Про затвердження порядку розміщення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності у місті Кам'янське» в частині:
- пункту 3, а саме, заборони розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності у місті Кам'янське без укладеного договору щодо пайової участі в утриманні об'єкта благоустрою;
- пункту 9, а саме, зобов'язання власників тимчасових споруд, які мають чинні паспорти прив'язки, договори про встановлення особистого строкового сервітуту, договори оренди земельної ділянки, у тримісячний термін з дня набрання чинності цим рішенням укласти з Комунальним підприємством Кам'янської міської ради «Благоустрій» договори щодо пайової участі в утриманні об'єкта благоустрою;
- пункту 3 Порядку розміщення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності у місті Кам'янське (Додаток 1 до рішення міської ради № 833-19/VІІ від 29.09.2017 р.), а саме, визначення, що розміщені тимчасові споруди за відсутності укладеного договору щодо пайової участі в утриманні об'єкта благоустрою установленої форми є самовільно встановленими та спричиняють наслідки, які передбачені Земельним кодексом України, Кримінальним кодексом України, Кодексом України про адміністративні правопорушення, а також даним рішенням;
- пункту 1.4 Порядку звільнення території міста Кам'янське від самовільно встановлених тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності (Додаток 3 до рішення № 833-19/VІІ від 29.09.2017 р.), а саме, зазначення, що самовільно розміщеною тимчасова споруда вважається, зокрема, у випадку розміщення тимчасової споруди за відсутності договору щодо пайової участі в утриманні об'єкта благоустрою.
В решті позовних вимог - відмовити.
Скасувати заходи забезпечення адміністративного позову, застосовані ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 29.03.2018 р.
Судові витрати в розмірі 881,00 грн. стягнути на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «ПАН» з Кам'янської міської ради.
Судові витрати в розмірі 881,00 грн. стягнути на користь Приватного підприємства «Бухгалтерський сервіс» з Кам'янської міської ради.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, аборозглядусправи в порядку письмовогопровадження, зазначений строк обчислюється з дня складенняповного судового рішення.
Рішення виготовлено у повному обсязі 31.05.2018 р.
Суддя О.С. Рябчук