Дата принятия
20.04.2018
Номер дела
806/856/18
Номер документа
73507321
Форма судопроизводства
Административное
Государственный герб Украины

ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20 квітня 2018 року м. Житомир справа № 806/856/18

категорія 8.1

Житомирський окружний адміністративний суд у складі судді Панкеєвої В.А., розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом товариства з обмеженою відповідальністю "КостроГор" до Державної фіскальної служби України, третя особа: Головне управління ДФС у Житомирській області про визнання протиправними і скасування рішень, зобов'язання вчинити дії,

встановив:

Товариство з обмеженою відповідальністю "КостроГор" звернулось до Державної фіскальної служби України із позовом, в якому просить, визнати протиправним та скасувати рішення Державної фіскальної служби України від 15.12.2017 № № 428247/38562481, 428248/38562481, 428249/38562481; від 18.12.2017 № 436586/38562481; від 19.12.2017 № 440560/38562481, 440561/38562481, 440563/38562481, 440564/38562481, 440566/38562481 про відмову у реєстрації податкових накладних від 28.10.2017 № 22, від 29.10.2017 № 23, від 06.11.2017 № 9, від 07.11.2017 № 10, від 08.11.2017 № 11, від 09.11.2017 № 7, від 09.11.2017 № 13, від 14.11.2017 № 14, від 30.11.2017 № 15 в Єдиному реєстрі податкових накладних та зобов'язати Державну фіскальну службу України здійснити дії по реєстрації вказаних податкових накладних днем їх подання.

В обґрунтування позовних вимог зазначає, що податкові накладні було направлено до ДФС на реєстрацію в Єдиному реєстрі податкових накладних. Стверджує, що документи було прийнято, але їх реєстрацію зупинено. Комісією ДФС України, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації, були прийняті рішення 15.12.2017 № 428247/38562481, № 428248/38562481, 428249/38562481; від 18.12.2017 № 436586/38562481; від 19.12.2017 № 440560/38562481, 440561/38562481, 440563/38562481, 440564/38562481, 440566/38562481, якими відмовлено товариству з обмеженою відповідальністю "КостроГор" у реєстрації податкових накладних. Вважаючи рішення комісії ДФС України протиправними, суб'єкт господарювання звернувся до суду з позовом.

Представник позивача 14 березня 2018 року до початку судового засідання подав клопотання про розгляд справи в письмовому провадженні на основі наявних у суду матеріалів.

Представник відповідача подав до суду клопотання про розгляд справи в письмовому провадження.

Представник третьої особи в судове засідання не прибув, про дату, час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином та вчасно.

З урахуванням норм ч.9 ст.205 та ч.4 ст.229 Кодексу адміністративного судочинства України, суд вважає за можливе розглянути справу в порядку письмового провадження.

Ухвалою Житомирського окружного адміністративного суду від 14.03.2018 відбувся перехід в письмове провадження. Судове рішення складено в повному обсязі відповідно до ч.4 ст.243 Кодексу адміністративного судочинства України з урахуванням положень ст.258 цього Кодексу.

Дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини справи, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи та вирішення спору по суті, суд дійшов наступних висновків.

Як встановлено з матеріалів справи, товариством з обмеженою відповідальністю "КостроГор" направлено:

- 23 листопада 2017 року податкову накладну від 28.10.2017 № 22 (а.с.14-15);

- 23 листопада 2017 року податкову накладну від 29.10.2017 № 23 (а.с.20-21);

- 30 листопада 2017 року податкову накладну від 06.11.2017 № 9 (а.с.27-28);

- 30 листопада 2017 року податкову накладну від 07.11.2017 № 10 (а.с.34-35);

- 30 листопада 2017 року податкову накладну від 09.11.2017 № 7 (а.с.69-70);

- 30 листопада 2017 року податкову накладну від 08.11.2017 № 11 (а.с.75-76);

- 01 грудня 2017 року податкову накладну від 09.11.2017 № 13 (а.с.51-52);

- 01 грудня 2017 року податкову накладну від 14.11.2017 № 14 (а.с.62-63);

- 05 грудня 2017 року податкову накладну від 30.11.2017 № 15 (а.с.42-43).

В результаті опрацювання податкових накладних № 22 від 28.10.2017, від 29.10.2017 № 23, від 06.11.2017 № 9, від 07.11.2017 № 10, від 08.11.2017 № 11, від 09.11.2017 № 7, від 09.11.2017 № 13, від 14.11.2017 № 14, від 30.11.2017 № 15 отримано повідомлення про реєстрацію податкових накладних/розрахунків коригування кількісних та і вартісних показників до податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних, відповідно до змісту яких, документи доставлено, документи прийнято, реєстрацію зупинено.

В квитанціях про реєстрацію накладних від 28.10.2017 № 22, від 29.10.2017 № 23, від 06.11.2017 № 9, від 07.11.2017 № 10, від 08.11.2017 № 11, від 09.11.2017 № 7, від 09.11.2017 № 13, від 14.11.2017 № 14, зазначено, що виявлено помилки у відповідності з п.201.16. ст.201 ПКУ реєстрація ПН/РК зупинена. ПН/РК відповідають критеріям оцінки ступеня ризиків, визначеним пунктом 6 Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації ПН/РК в ЄРПН, затверджених наказом МФУ від 13.06.2017 № 567. За результатами опрацювання СМКОР виявлено невідповідність обсягів постачання обсягам придбання по товарах згідно з УКТ ЗЕД: 1005. Суб'єкту господарювання запропоновано надати пояснення та/або копії документів, достатні для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної (а.с.15, 21, 28, 35, 52, 63, 70, 76).

В квитанції про реєстрацію накладної від 30.11.2017 № 15, виявлено помилку у відповідності з п.201.16. ст.201 ПКУ реєстрація ПН/РК зупинена. ПН/РК відповідає критеріям оцінки ступеня ризиків, визначеним пунктом 6 Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації ПН/РК в ЄРПН, затверджених наказом МФУ від 13.06.2017 № 567. За результатами опрацювання СМКОР виявлено невідповідність обсягів постачання обсягам придбання по товарах згідно з УКТ ЗЕД: 1206. Суб'єкту господарювання запропоновано надати пояснення та/або копії документів, достатні для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної (а.с.43).

На виконання вимог, товариство з обмеженою відповідальністю "КостроГор" надало повідомлення від 10.12.2017 № 67, 68, 70, 69 від 11.12.2017 № 73, 74, 75, 71, 72 щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операцій по ПН/РК, реєстрація яких зупинена, з поясненнями та документами на підтвердження реальності господарських операцій (а.с.17, 23, 30, 37, 45, 54, 65, 72, 80).

На підтвердження подання документів до позову долучено квитанції від 31.12.2017 № J1312602 документи доставлено, документи збережено на центральному рівні, документ буде оброблено у складі пакету пов'язаних документів (а.с.120-128).

За результатами розгляду поданих документів комісією Державної Фіскальної служби України рішеннями від 15.12.2017 № 428247/38562481, № 428248/38562481, 428249/38562481; від18.12.2017 №436586/38562481; від 19.12.2017 №440560/38562481, 440561/38562481, 440563/38562481, 440564/38562481, 440566/38562481 відмовлено в реєстрації вищезгаданих податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних. Відмова у реєстрації податкової накладної вмотивована наданням платником податку копій документів, що складені з порушенням законодавства та/або не є достатніми для прийняття комісією ДФС рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування (а.с.16, 22, 29, 36, 44, 53, 64, 71, 77).

Не погоджуючись з рішеннями комісії про відмову в реєстрації податкових накладних, вважаючи їх неправомірними, позивач звернувся із вказаним позовом до суду.

Спірні правовідносини регулюються Податковим кодексом України від 02.12.2010 року № 2755-VI, постановою Кабінету Міністрів України "Про затвердження Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних" № 1246 від 29.12.2010 (далі - Порядок № 1246).

Надаючи оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає наступне.

Приписами ч.2 ст.19 Конституції України визначено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Так, п.201.10. ст.201 Податкового кодексу України передбачено, що при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку продавець товарів/послуг зобов'язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.

Податкова накладна, складена та зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.

Податкова накладна та/або розрахунок коригування до неї, складені та зареєстровані після 1 липня 2017 року в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг достатньою підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту, та не потребує будь-якого іншого додаткового підтвердження.

Критерії оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, визначаються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.

Відповідно до п.2 Порядку № 1246 податкова накладна - це електронний документ, який складається платником податку на додану вартість (далі - Платник податку) відповідно до вимог Податкового кодексу України (далі - Кодекс) в електронній формі у затвердженому в установленому порядку форматі (стандарті) та надсилається для реєстрації.

Згідно з п.12 Порядку № 1246 після надходження податкової накладної та/або розрахунку коригування до ДФС в автоматизованому режимі здійснюється їх розшифрування та проводяться перевірки: відповідності податкової накладної та/або розрахунку коригування затвердженому формату (стандарту); чинності електронного цифрового підпису, порядку його накладення та наявності права підписання посадовою особою платника податку таких податкової накладної та/або розрахунку коригуванні; реєстрації особи, що надіслала на реєстрацію податкову накладну та/або розрахунок коригування, платником податку на момент складення та реєстрації таких податкової накладної та/або розрахунку коригування; дотримання вимог, установлених пунктом 192.1 статті 192 та пунктом 201.10 статті 201 Кодексу; наявності помилок під час заповнення обов'язкових реквізитів відповідно до пункту 201.1 статті 201 Кодексу; наявності суми податку на додану вартість відповідно до пунктів 200-1.3 і 200-1.9 статті 200-1 Кодексу (для податкових накладних та/або розрахунків коригування, що реєструються після 1 липня 2015 р.); наявності в Реєстрі відомостей, що містяться у податковій накладній, яка коригується; факту реєстрації/зупинення реєстрації/відмови в реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування з такими ж реквізитами; відповідності податкових накладних та/або розрахунків коригування критеріям оцінки ступеня ризиків, достатнім для зупинення їх реєстрації відповідно до пункту 201.16 статті 201 Кодексу; дотримання вимог Законів України "Про електронний цифровий підпис", "Про електронні документи та електронний документообіг" та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого в установленому порядку.

Відповідно до пункту 13 Порядку № 1246 за результатами перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку, Формується квитанція про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування (далі - квитанція).

Приписами п.74.2 ст.74 Податкового кодексу України встановлено, що в Єдиному реєстрі податкових накладних забезпечується проведення постійного автоматизованого моніторингу відповідності податкових накладних/розрахунку коригувань критеріям оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації таких податкових накладних/розрахунку коригувань в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Відповідно до підпункту 201.16.1. пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних платнику податку протягом операційного дня контролюючий орган в автоматичному режимі надсилає (в електронному вигляді у текстовому форматі) квитанцію про зупинення реєстрації такої податкової накладної/розрахунку коригування. Така квитанція є підтвердженням зупинення такої реєстрації.

Приписами підпункту 201.16.2 пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України встановлено, що письмові пояснення та/або копії документів, зазначені у підпункті "в" підпункту 201.16.1 цього пункту, платник податку має право подати до контролюючого органу за основним місцем обліку такого платника податку протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов'язання, відображеного у такій податковій накладній/розрахунку коригування. Такі документи передаються контролюючим органом за основним місцем обліку платника податку не пізніше наступного робочого дня з дня їх отримання до комісії центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику.

Письмові пояснення та/або копії документів, подані платником податків до контролюючого органу відповідно до підпункту 201.16.2. цього пункту, розглядаються комісією центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику (п.п.201.16.3. п.201.16 ст.201 Податкового кодексу України).

Зазначена комісія приймає рішення про: реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних; відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Підстави для прийняття комісією центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або про відмову в такій реєстрації встановлюються Кабінетом Міністрів України.

Порядок роботи комісії визначається центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.

Рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних приймається та надсилається платнику податку протягом п'яти робочих днів, що настають за днем отримання пояснень та документів, поданих відповідно до підпункту 201.16.2 Податкового кодексу України.

Згідно з п.п.201.16.1. ст.201 Податкового кодексу України для "розблокування" реєстрації податкових накладних платник податків може подати письмові пояснення та/або копії документів (за вичерпним переліком), достатні для прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію такої податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Приписами п.1 Наказу Міністерства фінансів України "Про затвердження Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних та Вичерпного переліку документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних" від 13.06.2017 № 567 (далі - Наказ № 567), визначено, що оцінка ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Реєстр) здійснюється ДФС шляхом проведення постійного автоматизованого моніторингу відповідності податкових накладних / розрахунків коригування цим Критеріям (далі - Моніторинг).

Пунктом 2 Наказу № 567 визначено, що моніторинг здійснюється ДФС на підставі аналізу даних звітних показників платника податку, наявної податкової інформації, а також інформації, поданої платником податку за формою згідно з додатком до цих Критеріїв, яка відображає специфіку господарської діяльності платника податку окремо за кожним видом економічної діяльності, якщо така інформація врахована комісією Державної фіскальної служби України, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації (далі - Комісія ДФС).

Згідно з копією витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб підприємців та громадських формувань № 23092478, що сформований 04.09.2017, товариство з обмеженою відповідальністю "КостроГор" зареєстроване з 13.02.2013. Видом діяльності товариства з обмеженою відповідальністю "КостроГор" є вирощування зернових культур (крім рису), бобових культур і насіння олійних культур; вирощування овочів і баштанних культур, коренеплодів і бульбоплодів; вирощування інших однорічних і дворічних культур" відтворення рослин; розведення великої рогатої худоби молочних порід (а.с.8а-10).

З матеріалів справи вбачається, що 27.10.2017 між позивачем і ДП "Житомирський лікеро-горілчаний завод" укладено договір поставки № 27.10, на поставку зернових культур (а.с.112-114).

У третьому розділі договору визначено, що предметом договору є дольове співвідношення за видами та кількістю продукції та визначається додатками та/або специфікацією.

За результатами операцій по вказаному договору ТОВ "КостроГор" виписано видаткові накладні на поставку кукурудзи:

- № 29 від 28.10.2017 на суму 82831,50 грн, в.т.ч. ПДВ 13805,25 грн (а.с.13);

- № 33 від 29.10.2017 на суму 210049,15 грн, в.т.ч. ПДВ 35008,19 грн (а.с.19);

- № 34 від 06.11.2017 на суму 205309,15 грн, в.т.ч. ПДВ 34218,19 грн (а.с.26);

- № 35 від 07.11.2017 на суму 393297,55 грн, в.т.ч. ПДВ 65549,59 грн (а.с.33).

Договором поставки № 26/10-017 від 26.10.2017 підтверджуються зобов'язання позивача щодо поставки 1000 тонн (+-5%) насіння соняшнику ТОВ "Пальмєра" (а.с.58-60).

Водночас в матеріалах справи міститься договір поставки № 01/12-017 від 30.11.2017, укладений між ТОВ "КостроГор" та ТОВ "Пальмєра" на поставку 220 тонн (+-5%) насіння соняшнику врожаю 2017 року (а.с.115-117).

На підтвердження проведення операцій надано видаткові накладні на поставку соняшнику:

- № 37 від 09.11.2017 на суму 250000,00 грн, в.т.ч. ПДВ 41666,67 грн (а.с.50);

- № 38 від 14.11.2017 на суму 100000,00 грн, в.т.ч. ПДВ 16666,67 грн (а.с.61);

- № 39 від 30.11.2017 на суму 500000,00 грн, в.т.ч. ПДВ 83333,33 грн (а.с.41).

На підставі договору № 3770/2017 від 26.09.2017 встановлено факт виникнення зобов'язань між ТОВ "КостроГор" та ТОВ СП "Нібулон", щодо поставки сільськогосподарської продукції (а.с.81-83).

Видатковими накладними № 31 від 08.11.2017 на суму 143580,47 грн, в.т.ч. ПДВ 23930,08 грн (а.с.74) та № 32 від 09.11.2017 на суму 245129,75 грн, в.т.ч. ПДВ 40854,96 грн (а.с.67) підтверджуються поставки кукурудзи.

Як вже зазначалось, за вказаними операціями ТОВ "КостроГор" направив податкові накладні від 28.10.2017 № 22, від 29.10.2017 № 23, від 06.11.2017 № 9, від 07.11.2017 № 10, від 08.11.2017 № 11, від 09.11.2017 № 7, від 09.11.2017 № 13, від 14.11.2017 № 14, від 30.11.2017 № 15 для реєстрації в Єдиному державному реєстрі податкових накладних.

В результаті опрацювання податкових накладних, позивачем за допомогою програми електронного документообігу "М.Е.Dос" було отримано квитанції, де зазначено, що документи прийнято, реєстрація зупинена.

На виконання вимог, позивачем 10.12.2017 та 11.12.2017 надано пояснення щодо реальності операцій у накладних. До пояснень долучено витяг з ЄДР на підтвердження провадження діяльності, договір між ТОВ "КостроГор" та ДП "Житомирський лікеро-горілчаний завод", ТОВ "Пальмєра" та ТОВ СП "Нібулон", оборотно-сальдові відомості, товарно-транспортні накладні, статистичну звітність про посіви, накладну на придбання насіння, договори про залучення підрядчиків під час посіву та збирання урожаю, перевезення продукції, відомості щодо штатної чисельності осіб та орендованих земель (а.с.17, 23, 30, 37, 45, 54, 65, 72, 80).

На підтвердження реальності здійснених операцій, позивачем надано суду товарно-транспортні накладні на перевезення соняшнику та кукурудзи: від 28.10.2017 № 470639; від 29.10.2017 № 470641 і № 470640; 06.11.2017 № 470643, № 470644, № 470642, № 470645, № 470646; 30.11.2017 № 11/15 і № 11/16; 08.11.2017 №11/1, №11/2, 11/3; 07.11.17 № 470648, № 470649; 13.11.2017 № 11/4 ; (а.с.18, 24-25, 31-32, 38-40, 46-47, 55-57, 66, 78-79).

ТОВ "КостроГор" у своїй господарській діяльності використовує земельні ділянки сільськогосподарського призначення, на умовах оренди.

Довідкою ГУ Держгеокадастру від 02.06.2017 підтверджено, що станом на 23.05.2017 ТОВ "КостроГор" орендує у громадян 910,1143 га земель (а.с.84).

Згідно звіту про посівні площі сільськогосподарських культур під урожай 2017 року позивачем використовувались 1071,75 га земель (а.с.85-87).

Доказами на підтвердження провадження посівних робіт та робіт зі збору урожаю надано:

- договір оренди транспортного засобу з екіпажем від 21.04.2017 та акт здавання-приймання, відповідно до якого було передано у користування трактор та сівалку (а.с.97-98);

- договір оренди сільськогосподарської техніки від 18.10.2017 разом з актом прийому-передачі до договору про передачу комбайну (а.с.101-106);

- договір № 7 від 07.09.2017 підтверджує факт найму підрядника для збору урожаю (а.с.48-49). найму підрядника для збору урожаю (а.с.48-49).

Крім того, договором про надання послуг з перевезень № 2709ЧВЛ від 27.09.2017 підтверджується факт замовлення позивачем вантажних перевезень (а.с.73).

Для посіву позивачем, згідно видаткової накладної від 29.05.2017 № 308, куплено у ТОВ "Полесадсервіс" насіння кукурудзи на суму 100500,00 грн, в.т.ч. ПДВ 16750,00 грн (а.с.111).

Про виконання умов визначених у договорах свідчать подані видаткові накладні, акти прийому передачі транспортних засобів, оборотно-сальдові відомості, товарно-транспортні накладні.

Положеннями постанови Кабінету Міністрів України від 29.03.2017 року № 190 "Про встановлення підстав для прийняття рішення комісією Державної фіскальної служби про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або про відмову в такій реєстрації" передбачається, що підставами для прийняття комісією ДФС рішення про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування є: ненадання платником податку письмових пояснень стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/розрахунку коригування, до якої/якого застосовано процедуру зупинення реєстрації згідно з п.201.16. ст.201 ПК України; ненадання платником податку копій документів відповідно до підпункту "в" пп.201.16.1. ст.201 Кодексу; надання платником податку копій документів, які складені з порушенням законодавства та/або не є достатніми для прийняття рішення комісією ДФС про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування.

Аналіз норм чинного законодавства, дозволяє зробити висновок, що можливість надання платником податків вичерпного переліку документів на підтвердження правомірності формування та додання податкової накладної прямо залежить від чіткого визначення Фіскальним органом конкретного виду критерію оцінки ступеня ризиків. Однак з поданих матеріалів видно, що відповідачем не вказано конкретний критерій оцінки ступеня ризику.

Таким чином, під час розгляду справи та прийняття рішення комісія ДФС повинна була встановити конкретну обставину із двох наведених.

Відповідно до квитанцій № 1, отриманих 31.12.2017, документи доставлено, документи збережено на центральному рівні, документ буде оброблено у складі пакету пов'язаних документів (а.с.120-128).

За результатами розгляду поданих документів комісією Державної Фіскальної служби України рішеннями від 15.12.2017 № 428247/38562481, № 428248/38562481, № 428249/38562481; від 18.12.2017 № 436586/38562481; від 19.12.2017 № 440560/38562481, 440561/38562481, 440563/38562481, 440564/38562481, 440566/38562481 відмовлено в реєстрації вищезгаданих податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних. Відмова у реєстрації податкової накладної вмотивована наданням платником податку копій документів, що складені з порушенням законодавства та/або не є достатніми для прийняття комісією ДФС рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування (а.с.16, 22, 29, 36, 44, 53, 64, 71, 77).

З урахуванням викладеного, у рішеннях Державної Фіскальної служби України від 15.12.2017 № 428247/38562481, № 428248/38562481, 428249/38562481; від 18.12.2017 № 436586/38562481; від 19.12.2017 № 440560/38562481, 440561/38562481, 440563/38562481, 440564/38562481, 440566/38562481 відсутні підстави прийняття комісією рішення про відмову в реєстрації податкових накладних від 28.10.2017 № 22, від 29.10.2017 № 23, від 06.11.2017 № 9, від 07.11.2017 № 10, від 08.11.2017 № 11, від 09.11.2017 № 7, від 09.11.2017 № 13, від 14.11.2017 № 14, від 30.11.2017 № 15, а лише зазначено формальний перелік підстав для відмови у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному державному реєстрі податкових накладних, передбачених чинним законодавством.

Таким чином, суд дійшов висновку про наявність підстав для визнання протиправними та скасування вищевказаних рішень Державної фіскальної служби України про відмову у реєстрації податкових накладних.

Положеннями статті 90 КАС України визначено, що суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Жодні докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності. Суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), що міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів).

Частиною 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

У таких справах суб'єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин.

Суд зауважує, що позовна вимога про зобов'язання відповідача зареєструвати податкові накладні товариства з обмеженою відповідальністю "КостроГор" є похідною від позовної вимоги про визнання протиправним та скасування рішень Державної фіскальної служби України.

Верховний суд України у своїй постанові від 16.05.2015 по справі №21-1465а15 зазначив, що у випадках задоволення позову, рішення суду має бути таким, яке б гарантувало дотримання і захист прав, свобод, інтересів позивача від порушень з боку відповідача, забезпечувало його виконання та унеможливлювало необхідність наступних звернень до суду.

З огляду на викладене, з метою відновлення порушеного права позивача, суд дійшов висновку про необхідність зобов'язати Державну фіскальну службу України зареєструвати податкові накладні ТОВ "КостроГор" від 28.10.2017 № 22, від 29.10.2017 № 23, від 06.11.2017 № 9, від 07.11.2017 № 10, від 08.11.2017 № 11, від 09.11.2017 № 7, від 09.11.2017 № 13, від 14.11.2017 № 14, від 30.11.2017 № 15 днями їх фактичного подання.

Щодо розподілу судових витрат, суд зазначає наступне.

Встановлено, що позивачем при подачі до суду позовної заяви було сплачено судовий збір у розмірі 15858,00 грн, про, що свідчать квитанції № 244 від 22.01.2018, № 254 від 29.01.2018 (а.с.4-5).

Відповідно до ч.1 ст.139 Кодексу адміністративного судочинства України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

З урахуванням повного задоволення позовних вимог, суд приходить до висновку про необхідність стягнення з Державної фіскальної служби України сплаченого позивачем судового збору у сумі 15858,00 грн.

Керуючись статтями 77, 90, 242-246, 263 Кодексу адміністративного судочинства України,

вирішив:

Позов задовольнити.

Визнати протиправним та скасувати рішення Державної фіскальної служби України від 15.12.2017 № 428247/38562481, № 428248/38562481, 428249/38562481; від 18.12.2017 № 436586/38562481; від 19.12.2017 № 440560/38562481, 440561/38562481, 440563/38562481, 440564/38562481, 440566/38562481 про відмову у реєстрації податкових накладних.

Зобов'язати Державну фіскальну службу України (Львівська площа,8, м.Київ, 04053, код ЄДРПОУ 39292197) зареєструвати податкові накладні товариства з обмеженою відповідальністю "КостроГор" (вул.Центральна,4, с.Василівка, Житомирський р-н, Житомирська обл., 12414, код ЄДРПОУ 38562481) від 28.10.2017 №22, від 29.10.2017 №23, від 06.11.2017 №9, від 07.11.2017 №10, від 08.11.2017 №11, від 09.11.2017 №7, від 09.11.2017 №13, від 14.11.2017 №14, від 30.11.2017 №15, днями їх фактичного подання.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Державної фіскальної служби України на користь товариства з обмеженою відповідальністю "КостроГор" 15858,00 грн судових витрат по сплаті судового збору.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

Рішення суду може бути оскаржене до Житомирського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції протягом тридцяти днів з дня його складення.

Суддя В.А. Панкеєва