
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
28.02.2018 3/425/254/18
425/520/18
Суддя Рубіжанського міського суду Луганської області Романовський Є.О., розглянув матеріали, що надійшли від Рубіжанського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Луганській області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, який не працює, ідентифікаційний номер в матеріалах справи відсутній, зареєстрований за місцем проживання: ІНФОРМАЦІЯ_2, за ч. 2 ст. 173-2 КУпАП -
В С Т А Н О В И В :
До Рубіжанського міського суду Луганської області надійшов матеріал про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч. 2 ст. 173-2 КУпАП.
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення від 26.02.2018 року
серії АА № 902249, 26.02.2018 року о 09-00 год. гр. ОСОБА_1 за місцем мешкання за адресою:
м. Рубіжне, вул. Студентська, 35/7, вчинив насильство в сім’ї (висловлювався на адресу матері грубою нецензурною лайкою, вимагав гроші).
Судом при підготовці, на підставі ст. 278 КУпАП, до розгляду справи про адміністративне правопорушення виявлено не відповідність протоколу про адміністративне правопорушення вимогам ч. 1 ст. 256 КУпАП та абз. 6 п. 9 «Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції», затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України від 06.11.2015 року № 1376 (далі – Інструкція), оскільки в графі «дата, час, місце вчинення і суть учиненого адміністративного правопорушення» суть адміністративного правопорушення точно не відповідає ознакам складу адміністративного правопорушення, зазначеним у ч. 2
ст. 173-2 КУпАП.
Крім того, згідно ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами. Обов’язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Згідно п. 15 Інструкції до протоколу про адміністративне правопорушення долучаються інші матеріали про адміністративне правопорушення (пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновок експерта, речові докази, протокол про вилучення речей і документів, рапорти посадових осіб, а також інші документи та матеріали, що містять інформацію про правопорушення).
В порушення ст. 251 та п. 15 Інструкції в доучених до протоколу про адміністративне правопорушення матеріалах справи є Висновок результатами перевірки звернення від
26.02.2018 року, який не підписано відповідними посадовими особами та не завірено належним чином, а повторність вчинення зазначеного адміністративного правопорушення не підтверджена відповідними доказами.
Враховуючи те, що зазначені недоліки не можуть бути усунуті в ході розгляду справи, прихожу до висновку, що адміністративний матеріал підлягає поверненню для дооформлення відповідно до вимог чинного законодавства.
За таких обставин, адміністративний матеріал підлягає поверненню для доопрацювання, під час якого необхідно усунути вищезазначені недоліки.
Керуючись ст. ст. 7, 245, 251, 256, 278, 283 КУпАП, суддя, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний матеріал про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст. 173-2 КУпАП повернути до Рубіжанського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Луганській області для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її складання.
Суддя Є.О. Романовський