
РІВНЕНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
і м е н е м У к р а ї н и
14 грудня 2017 року
Р і в н е
817/965/17
11 год. 10 хв.
Рівненський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Дорошенко Н.О. за участю секретаря судового засідання Янчар О.П. та сторін і інших осіб, які беруть участь у справі:
позивача: представник не прибув,
відповідача: представник не прибув,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом
Державна служба геології та надр України
до
Приватного акціонерного товариства "Мапо"
про припинення права користування надрами,-
В С Т А Н О В И В:
Державна служба геології та надр України (далі – позивач, Держгеонадра) звернулась до суду з позовом до Приватного акціонерного товариства "Мапо" (далі – ПАТ "Мапо") про припинення права користування надрами шляхом анулювання спеціального дозволу №5341 від 13.01.2011.
Позовні вимоги обґрунтовує тим, що відповідачу надано спеціальний дозвіл на користування надрами №5341 від 13.01.2011 з видобування габро, придатного для виробництва блоків та облицювальних виробів з них, відходи придатні для виробництва щебеню будівельного. Вказує, що посадовими особами Центрального міжрегіонального територіального відділу Департаменту державного геологічного контролю Державної служби геології та надр України проведено планову перевірку з питань дотримання вимог законодавства у сфері надрокористування ПАТ "Мапо", за наслідками якої складено Акт №06-05/25/2016-23/п (75) від 06.04.2016, яким встановлено порушення ПАТ "Мапо" вимог законодавства у сфері надрокористування. Стверджує, що Державна служба геології та надр України неодноразово надавала надрокористувачу строк для усунення порушень та повідомлення про усунення порушень надрокористування. Проте, надрокористувач жодних пояснень на вимогу позивача не надав. В подальшому, з підстав порушення надрокористувачем умов користування надрами, позивачем зупинено дію спеціального дозволу відповідача та надано строк для усунення порушень. У строк, встановлений позивачем, відповідач порушень не усунув. Оскільки позивач вважає, що має місце порушення вимог, передбачених спеціальним дозволом на користування ділянкою надр та відсутня згода користувача, просить припинити дане право у судовому порядку.
У судове засідання позивач не прибув, про дату, час та місце судового розгляду повідомлений належним чином, подав суду клопотання про розгляд справи в порядку письмового провадження (а.с.59).
Відповідач позовні вимоги не визнав, подав заперечення проти позову (а.с.60-64), в якому зазначив, що ПАТ "МАПО" не приступило до видобування габро з незалежних від нього причин. Так, всі матеріали для затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки в оренду під кар’єр, крім детального плату території, на якій знаходиться земельна ділянка, розроблені і подані на затвердження. Проте, протягом 5 років уповноважені органи Яцьковицької сільської ради, на території якої розміщена відповідна земельна ділянка, затягують розроблення та затвердження детального плану території у зв’язку з відсутністю для таких цілей коштів. Натомість, відповідач вживає всіх можливих заходів задля належного оформлення документів, однак рішення про затвердження проекту землеустрою суб'єктами владних повноважень впродовж 2013-2017 років не приймалося. Про зазначені обставини відповідач неодноразово письмово повідомляв Держгеонадра. Вважає, що дані обставини є поважними причинами, за яких надрокористувач більше двох років з початку надання дозволу не розпочав користування надрами, а тому в задоволенні позову просив відмовити повністю.
Представник відповідача у судове засідання не прибув, про дату, час та місце судового розгляду повідомлений належним чином. Подав суду клопотання про відкладення розгляду справи на іншу дату, оскільки представник відповідача зайнятий в іншому судовому засіданні. Разом з тим, будь-яких доказів на підтвердження поважності причин неприбуття в судове засідання суду не надав (а.с.173,176). З урахуванням наведеного, у суду відсутні підстави для задоволення такого клопотання.
Відповідно до ч. 4 ст. 128 КАС України суд вважає за можливе здійснити розгляд справи за відсутності відповідача, за наявними у справі доказами.
Відповідно до ст. 41 КАС України в зв'язку з неявкою в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.
Розглянувши позовну заяву, заперечення проти позову, повно і всебічно з'ясувавши всі обставини справи в їх сукупності, перевіривши їх дослідженими у судовому засіданні доказами, суд дійшов висновку, що позов не підлягає задоволенню з таких підстав.
Суд встановив, що Державною службою геології та надр України для ПАТ "Мапо" видано спеціальний дозвіл на користування надрами №5341 від 13.01.2011 з метою видобування габро, придатного для виробництва блоків та облицювальних виробів з них, відходи придатні для виробництва щебеню будівельного на Броніславському родовищі у Березнівському районі Рівненської області строком дії 20 років. Також між Державною службою геології та надр України та ПАТ "Мапо" укладено Угоду про умови користування надрами з метою видобування габро №5341 від 09.04.2012 з Програмою робіт з видобування корисних копалин Броніславського родовища габро, що є додатками до спеціального дозволу (а.с.11-14).
Суд встановив, що на підставі наказів Держгеонадр №92 від 21.03.2016, №93 від 21.03.2016 та направлення від 01.04.2016 № 441-14/06 уповноваженими особами Держгеонадр 06.04.2016 проведено перевірку дотримання вимог законодавства у сфері видобування корисних копалин надрокористувача ПАТ "Мапо" (а.с.15-20).
Результати перевірки оформлені актом №06-05/25/2016-23/п (75) від 06.04.2016, яким виявлено порушення:
не виконується пункт 3 програми видобування габро з Броніславського родовища, що є додатком №2 до Угоди від 09.04.2012 №5341 (далі – програма видобування габро) в частині "складання проекту на розробку і рекультивацію родовища. ОВНС" термін виконання ІІ кв. 2012 р.;
не виконується пункт 5 програми видобування габро в частині "підготовки матеріалів для отримання акту надання гірничого відводу і отримання його в установленому порядку" термін виконання ІV кв. 2012 р.;
не виконується пункт 6 Програми видобування габро в частині "підготовка родовища до розробки" термін виконання І квартал 2013 р.;
не виконується пункт 7 Програми видобування габро в частині "початок видобування 4,9 тис. м3" термін виконання І кв. 2013 р.;
не виконується пункт 8 Програми видобування габро в частині "вихід на проектну потужність у кар’єру 9,8 тис. м3" термін виконання ІІІ кв. 2013 р.;
не представлений лист Державного управління охорони навколишнього середовища в Рівненській області /лист від 04.06.2007 №1303/03-06, екологічна картка/;
не представлений лист Держгіпромнагляду від 10.08.2007 №01/04-07.12/5574;
надрокористувач не приступив до розробки Броніславського родовища габро з моменту отримання спеціального дозволу на користування надрами №5341 від 13 січня 2011 року;
не внесені зміни до спеціального дозволу на користування надрами №5341 від 13.01.2011 в частині особливих умов (пункт 6) спеціального дозволу на підставі відміни виконання абзацу 3 п. 26 Порядку надання спеціальних дозволів на користування надрами, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 30.05.2011 №615 (а.с.21-26).
Пояснення, зауваження або заперечення щодо проведеної перевірки надрокористувачем до акта перевірки не вносились.
07.04.2016 Держгеонадра видано припис №456-14/06, згідно з яким запропоновано ПАТ "Мапо" у строк до 10.05.2016 усунути виявлені контролюючим органом порушення законодавства у сфері надрокористування та подати в письмовій формі до Центрального міжрегіонального відділу Департаменту державного геологічного контролю Держгеонадр України матеріали, які підтверджують факт усунення порушень (а.с.27).
У зв’язку з ненаданням матеріалів, які підтверджують факт усунення порушень вимог законодавства у сфері надрокористування щодо виконання припису від 07.04.2016 №456-14/06, Держгеонадра внесло подання №675-14/06 від 27.05.2016 на зупинення дії спеціального дозволу на користування надрами №5341 від 13.01.2011 у зв’язку з невиконанням ПАТ "Мапо" у встановлений строк приписів щодо усунення порушень законодавства у сфері надрокористування (а.с.28).
Наказом Держгеонадр №255 від 16.08.2016, з урахуванням змін, внесених наказом №380 від 25.10.2016, відповідачу зупинено дію спеціального дозволу на користування надрами №5341 від 13.01.2011, про що проінформовано надрокористувача, надано 30 календарних днів для надання пояснень щодо причин припинення робіт, передбачених Дозволом, та додатково надано 30 календарних днів для усунення порушень (а.с.39-41,29-31).
У зв'язку з не усуненням причин зупинення дії спеціального дозволу Держгеонадра листом № 6818/13/14-17 від 27.03.2017 звернулось до ПАТ "Мапо" щодо надання згоди на припинення права користування надрами (а.с.48). Відповідна згода надрокористувачем надана не була, у зв'язку з чим позивач звернувся до суду з даним адміністративним позовом про анулювання дозволу №5341 від 13.01.2011 на підставі статті 26 Кодексу України про надра та пункту 23 Порядку надання спеціальних дозволів на користування надрами.
Вирішуючи адміністративний спір по суті, суд враховує, що відповідно до статті 2 Кодексу України про надра завданням Кодексу України про надра є регулювання гірничих відносин з метою забезпечення раціонального, комплексного використання надр для задоволення потреб у мінеральній сировині та інших потреб суспільного виробництва, охорони надр, гарантування при користуванні надрами безпеки людей, майна та навколишнього природного середовища, а також охорона прав і законних інтересів підприємств, установ, організацій та громадян.
Відповідно до частини першої статті 4 Кодексу України про надра, надра є виключною власністю Українського народу і надаються тільки у користування.
Згідно з частиною першою статті 13 Кодексу України про надра, користувачами надр можуть бути підприємства, установи, організації, громадяни України, а також іноземці та особи без громадянства, іноземні юридичні особи.
Абзацом 1 частини першої статті 14 Кодексу України про надра передбачено, що надра надаються у користування для геологічного вивчення, в тому числі дослідно-промислової розробки родовищ корисних копалин загальнодержавного значення.
Частиною 2 статті 16 Кодексу України про надра визначено, що спеціальні дозволи на користування надрами надаються переможцям аукціонів, крім випадків, визначених Кабінетом Міністрів України, центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері геологічного вивчення та раціонального використання надр, або Радою міністрів Автономної Республіки Крим щодо розробки родовищ корисних копалин місцевого значення на території Автономної Республіки Крим. Порядок проведення аукціонів з продажу спеціальних дозволів на користування надрами та порядок їх надання встановлюються Кабінетом Міністрів України.
Процедуру надання спеціальних дозволів на користування надрами у межах території України, її континентального шельфу та виключної (морської) економічної зони визначає Порядок надання спеціальних дозволів на користування надрами, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 30.05.2011 №615 (далі - Порядок №615).
Пунктом 10 зазначеного Порядку №615 передбачено, що невід'ємною частиною дозволу є угода про умови користування надрами, що укладається між органом з питань надання дозволу і надрокористувачем і містить програму робіт, яка оформляється як додаток, та особливі умови надрокористування, що передбачають: вимоги до ефективності робіт; сучасні технології видобування та переробки корисних копалин; порядок видобування корисних копалин, зокрема з метою запобігання негативним екологічним наслідкам і забезпечення безпеки забудованих територій; види, обсяги і строки виконання робіт на ділянці надр; підстави для припинення діяльності, пов'язаної з використанням ділянки надр.
Частиною 2 статті 24 Кодексу України про надра визначені наступні обов’язки користувачів надр:
1) використовувати надра відповідно до цілей, для яких їх було надано;
2) забезпечувати повноту геологічного вивчення, раціональне, комплексне використання та охорону надр;
3) забезпечувати безпеку людей, майна та навколишнього природного середовища;
4) приводити земельні ділянки, порушені при користуванні надрами, в стан, придатний для подальшого їх використання у суспільному виробництві;
4-1) надавати та оприлюднювати інформацію про загальнодержавні та місцеві податки і збори, інші платежі, а також про виробничу (господарську) діяльність, необхідну для забезпечення прозорості у видобувних галузях, відповідно до порядку, затвердженого Кабінетом Міністрів України;
5) виконувати інші вимоги щодо користування надрами, встановлені законодавством України та угодою про розподіл продукції.
Права та обов'язки користувача надр виникають з моменту отримання спеціального дозволу на користування надрами, а в разі надання права користування надрами на умовах угод про розподіл продукції - з моменту набрання чинності такою угодою, якщо інше не передбачено цією угодою.
За змістом ч.1 ст.26 Кодексу України про надра право користування надрами припиняється у разі: 1) якщо відпала потреба у користуванні надрами; 2) закінчення встановленого строку користування надрами; 3) припинення діяльності користувачів надр, яким їх було надано у користування; 4) користування надрами з застосуванням методів і способів, що негативно впливають на стан надр, призводять до забруднення навколишнього природного середовища або шкідливих наслідків для здоров'я населення; 5) використання надр не для тієї мети, для якої їх було надано, порушення інших вимог, передбачених спеціальним дозволом на користування ділянкою надр; 6) якщо користувач без поважних причин протягом двох років, а для нафтогазоперспективних площ та родовищ нафти та газу - 180 календарних днів не приступив до користування надрами; 7) вилучення у встановленому законодавством порядку наданої у користування ділянки надр.
Частиною 2 статті 26 Кодексу України про надра передбачено, що право користування надрами припиняється органом, який надав надра у користування, а у випадках, передбачених пунктами 4, 5, 6 цієї статті, у разі незгоди користувачів, - у судовому порядку. При цьому питання про припинення права користування земельною ділянкою вирішується у встановленому земельним законодавством порядку.
Відповідно до частини третьої статті 26 Кодексу України про надра законодавством України можуть бути передбачені й інші випадки припинення права користування надрами.
Згідно з пунктом 23 Порядку №615 право користування надрами припиняється з підстав та у порядку, передбаченому Кодексом України про надра та Законом України "Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності".
У позовній заяві Держгеонадр не конкретизовано, з якої саме підстави із числа перелічених в частині 2 статті 26 Кодексу України про надра просить припинити право відповідача на користування надрами шляхом анулювання спеціального дозволу на користування надрами. Водночас, позивач зазначає про порушення ПАТ "Мапо" законодавства у сфері надрокористування, посилаючись при цьому на невиконання надрокористувачем обов’язку вчасного усунення виявлених перевіркою порушень.
Таким чином, суд враховує, що відповідно до ч.ч.1,2 ст.26 Кодексу України про надра право користування надрами припиняється в судовому порядку у випадках: користування надрами з застосуванням методів і способів, що негативно впливають на стан надр, призводять до забруднення навколишнього природного середовища або шкідливих наслідків для здоров'я населення; використання надр не для тієї мети, для якої їх було надано, порушення інших вимог, передбачених спеціальним дозволом на користування ділянкою надр; якщо користувач без поважних причин протягом двох років, а для нафтогазоперспективних площ та родовищ нафти та газу - 180 календарних днів не приступив до користування надрами.
Перевіряючи наявність підстав для припинення права користування надрами ПАТ "Мапо", суд встановив, що 05.12.2012 за № 43 ПАТ "Мапо" звернулось до голови Рівненської обласної державної адміністрації з заявою про надання дозволу на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 3,7 га, в оренду строком на термін дії ліцензії (№5341 від 13.01.2011) для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд підприємствам, що пов’язані з користуванням надрами, розташованими за межами села Яцьковичі ур. Броніславка на території Яцьковицької сільської ради (а.с.76).
08.05.2013 за № 48 ПАТ "Мапо" звернулось до голови Рівненської обласної державної адміністрації з заявою про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення йому земельної ділянки орієнтованою загальною площею 5,0 га в оренду, в тому числі: 3,7 га під кар’єр з видобутку габро Броніславського родовища на термін дії спеціального дозволу Державної служби геології та надр України від 13.01.2011 №5341, та 1,3 га під розміщення основних будівель (адміністративно-побутове приміщення, майстерня, котельня), за рахунок земель промисловості, транспорту, зв’язку, енергетики та іншого призначення на території Яцьковицької сільської ради Березнівського району терміном на двадцять років (а.с.77).
Розпорядженням голови Рівненської обласної державної адміністрації №408 від 25.07.2013 надано дозвіл ПАТ "Мапо" на розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок в оренду загальною площею 5,0 га для розміщення та експлуатації основних і допоміжних будівель та споруд підприємствами, що пов’язані з користуванням надрами, на термін дії спеціального дозволу на користування надрами від 13.01.2011 №5341 (розробка Броніславського родовища на території Яцьковицької сільської ради Березнівського району) (а.с.78).
23.09.2013 між ПАТ "Мапо" (замовник) та ТОВ "Бюро-земпроект" (виконавець) укладено договір №294 на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки в оренду ПАТ "Мапо". Згідно з п. 1.1 Договору виконавець зобов’язується виконати з дотриманням вимог законодавства проектно-вишукувальні роботи з розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки в оренду ПАТ "Мапо" на термін 20 років для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд підприємств переробної, машинобудівної та іншої промисловості (землі промисловості) за рахунок земель запасу промисловості, транспорту, зв’язку, енергетики, оборони та іншого призначення на території Яцьковицької сільської ради Березнівського району Рівненської області. Початок робіт 23.09.2013, закінчення робіт 23.03.2014 (а.с.79-80).
Листом ТОВ "Бюро-земпроект" №3 від 13.09.2016 відповідача повідомлено, що відповідно до статей 19, 24 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" до поданого проекту землеустрою необхідно долучити розроблений та затверджений у встановленому порядку детальний план території, виготовлення якого затримується в зв’язку з відсутністю коштів у Яцьковицької сільської ради. Всі матеріали, крім детального плану території, розроблені і подані на затвердження (а.с.81).
У зв'язку з зупиненням Держгеонадра дії спеціального дозволу на користування надрами ПАТ "Мапо" листами №98 від 21.09.2016 та № 100 від 09.11.2016 повідомило Державну служба геології та надр України, що основною причиною невиконання програми робіт з видобування габро є відсутність затвердженого проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 3,7 га в оренду під кар’єр та розміщення основних, підсобних і допоміжних будівель, пов’язаних з користуванням надрами родовища на термін дії спецдозволу №5341. Вказаний проект не затверджений у зв’язку з відсутністю детального плану території Яцьковицької сільської ради (а.с.82,83).
Відповідно до пункту 4 статті 66 Земельного кодексу України надання земельних ділянок для потреб, пов'язаних з користуванням надрами, проводиться після оформлення в установленому порядку прав користування надрами.
Частиною третьою статті 24 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" N 3038-VI від 17.02.2011 (далі - Закон N 3038-VI), зі змінами та доповненнями, встановлено, що у разі відсутності плану зонування або детального плану території, затвердженого відповідно до вимог цього Закону, передача (надання) земельних ділянок із земель державної або комунальної власності у власність чи користування фізичним та юридичним особам для містобудівних потреб забороняється.
Згідно зі статтею 19 Закону N 3038-VI, зі змінами та доповненнями, детальний план території за межами населених пунктів розробляється відповідно до схеми планування території (частини території) району та/або області з урахуванням державних і регіональних інтересів.
Розроблення детального плану території за межами населених пунктів та внесення змін до нього здійснюються на підставі розпорядження відповідної районної державної адміністрації (частина друга).
На підставі та з урахуванням положень затвердженого детального плану території може розроблятися проект землеустрою щодо впорядкування цієї території для містобудівних потреб, який після його затвердження стає невід’ємною частиною детального плану території (частина третя).
Детальний план території у межах населеного пункту розглядається і затверджується виконавчим органом сільської, селищної, міської ради протягом 30 днів з дня його подання, а за відсутності затвердженого в установленому цим Законом порядку плану зонування території - відповідною сільською, селищною, міською радою.
Детальний план території за межами населеного пункту розглядається і затверджується відповідною районною державною адміністрацією протягом 30 днів з дня його подання (частина восьма).
Суд враховує, що при проведенні перевірки ПАТ "Мапо" основними порушеннями надрокористувачем вимог законодавства у сфері надрокористування та охорони навколишнього природного середовища було невиконання у строки, передбачені Програмою робіт з видобування габро, таких робіт: складання проекту на розробку і рекультивацію родовища; підготовка родовища до розробки; початок видобування в І кварталі 2013р., вихід на проектну потужність кар'єру в ІІІ кварталі 2013р.; надрокористувач не приступив до розробки Броніславського родовища габро з моменту отримання спеціального дозволу.
Разом з тим, можливість виконання відповідачем зазначених видів робіт безпосередньо пов'язана з оформленням у встановленому порядку проекту землеустрою земельної ділянки в оренду для розміщення кар'єру та виробничих будівель і споруд, передумовою затвердження якого є затвердження детального плану території, на якій розташована відповідна земельна ділянка. При цьому, розроблення та затвердження такого детального плану території віднесене законом до компетенції відповідного органу місцевого самоврядування або районної державної адміністрації (залежно від місцезнаходження земельної ділянки). Суб'єкт господарювання відповідними повноваженнями не наділений.
З огляду на наведене, суд вважає, що відповідачем вжито усіх необхідних дій для затвердження проекту землеустрою щодо відведення йому земельної ділянки для користування надрами, проте зволікання із виготовленням детального плану території, з незалежних від відповідача причин, унеможливлює здійснення ним господарської діяльності, спрямованої на виконання Програми робіт з видобування габро відповідно до умов Дозволу.
Відповідно до приписів ст.26 Кодексу України про надра право користування надрами може бути припинене судому разі якщо користувач без поважних причин протягом двох років, а для нафтогазоперспективних площ та родовищ нафти та газу - 180 календарних днів не приступив до користування надрами. Таким чином, обов'язковою умовою для припинення права користування надрами з зазначеної підстави є відсутність поважних причин, що зумовлюють відповідне порушення законодавства про надра.
Натомість дослідженими судом доказами підтверджується, що ПАТ "Мапо" допустило встановлені позивачем порушення законодавства про надра в частині несвоєчасного виготовлення документів та розробки родовища у зв'язку з незатвердженням відповідних документів органами державної влади та місцевого самоврядування за місцезнаходженням земельної ділянки, що підлягає відведенню під кар'єр. Такі причини допущених відповідачем порушень суд вважає поважними.
З урахуванням наведеного вище, суд вважає, що інші виявлені перевіркою та не усунуті відповідачем порушення, а саме: не представлені листи Державного управління охорони навколишнього природного середовища в Рівненській області від 04.06.2007 №1303/03-06 та Держгірпромнагляду від 10.08.2007 № 01/04-07.12/5574, не можуть слугувати самостійною та достатньою підставою для припинення права користування надрами.
Також суд враховує, що 20.09.2017 відповідачем направлено до Держгеонадр заяву №111 з пропозицією розглянути можливість внесення змін до Додатку №2 Угоди про умови користування надрами з метою видобування корисних копалин від 09.04.2012 щодо строків виготовлення і затвердження проектів землеустрою, початку видобування корисних копалин, виходу на проектну потужність кар'єру та встановлення строків виконання даних робіт на ІІ, ІІІ та IV квартали 2018 року. У заяві ПАТ "Мапо" вказало, що через відсутність земельної ділянки для потреб, пов'язаних з користуванням надрами, товариство не змогло виконати пункти Програми та приступити до видобування корисних копалин Броніславського родовища. До заяви ПАТ "Мапо" додало угоду про умови користування надрами з додатками (характеристика ділянки надр, відкоригована програма робіт) (а.с.150-158).
На час вирішення судом даного адміністративного спору вказана заява про внесення змін до Додатку №2 Угоди про умови користування надрами з метою видобування корисних копалин від 09.04.2012 перебуває на розгляді в Державній службі геології та надр України, рішення по ній позивачем не прийняте.
Статтею 2 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ (частина перша).
Відповідно до частини першої статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
За результатами судового розгляду адміністративної справи суд дійшов висновку, що Приватним акціонерним товариством "МАПО" з незалежних від нього причин порушено Угоду про умови користування надрами, однак ним добросовісно вживаються належні заходи задля усунення таких порушень. Відтак, позовні вимоги Державної служби геології та надр України про припинення права користування надрами шляхом анулювання спеціального дозволу суд вважає передчасними, не підтвердженими належними та допустимими доказами, а тому адміністративний позов до задоволення не підлягає.
Згідно зі ст. 94 КАС України підстави для розподілу судових витрат відсутні.
Керуючись статтями 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
В задоволенні адміністративного позову відмовити.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Рівненський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Житомирського апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Суддя Дорошенко Н.О.