ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
м. Львів, вул. Чоловського, 2
Справа 2а-3973/09/1370
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
20 жовтня 2009 року м. Львів
Львівський окружний адміністративний суд
у складі: головуючого судді Сакалоша В.М.,
при секретарі Дак Т.П.
Розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу:
за позовом Прокурора Галицького району м. Львова в інтересах держави в особі Міністерства палива та енергетики Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго»» в особі ВП «Держенергонагляд у Західному регіоні» ДП НЕК «Укренерго»
до відповідача Яворівської центральної районної лікарні (81000, Львівська область, м. Яворів, вул. Лозинського, 4, р/р 35417004005906 в ГУДКУ у Львівській області, МФО 825014, код ЄДРПОУ 22398210)
про стягнення 1 020 грн. штрафу перед бюджетом.
За участю представників позивача Лящук Т.І. та Борщевського Н.Р.
в с т а н о в и в:
Прокурор Галицького району м. Львова в інтересах держави в особі Міністерства палива та енергетики Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго»» в особі ВП «Держенергонагляд у Західному регіоні» ДП НЕК «Укренерго» звернувся до суду з позовом про стягнення з Яворівської центральної районної лікарні штрафу за порушення законодавства про електроенергетику.
Представники позивача в судовому засіданні надали пояснення аналогічні викладеним у позові, просили його задовольнити у повному обсязі.
Відповідач явку повноважного представника не забезпечив, хоча про судовий розгляд був повідомлений належним чином, доказів та письмових заперечень проти позову не надав, а тому суд розглядає справу за наявними матеріалами, згідно ст. 71 КАС України.
Розглянувши подані документи та матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до наступних висновків.
Згідно із ст. 36-1 Закону України „Про прокуратуру" представництво прокуратурою інтересів держави в суді полягає у здійсненні прокурорами від імені держави процесуальних та інших дій, спрямованих на захист у суді інтересів держави у випадках, передбачених законом. Підставою представництва прокуратурою у суді інтересів держави є наявність порушень або загрози порушень економічних, політичних та інших державних інтересів внаслідок протиправних дій (бездіяльності) фізичних або юридичних осіб, що вчиняються у відносинах між ними або з державою.
У відповідності з Указом Президента України „Про зміни в структурі центральних органів виконавчої влади" від 15.12.1999 р. №1573/99 з метою удосконалення структури органів виконавчої влади та підвищення ефективності державного управління внесені зміни в структуру центральних органів виконавчої влади та затверджена система їх реалізації, в якій визначено, що в склад органів виконавчої влади України входить Міністерство палива та енергетики України.
Державне підприємство „Національна енергетична компанія „Укренерго" підпорядковується Міністерству палива та енергетики України та засновано на власності держави.
Основними напрямками діяльності підприємства являється забезпечення цілісності об'єднань енергетичної системи задоволення інтересів держави, енергозберігаючих підприємств всіх форм власності, попередження порушень режимів і аварій системного значення і ліквідації наслідків можливих аварій з найменшими для держави затратами.
У відповідності з ст. 5 Закону України „Про електроенергетику" одним із принципів державної політики в енергетиці являється створення умов безпеки експлуатації об'єктів електроенергетики, а також забезпечення відповідальності енергопостачальників і споживачів електричної і теплової енергії. Згідно із ст. 9 зазначеного Закону державний нагляд в електроенергетиці здійснює Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії. Державні інспектори з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії мають право застосовувати у встановленому Законом порядку санкції до суб'єктів господарської діяльності за порушення нормативно-правових актів. За ухилення або несвоєчасне виконання приписів Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії суб'єкти господарської діяльності несуть відповідальність у вигляді штрафів в розмірі до п'яти тисяч неоподаткованих мінімумів доходів громадян.
Згідно з Положенням про відокремлений підрозділ „Держенергонагляд у Західному регіоні" Державного підприємства „Національна енергетична компанія „Укренерго", затвердженого директором НЕК „Укренерго", ВП „Держенергонагляд у Західному регіоні" створений з метою забезпечення сталого функціонування об'єднаної енергетичної системи України, сфери теплопостачання, енергетичної безпеки держави шляхом курирування діяльності у сфері економіки та здійснення контролю за дотриманням суб'єктами електроенергетики, суб'єктами відносин у сфері теплопостачання та споживачами електричної енергії вимог нормативно-правових і нормативно-технічних актів у сфері виробництва, постачання та споживання електричної та теплової енергії.
У відповідності з Положенням про ВП „Держенергонагляд у Західному регіоні", Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії у Львівській області входить до складу ВП „Держенергонагляд у Західному регіоні", який у свою чергу є структурною одиницею ДП НЕК „Укренерго" Міністерства палива та енергетики України.
Керуючись вищенаведеними нормами, 3 жовтня 2008р. в присутності головного лікаря Яворівської центральної районної лікарні Короля Теодора Володимировича була проведена перевірка виконання Припису Державної інспекції з енергетичного нагляду у Львівській області № 03-045/1 від 13 лютого 2008 р. про усунення порушень законодавства про електроенергетику. Перевіркою було встановлено факт ухилення від виконання вищевказаного Припису, про що був складений Акт перевірки.
20 жовтня 2008 р. винесено Постанову № 71 про накладення штрафу за порушення законодавства про електроенергетику в розмірі 1020 грн. за ухилення від виконання Припису № 03-045/1 від 13 лютого 2008 р.
Відповідальність за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання припису передбачена ст. 27 Закону України „Про електроенергетику" і Постановою Кабінету Міністрів України №1312 від 21.06.1999 р. „Про затвердження положення про порядок накладення на суб'єктів господарської діяльності штрафів за порушення законодавства про електроенергетику".
На даний час докази сплати штрафу відсутні.
Не поступлення, а також несвоєчасне поступлення штрафних санкцій в бюджет, зачіпає інтереси держави, так як відбувається недофінансування бюджетних установ, організацій, соціальних програм, що тягне за собою загрозу стабільності соціальної політики держави.
У відповідності з Постановою Кабінету Міністрів України №1312 від 21.06.99 р. „Про затвердження положення про порядок накладення на суб'єктів господарської діяльності штрафів за порушення законодавства про електроенергетику" суб'єкт підприємницької діяльності зобов'язаний сплатити штраф протягом 30 днів з дня винесення постанови про його накладення. У випадку несплати штрафу у зазначений термін він стягується у судовому порядку.
Штрафи, які накладаються Державною інспекцією енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії, скеровуються в державний бюджет України. Згідно Положення про Державне казначейство, затвердженого постановою КМ України № 590 від 31.07.99 р., організовує і здійснює виконання державного бюджету Державне казначейство і його управління.
Відповідно до ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд згідно ст. 86 цього Кодексу, оцінює докази які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та обєктивному дослідженні.
Відповідачем під час судового розгляду не представлено доказів в спростування обставин викладених у акті перевірки, а тому суд вважає, що ним не доведено, як передбачено ч.1 ст.71 КАС України, факту необєктивності цих обставин.
Відповідач доказів на підтвердження факту сплати штрафу у не представив, а тому суд приходить до висновку, що позов підставний, обґрунтований та підлягає задоволенню.
Щодо судових витрат, то у відповідності до вимог ст.94 КАС України, зокрема, частин 2, 3 та 4, судові витрати у формі судового збору, з відповідача не належить стягувати.
Керуючись ст.ст. 7-11, 14, 69-71, 86, 87, 94, 159, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
п о с т а н о в и в :
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з Яворівської центральної районної лікарні (81000, Львівська область, м. Яворів, вул. Лозинського, 4, р/р 35417004005906 в ГУДКУ у Львівській області, МФО 825014, код ЄДРПОУ 22398210) на користь Державного бюджету України 1 020 грн. штрафу за порушення законодавства про електроенергетику.
.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд шляхом подачі в десятиденний строк з дня постановлення постанови, заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, або в порядку ч. 5 ст. 186 КАС України.
Постанова набирає законної сили в строк та в порядку, передбаченому ст.254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова виготовлена у повному обсязі 23.10.2009 року.
Суддя (підпис) В.М. Сакалош
З оригіналом згідно
Суддя В.М. Сакалош