Дата принятия
10.10.2017
Номер дела
807/209/17
Номер документа
69463540
Форма судопроизводства
Административное
Компании, указанные в тексте судебного документа
Государственный герб Украины

ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10 жовтня 2017 рокум. Ужгород№ 807/209/17

Закарпатський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Рейті С.І.

при секретарі судового засідання Кречко Л.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення до Товариства з обмеженою відповідальністю "Карпат ТВ" про стягнення штрафу та пені, -

ВСТАНОВИВ:

У відповідності до ч.3 ст.160 Кодексу адміністративного судочинства України в судовому засіданні 10 жовтня 2017 року проголошено вступну та резолютивну частини Постанови. Постанова в повному обсязі складена 11 жовтня 2017 року.

Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення (далі позивач, Національна рада) звернулася до Закарпатського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Карпат-ТВ" (далі відповідач, ТОВ "Карпат - ТВ" ) про стягнення штрафу та пені у розмірі 7768,48 грн.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що рішенням Національної ради до відповідача застосовано штраф за порушення вимог Закону України "Про телебачення і радіомовлення", який ТОВ "Карпат ТВ" не сплатив, в звязку з чим Національна рада звернулася із вказаним позовом до суду.

10 жовтня 2017 року до суду подано клопотання представника позивача, яким просить провести розгляд справи за його відсутності та у відповідності до ст.122 КАС України, розгляд проведено за відсутності представника позивача, на підставі наявних у матеріалах справи доказів.

Відповідач письмове заперечення проти позову з належними доказами не подав, свого представника в судове засідання не направив, не повідомив суд про причини неприбуття, хоча повідомлявся належним чином про відкриття провадження в адміністративній справі, про дату, час і місце розгляду даної справи. Отже, судом вжито достатніх заходів щодо належного повідомлення відповідача про відкриття провадження, про дату, час і місце судового розгляду даної адміністративної справи, та справа розглянута за відсутності представника відповідача на підставі доказів, наявних в матеріалах справи.

Дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до висновку про відмову у задоволенні адміністративного позову, виходячи з наступного:

Судом встановлено та підтверджується матеріалами справи, що враховуючи інформацію, зазначену в Акті робочої групи з опрацювання відомостей та документів про структуру власності телерадіоорганізацій та провайдерів програмної послуги, щодо неподання (несвоєчасного подання) інформації про структуру власності ТОВ "Карпат - ТВ", Національною радою прийнято рішення від 23 червня 2016 року № 1367, яким визнано порушення ТОВ "Карпат - ТВ" ч. 4 ст. 12, ч. 9 ст. 40 Закону України "Про телебачення і радіомовлення". Вказаним рішенням зобовязано ТОВ "Карпат - ТВ" у тридцяти денний термін з дня отримання цього рішення сплатити до Державного бюджету України штраф у розмірі 3789,50 грн. та Управлінню фінансової та бухгалтерської служби, у разі несвоєчасної сплати штрафу, нарахувати ТОВ "Карпат-ТВ" пеню за кожен день прострочення сплати (а.с.20).

Станом на 17 листопада 2016 року ТОВ "Карпат - ТВ" не надало Національній раді документального підтвердження факту сплати штрафу.

У звязку з цим 18 листопада 2016 року Національною радою прийнято рішення № 38, яким було вирішено звернутися до суду про стягнення штрафу з ТОВ "Карпат - ТВ " (а.с.22 -23).

Спірні правовідносини регулюються Законом України "Про телебачення та радіомовлення" від 21 грудня 1993 року № 3759- ХІІ (далі Закон 3759), який регулює відносини, що виникають у сфері телевізійного та радіомовлення на території України, визначає правові, економічні, соціальні, організаційні умови їх функціонування, спрямовані на реалізацію свободи слова, прав громадян на отримання повної, достовірної та оперативної інформації, на відкрите і вільне обговорення суспільних питань.

Відповідно до ч. 4 ст. 7 Закону 3759 єдиним органом державного регулювання діяльності у сфері телебачення і радіомовлення незалежно від способу розповсюдження телерадіопрограм і передач є Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення.

Відповідно до ч. 1 ст. 1 Закону України "Про національну раду України з питань телебачення і радіомовлення" від 23 вересня 1997 року № 538/97 ВР національна рада є конституційним, постійно діючим колегіальним органом, метою діяльності якого є нагляд за дотриманням законів України у сфері телерадіомовлення, а також здійснення регуляторних повноважень, передбачених цими законами.

Згідно з абзацом 2 ст. 13 Закону України "Про Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення" Національна рада здійснює нагляд за дотриманням телерадіоорганізаціями та провайдерами програмної послуги вимог законодавства у галузі телерадіомовлення.

Відповідно до ст. 1 Закону 3759 провайдер програмної послуги - суб'єкт господарювання, який на підставі ліцензії, виданої Національною радою України з питань телебачення та радіомовлення, на договірних засадах надає абонентам можливість перегляду пакетів програм, використовуючи для передавання цих програм ресурси багатоканальних телемереж.

Відповідно до ч. 4 ст. 12 Закону 3759 структура власності суб'єкта інформаційної діяльності у сфері телебачення і радіомовлення визнається прозорою, якщо інформація, оприлюднена на його офіційному веб-сайті та надана Національній раді, дає змогу визначити всіх осіб, які мають пряму та/або опосередковану істотну участь у юридичній особі чи можливість значного або вирішального впливу на управління та/або діяльність юридичної особи, у тому числі відносини контролю між усіма особами в ланцюгу володіння корпоративними правами щодо цієї юридичної особи, а також визначити кінцевого бенефіціарного власника.

Інформація про структуру власності суб'єкта інформаційної діяльності у сфері телебачення і радіомовлення розміщується на його офіційному веб-сайті відповідно до вимог цього Закону.

Суб'єкт інформаційної діяльності у сфері телебачення і радіомовлення щороку подає Національній раді інформацію про свою структуру власності в порядку та за формою, що встановлюються Національною радою. Неподання, несвоєчасне подання такої інформації або подання інформації, що не відповідає дійсності, є підставою для застосування Національною радою санкцій відповідно до цього Закону.

Відповідно до ч. 9 ст. 40 Закону 3759 провайдер програмної послуги зобов'язаний:

а) щороку, до 31 березня, оприлюднювати на своєму офіційному веб-сайті та подавати до Національної ради звіт за попередній (звітний) рік діяльності, в якому зазначаються:

відомості про будь-які зміни у структурі власності за звітний рік;

відомості про всіх кінцевих бенефіціарних власників (контролерів) та пов'язаних осіб (для кожної з осіб - прізвище, ім'я, по батькові, дата народження, громадянство, адреса);

відомості про осіб, які впродовж звітного року надавали провайдеру програмної послуги фінансування (кредити, позики, фінансову допомогу тощо), якщо загальна сума такого фінансування від однієї особи впродовж звітного року становила 125 і більше мінімальних заробітних плат;

б) розміщувати на своєму офіційному веб-сайті інформацію про структуру власності.

Відповідно до ст. 13 Закону України "Про Національну раду з питань телебачення і радіомовлення" Національна рада застосовує санкції до порушників законодавства про телебачення і радіомовлення відповідно до вимог Закону України "Про телебачення і радіомовлення".

Згідно з ч. 1 ст. 72 Закону 3759 санкції за порушення законодавства про телебачення і радіомовлення застосовуються за рішенням суду або, у встановлених цим Законом випадках, за рішенням Національної ради.

Відповідно до ч. 10 ст. 72 Закону 3759 за неподання або несвоєчасне подання інформації, передбаченої частиною другою статті 59 (для телерадіоорганізацій) або частиною дев'ятою статті 40 (для провайдерів програмної послуги) цього Закону, телерадіоорганізація або провайдер програмної послуги сплачує штраф у розмірі 5 відсотків загальної суми ліцензійного збору за всіма ліцензіями, власниками яких є порушник, відповідно до статті 31 цього Закону.

Відповідно до ч. 3 ст. 75 Закону 3759 у разі застосування санкції у вигляді штрафу ліцензіат зобов'язаний сплатити штраф у тридцятиденний термін з дня отримання рішення про накладення штрафу. За кожен день прострочення сплати нараховується пеня у розмірі одного відсотка суми штрафу. У разі відмови ліцензіатом від сплати штрафу штраф стягується за рішенням суду.

Згідно з ч. 4 ст. 75 Закону 3759 суми штрафів зараховуються до Державного бюджету України.

Відповідно до ч. 5 ст. 75 Закону 3759 ліцензіат зобов'язаний надати Національній раді документальне підтвердження факту сплати штрафу (копію платіжного доручення) протягом п'яти днів з моменту сплати.

Судом встановлено, що за прострочення сплати штрафу відповідачу нарахована пеня.

Проте доказів, які могли б свідчити про сплату штрафу та пені у повному обсязі чи частково на час розгляду справи відповідачем не надано, як і не надано доказів оскарження вказаних рішень, у зв'язку з чим суд приходить до висновку, що позовні вимоги Національної ради є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. Національною радою України з питань телебачення і радіомовлення доведено правомірність звернення із зазначеним позовом, доказів сплати штрафу та пені в сумі 7768,48 грн. відповідачем не надано, в зв'язку з чим вимоги позовної заяви є обґрунтованими, підтверджені належними та допустимими доказами, відповідачем не спростовані та підлягають до задоволення повністю.

Судові витрати по справі згідно ч. 4 ст. 94 КАС України з відповідача не стягуються.

Керуючись ст. ст. 17, 71, 86, 94, 160, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

1. Позов Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення до Товариства з обмеженою відповідальністю "Карпат ТВ" про стягнення штрафу та пені задовольнити повністю.

2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Карпат ТВ" (АДРЕСА_1 код 31962917) до Державного бюджету України штраф та пеню у розмірі 7768,48 грн. (сім тисяч сімсот шістдесят вісім гривень сорок вісім копійок) за порушення законодавства у сфері телебачення і радіомовлення.

3. Постанова набирає законної сили в порядку, встановленому ст. 254 КАС України, та може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Закарпатський окружний адміністративний суд в порядку та строки, встановлені ст. 186 КАС України. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України протягом десяти днів з дня отримання копії постанови (копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції).

Суддя ОСОБА_1