ХАРКІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
УХВАЛА
про повернення апеляційної скарги
"05" жовтня 2017 р. Справа № 917/918/17
Колегія суддів у складі: головуючий суддя Білоусова Я.О., суддя Пуль О.А., суддя Тарасова І. В.
розглянувши апеляційну скаргу позивача (вх.№ 2997 П) на рішення Господарського суду Полтавської області від "04" вересня 2017 р. у справі № 917/918/17
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Центральна газопостачальна компанія", м.Черкаси,
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Білогір’я молокопродукт", м.Гадяч,
про стягнення 40366,31 грн,
ВСТАНОВИЛА:
Рішенням Господарського суду Полтавської області від 04.09.2017 (суддя Гетя Н.Г.) позов задоволено частково. Стягнуто з ТОВ "Білогір"я молокопродукт" на користь ТОВ "Центральна газопостачальна компанія" 18 701,00 грн основного боргу, 2547,44 грн пені, 1870,15 грн штрафу та 964,46 грн судового збору.
Позивач з рішенням місцевого господарського суду не погодився та звернувся до Харківського апеляційного господарського суду з апеляційною скаргою, в якій посилаючись на порушення судом норм матеріального права, просить рішення суду першої інстанції скасувати частково та прийняти нове рішення в частині задоволення позовних вимог до ТОВ "Білогір"я молокопродукт" у стягненні з нього на користь ТОВ "Центральна газопостачальна компанія" вартості поставленого товару у листопаді 2016 року в обсязі 1,466 тис.м.куб. на загальну суму з ПДВ 12607,60 грн та пені у розмірі 1694,86 грн. В частині вже задоволених - залишити без змін.
Дослідивши матеріали апеляційної скарги у відповідності до вимог ст. 93 Господарського процесуального кодексу України, колегія суддів дійшла висновку про повернення апеляційної скарги з наступних підстав.
Відповідно до вимог ч.1 ст. 93 ГПК України апеляційна скарга подається на рішення місцевого господарського суду протягом десяти днів, а на ухвалу місцевого господарського суду - протягом п'яти днів з дня їх оголошення місцевим господарським судом. У разі якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частину рішення, зазначений строк обчислюється з дня підписання рішення, оформленого відповідно до статті 84 цього Кодексу.
Згідно з положеннями ч. 2 ст. 93 Господарського процесуального кодексу України апеляційний господарський суд постановляє ухвалу про повернення апеляційної скарги у випадках, якщо вона подана після закінчення строків, установлених, цією статтею, і суд за заявою особи, яка її подала, не знайде підстав для поновлення строку.
З матеріалів справи вбачається, що оскаржуване рішення винесено місцевим господарським судом 04.09.2017, повне рішення складено 11.09.2017, тобто останнім днем подання апеляційної скарги є 21.09.2017. Однак, апеляційна скарга направлена, згідно відтиску штампу "Укрпошти" 22.09.2017, тобто з порушенням строку, встановленого ст.93 ГПК України, без мотивованого клопотання про відновлення пропущеного строку.
Згідно з п.4 ч.1 ст.97 ГПК України апеляційна скарга не приймається до розгляду і повертається апеляційним господарським судом, якщо скаргу подано після закінчення строку, встановленого для її подання, без клопотання про поновлення цього строку або таке клопотання відхилено.
Враховуючи викладене, апеляційна скарга підлягає поверненню.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 86, 91, 93, п. 4 ч. 1 ст. 97 Господарського процесуального кодексу України, колегія суддів,
УХВАЛИЛА:
1. Повернути апеляційну скаргу.
Додаток: заявнику - матеріали скарги на 9 арк., у тому числі платіжне доручення №3700 від 22.09.2017 про сплату 1852,41 грн судового збору на 1 арк. та поштовий конверт на 1 арк.
Головуючий суддя Білоусова Я.О.
Суддя Пуль О.А.
Суддя Тарасова І. В.
Судебное решение № 69347818, Харківський апеляційний господарський суд было принято 05.10.2017. Форма судопроизводства - Хозяйственное, форма решения – Постановление суда. На этой странице вы сможете найти ключевые данные об этом судебном решении. Мы предоставляем удобный и быстрый доступ к текущим судебным решениям, чтобы вы могли быть в курсе недавних судебных прецедентов. Наша база данных включает полный спектр необходимой информации, позволяя вам быстро находить ключевые данные.
то решение относится к делу № 917/918/17. Фирмы, указанные в тексте настоящего судебного документа: