№ 69019709, 19.09.2017, Бахмутський міськрайонний суд Донецької області (до 25.04.2025 - Артемівський міськрайонний суд Донецької області)

Дата принятия
19.09.2017
Номер дела
219/9292/17
Номер документа
69019709
Форма судопроизводства
Про адмінправопорушення
Государственный герб Украины

Справа № 219/9292/17

Провадження № 3/219/2206/2017

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

19 вересня 2017 року суддя Артемівського міськрайонного суду Донецької області Павленко О.М., при секретарі Брагіній М.В., за участю прокурора Бушуєва Є.О., розглянувши адміністративний матеріал у відношенні

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, паспорт серії ВА 698711, виданий 3.09.1997 року Артемівським МВ УМВС України в Донецькій області, громадянки України, ІНФОРМАЦІЯ_2, заміжної, пенсіонерки, проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3,

у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченного ст. 172-6 ч.1 КпАП України,-

встановив:

ОСОБА_1 відповідно до розпорядження № 60рк від 24.12.2012 року Часовоярського міського голови було призначено на посаду спеціаліста служби у справах дітей Часовоярської міської ради 15 рангу в межах 6 категорії посад посадової особи місцевого самоврядування, і згідно п.п. «в» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» вона є субєктом відповідальності за вчинення правопорушення, повязаного з корупцією.

Відповідно до ст.ст. 12, 12-1 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування в Україні» з часу призначення на посаду спеціаліста служби у справах дітей Часовоярської міської ради на ОСОБА_1 поширюються вимоги про обмеження, повязані з прийняттям на службу в органи місцевого самоврядування та проходження служби, в тому числі встановленими Законом України «Про запобігання корупції» щодо зобовязання вчасно подавати декларацію особи, яка припиняє діяльність, повязану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування.

Згідно п. 2 Розділу XIII Закону України «Про запобігання корупції» до початку роботи системи подання та оприлюднення відповідно до цього Закону декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, субєкти декларування подають декларації про майно, доходи, витрати і зобовязання фінансового характеру в порядку, встановленому Законом України "Про засади запобігання і протидії корупції". Зазначені декларації підлягають оприлюдненню в порядку, встановленому Законом України "Про засади запобігання і протидії корупції".

Про початок роботи системи подання та оприлюднення відповідно до цього Закону декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, приймається рішення Національного агентства з питань запобігання корупції.

Так, згідно п.п. 1 п. 1 Рішення Національного агентства з питань запобігання корупції № 2 від 10.06.2016 «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», яке зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 за № 958/29088 та із змінами, внесеними згідно з Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції № 1 від 18.08.2016, яке зареєстровано в Міністерстві юстиції України 19.08.2016 за № 1153/29283 і набрало чинності з 23.08.2016, Національне агентство з питань запобігання корупції (за текстом - НАЗК) визначило, що система подання та оприлюднення відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» (далі - Закон) декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, розпочинає свою роботу в два етапи.

Зокрема, до першого етапу - з 00 годин 00 хвилин 1.09.2016 для декларацій (повідомлень) та субєктів декларування, які передбачені абзацом першим частини першої статті 45 Закону України «Про запобігання корупції», віднесено щорічні декларації за 2015 рік службових осіб, які станом на 1 вересня 2016 року займають згідно зі статтею 50 Закону відповідальне та особливо відповідальне становище. Зазначені у цьому абзаці декларації подаються протягом 60 календарних днів з дати, визначеної у цьому абзаці. До другого етапу - з 00 годин 00 хвилин 1 січня 2017 року для всіх інших субєктів декларування та декларацій (повідомлень), передбачених Законом.

Крім цього, зазначена у пункті 1, 2 цього ж рішення декларація (повідомлення) подається згідно із Законом шляхом заповнення відповідних форм на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції з використанням програмних засобів Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

На підставі розпорядження міського голови м. Часів-Яр «Про звільнення ОСОБА_1 з посади спеціаліста служби у справах дітей Часовоярської міської ради» № 18рк від 29.04.2016 відповідно до ст. 38 Кодексу Законів про працю України за власним бажанням ОСОБА_1 з 29 квітня 2016 року звільнено з посади.

При звільнені ОСОБА_1 подала декларацію про майно, доходи, витрати і зобовязання фінансового характеру за 2016 рік до відділу кадрів Часовоярської міської ради на паперовому носії.

Згідно з інформацією з Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування ОСОБА_1 подала декларацію після припинення діяльності за 2016 рік лише 6.06.2017 року.

Відповідно до ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, повязану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.

Особи, які припинили діяльність, повязану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, зобовязані наступного року після припинення діяльності подавати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.

Крім того, відповідно до листа НАЗК № 93-05/48886/17 від 2.03.2017 дата публікації документів вказана у публічній частині інформаційно-телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» (далі - Реєстр) співпадає з фактичною датою подання субєктами декларування документів до реєстру.

Таким чином, спеціаліст служби у справах дітей Часовоярської міської ради ОСОБА_1 несвоєчасно, без поважних причин, подала декларацію особи, яка припиняє діяльність, пов язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування.

Правопорушник ОСОБА_1 в судове засідання не зявилася, про час та місце розгляду була повідомлена належним чином. Разом з тим, 18.09.2017 року надала суду заяву про розгляд справи без її участі у звязку з хворобою, зазначила, що вину у скоєнні вказаного адміністративного правопорушення визнає у повному обсязі, просила застосувати до неї мінімальне стягнення.

Факт правопорушення підтверджується протоколом про вчинення адміністративного правопорушення, повязаного з корупцією № 309 від 18.08.2017 року (а.с.1-6), поясненнями ОСОБА_1 від 16.06.2017 року (а.с.11-12), поясненнями ОСОБА_2 від 16.06.2017 року (а.с.13-14), лист-нагадування Часовоярської міської ради від 16.02.2017 року № 02-41/223 щодо подачі декларації шляхом заповнення її на офіційному веб-сайті НАЗК (а.с.16), повідомлення Національного агентства про факт неподання чи несвоєчасного подання декларації осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування відносно ОСОБА_1 від 3.05.2017 № 02-42/567 (а.с.19), розпорядження міського голови Часовоярської міської ради № 60рк від 24.12.2012 року про призначення на посаду спеціаліста служби у справах дітей Часовоярської міської ради ОСОБА_1 (а.с.22), розпорядження міського голови Часовоярської міської ради № 18рк від 29.04.2016 року про звільнення ОСОБА_1 з посади спеціаліста служби у справах дітей Часовоярської міської ради (а.с.23), розпорядження міського голови Часовоярської міської ради № 63рк від 20.12.2013 року про визначення уповноженої особи з питань запобігання та виявлення корупції в Часовоярській міській раді ОСОБА_2 (а.с.29), витягом з Єдиного державного реєстру декларацій, згідно якого декларація ОСОБА_1 подана та опублікована 6.06.2017 (а.с.32), щорічна декларація ОСОБА_1 за 2016 рік (а.с.33-38).

Таким чином, суд вважає, що в діях ОСОБА_1 міститься склад адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 172-6 ч.1 КпАП України, тобто несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, яка припиняє діяльність, повязану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування.

Відповідно до ст. 40-1 КпАП України судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.

Згідно ч.2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення з особи, на яку накладено таке стягнення, справляється судовий збір у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатної особи, що складає 320 грн., а тому суд стягує на користь держави вказаний судовий збір в розмірі 320 грн.

Керуючись ст.ст. 36, 40-1, 172-6 ч.1, 283, 284 КпАП України, суд, -

постановив:

визнати ОСОБА_1 винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 172-6 ч. 1 КпАП України.

Накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу на користь держави в розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян в сумі 850 (вісімсот пятдесят) гривень (платіжні реквізити для перерахування суми штрафу - отримувач коштів: Державний бюджет м. Артемівська, ОКПО: 37868870, банк отримувача: Банк УГК м. Донецька, МФО: 834016, р/р: 31110106700015, код платежу: 21081100).

Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави в сумі 320 грн. (платіжні реквізити для перерахування судового збору -отримувач коштів: ГУК у м. Київ/22030106, ЄДРПОУ: 37993783, банк отримувача: ГУДКУ у м. Київ, МФО: 820019, р/р: 31215256700001, кодкласифікації доходів бюджету: 22030106).

Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Донецької області протягом 10 днів з моменту її винесення.

Суддя -

ОСОБА_3