КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД У Х В А Л А
про передачу справи на розгляд іншого адміністративного суду
18 вересня 2017 року №810/1653/17
Київський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Панченко Н.Д., розглянувши у м. Києві адміністративну справу за позовом Києво-Святошинської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Київській області до ОСОБА_1 про стягнення податкового боргу,
ВСТАНОВИВ:
До Київського окружного адміністративного суду звернулась Києво-Святошинська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління ДФС у Київській області з позовом до ОСОБА_1 про стягнення податкового боргу у розмірі 48752,06 грн.
Ухвалою Київського окружного адміністративного суду на підставі статті 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України відкрито скорочене провадження у справі №810/1653/17.
Одночасно з цим, керуючись вимогами частини 3 статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України, судом було запитано у органу реєстрації місця перебування та місця проживання особи інформацію про зареєстроване місце проживання (перебування) ОСОБА_1
Згідно з довідкою відділу адресно-довідкової роботи Управління ДМС України в Київській області від 22.08.2016 №6130, зареєстрованим місцем проживання ОСОБА_1 є: АДРЕСА_1.
Відповідно до частини першої статті 19 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративні справи вирішуються адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача, крім випадків передбачених цим Кодексом.
Водночас, відповідно до частини другої статті 19 Кодексу адміністративного судочинства України, адміністративні справи з приводу оскарження правових актів індивідуальної дії, а також дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, які прийняті (вчинені, допущені) стосовно конкретної фізичної чи юридичної особи (їх об'єднань), вирішуються за вибором позивача адміністративним судом за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання (перебування, знаходження) цієї особи-позивача, або адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача, крім випадків, передбачених цим Кодексом.
Тобто, якщо предметом адміністративної справи є оскарження правових актів індивідуальної дії, а також дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, які прийняті (вчинені, допущені) стосовно конкретної особи, то позивач може застосувати альтернативну підсудність та звернутись до суду за своїм місцезнаходженням.
Беручи до уваги, що предмет адміністративної справи №810/1653/17 не стосується правових актів індивідуальної дії, дії чи бездіяльність суб'єкта владних повноважень, які прийняті (вчинені, допущені) відносно позивача, дана адміністративна справа підлягає вирішенню адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача.
За таких обставин суд дійшов висновку, що адміністративна справа №810/1653/17 має вирішуватись судом, територіальна юрисдикція якого поширюється на місто Київ - Окружним адміністративним судом міста Києва.
Пунктом 3 частини першої статті 22 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо після відкриття провадження у справі з'ясувалося, що справа територіально підсудна іншому суду.
Адміністративна справа, відповідно до частини сьомої статті 22 Кодексу адміністративного судочинства України, передана з одного адміністративного суду до іншого в порядку, встановленому цією статтею, розглядається адміністративним судом, до якого вона надіслана. Спори між адміністративними судами щодо підсудності не допускаються.
Керуючись статтями 19, 22, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
УХВАЛИВ:
Адміністративну справу №810/1653/17 за позовом Києво-Святошинської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Київській області до ОСОБА_1 про стягнення податкового боргу - передати на розгляд до Окружного адміністративного суду міста Києва.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано в установлені строки. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Київського апеляційного адміністративного суду через Київський окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Панченко Н.Д.