а
ВІННИЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
м. Вінниця, вул. Островського, 14
тел/факс (0432) 55-15-10, 55-15-15, e-mail: inbox@adm.vn.court.gov.ua
____________________
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 листопада 2009 р. Справа № 2-а-4438/09/0270
Вінницький окружний адміністративний суд в складі
Головуючого судді Жданкіної Наталії Володимирівни,
При секретарі судового засідання: Педорук Олеся Сергіївна
За участю представників сторін:
позивача : Грабар С.А.
відповідача : не з'явився
розглянувши матеріали справи
за позовом: Могилів-Подільської об'єднаної державної податкової інспекції
до: Відкритого акціонерного товариства "Могилів-Подільський кар'єр"
про: стягнення боргу
ВСТАНОВИВ :
До суду звернулась Могилів-Подільська обєднана державна податкова інспекція до відкритого акціонерного товариства Могилів-Подільський карєрпро стягнення заборгованості у сумі 9205,05 грн.
Позов мотивовано тим, що станом на 13.10.2009р. ВАТ Могилів-Подільський карєрє заборгованість перед бюджетом по земельному податку яка становить 9205,05 гр.
Оскільки, відповідачем не був погашений борг в строк передбачений законодавством, тому позивач звернувся з позовом до суду про стягнення вищезазначеної заборгованості.
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав в повному обсязі, посилаючись на зазначені в позовній заяві обставини та додані документи, просив суд позов задовольнити.
Відповідач у судове засідання не зявився, причини неявки суду не відомі. Про дату, час і місце розгляду справи повідомлено завчасно і належним чином. 16.11.2009р. на адресу суду надійшло заперечення за №59 від 10.11.2009р. від Голови правління ВАТ Могилів-Подільський карєр, в якому зазначено, що позивачем до матеріалів адміністративної справи надані податкові вимоги від 31.10.2001р., та 13.12.2001р. на загальну суму 25376,50 грн. які відповідачем були повністю погашені, про що свідчить довідка від 29.02.2008р., а тому, просить суд відмовити в задоволенні даного позову.
У відповідності до ст.ст. 122, 128 КАС України, суд ухвалив провести розгляд справи за відсутності відповідача.
Суд, заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши та вивчивши матеріали справи, оцінивши докази в їх сукупності, встановив наступне.
Відкрите акціонерне товариство Могилів-Подільський карєряк юридична особа зареєстрована Могилів-Подільською районною державною адміністрацією за №54 від 25.12.2002р.
ВАТ Могилів-Подільський карєряк вбачається з довідки №2154 включене до ЄДРПОУ: ідентифікаційний код 05466814, місцезнаходження: Вінницька область, м. Могилів-Подільський, вул. Пушкінська.
Факт заборгованості відкритого акціонерного товариства Могилів-Подільський карєрперед бюджетом підтверджується обліковою карткою платника податку, податковим розрахунком земельного податку, який станом на 13.10.2009р. становить в загальній сумі 9205,05 грн.
Таким чином, на підставі поданих позивачем доказів судом встановлено, що сума непогашеної заборгованості відповідача по сплаті податкового боргу по земельному податку станом на 13.10.2009р. становить в загальному розмірі 9205,05грн.
Визначаючись щодо заявлених позовних вимог та наданих доказів суд виходить з наступного.
Відповідно до ст. 14 Закону України “Про систему оподаткування” (далі-Закону) плата за землю (земельний податок, а також орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності) відносяться до загальнодержавних податків і зборів (обов'язкових платежів).
Статтею 4 Закону України “Про систему оподаткування” передбачено, що платниками податків і зборів (обовязкових платежів) є юридичні і фізичні особи, на яких згідно з законами України покладено обов'язок сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі).
Відповідно до ст. 20 Закону України “Про систему оподаткування” контроль за правильністю та своєчасністю справляння податків і зборів (обовязкових платежів) здійснюється державними податковими органами та іншими державними органами в межах повноважень, визначених законами. Відповідно до ст. 2 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” передбачено, що завданнями органів ДПС є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обовязкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством.
Згідно ст. 14 Закону України Про плату за землю(далі-Закону) платники земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності (крім громадян) самостійно обчислюють суму земельного податку та орендної плати щороку за станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою центральним податковим органом, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій.
Відповідно до ст. 17 Закону податкове зобов'язання по земельному податку, а також по орендній платі за землі державної та комунальної власності, визначене у новій звітній податковій декларації, у тому числі і за нововідведені земельні ділянки, сплачується власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за базовий податковий (звітний) період, який дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.
Нормами ст. 1 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” визначено, що податкове зобов'язання - зобов'язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені нормативно-правовими актами, а податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.
Підпунктом 5.4.1. п. 5.4. ст. 5 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” визначено, що узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Відповідно до ст. 67 Конституції України, а також норм Закону України “Про систему оподаткування”, платники податків зобовязані в повній мірі та в установлений строк сплачувати податки та збори до Державного бюджету України а також місцевих бюджетів.
Відповідно до положень п.п. 3.1.1 п. 3.1 ст. 3 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
Суд враховує, що заявлена за позовом сума відповідачем не оспорюється. Станом на час розгляду справи доказів про погашення податкового боргу відповідач суду не надав.
В силу ч. 1 статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ст.ст. 11, 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд згідно ст. 86 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та обєктивному дослідженні.
З урахуванням вищенаведених у справі обставин суд дійшов висновку, що заявлені позовні вимоги підтверджуються матеріалами справи та доказами наявними в ній, відповідачем не надано доказів в спростування заявлених позовних вимог, а відтак вимоги є правомірними та підлягають задоволенню.
Ч.4 ст.94 КАС України передбачено, що у справах, в яких позивачем є субєкт владний повноважень, а відповідачем фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст. 70, 71, 79, 86, 94, 128, 158, 162, 163, 167, 255, 257 КАС України, суд -
ПОСТАНОВИВ :
Позов задовольнити.
Стягнути з відкритого акціонерного товариства "Могилів-Подільський кар'єр" (24000, Вінницька область, м. Могилів-Подільський, вул. Пушкінська, 70 код ЄДРПОУ 05466814) на користь Могилів-Подільської об'єднаної державної податкової інспекції до місцевого бюджету м. Могилів-Подільського, код платежу 13050100, р/р 33214811700009, ГУДКУ у Вінницькій області, код банку 34701151, МФО 802015 заборгованість з земельного податку в сумі 9205,05 грн. (Дев'ять тисяч двісті п'ять грн. 05 коп.)
Відповідно до ст. 186 КАС України постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. При цьому апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження , якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до суду апеляційної інстанції через суд , який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Відповідно до ст. 254 КАС України постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає сили після закінчення цього строку.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Повний текст постанови оформлено: 17.11.09
СуддяЖданкіна Наталія Володимирівна
З оригіналом згідно
Суддя
Секретар