а
ВІННИЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
м. Вінниця, вул. Островського, 14
тел/факс (0432) 55-15-10, 55-15-15, e-mail: inbox@adm.vn.court.gov.ua
____________________
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29 жовтня 2009 р. Справа № 2-а-4400/09/0270
Вінницький окружний адміністративний суд в складі
Головуючого судді Жданкіної Наталії Володимирівни,
При секретарі судового засідання: Педорук О.С.
За участю представників сторін:
позивача : Клапай К.В.
відповідача : не з'явивя
розглянувши матеріали справи
за позовом: Державної податкової інспекції у Тульчинському районі
до: Товариства з обмеженою відповідальністю "Тульчинрайбуд"
про: стягнення заборгованості
ВСТАНОВИВ :
До суду звернулась Державна податкова інспекція у Тульчинському районі до Товариства з обмеженою відповідальністю Тульчинрайбудпро стягнення заборгованості у сумі 2792,41 грн.
Позов мотивовано тим, що внаслідок проведеної ДПІ у Тульчинському районі виїзної планової перевірки ТОВ Тульчинрайбудз питань дотримання вимог податкового, законодавства за період з 28.03.2006 р. по 30.09.2008 р. складено акт перевірки №34/23-34194224 від 30.01.2009 р., на підставі якого до відповідача прийнято податкове повідомлення-рішення №0000092300/0 від 02.02.2009 р., яким визначено суму податкового зобовязання за платежем податку на прибуток приватних підприємств 7083 грн. штрафних санкцій.
12.02.2009р. згідно поданої заяви ТОВ Тульчинрайбудначальником ДПІ у Тульчинському районі було надано розстрочку на суму 7083 грн. яка повинна погашатись рівними частинами.
Оскільки, відповідачем не було сплачено в строк розстрочена сума боргу, у звязку з чим, станом на 14.10.2009 р. за відповідачем рахується заборгованість по сплаті податку на прибуток у сумі 2792,41 грн.
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав в повному обсязі, посилаючись на зазначені в позовній заяві обставини та додані документи, просив суд позов задовольнити.
Відповідач в судове засідання не зявився, надавши на адресу суду клопотання від 29.10.2009р. в якому просив суд розгляд справи провести без його участі, позовні вимоги визнає повністю.
Суд, заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши та вивчивши матеріали справи, оцінивши докази в їх сукупності, встановив наступне.
ТОВ Тульчинрайбудяк юридична особа зареєстрована Тульчинською районною державною адміністрацією 22.03.2006 р. та включене до ЄДРПОУ, ідентифікаційний код 34194224, юридична адреса: 23600, Вінницька область, м. Тульчин вул. Леніна, 62.
Судом встановлено, що податковим органом проводилась виїзна планова перевірка ТОВ Тульчинрайбудз питань дотримання вимог податкового законодавства за період з 28.03.2006 р. по 30.09.2008 р., за результатами якої складено акт №34/23-34194224 від 30.01.2009 р.
На підставі вищевказаного акта перевірки ДПІ у Тульчинському районі прийнято податкове повідомлення-рішення форми “Р”№0000092300/0 від 02.02.2009 р., яким відповідачу визначено суму податкового зобовязання за платежем податку на прибуток приватних підприємств заборгованість в сумі 7083 грн.
На підтвердження заявлених позовних вимог позивачем надано витяг з облікової картки відповідача, яким підтверджується сума заборгованості останнього станом на 12.10.2009 р.
Як вбачається з рішення ДПІ у Тульчинському районі (а.с. 12) від 12.02.2009р. ТОВ Тульчинрайбуднадано розстрочку сплати податкового боргу в сумі 7083 грн. рівними частинами з 10.03.2009р. по 09.12.2009р.
Судом встановлено, що відповідач по строку сплати на 07.09.2009р. не погасив чергову частку суми розстрочення боргу, в результаті чого ДПІ у Тульчинському районі рішенням №18 від 14.09.2009р. скасовало розстрочення податкового зобовязання, та нарахувало боржнику проценти за користування розстрочкою в сумі 44,02 грн.
Таким чином, на підставі поданих позивачем доказів судом встановлено, що загальна сума непогашеної заборгованості відповідача по сплаті податкового боргу по податку на прибуток на момент винесення судового рішення становить 2792,41 грн.
Визначаючись щодо заявлених позовних вимог та наданих доказів суд виходить з наступного.
Відповідно до положень п. 3 ч. 1 ст. 14 Закону України “Про систему оподаткування” податок на прибуток відноситься до загальнодержавних податків і зборів (обов'язкових платежів).
Статтею 4 Закону України “Про систему оподаткування” передбачено, що платниками податків і зборів (обовязкових платежів) є юридичні і фізичні особи, на яких згідно з законами України покладено обов'язок сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі).
Відповідно до ст. 20 Закону України “Про систему оподаткування” контроль за правильністю та своєчасністю справляння податків і зборів (обовязкових платежів) здійснюється державними податковими органами та іншими державними органами в межах повноважень, визначених законами. Відповідно до ст. 2 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” передбачено, що завданнями органів ДПС є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обовязкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством.
Нормами ст. 1 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” визначено, що податкове зобов'язання - зобов'язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені нормативно-правовими актами, а податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.
Підпунктом 5.2.1. п. 5.2. ст. 5 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” визначено, що податкове зобовязання, нараховане контролюючим органом, вважається узгодженим в день отримання платником податків податкового повідомлення.
У разі визначення податкового зобовязання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпункті "б" підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4 (у разі якщо дані документальних перевірок результатів діяльності платника податків свідчать про заниження або завищення суми його податкових зобов'язань, заявлених у податкових деклараціях), платник податків зобов'язаний погасити нараховану суму податкового зобов'язання протягом десяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру апеляційного узгодження.
Стаття 16 зазначеного Закону України передбачає, що після закінчення встановлених строків погашення узгодженого податкового зобовязання на суму податкового боргу нараховується пеня.
Нарахування пені розпочинається при нарахуванні суми податкового зобов'язання контролюючими органами - від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов'язання, визначеного у податковому повідомленні згідно з нормами цього Закону.
Відповідно до ст. 67 Конституції України, а також норм Закону України “Про систему оподаткування”, платники податків зобовязані в повній мірі та в установлений строк сплачувати податки та збори до Державного бюджету України а також місцевих бюджетів.
Відповідно до положень п.п. 3.1.1 п. 3.1 ст. 3 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
Суд враховує, що заявлена за позовом сума відповідачем не оспорюється. Станом на час розгляду справи доказів про погашення податкового боргу відповідач суду не надав.
В силу ч. 1 статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ст.ст. 11, 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд згідно ст. 86 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та обєктивному дослідженні.
З урахуванням вищенаведених у справі обставин суд дійшов висновку, що заявлені позовні вимоги підтверджуються матеріалами справи та доказами наявними в ній, відповідачем не надано доказів в спростування заявлених позовних вимог, а відтак вимоги є правомірними та підлягають задоволенню.
Керуючись ст.ст. 70, 71, 79, 86, 94, 128, 158, 162, 163, 167, 255, 257 КАС України, суд -
ПОСТАНОВИВ :
Позов задовольнити.
Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю "Тульчинрайбуд" (23600, Вінницька область, м. Тульчин, вул. Леніна, 62) на користь Державної податкової інспекції у Тульчинському районі подотковий борг за рахунок активів платника в сумі 2792,41 грн
Відповідно до ст. 186 КАС України постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. При цьому апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження , якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до суду апеляційної інстанції через суд , який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Відповідно до ст. 254 КАС України постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає сили після закінчення цього строку.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Повний текст постанови оформлено: 30.10.09
СуддяЖданкіна Наталія Володимирівна