Дата принятия
07.09.2017
Номер дела
679/1013/17
Номер документа
68699976
Форма судопроизводства
Про адмінправопорушення
Компании, указанные в тексте судебного документа
Государственный герб Украины

Провадження № 3/679/497/2017

Справа № 679/1013/17

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

07 вересня 2017 року м.Нетішин

Суддя Нетішинського міського суду Хмельницької області Базарник Б.І.,

при секретарі судового засідання Обуховській Ю.Є.,

з участю прокурора Гончарука В.В.,

особи, що притягується до відповідальності ОСОБА_1,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м.Нетішин матеріали справи, що надійшли з управління захисту економіки в Хмельницькій області Департаменту захисту економіки Національної поліції, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, жителя ІНФОРМАЦІЯ_2, за частиною 1 статті 172-6 КУпАП,-

ВСТАНОВИВ:

21 серпня 2017 року до Нетішинського міського суду Хмельницької області надійшов протокол №114 від 18 серпня 2017 року про вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення повязаного з корупцією, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, яке виразилося у тому, що він являючись депутатом сьомого скликання Нетішинської міської ради Хмельницької області, несвоєчасно, без поважних причин 03.05.2017 року подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2016 рік, тобто порушив вимоги ст.45 Закону України «Про запобігання корупції».

В судовому засіданні встановлено, що згідно рішення Нетішинської міської ради Хмельницької області №1/1 від 20.11.2015 року «Про результати чергових виборів депутатів Нетішинської міської ради 25 жовтня 2015 року та визнання їх повноважень» ОСОБА_1 є депутатом Нетішинської міської ради Хмельницької області сьомого скликання.

Відповідно до Закону №1975-VІІІ «Про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей фінансового контролю окремих категорій посадових осіб», розділ 13 «Прикінцеві положення» Закону України «Про запобігання корупції» доповненого пунктом 5-1, згідно з яким продовжено до 01.05.2017 року строк подання щорічної декларації для осіб, які відповідно до Закону подають таку декларацію вперше.

Таким чином, ОСОБА_1 зобовязаний був подати декларацію особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2016 рік до 01.05.2017 року. Однак, як вбачається з даних Єдиного державного реєстру декларації осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування ОСОБА_1 подав декларацію за 2016 рік лише 03.05.2017 року, тобто несвоєчасно, чим порушив вимоги ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», за що передбачена відповідальність за ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у скоєному адміністративному правопорушенні визнав повністю та вказав, що він намагався зареєструватись в інформаційно-телекомунікаційній системі «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», однак не зміг зайти в означений реєстр. Потім він дізнався, що його електронна поштова скринька «mail.ru» не дійсна, тому 03.05.2017 року він повторно провів реєстрацію в реєстрі та подав декларацію. Також зазначив, що у період з 01.05.2017 року по 03.05.2017 року у відрядженні та на лікарняному не перебував.

В судовому засіданні прокурор зазначив, що ОСОБА_1 винний у вчиненні інкримінованого йому правопорушення та просить накласти стягнення, яке передбачено санкцією ч.1 ст.172-6 КУпАП.

Суд, заслухавши прокурора, особу, яка притягується до адміністративної відповідальності, вивчивши матеріали справи, дійшов висновку, про те, що матеріали справи містять належні та допустимі докази про доведення вини ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП.

Так, у відповідності ч.1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, зазначені у п.1, підпунктах "а" і "в" п.2, в п.5 ч.1 ст.3 цього Закону, зобовязані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей фінансового контролю окремих категорій посадових осіб», розділ 13 «Прикінцеві положення» Закону України «Про запобігання корупції» доповнено пунктом 5-1, згідно з яким строк подання щорічної декларації для осіб, які відповідно до вказаного Закону подають таку декларацію вперше, продовжено до 01.05.2017 року.

Однак, як встановлено в судовому засіданні, ОСОБА_1 подано декларацію за 2016 рік лише 03.05.2017 року, тобто з порушенням строків, встановлених законодавством.

Вказані обставини підтверджуються: протоколом №114 від 18 серпня 2017 року; рішенням Нетішинської міської ради Хмельницької області №1/1 від 20.11.2015 року «Про результати чергових виборів депутатів Нетішинської міської ради 25 жовтня 2015 року та визнання їх повноважень»; протоколом двадцять пятої (позачергової) сесії Нетішинської міської ради сьомого скликання від 30.03.2017 року; протоколом двадцять шостої сесії Нетішинської міської ради сьомого скликання від 28.04.2017 року; повідомленням Національного агентства з питань запобігання корупції від 23.06.2017 року №1724 з додатком про послідовність дій користувача «Єдиного державного реєстру декларацій осіб уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» ОСОБА_1 із зазначенням дати, часу та тривалості сесії; посиленим сертифікатом відкритого ключа від 30.06.2017 року з терміном дії від 03.05.2017 року до 03.05.2018 року; письмовими поясненнями ОСОБА_1 та характеристикою на депутата Нетішинської міської ради сьомого скликання.

З урахуванням викладеного, суд приходить до висновку, що вина ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП повністю доведена.

Враховуючи особу правопорушника, визнання ним вини в повному обсязі, позитивну характеристику, майнове становище правопорушника, суд вважає, що для виправлення та перевиховання останнього слід обрати мінімальне покарання, яке передбачено санкцією ч.1 ст.172-6 КУпАП.

Керуючись ст.ст. 33-35, 40-1, 283, 284, ч.1 ст.172-6 КУпАП., ст.ст.4, 45 Закону України «Про запобігання корупції», Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей фінансового контролю окремих категорій посадових осіб», суддя, -

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, визнати винним у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, та накласти адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі пятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот пятдесят) гривень.

Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в розмірі 320 (триста двадцять) гривень на рахунок №31215256700001, отримувач коштів ГУК у м.Києві 22030106, код за ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача ГУДКСУ у м.Києві, код банку 820019 за кодом класифікації доходів бюджету - 22030106.

Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Хмельницької області через Нетішинський міський суд протягом 10 днів з дня її винесення.

Суддя Б.І. Базарник