Постановление суда № 68360270, 17.08.2017, Новотроїцький районний суд Херсонської області

Дата принятия
17.08.2017
Номер дела
663/1554/17
Номер документа
68360270
Форма судопроизводства
Уголовное
Компании, указанные в тексте судебного документа
Государственный герб Украины

663/1554/17

1-кс/662/227/2017

У Х В А Л А

про забезпечення кримінального провадження та надання дозволу на проведення позапланової перевірки

17 серпня 2017 року слідчий суддя Новотроїцького районного суду Херсонської області Решетов В.В., секретар Голумбієвська С.Ф., з участю прокурора Новокаховської місцевої прокуратури ОСОБА_1, розглянувши в режимі відеоконференції у відкритому судовому засіданні в смт. Новотроїцьке Херсонської області клопотання слідчого СВ Скадовського ВП Новокаховського ВП ГУНП в Херсонській області ОСОБА_2, внесене в кримінальному провадженні №4201723107000000080 від 11.07.2017 року, яке погоджене прокурором Новокаховської місцевої прокуратури ОСОБА_3 про надання дозволу на проведення позапланової перевірки, -

ВСТАНОВИВ:

09.08.2017 року слідчий СВ Скадовського ВП Новокаховського ВП ГУНП в Херсонській області ОСОБА_2 звернувся до суду із клопотанням про проведення позапланової перевірки, погоджене із прокурором Новокаховської місцевої прокуратури ОСОБА_3, вказуючи на те, що внаслідок бездіяльності посадових осіб Скадовської міської ради та КП «Очисні споруди» відбулося забруднення моря в межах м. Скадовська відходами внаслідок порушення спеціальних правил, що створило небезпеку для життя та здоров'я людей та може перешкодити законним видам використання моря.

За даним фактом прокурором Новокаховської місцевої прокуратури Херсонської області розпочато кримінальне провадження №420172310700000080 за ознаками складу злочину, передбаченого ч.1 ст.243 КК України.

З матеріалів досудового розслідування вбачається, що внаслідок бездіяльності посадових осіб Скадовської міської ради та КП «Очисні споруди» відбулося забруднення моря в межах м. Скадовська відходами внаслідок порушення спеціальних правил, що створило небезпеку для життя та здоров'я людей та може перешкодити законним видам використання моря.

Враховуючи, що для обєктивного встановлення обставин вказаного кримінального провадження необхідні спеціальні знання в сфері діяльності, пов'язаної з використанням земель а також, що на даний час КПК України не передбачено призначення перевірок в межах кримінального провадження прокурором або слідчим (виключено п.6 ч.2 ст.36 та п.4 ч.2 ст.40 КПК України, якими прокурору, який здійснює нагляд за додержанням законів під час проведення досудового розслідування у формі процесуального керівництва досудовим розслідуванням, та слідчому надавались повноваження призначати ревізії та перевірки в порядку, визначеному законом), необхідно надати дозвіл на проведення позапланової перевірки.

Мета перевірки:дотримання вимог законодавства України про охорону навколишнього природного середовища .

Просять надати дозвіл на проведення позапланової виїзної спільної перевірки в частині додержання природоохоронного законодавства, пов'язаного з використанням та охороною земель водного фонду та акваторії Чорного моря в межах міста Скадовська Комунальним підприємством «Очисні споруди» Скадовської міської ради Херсонської області (код ЄДРПОУ 32503478, директор ОСОБА_4, юридична адреса: 75700, Херсонська область м. Скадовськ, вул. Незалежності 113).

-Проведення позапланової спільної перевірки доручити спеціалістам Державної екологічної інспекції Північно-Західного регіону Чорного моря, яка знаходиться за адресою: 65114, м. Одеса, 12 лінія 6 станції Люстдорфської дороги, 22, електронна адреса: bs@dei.gov.ua, т/ф. (0482)494006 та Державної екологічної інспекції у Херсонській області, яка знаходиться за адресою: 73000, м. Херсон, провулок Козацький, 10, 4-й поверх.

Прокурор Новокаховської місцевої прокуратури клопотання підтримав, просив його задовольнити.

Вислухавши доводи, прокурора, дослідивши матеріали поданого клопотання слідчий суддя вважає, що клопотання підлягає задоволенню.

Згідно п.1 Положення Про Державну екологічну інспекцію України, затвердженого указом Президента України № 454/2011 від 13.04.2011 (далі - Положення) Держекоінспекція України є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра екології та природних ресурсів України.

Держекоінспекція України входить до системи органів виконавчої влади та утворюється для забезпечення реалізації державної політики із здійснення державного нагляду (контролю) у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення і охорони природних ресурсів.

Держекоінспекція відповідно до покладених на неї завдань: здійснює державний нагляд (контроль) за додержанням територіальними органами центральних органів виконавчої влади, місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування в частині здійснення делегованих їм повноважень органів виконавчої влади, підприємствами, установами та організаціями незалежно від форми власності і господарювання, громадянами України, іноземцями та особами без громадянства, а також юридичними особами - нерезидентами вимог законодавства про використання та охорону земель щодо виконання екологічних вимог при наданні у власність і користування, в тому числі в оренду, земельних ділянок; додержання режиму використання земель природно-заповідного та іншого природоохоронного призначення, а також територій, що підлягають особливій охороні; додержання екологічних нормативів з питань використання та охорони земель: встановлення та використання водоохоронних зон і прибережних захисних смуг, а також щодо додержання режиму використання їх територій; ведення будівельних, днопоглиблювальних робіт, видобування піску і гравію, прокладення кабелів, трубопроводів та інших комунікацій на землях водного фонду.

Відповідно до п. 6. Положення Держекоінспекція для виконання покладених на неї завдань має право: проводити перевірки з питань, що належать до її компетенції, видавати за їх результатами обов'язкові для виконання приписи, розпорядження; перевіряти документи на право спеціального використання природних ресурсів (дозволи, ліцензії, сертифікати, висновки, рішення, ліміти, квоти, погодження, свідоцтва); здійснювати відповідно до законодавства фотографування, звукозапис, кіно- і відеозйомку як допоміжний засіб для запобігання та розкриття порушень вимог законодавства про охорону, використання та відтворення тваринного світу; розраховувати розмір збитків, заподіяних державі внаслідок порушення природоохоронного законодавства, та пред'являти претензії; викликати громадян для одержання усних та письмових пояснень у зв'язку з порушенням ними вимог законодавства про охорону, використання та відтворення тваринного світу; опломбовувати приміщення, устаткування, апаратуру підприємств, установ, організацій та об'єктів, стосовно яких було прийняте в установленому порядку рішення про обмеження чи тимчасове зупинення їх діяльності; передавати до прокуратури, органів досудового слідства та органів дізнання матеріали про діяння, в яких вбачаються ознаки злочину.

Основною функцією екологічної інспекції є здійснення державного нагляду (контролю) за дотриманням територіальними органами центральних органів виконавчої влади, місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності та господарювання, громадянами України, іноземцями та особами без громадянства вимог законодавства про охорону навколишнього природного середовища, в межах наданих повноважень.

Відповідно до ст. 84 КПК України доказами в кримінальному провадженні є фактичні дані, отримані у передбаченому цим Кодексом порядку, на підставі яких слідчий, прокурор, слідчий суддя і суд встановлюють наявність чи відсутність фактів та обставин, що мають значення для кримінального провадження та підлягають доказуванню.

Процесуальними джерелами доказів є показання, речові докази, документи, висновки експертів.

Відповідно до ст.85 КПК України належними є докази, які прямо чи непрямо підтверджують існування чи відсутність обставин, що підлягають доказуванню у кримінальному провадженні, та інших обставин, які мають значення для кримінального провадження, а також достовірність чи недостовірність, можливість чи неможливість використання інших доказів.

Відповідно до ст.86 КПК України доказ визнається допустимим, якщо він отриманий у порядку, встановленому цим Кодексом.

Відповідно до ч.2 ст.93 КПК України, сторона обвинувачення здійснює збирання доказів шляхом проведення слідчих (розшукових) дій та негласних слідчих (розшукових) дій. витребування та отримання від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, службових та фізичних осіб речей, документів, відомостей, висновків експертів, висновків ревізій та актів перевірок, проведення інших процесуальних дій, передбачених цим Кодексом.

Відповідно до ч. 1, п. 4 ч. 2 ст. 99 КПК України документом є спеціально створений з метою збереження інформації матеріальний об'єкт, який містить зафіксовані за допомогою письмових знаків, звуку, зображення тощо відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження.

До документів, за умови наявності в них відомостей, передбачених частиною першою цієї статті, можуть належати висновки ревізій та акти перевірок.

Клопотання слідчого, яке погоджено з прокурором відповідає вимогам кримінального процесуального кодексу України. Обставини, на які посилається прокурор в поданому клопотанні досліджені у судовому засіданні, ним повністю доведені та доведена необхідність проведення позапланової перевірки, а тому дають слідчому судді підстави для задоволення клопотання про надання дозволу на проведення позапланової перевірки, оскільки для досягнення повноти, всебічності та неупередженості розслідування вищезазначеного кримінального правопорушення, зокрема без надання дозволу на проведення позапланової перевірки, неможливо достеменно встановити факт порушення спеціальних правил природоохоронного законодавства України, що має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні. Сторона кримінального провадження довела в судовому засіданні неможливість іншими способами довести вищезазначені обставини.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 84-86, 93, 94, 99 КПК України,

П О С Т А Н О В И В:

Клопотання задовольнити.

Надати дозвіл на проведення позапланової виїзної спільної перевірки в частині додержання природоохоронного законодавства, пов'язаного з використанням та охороною земель водного фонду та акваторії Чорного моря в межах міста Скадовська Комунальним підприємством «Очисні споруди» Скадовської міської ради Херсонської області (код ЄДРПОУ 32503478, директор ОСОБА_4, юридична адреса: 75700, Херсонська область м. Скадовськ, вул. Незалежності 113).

2. Проведення позапланової спільної перевірки доручити спеціалістам Державної екологічної інспекції Північно-Західного регіону Чорного моря, яка знаходиться за адресою: 65114, м. Одеса, 12 лінія 6 станції Люстдорфської дороги, 22, електронна адреса: bs@dei.gov.ua, т/ф. (0482)494006 та Державної екологічної інспекції у Херсонській області, яка знаходиться за адресою: 73000, м. Херсон, провулок Козацький, 10, 4-й поверх, тел. +38 (0552) 26-23-87 khers@dei.gov.ua.

3. Строк проведення позапланової виїзної перевірки встановити у 10 робочих днів з 28.08.2017 року по 08.09.2017 року.

4. Матеріали перевірки (в оригіналах) направити до Новокаховської місцевої прокуратури (75700, м. Скадовськ, вул. Незалежності, 125-а) для долучення до матеріалів кримінального провадження № 42017231070000080.

Встановити термін проведення ревізії десять робочих днів з 28.08.2017 року по 08.09.2017 року.

Ухвала оскарженню не підлягає, заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження у суді.

Слідчий суддя: В.В. Решетов