Дата принятия
13.10.2009
Номер дела
2а-14360/09/0570
Номер документа
6826607
Форма судопроизводства
Административное
Компании, указанные в тексте судебного документа
Государственный герб Украины Єдиний державний реєстр судових рішень

Україна

ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

13 жовтня 2009 р.                                                                       справа № 2а-14360/09/0570

час прийняття постанови:

Донецький окружний адміністративний суд в складі:

головуючого                                                  судді Галатіної О.О.

при секретарі                                                  Овчаренко О.М.

за участю представника позивача                    Кормаченко Н.А.

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Кредитної спілки «Фаворит» до Державної податкової інспекції у м. Полтаві про визнання не дійсним податкового повідомлення-рішення № 0000282201\0 від 12.08.2009 р., суд,-

ВСТАНОВИВ:

Позивач, Кредитна спілка «Фаворит», звернулася до суду з адміністративним позовом до Державної податкової інспекції у м. Полтаві про визнання не дійсним податкового повідомлення-рішення № 0000282201\0 від 12.08.2009 р.

В обґрунтування позовних вимог зазначив, що 11.08.2009 р. фахівцями відповідача була проведена позапланова комплексна документальна перевірка фінансово – господарської діяльності з питань дотримання Полтавською філією Кредитної спілки «Фаворит» вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.01.2007 р. по 04.08.2009 р., за результатами якої було складено акт від 11.09.2009 р. за № 1665\22-1\33949751.

На підставі зазначеного акту 12.08.2009 р. відповідачем прийняте податкове повідомлення – рішення за № 0000282201\0 про сплату 32959,05 грн. за платежем податок на прибуток підприємства» з яких 21972,70 грн. за основним платежем та 10986,35 грн. штрафних санкцій.

Позивач не погоджується зі спірним податковим повідомленням - рішенням відповідача і вважає, що воно винесено на підставі помилкового тлумачення податковими органами деяких нормативно – правових актів, які регламентують діяльність кредитних спілок та їх філій.

Позивач вказує, що Кредитна спілка «Фаворит» відповідно до Закону України «Про кредитні спілки» є неприбутковою організацією , заснованою фізичними особами з метою задоволення потреб її членів у взаємному кредитуванні та наданні фінансових послуг за рахунок об’єднаних грошових внесків членів кредитної спілки. Безбалансова Полтавська філія є складовою частиною Спілки без права юридичної особи та власного доходу не отримує.

Крім того, позивач зазначає, що податок, який згідно акту перевірки не сплачений Полтавською філією Кредитної спілки «Фаворит», був сплачений Кредитною спілкою «Фаворит» до бюджету за своїм місцезнаходженням, тому сплаті Полтавською філією вказаного податку до бюджету за своїм місцезнаходженням призведе до подвійного оподаткування.

Тому просить задовольнити позовні вимоги.

В судовому засіданні представник позивача наполягав на задоволенні позовних вимог.

Від відповідача надійшла заява з проханням розгляду справи без участі їхнього представника та заперечення на позовну заяву, у яких, зокрема зазначено, що у періоді, що перевірявся, Полтавська філія КС «Фаворит» надавала членам кредитної спілки кредити «Простий як «2+2», при цьому крім процентів за наданий кредит отримувала плату за ведення кредитної справи, яка не є процентами за наданий кредит.

Доходи, отримані у якості плати за ведення кредитної справи по кредиту «Просто, як 2+2» по своїй суті є комісійною винагородою та підлягають оподаткуванню податком на прибуток.

Тому, просить відмовити у задоволенні позову.

Розгляд справи здійснювався із фіксуванням судового процесу за допомогою звукозаписувального пристрою „Камертон”.

Вислухавши у судовому засіданні представника позивача, дослідивши та оцінивши надані докази за своїм внутрішнім переконанням, суд вважає, що позов підлягає задоволенню виходячи з наступного.

Кредитна спілка «Фаворит» зареєстрована як юридична особа 02.07.2004, ідентифікаційний код юридичної особи 24804789. Перебуває на податковому обліку в Жовтневій МДПІ м. Маріуполя.

Кредитна спілка «Фаворит» зареєстрована як фінансова установа відповідно до рішення Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України від 02.07.2004 №1259. Кредитна спілка «Фаворит» внесена до Реєстру неприбуткових організацій та установ згідно рішення №141 від 28.01.2006 Жовтневої МДПІ м. Маріуполя за ознакою 0010.

Полтавська філія Кредитної спілки «Фаворит» перебуває на податковому обліку у відповідача з 13.01.2006 р.

У період з 29.07.2009 р. по 04.08.2009 р. відповідачем проведена позапланова виїзна перевірка Полтавської філії Кредитної спілки «Фаворит» з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.01.2007 по 04.08.2009 р. , за наслідками якої складений акт № 1665\22-1\33949751 від 11.08.2009 р.

Під час проведення перевірки встановлені порушення п.п. 7.11.9 п. 7.11 ст. 7 Закону України від 22.05.1997 р. № 283\97-ВР «Про оподаткування прибутку підприємств», із врахуванням змін та доповнень, в результаті чого занижено податок на прибуток у періоді, що перевірявся, на загальну суму 21972,70 грн., в т.ч.: 1 квартал 2007 р. – 3991,49 грн.; 1 півріччя 2007 р. – 8066,94 грн.; 9 місяців 2007 р. – 12012,44 грн.; 2007 р. – 16039,06 грн.; 1 квартал 2008 р. – 4482,54 грн.; 1 півріччя 2008 р. – 5933,64 грн.; 9 місяців 2008 р. – 5933,64 грн.; 2008 р. – 5933,64 грн.

12.08.2009 р. відповідачем було винесено податкове повідомлення – рішення № 0000282201\0 , з якого вбачається, що згідно з п. п. «б» п. п. 4.2.2 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» та згідно з п. п. 17.1.3 п. 17.1 ст. 17 Закону України № 2181-ІІІ «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» за порушення п.п. 17.11.9 п. 7.11 ст. 7 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» від 28.12.1994 р. № 334\94-ВР зі змінами та доповненнями, у зв’язку з цим Полтавській філії Кредитної спілки «Фаворит» визначено суму податкового зобов’язання (з урахуванням штрафних (фінансових) санкцій в розмірі 32959,05 грн. за платежем податок на прибуток приватних підприємств, з яких 21972,7 грн. – за основним платежем та 10986,35 грн. за штрафними (фінансовими) санкціями.

Відповідно до ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Крім того, відповідно до ч.1 ст. 9 КАС України, суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно з ч.3 ст. 2 КАС України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб’єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Суд не погоджується з позицією відповідача з наступних підстав.

Відповідно до п.2.1 Статуту, Кредитна Спілка «Фаворит» - це неприбуткова організація, заснована фізичними особами на кооперативних засадах з метою задоволення потреб її членів у взаємному кредитуванні та наданні фінансових послуг за рахунок об’єднаних грошових внесків членів спілки.

Відповідно до п.31.2 Статуту Філія Кредитної спілки не є юридичною особою та діє під керівництвом органів управління кредитної спілки, користується правами та виконує функції, передбачені для неї відповідним Положенням про філію, що затверджується спостережною радою.

Відповідно до Положення про Полтавську філію Кредитної спілки «Фаворит», затвердженого Рішенням Спостережної ради Кредитної спілки «Фаворит» від 23.11.2005 року, Філія є відокремленим структурним підрозділом Спілки і не має статусу юридичної особи.

Відповідно до положень пп.2.1.1 ст.2 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств», платниками податку з числа резидентів є суб’єкти господарської діяльності, бюджетні, громадські та інші підприємства, установи та організації, які здійснюють діяльність, спрямовану на отримання прибутку як на території України, так і за її межами.

Сторонами не заперечується факт неприбутковості Кредитної спілки «Фаворит» та, відповідно, відсутності спрямованості діяльності Спілки на отримання прибутку, що зазначено відповідачем в акті перевірки.

За таких обставин Кредитна Спілка «Фаворит» не є платником податку на прибуток, про якого йдеться у пп.2.1.1 п.2.1 ст.2 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств».

Відповідно до пп. 2.1.3 п.2.1 ст.2 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств», платниками податку є філії, відділення та інші відокремлені підрозділи платників податку, зазначених у пп. 2.1.1 цього пункту, що не мають статусу юридичної особи, розташовані та території іншої, ніж такий платник податку, територіальної громади.

Оскільки, як зазначено вище, Кредитна спілка «Фаворит» не належить до платників податку на прибуток, зазначених у пп. 2.1.1 п.2.1 ст.2 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств», відповідно, на її філію не розповсюджуються положення пп.2.1.3 цього пункту.

З огляду на вищенаведене, Полтавська філія Кредитної спілки «Фаворит» не є самостійним платником податку на прибуток.

Крім цього, відповідно до ст.95 ЦК України, філією є відокремлений підрозділ юридичної особи, що розташований поза її місцезнаходженням та здійснює всі або частину її функцій.

За таких обставин мета діяльності філії не може суперечити меті діяльності юридичної особи.

Тобто, враховуючи, що Кредитна спілка здійснює своє діяльність без мети отримання прибутку для задоволення потреб її членів, відповідно, дія Філії також не спрямована на отримання прибутку.

Щодо посилання податкового органу на можливість сплати позивачем податку на прибуток консолідовано, таке посилання не може бути взято до уваги з огляду на наступне.

Відповідно до пп. 2.1.3 п.2.1 ст.2 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств», платник податку, який має філії, може прийняти рішення щодо сплати консолідованого податку та сплачувати податок до бюджетів територіальних громад за місцезнаходженням філій, а також до бюджету територіальної громади за своїм місцезнаходженням, визначений згідно з нормами цього Закону та зменшений на суму податку, сплаченого до бюджетів територіальних громад за місцезнаходженням філій.

Тобто, рішення про консолідовану сплату податку на прибуток може бути прийняте юридичною особою, що підпадає під визначення платника податку на прибуток, надане положеннями п.2.1 ст.2 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств».

Проте, як зазначалося вище, положення наведеної норми не поширюються на позивача, який є неприбутковою організацією.

Відповідно до п.2.1 Положення про Реєстр неприбуткових організацій та установ, затвердженого наказом ДПА України від 11.07.1997 №232 та зареєстрованого в Мін’юсті 06.08.1997 за №291/2095, до реєстру заносяться неприбуткові організації та установи, які згідно з пунктом 7.11 статті 7 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» звільняються від сплати податку на прибуток.

Положеннями п.7.11 ст.7 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» до неприбуткових організацій та установ віднесені: органи державної влади України, органи місцевого самоврядування та створені ними установи або організації, що утримуються за рахунок коштів відповідних бюджетів; благодійні фонди і благодійні організації, створені у порядку, визначеному законом для проведення благодійної діяльності, в тому числі громадські організації, створені з метою провадження екологічної, оздоровчої, аматорської спортивної, культурної, освітньої та наукової діяльності, а також творчі спілки та політичні партії, громадські організації інвалідів та їх місцеві осередки, створені згідно з Законом України "Про об'єднання громадян", науково-дослідні установи та вищи навчальні заклади III - IV рівнів акредитації, внесені до Державного реєстру наукових установ, яким надається підтримка держави, заповідники, музеї-заповідники; пенсійні фонди, кредитні спілки, створені у порядку, визначеному законом; інші, ніж визначені у абзаці "б" цього підпункту, юридичні особи, діяльність яких не передбачає одержання прибутку згідно з нормами відповідних законів; спілки, асоціації та інші об'єднаннями юридичних осіб, створені для представлення інтересів засновників, що утримуються лише за рахунок внесків таких засновників та не проводять господарської діяльності, за винятком отримання пасивних доходів; релігійні організації, зареєстровані у порядку, передбаченому законом; житлово-будівельні кооперативи, об'єднання співвласників багатоквартирних будинків, створені у порядку, визначеному законом; професійні спілки, їх об'єднання та організації профспілок, утворені в порядку, визначеному законом.

За таких обставин відповідно до Положення про Реєстр неприбуткових організацій та установ до реєстру підлягають занесенню саме юридичні особи, визначені положеннями п.7.11 ст.7 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств». Ані законами з питань оподаткування, ані вищезгаданим Положенням не передбачений обов’язок включення до Реєстру неприбуткових організацій та установ окремо філій.

Враховуючи положення цивільного законодавства, згідно з якими філія утворюється для виконання функцій юридичної особи, а також, як зазначено вище, що діяльність Полтавської філії Кредитної спілки «Фаворит» не спрямована на отримання прибутку, філія має неприбутковий статус у складі юридичної особи – неприбутковій організації Кредитній спілці «Фаворит», яка зареєстрована як неприбуткова у порядку, визначеному законодавством.

За таких обставин Полтавська філія Кредитної спілки «Фаворит» отримує звільнення від сплати податку на прибуток у складі юридичної особи.

Згідно з пп. 7.11.12 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» центральний податковий орган встановлює порядок обліку і подання звітності про використання коштів неприбуткових організацій.

Відповідно до Порядку складання податкового звіту про використання коштів неприбутковими установами й організаціями, затвердженого наказом ДПА України від 11.07.1997 № 233, цей порядок застосовується установами та організаціями, що включені до реєстру неприбуткових організацій та установ.

Оскільки, як вже зазначалося, Полтавська філія Кредитної спілки «Фаворит» не є юридичною особою (установою чи організацією), є без балансовою та не здійснює ведення бухгалтерського обліку, обов’язок подання до податкового органу звіту про використання коштів неприбутковими установами й організаціями здійснюється юридичною особою, як неприбутковою організацією, визначеною положеннями п.7.11 ст.7 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств».

Відповідно до п.16.4 ст.16 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» платники податку у строки, визначені законом, подають до податкового органу податкову декларацію про прибуток за звітний період, розраховану наростаючим підсумком з урахуванням від’ємного значення об’єкта оподаткування минулих податкових періодів у разі його наявності відповідно до пункту 6.1 статті 6 цього Закону.

Оскільки вищенаведеними положеннями законодавства спростовуються доводи податкового органу про наявність у Волинської філії Кредитної спілки «Фаворит» ознак самостійного платника податку на прибуток, зазначене обумовлює безпідставність твердження Відповідача про обов’язок Філії звітувати до податкового органу з податку, платником якого така Філія не виступає.

Відповідно до положень п.4.1 ст.4 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» валовий доход – це загальна сума доходу платника податку від усіх видів діяльності, отриманого (нарахованого) протягом звітного періоду в грошовій, матеріальній або нематеріальній формах як на території України, її континентальному шельфі, виключній (морській) економічній зоні, так і за її межами.

Відповідно до положень п.5.1 ст.5 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств», валові витрати – це сума будь-яких витрат платника податку у грошовій, матеріальній або нематеріальній формах, здійснюваних як компенсація вартості товарів (робіт, послуг), які придбаваються (виготовляються) таким платником для податку для їх подальшого використання у власній господарській діяльності.

Оскільки, як визначено вище, Полтавська філія Кредитної спілки «Фаворит» не є платником податку на прибуток у розумінні п.2.1 ст.2 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств», на неї не поширюється дія п.4.1 ст.4, п.5.1 ст.5 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» стосовно формування валових доходів та валових витрат від здійснення діяльності.

За таких обставин визначення податковим органом заниження Полтавською філією Кредитної спілки «Фаворит» податку на прибуток є помилковим.

Щодо не віднесення до складу валових доходів Волинської філії Кредитної спілки «Фаворит» доходів, отриманих з джерел інших, ніж визначені пп. 7.11.2 – 7.11.7 п.7.11 ст.7 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств», а саме, доходів, отриманих як комісійна винагорода, суд зазначає наступне.

Відповідно до пп. 7.11.4 п.7.11 ст.7 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» від оподаткування звільняються доходи неприбуткових організацій, визначених у абзаці "в" підпункту 7.11.1, отримані у вигляді: коштів, які надходять до кредитних спілок та пенсійних фондів у вигляді внесків на недержавне пенсійне забезпечення або внесків на інші потреби, передбачені законодавством; доходів від здійснення операцій з активами (у тому числі пасивних доходів), недержавних пенсійних фондів та кредитних спілок, за пенсійними вкладами (внесками), рахунками учасників фондів банківського управління відповідно до закону з цих питань; дотацій або субсидій, отриманих з державного або місцевого бюджетів, державних цільових фондів або у межах благодійної, у тому числі гуманітарної допомоги чи технічної допомоги, що надаються таким неприбутковим організаціям відповідно до умов міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, крім дотацій на регулювання цін на платні послуги, які надаються таким неприбутковим організаціям або через них їх отримувачам згідно із законодавством, з метою зниження рівня таких цін.

Відповідно до ст.4 Закону України «Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг», надання коштів у позику є фінансовою послугою.

Статтею 1 цього Закону визначено, що фінансові послуги – це операції з фінансовими активами, що здійснюються в інтересах третіх осіб за власний рахунок чи за рахунок цих осіб, а у випадках, передбачених законодавством, і за рахунок залучених від інших осіб фінансових активів, з метою отримання прибутку або збереження реальної вартості активів. При цьому фінансовими активами є кошти, цінні папери, боргові зобов’язання та право вимоги боргу, що не віднесені до цінних паперів.

За таких обставин надання коштів у позику є здійсненням операцій з фінансовими активами.

Визначення терміну «пасивні доходи» наведене у пп. 7.11.13 п.7.11 ст.7 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств».

Так, під терміном «пасивні доходи» слід розуміти доходи, отримані у вигляді процентів, дивідендів, страхових виплат і відшкодувань, а також роялті.

З урахуванням положень п.1.10 ст.1 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств», процентами є доход, який сплачується (нараховується) позичальником на користь кредитора у вигляді плати за використання залучених на визначений строк коштів або майна. До процентів включаються: платіж за використання коштів або товарів (робіт, послуг), отриманих у кредит; платіж за використання коштів, залучених у депозит; платіж за придбання товарів у розстрочку.

Відповідно до Умов надання кредитів членам Кредитної спілки «Фаворит», які є Додатком № 4 до протоколу засідання Спостережної ради № 298 від 10.11.2005, умови надання кредиту за продуктом «Просто, як 2+2» - щомісячне нарахування невеликих відсотків на залишок та додаткової комісії на суму кредиту. Встановлюється плата за ведення кредитної справи - 2% щомісяця на загальну суму кредиту.

За таких обставин встановлена позивачем плата за ведення кредитної справи за договорами позики є платою за використання отриманих кредитних коштів, тобто, є процентами у розумінні Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств». При цьому отримання доходів у вигляді процентів в якості плати за ведення кредитної справи є платою за надання кредитною спілкою своїм членам кредитних (фінансових) послуг, та можливе тільки після фактичного отримання членом кредитної спілки кредиту, тобто, при фактичному виконанні операції з фінансовими активами.

З огляду на таке, отримання доходів у вигляді плати за ведення кредитної справи в межах договорів позики є пасивним доходом кредитної спілки від здійснення операції з активами, який відповідно до пп. 7.11.4 п.7.11 ст.7 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» звільняється від оподаткування.

Крім цього, відповідно до ч.5 ст.8 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» підприємство самостійно визначає облікову політику підприємства та може виділяти на окремий баланс філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи, які зобов’язані вести бухгалтерський облік з наступним включенням їх показників до фінансової звітності підприємства.

Відповідно до наказу Кредитної спілки «Фаворит» про облікову політику на 2006 рік головному бухгалтеру належить здійснювати ведення бухгалтерського обліку згідно з принципами та методами, передбаченими положеннями (стандартами) бухгалтерського обліку на рівні юридичної особи з урахуванням всіх показників філій, оскільки філії є без балансовими та окремого бухгалтерського обліку не ведуть.

Відповідно до ч.2 ст.3 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» бухгалтерський облік є обов’язковим видом обліку, який ведеться підприємством. Фінансова, податкова, статистична та інші види звітності, що використовують грошовий вимірник, ґрунтуються на даних бухгалтерського обліку.

З наведених норм слідує, що оскільки позивачем не прийнято рішення про виділення на окремий баланс філій, обов’язок вести бухгалтерський облік, на даних якого буде ґрунтуватися податкова звітність, покладається безпосередньо на Кредитну спілку.

Також судом враховано, що листом ДПА у Донецькій області від 15.06.2007 № 9515/10/15-113 позивачу надано податкове роз’яснення, відповідно до якого зазначено, що дія пп. 2.1.1 п.2.1 ст.2 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» не поширюється на кредитну спілку, оскільки відповідно до даної статті платниками податку з числі резидентів є суб’єкти підприємницької діяльності, бюджетні, громадські, інші підприємства, установи та організації, які здійснюють діяльність, спрямовану на отримання прибутку як на території України, так і за її межами.

Таким чином положення пп. 2.1.3 п.2.1 ст.2 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств», яке дає визначення платників податків, зокрема, філій, також не застосовується до філій неприбуткових організацій. У зв’язку з зазначеним Кредитна спілка «Фаворит» має право самостійно визначати порядок ведення податкового обліку своїх філій та забезпечувати ведення податкового обліку та сплату податку у разі його виникнення до бюджету територіальної громади за своїм місцезнаходженням з урахуванням показників філій, які не мають самостійного балансу, витрати на утримання яких здійснюються кредитною спілкою (юридичною особою). В зв’язку з тим, що кредитна спілка має неприбутковий статус і не є платником податку на прибуток підприємств, її філії, відділення та інші відокремлені підрозділи також не є платниками податку на прибуток.

Відповідно до положень пп. «д» пп. 4.4.2 п.4.4 ст.4 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» не може бути притягнутий до відповідальності платник податків, який діяв відповідно до наданого йому податкового роз’яснення (за відсутності податкових роз’яснень з цього питання, що мають пріоритет).

Відповідачем не надані до суду відомості про протилежні роз’яснення ДПА України з питань, що розглядаються у справі, що б обумовлювало можливість з боку податкового органу притягувати до відповідальності позивача.

Відповідно до положень ч.2 ст.71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб’єкта владних повноважень обов’язок щодо доказування правомірності свого рішення, дій чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Суд вважає, що податковим органом не доведена правомірність спірного податкового повідомлення-рішення.

В той час, дослідженими судом доказами спростовані висновки відповідача про порушення Полтавською філією Кредитної спілки „Фаворит” вимог податкового законодавства.

Безпідставність висновків про заниження платником податку податкових зобов’язань свідчить про безпідставність застосування до такого платника штрафних санкцій відповідно до Закону України „Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”.

Отже, суд приходить до висновку, що позовні вимоги про скасування спірного податкового повідомлення-рішення підлягають задоволенню.

Відповідно до ч. 1 ст. 94 КАС України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб’єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати з Державного бюджету України.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.2-15, 17-18, 33-35, 41-42, 47-51, 56-59, 69-71, 79, 86, 87, 94, 99, 104-107, 110-111, 121, 122-143, 151-154, 158, 162, 163, 167, 185-186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, –

ПОСТАНОВИВ:

Позовні вимоги Кредитної спілки «Фаворит» до Державної податкової інспекції у м. Полтаві про визнання не дійсним податкового повідомлення-рішення № 0000282201\0 від 12.08.2009 р. – задовольнити.

Визнати недійсним податкове повідомлення-рішення Державної податкової інспекції у м. Полтаві № 0000282201\0 від 12.08.2009 р. на суму 32 959,05 грн.

Стягнути з Державного бюджету України на користь Кредитної спілки „Фаворит”, витрати по сплаті судового збору у розмірі 3,40 грн.

Постанова постановлена у нарадчій кімнаті та проголошена її вступна та резолютивна частина у судовому засіданні 13 жовтня 2009 року.

Повний текст постанови складений та підписаний 15 жовтня 2009 року.

          Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі - з дня складення в повному обсязі - до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.

          Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

          Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання зяви про апеляційне оскарження.

Суддя                                                                                           Галатіна О.О.