Дата принятия
21.05.2007
Номер дела
9/2985-а
Номер документа
655736
Форма судопроизводства
Хозяйственное
Государственный герб Украины

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

29000, м. Хмельницький, Майдан Незалежності, 1 тел. 71-81-84, факс 71-81-98

_______________

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

"21" травня 2007 р. Справа №9/2985-А

за позовом Державної податкової інспекції у м. Хмельницькому м. Хмельницький

до Приватного підприємця ОСОБА_1 м. Хмельницький

про стягнення 1357,75 грн. штрафних санкцій

Суддя Секретар судового засідання

Представники сторін:

від позивача - Назаренко О.В. - за дов. від 18.05.06,

від відповідача - ОСОБА_1 -підприємець.

Постанова приймається 21.05.07, так як у судовому засіданні 18.05.07 оголошувалась перерва.

Позивач у позовній заяві просить з відповідача фінансові санкції в розмірі 1357,75грн. згідно рішення від НОМЕР_1, застосовані за порушення п.п.1,2,11,13 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»відповідно до пп. 1,6, ст.17 та ст.22 Закону.

Відповідач у судовому засіданні повідомляє, що ним сума заборгованості погашається частково, зокрема, крім зазначених позивачем 340 грн. у квітні та травні 2007р. Погашено по 170 грн. .

Розглядом поданих матеріалів справи встановлено наступне.

У ході проведеної працівниками ДПА у Хмельницькій області перевірки щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу кіоску №НОМЕР_2 по ІНФОРМАЦІЯ_1, який належить відповідачу, були виявлені порушення пп. 1,2,11,13 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», а саме: виявлений факт реалізації товару на суму 75,20 грн. без роздрукування та видачі розрахункового документу, невідповідності готівових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка вказана у денному звіті на суму 247,35 грн., не забезпечення режиму попереднього програмування в РРО товарів по найменуванню та кількості .

За наслідками перевірки складено акт від НОМЕР_3.

На підставі акту перевірки позивачем прийнято рішення №НОМЕР_4 про застосування до відповідача фінансових санкцій в розмірі 1697,75 грн. Позивачем наданий в матеріали справи розрахунок суми штрафних санкцій.

У зв'язку зі сплатою відповідачем штрафу частково в сумі 340 грн. , позивачем подано позов до суду позов на суму 1357,75грн.

Як вбачається з квитанцій Укрпромбанку від 14.05.07 на суму 170 грн. та Укрсоцбанку від 16.04.07 на 170 грн. відповідачем погашено 340 грн. із суми позову.

Досліджуючи надані докази, фактичні обставини справи, оцінюючи доводи та заперечення сторін, судом до уваги приймається наступне.

Згідно ст.10 Закону України „Про держану податкову службу в Україні” від 04.12.1990 р. Із змінами і доповненнями передбачено, що до функцій державних податкових інспекцій в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонних та об'єднаних держаних податкових інспекцій віднесено здійснення в межах своїх повноважень контролю за законністю валютних операцій, додержанням установленого порядку розрахунків із споживачами з використанням електронних контрольно-касових апаратів, товарно-касових книг, лімітів готівки в касах та її використанням для розрахунків за товари, роботи і послуги, а також за наявністю свідоцтв про державну реєстрацію суб'єктів підприємницької діяльності, ліцензій, патентів, інших спеціальних дозволів на здійснення деяких видів підприємницької діяльності.

Статтею 11 Закону України „Про державну податкову службу в Україні” передбачено право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, суми недоїмки, пені у випадках, порядку і розмірах, встановлених законами України. Фінансові (штрафні) санкції, суми недоїмки, пені накладені (застосовані) органами державної податкової служби України, сплачуються платниками податків добровільно або стягуються в судовому порядку.

Згідно статтi 3 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” від 6 .07.1995 р. із змінами та доповненнями суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані : 1) проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок; 2) видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції, 11) проводити розрахункові операції через реєстратори розрахункових операцій з використанням режиму попереднього програмування найменування, цін товарів (послуг) та обліку їх кількості;13) забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.

Згідно статті 15 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” від 6.07.95р. із змінами і доповненнями контроль за додержанням суб'єктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог цього Закону здійснюють органи державної податкової служби України шляхом проведення планових або позапланових перевірок згідно із законодавством України.

При цьому згідно статті 17 цього Закону за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції. Зокрема, фінансові санкції застосовуються у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність - у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих послуг), у разі непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки; п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі проведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій без використання режиму попереднього програмування найменування, цін товарів (послуг) та обліку їх кількості.

Згідно ст.22 зазначеного Закону у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність.

Тому позивачем обґрунтовано застосовано фінансову санкцію в розмірі за порушення: п.1,2 ст.3 Закону в розмірі 376 грн. (75,20х5); п.13 ст. 3 Закону в розмірі 1236,75 грн. (247,35х5); п.11 ст.3 Закону в розмірі 85 грн. (5 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян).

Відповідно до ст. 25 вищезазначеного закону суми фінансових санкцій підлягають перерахуванню суб'єктами господарювання до Державного бюджету у десятиденний термін з дня прийняття рішення про застосування фінансових санкцій.

Судом враховується, що відповідач у встановленому порядку не оскаржив рішення позивача.

Позивачем обгрунтовано враховано , що відповідач в добровільному порядку сплатив 340 грн. штрафних санкцій. Однак. Як вбачається з квитанцій Укрпромбанку від 14.05.07 на суму 170 грн. та Укрсоцбанку від 16.04.07 на 170 грн. відповідачем погашено 340 грн., що не враховано позивачем .

Тому до стягнення належить сума 1017,75 грн.

Враховуючи вищенаведені обставини позов належить задовольнити частково на зазначену суму , а в решті відмовити у зв'язку з ебзпідставністю.

Керуючись ст.ст.6, 14, 71, 86, 104, 105, 158-163, 167, 254-255, п. 6 Розділу 7 „Прикінцеві та перехідні положення” Кодексу адміністративного судочинства України, СУД

ПОСТАНОВИВ:

Позов Державної податкової інспекції у місті Хмельницькому м. Хмельницький до приватного підприємця ОСОБА_1 м. Хмельницький про стягнення 1357,75грн. фінансових санкцій задовольнити частково.

Стягнути з приватного підприємця ОСОБА_1 АДРЕСА_1, код НОМЕР_5/ на користь Державної податкової інспекції у місті Хмельницькому м. Хмельницький (вул. Театральна, 12, код 21324474/ фінансові санкції в розмірі 1017,75 грн. (одна тисяча сто сімнадцять гривень 75 коп.)

У решті позову відмовити.

Згідно ст.ст. 185-186 КАС України сторони та інші особи, які беруть участь у справі мають право оскаржити в апеляційному порядку Постанову повністю або частково. Заява про апеляційне оскарження подається протягом 10 днів з дня проголошення, апеляційна скарга подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Подаються до апеляційного суду через суд першої інстанції.

Згідно ст. 254 КАС України Постанова, якщо інше не встановлено КАС України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя

Віддрук. 3 прим. :

1 - до справи,

2 - позивачу,

3 -відповідачу,