Постановление суда № 65537016, 27.03.2017, Одеський апеляційний господарський суд

Дата принятия
27.03.2017
Номер дела
916/3078/16
Номер документа
65537016
Форма судопроизводства
Хозяйственное
Государственный герб Украины

ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

__________________

У Х В А Л А

про повернення апеляційної скарги

"27" березня 2017 р.

Справа № 916/3078/16

Одеський апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:

головуючого судді Гладишевої Т.Я.

суддів: Головея В.М., Савицького Я.Ф.

розглянувши апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю „Мрія-2”

на рішення Господарського суду Одеської області від 30.01.2017

по справі № 916/3078/16

за позовом: Регіонального відділення Фонду державного майна України по Одеській області

до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю „Мрія-2”

про стягнення заборгованості по орендній платі в сумі 354944,45 грн., розірвання договору оренди майна та повернення майна, -

Встановив:

16.02.2017 Товариство з обмеженою відповідальністю „Мрія-2” (далі також – ТОВ „Мрія-2”) засобами поштового зв’язку направило до Господарського суду Одеської області апеляційну скаргу на рішення даного суду від 30.01.2017 по справі № 916/3078/16, яка (скарга) повернута ухвалою Одеського апеляційного господарського суду від 27.02.2017.

Усунувши зазначений у вказаній ухвалі суду апеляційної інстанції недолік, ТОВ „Мрія-2” вдруге звернулось з апеляційною скаргою на рішення Господарського суду Одеської області від 30.01.2017 по справі № 916/3078/16, яка отримана Одеським апеляційним господарським судом 23.03.2017 (вх.№ 1355/17).

Ознайомившись з одержаними матеріалами, колегія суддів вважає, що апеляційну скаргу слід повернути, виходячи з наступного.

Відповідно до вимог ст. 93 ГПК України апеляційна скарга подається на рішення місцевого господарського суду протягом десяти днів, а на ухвалу місцевого господарського суду - протягом п'яти днів з дня їх оголошення місцевим господарським судом. У разі якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частину рішення, зазначений строк обчислюється з дня підписання рішення, оформленого відповідно до статті 84 цього Кодексу. Апеляційний господарський суд постановляє ухвалу про повернення апеляційної скарги у випадках, якщо вона подана після закінчення строків, установлених цією статтею, і суд за заявою особи, яка її подала, не знайде підстав для поновлення строку, та незалежно від поважності причини пропуску цього строку - у разі, якщо апеляційна скарга подана прокурором, органом державної влади, органом місцевого самоврядування після спливу одного року з дня оголошення оскаржуваного судового рішення. Розгляд заяви особи про поновлення строку на подання апеляційної скарги здійснюється одним із суддів колегії суддів апеляційного господарського суду, склад якої визначений при реєстрації справи відповідно до положень частини четвертої статті 91 цього Кодексу.

Згідно ч. 1 ст. 53 ГПК України за заявою сторони, прокурора чи з своєї ініціативи господарський суд може визнати причину пропуску встановленого законом процесуального строку поважною і відновити пропущений строк, крім випадків, передбачених цим Кодексом.

Отже, питання про відновлення пропущеного процесуального строку розглядається судом за заявою сторони, прокурора або з власної ініціативи. У заяві повинно міститися обґрунтування поважності причин пропуску процесуального строку, в разі необхідності - з поданням доказів цього за загальними правилами розділу V ГПК України. Суд відновлює процесуальний строк, якщо визнає причини пропуску строку поважними.

Повний текст оскаржуваного рішення підписано 06.02.2017, отже, останній день оскарження припав на 16.02.2017, однак повторно апеляційна скарга подана 16.03.2017, про що свідчить відтиск поштового штемпеля на конверті, в якому вказана скарга надійшла до місцевого господарського суду.

Відтак, скаржником було пропущено встановлений строк апеляційного оскарження зазначеного рішення, однак, ані в апеляційній скарзі, ані окремо клопотання про поновлення строку апеляційного оскарження згаданого рішення ТОВ „Мрія-2” не заявило.

Відповідно до пункту 4 ч. 1 ст. 97 ГПК України апеляційна скарга не приймається до розгляду і повертається апеляційним господарським судом, якщо скаргу подано після закінчення строку, встановленого для її подання, без клопотання про поновлення цього строку або таке клопотання відхилено.

Згідно п. 4 постанови пленуму Вищого господарського суду України від 17 травня 2011 року № 7 «Про деякі питання практики застосування розділу XII Господарського процесуального кодексу України» якщо апеляційну скаргу подано повторно з пропуском передбаченого частиною першою статті 93 ГПК України строку, то її подання без клопотання про відновлення відповідного строку є підставою для повернення повторно поданої скарги згідно з пунктом 4 частини першої статті 97 ГПК України.

Враховуючи наведене, колегія судів вважає за необхідне повернути скаржнику апеляційну скаргу без розгляду.

Частиною 4 ст. 97 ГПК України передбачено, що після усунення обставин, зазначених у пунктах 1, 2 і 3 частини першої цієї статті, апеляційна скарга може бути подана повторно.

Керуючись ст. 86, п. 4 ч. 1 ст. 97, ст. 99 ГПК України, колегія суддів, –

Ухвалила:

1. Апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю „Мрія-2” (з доданими до неї документами) на рішення Господарського суду Одеської області від 30.01.2017 по справі № 916/3078/16 - повернути скаржнику.

2. Справу № 916/3078/16 повернути до Господарського суду Одеської області.

Головуючий суддя Т.Я. Гладишева

Суддя В.М. Головей

Суддя Я.Ф. Савицький

Часті запитання

Який тип судового документу № 65537016 ?

Документ № 65537016 це Ухвала суду

Яка дата ухвалення судового документу № 65537016 ?

Дата ухвалення - 27.03.2017

Яка форма судочинства по судовому документу № 65537016 ?

Форма судочинства - Хозяйственное

Я не впевнений, що мені підходить повний доступ до системи YouControl. Які є варіанти?

Ми зацікавлені в тому, щоб ви були максимально задоволені нашими інструментами. Для того, щоб упевнитись в цінності і потребі системи YouControl саме для вас - замовляйте безкоштовну демонстрацію продукту. Також можна придбати доступ на 1 добу за 680 гривень.
Детальна інформація про ліцензії та тарифні плани.

В якому cуді було засідання по документу № 65537016 ?

У чому перевага платних тарифів?

У платних тарифах ви отримуєте іформацію зі 180 джерел даних, у той час як у безкоштовному - з 22. Також у платних тарифах доступно більше розділів даних та аналітичні інструменти миттєвої оцінки компаній, ФОП, та фізосіб.
Детальніше про різницю в доступах на сторінці тарифів.

Сведения о судебном решении № 65537016, Одеський апеляційний господарський суд

Судебное решение № 65537016, Одеський апеляційний господарський суд было принято 27.03.2017. Форма судопроизводства - Хозяйственное, форма решения – Постановление суда. На этой странице вы сможете найти важные сведения об этом судебном решении. Мы обеспечиваем удобный и быстрый доступ к текущим судебным решениям, чтобы вы могли быть в курсе последних судебных прецедентов. Наша база данных включает полный спектр необходимой информации, позволяя вам легко находить важные сведения.

Судебное решение № 65537016 относится к делу № 916/3078/16

то решение относится к делу № 916/3078/16. Организации, указанные в тексте настоящего судебного документа:


Наша платформа позволяет поиск по разным критериям, таким как регион или название суда. Также в личном кабинете есть возможность подробной настройки, что существенно ускоряет процесс поиска данных. Это позволяет эффективно экономить ваше время при получении необходимой информации из реестра судебных решений и других официальных источников.

Предыдущий документ : 65537014
Следующий документ : 65537018