Єдиний державний реєстр судових рішень
Україна
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
15 липня 2009 р. справа № 2а-7360/09/0570
час прийняття постанови:
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді
при секретарі Шалагіновій М.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Донецьку адміністративну справу за позовом Горлівського міського центру зайнятості - робочого органу виконавчої дирекції Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття до Рощупкіна Руслана Олександровича про стягнення витрат за надані соціальні послуги,
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернувся до суду з адміністративним позовом до відповідача про стягнення витрат за надані соціальні послуги в сумі 4118,08 гривень.
В обґрунтування позову зазначив, що до Горлівського МЦЗ звернувся відповідач з метою пошуку роботи та йому було надано статус безробітного. Наказом центру зайнятості відповідачу призначена допомога протягом 360 к.д. починаючи з 29.03.2007р. по 22.03.2008р.
За період з 29.03.07р. по 20.03.07р. відповідачу була нарахована та сплачена допомога по безробіттю в сумі 4238,08 грн.
По даним ДПА у 1-му та 2-му кварталі 2007 року відповідач отримав дохід від Горлівського ліцею будмеханізації, в зв’язку з чим відповідач заподіяв Фонду матеріальну шкоду в сумі 4238,08 грн.
Відповідачу була направлена претензія, яку він отримав, про що свідчить поштове повідомлення.
Станом на теперішній час відповідачем добровільно сплачено 120 гривень, залишок боргу склав 4118,08 гривень.
Просили стягнути з відповідача на користь Горлівського МЦЗ витрати за надані соціальні послуги в сумі 4118,08 гривень.
В судове засідання представник позивача не з’явився, про час, дату та місце слухання справи був повідомлений належним чином, заяв про відкладення розгляду справи до суду не надав.
Відповідач у судове засідання не з’явився за невідомою суду причиною, про час, дату та місце слухання справи був повідомлений належним чином, своїх заперечень та заяв про відкладення слухання справи до суду не надав.
За таких обставин і відповідно до ст. 128 КАС суд визнав можливим розглянути справу без участі представника позивача і відповідача та на підставі доказів наданих у справі.
Суд, дослідивши матеріали справи, вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.
Так, судом встановлено, що відповідач 22.03.2007р. звернувся до Горлівського міського центру зайнятості з метою пошуку роботи. 29.03.2007р. відповідачу надано статус безробітного, в зв’язку з чим позивачем на підставі наказу № НТ 070329 від 29.03.2007р. відповідачу призначена допомога протягом 360 к.д. починаючи з 29.03.2007р. по 22.03.2008р.
За період знаходження на обліку в центрі зайнятості в якості безробітного за період з 29.03.2007р. по 20.03.2008р. відповідачу була нарахована та сплачена допомога по безробіттю в сумі 4238,08 грн.
Актом № 118 перевірки страхових випадків та обґрунтованості виплат матеріального забезпечення відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» від 31.03.2008р. стверджено факт отримання відповідачем доходу в Горлівському ліцеї будівельної механізації, який одночасно перебував на обліку в Горлівському МЦЗ.
Своїми діями відповідач заподіяв позивачу матеріальну шкоду в сумі 4238,08 грн.
Відповідачу 16.05.2008р. за № 2264 була направлена претензія, але відповідач сплатив суму заборгованості частково в розмірі 120,00 гривень, в зв’язку з чим залишок боргу складає 4118,08 гривень.
У відповідності до статті 14 Основ законодавства України про загальнообов'язкове державне соціальне страхування страхові фонди є органами, які здійснюють керівництво та управління окремими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування, провадять роботу по збору акумуляції страхових внесків, контролюють використання коштів, забезпечують фінансування виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням та здійснюють інші функції, згідно з затвердженими статутами.
Управління страховими Фондами здійснюються Правлінням фонду. Виконавча дирекція страхового Фонду є виконавчим органом правління Фонду, який забезпечує виконання рішень правління. Робочими органами виконавчої дирекції є її відділення.
Отже, у відповідних правовідносинах виконавчі дирекції Фонду соціального страхування, їх робочі органи виступають як суб'єкти владних повноважень у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування.
Горлівський міський центр зайнятості у відповідності до ст. 12 3акону України N 1533 від 02.03.2000 р. "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" є робочим органом виконавчої дирекції Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття, на якого п. 2 ст. 12 вищезгаданого 3акону та Положенням покладені всі повноважні функції і центр зайнятості у даному випадку виступає як суб'єкт владних повноважень у відповідності до норм діючого законодавства.
Відповідно до п.п. б п. 3 ст. 1 ЗУ «Про зайнятість населення» № 803-ХІІ від 01.03.1991р., в Україні до зайнятого населення належать громадяни, що проживають на території держави на законних підставах, які самостійно забезпечують себе роботою, включаючи підприємців.
Згідно абз. 2 п. 2 Порядку реєстрації, перереєстрації та ведення обліку громадян, які шукають роботу і безробітних, затвердженого постановою КМУ від 14.02.2007р. № 219 із змінами, затвердженими постановою КМУ від 16.07.2008р. № 640, зайняті громадяни, які бажають змінити професію або місце роботи, влаштуватися на роботу за сумісництвом чи у вільний від навчання час і звернулися до державної служби зайнятості, підлягають обліку. Під час прийому таких громадян працівник центру зайнятості проводить консультацію, про що робить відповідний запис у картці.
Відповідно до п.п. 2, 3 ст. 36 ЗУ «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» № 1533-111 від 02.03.2000р., застраховані особи, зареєстровані у встановленому порядку як безробітні, зобов’язані своєчасно подавати відомості про обставини, що впливають на умови виплати їм забезпечення та надання соціальних послуг. Сума виплаченого забезпечення та вартості наданих соціальних послуг застрахованій особі внаслідок умисного невиконання нею своїх обов’язків та зловживання ними стягується з цієї особи відповідно до законодавства України з моменту виникнення обставин, що впливають на умови виплати їй забезпечення та надання соціальних послуг.
Враховуючи викладене, відповідач не мав права на отримання статусу безробітного та на виплату йому допомоги по безробіттю, а тому суд вважає необхідним стягнути з відповідача суму витрат за надані соціальні послуги в сумі 4118,08 гривень.
Відповідно до ст. 94 КАС України, якщо судове рішення ухвалено на користь сторони – суб’єкта владних повноважень, судовий збір з відповідача, який не є суб’єктом владних повноважень, не стягується.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 8-11, 17-20, 69-72, 88, 158-163, 167, 185, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
В И Р І Ш И В:
Позов Горлівського міського центру зайнятості - робочого органу виконавчої дирекції Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття до Рощупкіна Руслана Олександровича про стягнення витрат за надані соціальні послуги, задовольнити.
Стягнути з Рощупкіна Руслана Олександровича (84609, Донецька область, місто Горлівка, вул. Нахімова, 21, ІН 3077402299) на користь Горлівського міського центру зайнятості – робочого органу виконавчої дирекції Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття на р/р 37178300901021, одержувач: Горлівський міський центр зайнятості, Банк – ГУДКУ Донецької області, МФО 834016, ЄДРПОУ 22032986, витрати за надані соціальні послуги в сумі 4118,08 гривень.
Постанова в повному обсязі виготовлена 20 липня 2009 року.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі - з дня складення в повному обсязі - до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.
Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання зяви про апеляційне оскарження.
Суддя Козаченко А.В.