Постановление суда № 62961859, 24.11.2016, Касаційний адміністративний суд Верховного Суду (до 15.12.2027 - Вищий адміністративний суд України)

Дата принятия
24.11.2016
Номер дела
161/8034/16-а
Номер документа
62961859
Форма судопроизводства
Административное
Государственный герб Украины

ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ

У Х В А Л А

24 листопада 2016 року м. Київ К/800/31764/16

Суддя Вищого адміністративного суду України Пасічник С.С., перевіривши дотримання ст.ст.17, 20, 210, 211, 212 КАС України та відповідність вимогам ст.213 КАС України касаційної скарги інспектора роти №2 батальйону Управління патрульної поліції у місті Луцьку Департаменту патрульної поліції Слабенка Дмитра Сергійовича на постанову Львівського апеляційного адміністративного суду від 19 жовтня 2016 року у справі за позовом ОСОБА_2 до інспектора роти №2 батальйону Управління патрульної поліції у місті Луцьку Департаменту патрульної поліції Слабенка Дмитра Сергійовича про скасування постанови у праві про адміністративне правопорушення,

в с т а н о в и л а :

До Вищого адміністративного суду України надійшла касаційна скарга інспектора роти №2 батальйону Управління патрульної поліції у місті Луцьку Департаменту патрульної поліції Слабенка Д.С. на вказані судові рішення.

Так, частиною 2 статті 212 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що касаційна скарга на судові рішення подається протягом двадцяти днів після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції, крім випадків, передбачених цим Кодексом, а в разі складення постанови в повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення постанови в повному обсязі.

Як вбачається з оскаржуваної постанови Львівського апеляційного адміністративного суду від 19 жовтня 2016 року, остання була прийнята за наслідками перегляду рішення суду першої інстанції у відкритому судовому засіданні й повний її текст виготовлено 24 жовтня 2016 року, а отже, враховуючи приписи статей 103, 212 Кодексу адміністративного судочинства України, перебіг двадцятиденного строку починається з наступного дня після складення постанови в повному обсязі, тобто з 25 жовтня 2016 року, та закінчується 14 листопада 2016 року; касаційну ж скаргу відповідачем подано 18 листопада 2016 року (згідно дати штемпеля відділення поштового зв'язку на конверті).

При цьому, відповідач питання поновлення пропущеного строку касаційного оскарження не порушував.

Крім того, в результаті вивчення касаційної скарги встановлено її невідповідність вимогам статті 213 Кодексу адміністративного судочинства України.

За змістом частини 5 статті 213 Кодексу адміністративного судочинства України до касаційної скарги додається, крім іншого, документ про сплату судового збору.

Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначені Законом України «Про судовий збір».

Так, згідно з підпунктами 1, 3 пункту 3 частини другої статті 4 Закону України «Про судовий збір» за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано фізичною особою, розмір судового збору становить 0,4 розміру мінімальної заробітної плати; розмір же ставки судового збору за подання касаційної скарги на рішення суду становить 120 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви.

Водночас, відповідно до статті 288 Кодексу України про адміністративні правопорушення від сплати судового збору звільняється лише особа, яка оскаржила постанову у справі про адміністративне правопорушення.

Отже, виходячи з наведених вимог закону, за подання даної касаційної скарги відповідачу необхідно сплатити судовий збір у розмірі 661,44 грн.

Судовий збір сплачується за реквізитами: Отримувач коштів: УДКСУ у Печерському районі, рахунок отримувача: 31210255700007, код ЄДРПОУ: 38004897, Код банку отримувача: 820019, Банк отримувач ГУ ДКСУ у м. Києві, Код класифікації доходу бюджету: 22030105 "Судовий збір (Вищий адміністративний суд України, 075), символ звітності: 255".

Згідно ж з пунктами 3, 5 частини другої статті 213 Кодексу адміністративного судочинства України у касаційній скарзі зазначаються судові рішення, що оскаржуються, а також вимоги особи, що подає касаційну скаргу, до суду касаційної інстанції.

Разом з тим, касаційна скарга має суперечливі посилання щодо оскаржуваних судових рішень, зокрема, зазначено, що касаційну скаргу подано на постанову Луцького міськрайонного суду Волинської області від 12 липня 2016 року у справі №161/8034/16-а та ухвалу Львівського апеляційного адміністративного суду від 19 серпня жовтня 2016 року у справі №876/5565/16 (хоча до касаційної скарги додано постанову Львівського апеляційного адміністративного суду від 19 жовтня 2016 року у справі №876/5565/16), тоді як у прохальній частині даної скарги відповідач просить суд касаційної інстанції скасувати постанову Львівського апеляційного адміністративного суду від 22 серпня 2016 року у справі №161/8034/16-а.

Таким чином, відповідачу необхідно уточнити вимоги касаційної скарги.

Відповідно до частини 3 статті 214 Кодексу адміністративного судочинства України до касаційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 213 цього Кодексу, застосовуються правила статті 108 цього Кодексу, яка передбачає, у такому випадку, залишення останньої без руху з наданням строку для усунення недоліків.

Згідно ж із частиною 4 статті 214 Кодексу адміністративного судочинства України касаційна скарга залишається без руху також у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, встановлених статтею 212 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом тридцяти днів з моменту отримання ухвали про залишення касаційної скарги без руху особа має право звернутися до суду касаційної інстанції з заявою про поновлення строків або вказати інші підстави для поновлення строку.

Одночасно, при усуненні недоліків касаційної скарги відповідачу слід подати касаційному суду копію рішення суду першої інстанції у даній справі, засвідчену відповідно до вимог Інструкції з діловодства в адміністративних судах України, затвердженої наказом Державної судової адміністрації України №174 від 17 грудня 2013 року.

Керуючись ст.ст.108, 213, 214 КАС України,

у х в а л и л а :

Касаційну скаргу інспектора роти №2 батальйону Управління патрульної поліції у місті Луцьку Департаменту патрульної поліції Слабенка Дмитра Сергійовича на постанову Львівського апеляційного адміністративного суду від 19 жовтня 2016 року у справі за позовом ОСОБА_2 до інспектора роти №2 батальйону Управління патрульної поліції у місті Луцьку Департаменту патрульної поліції Слабенка Дмитра Сергійовича про скасування постанови у праві про адміністративне правопорушення залишити без руху.

Відповідачу протягом тридцяти днів з моменту отримання даної ухвали усунути зазначені недоліки.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя

Вищого адміністративного суду України Пасічник С.С.

Часті запитання

Який тип судового документу № 62961859 ?

Документ № 62961859 це Ухвала суду

Яка дата ухвалення судового документу № 62961859 ?

Дата ухвалення - 24.11.2016

Яка форма судочинства по судовому документу № 62961859 ?

Форма судочинства - Административное

Я не впевнений, що мені підходить повний доступ до системи YouControl. Які є варіанти?

Ми зацікавлені в тому, щоб ви були максимально задоволені нашими інструментами. Для того, щоб упевнитись в цінності і потребі системи YouControl саме для вас - замовляйте безкоштовну демонстрацію продукту. Також можна придбати доступ на 1 добу за 680 гривень.
Детальна інформація про ліцензії та тарифні плани.

У чому перевага платних тарифів?

У платних тарифах ви отримуєте іформацію зі 180 джерел даних, у той час як у безкоштовному - з 22. Також у платних тарифах доступно більше розділів даних та аналітичні інструменти миттєвої оцінки компаній, ФОП, та фізосіб.
Детальніше про різницю в доступах на сторінці тарифів.

Сведения о судебном решении № 62961859, Касаційний адміністративний суд Верховного Суду (до 15.12.2027 - Вищий адміністративний суд України)

Судебное решение № 62961859, Касаційний адміністративний суд Верховного Суду (до 15.12.2027 - Вищий адміністративний суд України) было принято 24.11.2016. Форма судопроизводства - Административное, форма решения – Постановление суда. На этой странице вы сможете найти важные сведения об этом судебном решении. Мы предоставляем удобный и быстрый доступ к текущим судебным решениям, чтобы вы могли быть в курсе недавних судебных прецедентов. Наша база данных содержит полный спектр необходимой информации, позволяя вам удобно находить важные сведения.

Судебное решение № 62961859 относится к делу № 161/8034/16-а

то решение относится к делу № 161/8034/16-а. Организации, указанные в тексте настоящего судебного документа:


Наша платформа позволяет поиск по разным критериям, таким как регион или название суда. Также в личном кабинете есть возможность подробной настройки, что существенно ускоряет процесс поиска данных. Это позволяет продуктивно экономить ваше время при получении необходимой информации из реестра судебных решений и других официальных источников.

Предыдущий документ : 62961857
Следующий документ : 62961860