ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
УХВАЛА
28 жовтня 2016 року м. Київ К/800/27178/16
Суддя Вищого адміністративного суду України Бухтіярова І.О.,
перевіривши касаційну скаргу Державної податкової інспекції у м. Хмельницькому Головного управління ДФС у Хмельницькій області
на постанову Хмельницького окружного адміністративного суду від 29.06.2016 р.
та ухвалу Вінницького апеляційного адміністративного суду від 21.09.2016 р.
у справі № 822/1061/16
за позовом товариства з обмеженою відповідальністю «Хмельницькі барви»
до Державної податкової інспекції у м. Хмельницькому Головного управління ДФС у Хмельницькій області
та Управління Державного казначейства України у м. Хмельницькому
про визнання бездіяльності протиправною та стягнення коштів, –
В С Т А Н О В И В :
Товариство з обмеженою відповідальністю «Хмельницькі барви» звернулось до суду з позовом до Державної податкової інспекції у м. Хмельницькому Головного управління ДФС у Хмельницькій області та Управління Державного казначейства України у м. Хмельницькому, у якому просило визнати протиправною бездіяльність відповідаа1, що полягала у 28-денній затримці направлення до органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, висновку із зазначенням суми, що підлягає бюджетному відшкодуванню за лютий 2016 року та стягнути з Державного бюджету пеню, нараховану на суму бюджетної заборгованості з відшкодування податку на додану вартість у розмірі 8 612,84 грн.
Постановою Хмельницького окружного адміністративного суду від 29.06.2016 р., залишеною без змін ухвалою Вінницького апеляційного адміністративного суду від 21.09.2016 р., позов задоволено.
Задовольняючи позовні вимоги суди попередніх інстанцій виходили з того, що висновок податкового органу мав бути поданий до Казначейської служби до 26.04.2016 р., у зв’язку з чим, названа бездільність є протипрпавною, а позивач має право на стягнення пені з огляду на наявну бюджетну заборгованість.
Державна податкова інспекція у м. Хмельницькому Головного управління ДФС у Хмельницькій області подала касаційну скаргу, в якій, посилаючись на допущені судами першої та апеляційної інстанцій порушення норм матеріального та процесуального права, просить скасувати рішення судів попередніх інстанцій та прийняти нове рішення, яким відмовити у задоволенні позовних вимог у повному обсязі. Однак у зв’язку із тим, що касаційна скарга не відповідала вимогам ч. 5 ст. 213 Кодексу адміністративного судочинства України скарга була залишена без руху із встановленням строку до 17.11.2016 р. для виправлення зазначених недоліків, про що було постановлено ухвалу від 17.10.2016 р.
Відповідно, на виконання зазначеної ухвали скаржники виправили вказані недоліки, в межах встановленого строку.
При цьому, перевіривши відповідність вказаної касаційної скарги вимогам ст.ст. 213, 214 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя-доповідач приходить до висновку, що слід відмовити у відкритті касаційного провадження з наступних підстав.
Так, згідно з п. 4 ч. 2 ст. 213 Кодексу адміністративного судочинства України, у касаційній скарзі зазначаються обґрунтування вимог особи, що подає касаційну скаргу, із зазначенням того, у чому полягає порушення норм матеріального чи процесуального права.
Відповідно до положень п. 5 ч. 5 ст. 214 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя-доповідач відмовляє у відкритті касаційного провадження у справі, якщо касаційна скарга є необґрунтованою і викладені в ній доводи не викликають необхідності перевірки матеріалів справи.
За змістом цієї норми касаційна скарга повинна містити посилання на помилкове та/або неправильне застосування норм матеріального права при вирішенні справи та/або порушення судами норм процесуального права (у разі оскарження судового рішення по суті – пояснення, яким чином такі порушення вплинули на правильність вирішення справи).
Зі змісту касаційної скарги вбачається, що вона є необґрунтованою і викладені в ній доводи не викликають необхідності перевірки матеріалів справи.
З урахуванням викладеного, суддя-доповідач приходить до висновку, що провадження по вказаній касаційній скарзі не підлягає відкриттю.
На підставі викладеного та керуючись п. 5 ч. 5 ст. 214 Кодексу адміністративного судочинства України, -
У Х В А Л И В :
1. У відкритті касаційного провадження за касаційною скаргою Державної податкової інспекції у м. Хмельницькому Головного управління ДФС у Хмельницькій області відмовити.
2. Копію ухвали про відмову у відкритті касаційного провадження, разом із доданими до касаційної скарги матеріалами, направити скаржникам, а касаційну скаргу Державної податкової інспекції у м. Хмельницькому Головного управління ДФС у Хмельницькій області залишити у суді касаційної інстанції.
3. Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя І.О. Бухтіярова