ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27 вересня 2016 року м.Житомир справа № 806/1548/16
категорія 10.1
Житомирський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Токаревої М.С.,
секретар судового засідання Мельниченко О.В.,
за участю: представників позивача та відповідача
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом військової частини А 2192 до Радомишльського відділення Малинської об'єднаної державної податкової інспекції про скасування податкового повідомлення №0007941300 від 12.07.2016,
встановив:
Військова частина А 2192 звернулась до Житомирського окружного адміністративного суду з позовом до Радомишльського відділення Малинської об'єднаної державної податкової інспекції про рішення №0007941300 від 12.07.2016. В обґрунтування позову позивач зазначив, що рішенням №0007941300 від 12.07.2016 військовій частині А2192 за несплату (неперахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування було нараховано суму штрафних санкцій у розмірі 97318,56 грн. та пеню у сумі 9926,65 грн. Позивач вважає, що вказане рішення винесено відповідачем з порушенням вимог чинного законодавства, оскільки єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування військовою частиною за березень 2016 року було сплачено вчасно та у повному обсязі, а при поданні звітності помилково було вказано суму нарахованого соціального внеску не за березень 2016 року, за 1 квартал 2016 року.
У судовому засіданні представники позивача позовні вимоги підтримали у повному обсязі та просили позов задовольнити.
Представник відповідача у судовому засіданні позов не визнав та заперечував щодо його задоволення з підстав викладених у письмових запереченнях.
Суд, заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши письмові докази наявні у матеріалах справи дійшов висновку про відсутність підстав для задоволення позову з огляду на наступне.
Як встановлено судом та вбачається з матеріалів справи військовою частиною А2192 було 01.04.2016 сформовано звіт про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та направлено його до Радомишльського відділення Малинської об'єднаної державної податкової інспекції.
У вказаному звіті позивачем у графі 3 суму нарахованого ЄСВ зазначено як 871418,85 грн.
Відповідні дані, вказані самостійно позивачем було відображено контролюючим органом.
В подальшому, 25.04.2016, військовою частиною А 2192 у зв’язку з виявленням помилки у звіті про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за березень 2016 року, що стосувалась суми нарахованого ЄСВ було сформовано новий звіт з відкоригованою сумою нараховано ЄСВ, у якому суму нарахованого ЄСВ за березень 2016 вказано як 266403,59 грн.
Зазначений уточнюючий звіт подавався позивачем до контролюючого органу в електронній формі засобами електронного зв’язку.
З квитанції щодо результатів обробки звіту вбачається, що звіт заборонено завантажувати, оскільки в підсистемі ЄСВ є чинний звіт без помилок поданий до закінчення граничного строку подачі звітів.
Розам з тим, військовою частиною А 2192, 19.05.2016 було сформовано звіт про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у якому відкориговано суму нарахованого ЄСВ у сторону зменшення на суму виявленої помилки при поданні звітності за березень 2016 року та направлено його до Радомишльського відділення Малинської об'єднаної державної податкової інспекції.
Надаючи оцінку спірним правовідносинам суд виходить з наступного.
Згідно норм п.4 ч.2 ст.6 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" платник єдиного внеску зобов'язаний подавати звітність та сплачувати до органу доходів і зборів за основним місцем обліку платника єдиного внеску у строки, порядку та за формою, встановленими центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, за погодженням з Пенсійним фондом та фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування. У разі надсилання звітності поштою вона вважається поданою в день отримання відділенням поштового зв'язку від платника єдиного внеску поштового відправлення із звітністю;
За приписами п.1,2 розділу 5 "Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування", який затверджено наказом Міністерства фінансів України від 14.04.2015, № 435 У разі виявлення помилки у Звіті до закінчення строку подання цього Звіту страхувальник повторно формує та подає Звіт у повному обсязі до органу доходів і зборів за місцем обліку. Чинним вважається останній електронний або паперовий Звіт, поданий страхувальником до закінчення строків подання звітності, визначених цим Порядком.
Якщо страхувальником до закінчення строку подання Звіту подаються за поточний звітний період лише окремі таблиці Звіту із зазначенням типу форми "скасовуюча", "додаткова", цей Звіт не вважається Звітом і вважається таким, що не подавався.
У разі виявлення страхувальником у Звіті після закінчення звітного періоду помилки в реквізитах (крім сум), що стосується страхувальника або застрахованої особи, подаються скасовуючі документи, тобто страхувальник повинен сформувати та подати Звіт за попередній період, який містить: перелік таблиць Звіту, відповідну таблицю із зазначенням типу форми "скасовуюча" з відомостями, які були помилкові, на одну або декількох застрахованих осіб та відповідну таблицю із зазначенням типу форми "початкова" із зазначеними правильними відомостями на одну або декількох застрахованих осіб, при цьому таблиця 6 додатка 4 до цього Порядку повинна містити дані щодо кожної застрахованої особи окремо.
Звіт, сформований для виправлення помилок за попередні звітні періоди, не повинен містити таблиць 1 - 4 додатка 4 до цього Порядку. При цьому внесення змін до сум нарахованої заробітної плати або доходу та у зв'язку з цим до нарахованих сум єдиного внеску за звітний місяць при формуванні і поданні скасовуючих документів не допускається.
Якщо потрібно повністю скасувати відомості, зазначені в таблицях 5 та 7 додатка 4 до цього Порядку, подаються тільки скасовуючі документи щодо виявлених недостовірних відомостей про застраховану особу.
Відповідно до ч.8 ст.9 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" платники єдиного внеску, крім платників, зазначених у пунктах 4 і 5 частини першої статті 4 цього Закону, зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний місяць, не пізніше 20 числа наступного місяця, крім гірничих підприємств, які зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний місяць, не пізніше 28 числа наступного місяця.
Системний аналіз наведених норм свідчить, що помилки щодо сум нарахованого ЄСВ у поданій звітності можливо виправити лише до настання нового звітного періоду, після його настання жодного виправлення сум чинним законодавством не допускається.
За приписами п.2 ч.11 ст.25 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску накладається штраф у розмірі 20 відсотків своєчасно не сплачених сум.
Крім того, ч.10 ст. 25 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" передбачено, що на суму недоїмки нараховується пеня з розрахунку 0,1 відсотка суми недоплати за кожний день прострочення платежу.
З огляду на те, що позивачем помилку при поданні звітності з ЄСВ було виявлено та відповідний уточнюючий звіт було також направлено до контролюючого органу після закінчення звітного періоду за який виявлено помилку, що позивачем не заперечується, суд дійшов висновку, що відповідач при винесення спірного рішення діяв у спосіб передбачений чинним законодавством та у межах наданих йому повноважень, а тому відсутні правові підстави для задоволення позову.
Керуючись статтями 122, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
постановив:
У задоволенні позовних вимог Військової частини А 2192 відмовити.
Постанова набирає законної сили у строк та у порядку, що визначені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України, і може бути оскаржена до Житомирського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції у порядку, визначеному статтею 186 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя М.С. Токарева
Повний текст постанови виготовлено: 04 жовтня 2016 р.