ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
У Х В А Л А
29 липня 2016 року Київ К/800/20496/16
Суддя Вищого адміністративного суду України Мороз Л.Л. перевіривши касаційну скаргу ОСОБА_1 на постанову Луцького міськрайонного суду Волинської області від 15 травня 2013 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Виконавчого комітету Луцької міської ради, третя особа: Товариство з обмеженою відповідальністю "М.Ж.К.", про скасування рішення, -
В С Т А Н О В И В :
Касаційна скарга не відповідає вимогам ст. 213 Кодексу адміністративного судочинства України, а саме, квитанція додана до касаційної скарги, оплачена в меншому розмірі ніж належить до сплати.
Відповідно до частини 1 статті 4 Закону України "Про судовий збір", судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до пункту 3 частини 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір" за подання касаційної скарги на рішення суду, заяви про приєднання до касаційної скарги на рішення суду ставка судового збору становить 120 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви.
Як вбачається з матеріалів касаційної скарги, позов було подано у 2012 році.
Частиною 3 статті 4 Закону України "Про судовий збір" (в редакції на момент звернення до суду) передбачено, що за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру сплачується судовий збір в сумі 0,03 розміру мінімальної заробітної плати.
Відповідно до частини 1 статті 13 Закону України «Про державний бюджет України на 2012 рік» з 01 січня 2012 року мінімальна заробітна плата установлена у місячному розмірі - 1073 грн.
Отже, судовий збір (немайнового характеру) за подання касаційної скарги на рішення суду в даній справі становить 38, 63 грн. (1073 грн.*0,03*1,2 (120%) = 38,63 грн.).
Крім того, позивач в касаційній скарзі просить скасувати тільки рішення суду першої інстанції та направити справу на новий розгляд.
Згідно пункту 6 частини 1 статті 223 Кодексу адміністративного судочинства України, суд касаційної інстанції за наслідками розгляду касаційної скарги має право скасувати судові рішення судів першої та апеляційної інстанцій і направити справу на новий розгляд або для продовження розгляду.
Таким чином, скаржнику необхідно уточнити вимоги касаційної скарги з урахуванням повноважень суду касаційної інстанції, встановлених статтею 223 Кодексу адміністративного судочинства України.
Згідно ч.3 ст. 214 Кодексу адміністративного судочинства України до касаційної скарги, не оформленої відповідно до вимог, встановлених ст. 213 Кодексу адміністративного судочинства України застосовуються положення ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України про залишення без руху.
Керуючись ст.ст. 108, 213, 214 Кодексу адміністративного судочинства України, -
У Х В А Л И В :
Касаційну скаргу ОСОБА_1 на постанову Луцького міськрайонного суду Волинської області від 15 травня 2013 року - залишити без руху.
Встановити строк для усунення зазначених недоліків, терміном 20 днів з моменту отримання ухвали про залишення касаційної скарги без руху.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Вищого
адміністративного Л.Л. Мороз
суду України