
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
01032, м. Київ, вул. Комінтерну, 16 тел. 235-95-51
У Х В А Л А
про затвердження звіту ліквідатора та ліквідаційного
балансу банкрута
"02" червня 2016 р. Справа № 911/167/16
за заявою Товариства з обмеженою відповідальністю Соляріс, м. Бориспіль
боржника (код ЄДРПО України 24509139)
про банкрутство
Суддя Лопатін А.В.
за участю представників згідно протоколу судового засідання.
Обставини справи:
Товариство з обмеженою відповідальністю Соляріс звернулось до господарського суду Київської області з заявою про порушення справи про банкрутство стосовно останнього, у звязку з відсутністю активів у боржника для задоволення кредиторської заборгованості, у порядку статті 95 Закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом.
Ухвалою господарського суду Київської області від 13.01.2016 р. прийнято заяву про банкрутство ТОВ Соляріс до розгляду, розгляд заяви у підготовчому засіданні призначено на 20.01.2016 р., викликано для участі в засіданні повноважного представника боржника.
Ухвалою господарського суду Київської області від 20.01.2016 р. порушено провадження у справі про банкрутство ТОВ Соляріс, розгляд справи призначено на 03.02.2016 р., введено мораторій на задоволення вимог кредиторів, відповідно до ст. 19 Закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом.
Постанова господарського суду Київської області від 03.02.2016 р. визнано банкрутом ТОВ Соляріс та відкрито його ліквідаційну процедуру, ліквідатором банкрута призначено ОСОБА_1, зобов'язано ліквідатора банкрута протягом двох тижнів по закінченню встановленого частиною третьою ст. 95 Закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом строку подати на затвердження до суду реєстр вимог кредиторів банкрута, а за результатами роботи ліквідатора звіт та ліквідаційний баланс.
04.02.2016 р. на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України оприлюднено оголошення (повідомлення) про визнання ТОВ Соляріс банкрутом та відкриття його ліквідаційної процедури за № 27953.
18.02.2016 р. через канцелярію господарського суду Бориспільською ОДПІ ГУ ДФС у Київській області подано заяву про вступ у справу.
У звязку з надходженням апеляційної скарги Бориспільської ОДПІ ГУ ДФС у Київській області, матеріали справи було скеровано до Київського апеляційного господарського суду, проте апеляційною судовою інстанцією ухвалою від 21.03.2016 р. апеляційну скаргу податкової інспекції повернуто скаржнику без розгляду, а матеріали дано справи повернуто господарському суду Київської області.
11.04.2016 р. матеріали справи № 911/167/16 повернуто до господарського суду Київської області.
За час перебування матеріалів справи в апеляційній судовій інстанції до господарського суду Київської області від ліквідатора банкрута надійшов на затвердження реєстр вимог кредиторів ТОВ Соляріс, звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс банкрута.
Ухвалою господарського суду Київської області від 14.04.2016 р. розгляд заяви Бориспільської ОДПІ ГУ ДФС у Київській області про вступ у справу, розгляд реєстру вимог кредиторів ТОВ Соляріс, розгляд звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу банкрута призначено на 02.06.2016 р.
У судовому засіданні розглянувши заяву Бориспільської ОДПІ ГУ ДФС у Київській області про вступ у справу, судом встановлено наступне.
В обґрунтування вказаної заяви Бориспільська ОДПІ ГУ ДФС у Київській області посилається на необхідність зясування обставин чи боржником було дотримано при зверненні до суду із заявою про порушення справи про банкрутство правила проведення ліквідації підприємства, що передбачені Законом України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом, ст. 60 Господарського кодексу України та статтями 105, 111 Цивільного кодексу України.
Суд, розглянувши вищезазначену заяву та матеріали справи, зазначає таке.
Конституцією України кожному гарантується право на судовий захист.
Відповідно до частини третьої ст. 7 Закону України Про судоустрій і статус суддів судова система забезпечує доступність правосуддя для кожної особи відповідно до Конституції та в порядку, встановленому законами України.
Отже, доступність особи, установи, організації до участі у справі ставиться в залежність від положень процесуального закону.
Відповідно до частини першої ст. 2 Закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законодавчими актами України.
Згідно з ст. 9 Закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом справи про банкрутство розглядаються господарським судом за правилами, передбаченими Господарським процесуальним кодексом України, з урахуванням особливостей, визначених цим Законом.
Статтею 41 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що господарські суди розглядають справи про банкрутство у порядку провадження, передбаченому цим Кодексом, з урахуванням особливостей, встановлених Законом України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом.
Таким чином, провадження у справах про банкрутство регулюється Законом України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом та Господарським процесуальним кодексом України у випадках, коли його норми безпосередньо визначають правила цього провадження або мають універсальний характер для будь-якої стадії судового процесу чи процесуальної дії, з урахуванням особливостей, встановлених Законом України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом.
Відповідно до ст. 1 Закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом учасниками у справі про банкрутство є сторони, забезпечені кредитори, арбітражний керуючий (розпорядник майна, керуючий санацією, ліквідатор), власник майна (орган, уповноважений управляти майном) боржника, державний орган з питань банкрутства, Фонд державного майна України, представник органу місцевого самоврядування, представник працівників боржника, уповноважена особа засновників (учасників, акціонерів) боржника, а також у випадках, передбачених цим Законом, інші особи, які беруть участь у провадженні у справі про банкрутство.
Сторонами у справі про банкрутство є конкурсні кредитори (представник комітету кредиторів) та боржник (банкрут).
Кредитор це юридична або фізична особа, а також органи доходів і зборів та інші державні органи, які мають підтверджені у встановленому порядку документами вимоги щодо грошових зобов'язань до боржника; конкурсні кредитори - кредитори за вимогами до боржника, які виникли до порушення провадження у справі про банкрутство і виконання яких не забезпечено заставою майна боржника; поточні кредитори - кредитори за вимогами до боржника, які виникли після порушення провадження у справі про банкрутство; забезпечені кредитори - кредитори, вимоги яких забезпечені заставою майна боржника (майнового поручителя).
Особливості та порядок заявлення кредиторами вимог до боржника щодо якого застосовується спрощений порядок провадження у справі про банкрутство, визначені положеннями ст. 23 та ст. 95 Закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом, які передбачають право кредитора заявити свої вимоги до боржника після офіційного оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури.
Отже, у справі про банкрутство боржника, яка розглядається у порядку статті 95 вищезазначеного Закону, особа може набути статусу кредитора - сторони у справі після прийняття постанови про визнання боржника банкрутом та лише у разі звернення із кредиторськими вимогами до боржника.
За таких обставин, органи державної податкової служби та інші державні органи є кредиторами неплатоспроможних боржників, якщо вони мають підтверджені у встановленому порядку документами вимоги щодо грошових зобов'язань до боржника, що узгоджується з нормою частини першої ст. 210 Господарського кодексу України. Однак, вказана норма не встановлює автоматичного визнання цих органів кредиторами у всіх справах про банкрутство.
При цьому, суд вважає необхідним зауважити на тому, що органи податкової служби у разі наявності підстав вправі звернутися до ліквідатора боржника та провести позапланову перевірку його господарської діяльності, проте останнім такі дії вчинені не були, більше того, в матеріалах справи не міститься доказів звернення Бориспільської ОДПІ ГУ ДФС у Київській області до суду з заявами про визнання кредиторських вимог у даній справі, а також відсутня наявність порушення прав Бориспільської ОДПІ ГУ ДФС у Київській області на здійснення податкової перевірки боржника платника податків.
Таким чином, Бориспільська ОДПІ ГУ ДФС у Київській області не набула статусу, а ні кредитора у справі, а ні учасника провадження у даній справі.
Разом з тим, у своїй заяві Бориспільська ОДПІ ГУ ДФС у Київській області жодним чином не посилається на наявність у боржника заборгованості по сплаті податків, зборів (обов'язкових платежів), відповідно, будь-яких майнових (грошових) претензій до боржника, розмір таких претензій (суму вимог), характер вимог (майнові або грошові). Окрім цього, в зазначеній заяві відсутнє посилання на будь-які докази, з їх наданням, що підтверджують такі вимоги.
З огляду на вищезазначене, враховуючи викладені обставини та аналіз норм чинного законодавства, суд дійшов висновку, що заява Бориспільської ОДПІ ГУ ДФС у Київській області про вступ у справу № 911/167/16 не підлягає задоволенню.
Крім того, проаналізувавши наявні в матеріалах справи документи, судом встановлено наступне.
Відповідно до частини третьої ст. 95 Закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом кредитори мають право заявити свої вимоги до боржника, який ліквідується, у місячний строк з дня офіційного оприлюднення повідомлення про визнання боржника, який ліквідується, банкрутом, на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України в мережі Інтернет. Зазначений строк є граничним і поновленню не підлягає. Особи, вимоги яких заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, або не заявлені взагалі, не є конкурсними кредиторами, а їх вимоги погашаються в шосту чергу.
Як вбачається з матеріалів справи, 04.02.2016 р. на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України оприлюднено оголошення (повідомлення) про визнання ТОВ Соляріс банкрутом та відкриття його ліквідаційної процедури за № 27953.
Протягом, встановленого частиною третьою ст. 95 Закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом, місячного строку до господарського суду Київської області кредитори з грошовими вимогами до банкрута не звертались.
Проте, як вбачається з реєстру вимог кредиторів ТОВ Соляріс, поданого до суду на затвердження ліквідатором банкрута, останнім включено в реєстр вимоги ТОВ Сучасні системи управління Україна на суму 324000,00 грн., яке звернулось до ліквідатора з заявою про визнання вказаних вимог.
Відповідно до приписів частини третьої ст. 95 Закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом, грошові вимоги ТОВ Сучасні системи управління Україна на суму 324000,00 грн., які не подавались до суду, проте, підтверджені документами та визнані ліквідатором, підлягають погашенню в шосту чергу.
Таким чином, за результатами розгляду у судовому засіданні реєстру вимог кредиторів ТОВ Соляріс, суд вирішив його затвердити.
Розглянувши звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс ТОВ Соляріс, суд зазначає наступне.
Як вбачається зі звіту ліквідатора та даних ліквідаційного балансу грошові та майнові активи у банкрута ТОВ Соляріс відсутні.
За ТОВ Соляріс земельні ділянки не обліковуються, що підтверджується витягом з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно від 17.02.2016 р. № 22218422.
У власності ТОВ Соляріс нерухоме майно відсутнє, підтвердженням чого є витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно від 17.02.2016 р. № 22218422.
Довідкою від 30.03.2016 р., долученою до звіту, ліквідатор банкрута повідомив, що у ТОВ Соляріс відсутні документи, які підлягають довгостроковому терміну зберігання.
За ТОВ Соляріс транспортні засоби не значаться, підтвердженням чого є лист регіонального сервісного центру МВС в Київській області від 25.02.2016 р. № 27/10-243.
Серед засновників інших субєктів в ЄДРПО України ТОВ Соляріс не значиться, що підтверджується листом Головного управління регіональної статистики від 17.03.2016 р. № 23-07/418-3.
Відповідно до листа Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції у Київській області від 16.02.2016 р. № 10/10-13/1582/02, банкруту не видавалися дозволи на виконання будівельних робіт.
ТОВ Соляріс не перебуває на обліку у митницях як субєкт зовнішньоекономічної діяльності, що підтверджується листом Київської міської митниці Державної фіскальної служби України від 24.02.2016 р. № 1785/1/10-70-18-К-4-зпі.
Згідно з листом Державної служби України з безпеки на морському та річковому транспорті від 03.03.2016 р. № 1310-05/2/13-243 банкрут не значиться судновласником.
У власності ТОВ Соляріс трактори, самохідні шасі, самохідні сільськогосподарські, дорожньо-будівельні і меліоративні машини, сільськогосподарська техніка та інші механізми не зареєстровані, що підтверджується листом Державної інспекції сільського господарства України від 26.02.2016 р. № 05-09/3172.
За банкрутом повітряні судна не значаться, що підтверджується листом Державіаслужби України від 22.02.2016 р. № 1.16-02571.
Серед власників, які володіють 10 % і більше пакетів іменних акцій емітентів ТОВ Соляріс відсутнє, що підтверджується листом Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 29.02.2016 р. № 09/01/30479/НК.
Відповідно до витягів з сайту інтелектуальної власності за банкрутом обєкти промислової власності не значаться.
Банківський рахунок, відкритий боржником в кредитно-банковій установі, у порядку встановленому частиною сьомою ст. 41 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» закритий, що підтверджується довідкою ПАТ «Український будівельно-інвестиційний банк» від 18.02.2016 р. № 273.
Відповідно частини першої ст. 46 Закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом після завершення всіх розрахунків з кредиторами ліквідатор подає до господарського суду звіт та ліквідаційний баланс, до якого додаються: відомості за результатами інвентаризації майна боржника та перелік ліквідаційної маси; відомості про реалізацію об'єктів ліквідаційної маси з посиланням на укладені договори купівлі-продажу; копії договорів купівлі-продажу та акти приймання-передачі майна; реєстр вимог кредиторів з даними про розміри погашених вимог кредиторів; документи, які підтверджують погашення вимог кредиторів; довідка архівної установи про прийняття документів, які відповідно до закону підлягають довгостроковому зберіганню; для акціонерних товариств - копія розпорядження про скасування реєстрації випуску акцій, засвідчена Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку; для емітентів цінних паперів - копія звіту про наслідки погашення цінних паперів, засвідчена Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку. Звіт ліквідатора має бути схвалений комітетом кредиторів, власником майна (органом, уповноваженим управляти майном) боржника (для державних підприємств або підприємств, у статутному капіталі яких частка державної власності перевищує 50 відсотків).
Дослідивши звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс банкрута, судом встановлено, що у ТОВ Соляріс відсутні активи за допомогою яких останнє могло б погасити заборгованість перед кредитором у розмірі 324000,00 грн.
Відповідно частини другої ст. 46 Закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом якщо за результатами ліквідаційної процедури після задоволення вимог кредиторів не залишилося майна, господарський суд виносить ухвалу про ліквідацію юридичної особи - банкрута. Копія цієї ухвали надсилається органу, який здійснив державну реєстрацію юридичної особи - банкрута, та органам державної статистики для виключення юридичної особи з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, а також власнику майна та органам доходів і зборів за місцезнаходженням банкрута.
Господарський суд припиняє провадження у справі про банкрутство, як це передбачено п. 6 частини першої статті 83 Закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом, якщо затверджено звіт ліквідатора відповідно до статті 32 вищезгаданого Закону.
За таких обставин, звіт ліквідатора банкрута та ліквідаційний баланс ТОВ Соляріс підлягає затвердженню, а провадження у справі № 911/167/16 про банкрутство останнього підлягає припиненню.
Згідно з частиною четвертою ст. 83 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» у випадку затвердження звіту ліквідатора господарський суд в ухвалі про припинення провадження у справі зазначає, що вимоги конкурсних кредиторів, які не були заявлені в установлений цим Законом строк або відхилені господарським судом, вважаються погашеними, а виконавчі документи за відповідними вимогами визнаються такими, що не підлягають виконанню.
Керуючись ст. ст. 46, 83 Закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом та ст. 86 Господарського процесуального кодексу України, суд
ухвалив:
1. Відмовити у задоволенні заяви Бориспільської ОДПІ ГУ ДФС у Київській області про вступ у справу № 911/167/16.
2.Затвердити реєстр вимог кредиторів ТОВ Соляріс в сумі 324000,00 грн., до якого включити:
- ТОВ Сучасні системи управління Україна з грошовими вимогами у розмірі 324000,00 грн., які підлягають погашенню в шосту чергу.
3.Затвердити звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс Товариства з обмеженою відповідальністю Соляріс (08300, Київська область, м. Бориспіль, вул. Київський шлях, буд. 24; код ЄДРПО України 24509139).
4.Ліквідувати юридичну особу Товариство з обмеженою відповідальністю Соляріс (08300, Київська область, м. Бориспіль, вул. Київський шлях, буд. 24; код ЄДРПО України 24509139).
5.Провадження у справі № 911/167/16 про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю Соляріс припинити.
6.Вимоги ТОВ Сучасні системи управління Україна на суму 324000,00 грн. та вимоги, які не були заявлені в установлений Законом України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» строк, вважати погашеними, а виконавчі документи за відповідними вимогами визнати такими, що не підлягають виконанню.
7.Зобовязати реєстратора Бориспільську районної державної адміністрації Київської області (08300, м. Бориспіль, вул. Київський шлях, 74) внести до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців запис про проведення державної реєстрації припинення Товариства з обмеженою відповідальністю Соляріс (08300, Київська область, м. Бориспіль, вул. Київський шлях, буд. 24; код ЄДРПО України 24509139).
Копію ухвали направити учасникам провадження, реєстратору, органу державної статистики та Головному територіальному управлінню юстиції у Київській області.
Суддя А.В. Лопатін