Справа № 444/1316/16-п
Провадження № 3/444/555/2016
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
29 червня 2016 року суддя Жовківського районного суду Львівської області Мікула В. Є., з участю прокурора Ненчин Р.П., правопорушника ОСОБА_1, розглянувши матеріли, що надійшли із спецпідрозділу по боротьбі з корупцією та організованою злочиністю Управління СБУ у Львівській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженець с. Миклашів Пустомитівський район Львівська область, зареєстрований та проживає АДРЕСА_1, українець, громадянин України, депутат Дублянської міської ради Жовківського району, НОМЕР_1, ІПН - НОМЕР_2,-
- за ст. 172-7 ч. 1, 2 Кодексу України про адміністративні правопорушення -
в с т а н о в и в :
ОСОБА_1, за результатами місцевих виборів 31.10.2010 обраний депутатом Дублянської міської ради сьомого демократичного скликання, відповідно до п.п. «б» п.1 ч.1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» № 1700-VII від 14.10.2014, будучи суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією (депутати місцевих рад), всупереч п.2, 3 ч.1 ст.28 Закону України «Про запобігання корупції» № 1700-VІІ від 14.10.2014, якими визначено обов'язок для суб'єктів, на яких поширюється дія цього Закону повідомляти не пізніше наступного робочого дня з моменту, коли особа дізналася чи повинна була дізнатися про наявність у неї реального чи потенційного конфлікту інтересів безпосереднього керівника, а у випадку перебування особи на посаді, яка не передбачає наявності у неї безпосереднього керівника, або в колегіальному органі - Національне агентство чи інший визначений законом орган або колегіальний орган, під час виконання повноважень у якому виник конфлікт інтересів, а також обов'язок депутата місцевої ради не вчиняти дій та не приймати рішень в умовах реального конфлікту інтересів, під час засідання третьої сесії Дублянської міської ради сьомого демократичного скликання, 22.12.2015 в ході розгляду питання «Про затвердження проекту із землеустрою щодо відведення земельної ділянки для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд в АДРЕСА_3, площею 0,0996 га, кадастровий НОМЕР_3, гр. ОСОБА_2» не повідомив сесію Дублянської міської ради про наявність у нього конфлікту інтересів та проголосував за затвердження проекту землеустрою щодо відведення та передачу згідно вказаного проекту його дочці ОСОБА_2 у приватну власність земельної ділянки площею 0,0996 га, для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд в АДРЕСА_2, кадастровий номер земельної ділянки - НОМЕР_4.
У відповідності до ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції», особи, зазначені у пунктах 1, 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані повідомляти не пізніше наступного робочого дня з моменту, коли особа дізналася чи повинна була дізнатися про наявність у неї реального чи потенційного конфлікту інтересів у випадку перебування особи на посаді, яка не передбачає наявності у неї безпосереднього керівника, або в колегіальному органі - Національне агентство чи інший визначений законом орган або колегіальний орган, під час виконання повноважень у якому виник конфлікт інтересів, відповідно, а також не вчиняти дій та не приймати рішень в умовах реального конфлікту інтересів.
Статтею 35 Закону України «Про запобігання корупції» визначено, що у разі виникнення реального чи потенційного конфлікту інтересів у особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, прирівняної до неї особи, яка входить до складу колегіального органу (комітету, комісії, колегії тощо), вона не має права брати участь у прийнятті рішення цим органом.
Про конфлікт інтересів такої особи може заявити будь-який інший член відповідного колегіального органу або учасник засідання, якого безпосередньо стосується питання, що розглядається. Заява про конфлікт інтересів члена колегіального органу заноситься в протокол засідання колегіального органу.
Частиною першою статті 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення від 07.12.1984 №8073-Х (із внесеними змінами і доповненнями) «Порушення вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів» передбачено відповідальність за неповідомлення особою у встановлених законом випадках та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів.
Частиною другою статті 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення від 07.12.1984 №8073-Х (із внесеними змінами і доповненнями) «Порушення вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів» передбачено відповідальність за вчинення дій чи прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересів.
Таким чином, встановлено, що ОСОБА_1, будучи наділеним повноваженнями депутата Дублянської міської ради згідно постанови Дублянської міської виборчої комісії від 13.11.2015 та рішення Дублянської міської ради № 2 від 19.11.2015, всупереч вимогам статті 28 Закону України «Про запобігання корупції», під час засідання 3 сесії Дублянської міської ради сьомого демократичного скликання не повідомив колегіальний орган про наявність у нього реального конфлікту інтересів при голосуванні за прийняття рішення №129 «Про затвердження проекту із землеустрою щодо відведення земельної ділянки для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд в АДРЕСА_3, площею 0,0996 га, кадастровий НОМЕР_3, гр. ОСОБА_2», яким передавалась у власність його дочці земельна ділянка площею 0,0996 га для ведення будівництва і обслуговування індивідуального житлового будинку, господарських будівель та споруд в АДРЕСА_2 Жовківського району.
Крім того, в ході голосування за вказане рішення проголосував «ЗА» прийняття такого шляхом підняття руки, відтак, голос ОСОБА_1 на засіданні було зараховано як голос «ЗА», рішення було прийнято одноголосно, про що внесено відомості до протоколу засідання.
Таким чином, ОСОБА_1, відповідно до п.п. «б» п.1 ч.1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» № 1700-VII від 14.10.2014, будучи суб'єктом відповідальності за корупційні правопорушення (депутати місцевих рад), всупереч п.2, 3 ч.1 ст.28 Закону України «Про запобігання корупції» № 1700-VIІ від 14.10.2014 під час засідання 3 сесії Дублянської міської ради сьомого демократичного скликання не повідомив колегіальний орган про наявність у нього реального конфлікту інтересів при голосуванні за прийняття рішення про затвердження проекту землеустрою щодо відведення його дочці земельної ділянки та передачу згідно вказаного проекту їй у приватну власність земельної ділянки площею 0,0996 га для будівництва індивідуального житлового будинку, господарських будівель та споруд по АДРЕСА_2 Жовківського району, а також в ході голосування за вказане рішення проголосував «ЗА» прийняття такого шляхом підняття руки.
Особа, яка притягується до адміністративної відповідальності, ОСОБА_1 в судовому засіданні вину у вчиненому правопорушенні визнав та щиро розкаявся у вчиненому.
Прокурор в судовому засіданні підтримав висновки, викладені в протоколі про адміністративне корупційне правопорушення відносно ОСОБА_1 і просив накласти на правопорушника адміністративне стягнення за порушення, передбачені ч.1,2 ст. 172-7 КУпАП.
Факт вчинення адміністративного правопорушення ОСОБА_1 підтверджується:
-поясненнями ОСОБА_1, в яких він зокрема визнав свою вину,
-поясненнями голови Дублянської міської ради ОСОБА_3 та секретаря Дублянської міської ради ОСОБА_4., які пояснили, що під час засідання сесії міської ради 22.12.2015 був присутній в якості депутата ОСОБА_1 В ході засідання сесії від ОСОБА_1 жодних заяв та повідомлень в усній чи письмовій формі про наявність у нього реального конфлікту інтересів сесії сільської ради не надходило, при голосуванні за прийняття рішення №129 «Про затвердження проекту із землеустрою щодо відведення земельної ділянки для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд в АДРЕСА_3, площею 0,0996 га, кадастровий НОМЕР_3, гр. ОСОБА_2», ОСОБА_1 проголосував за прийняття вказаного рішення.
-постановою Дублянської міської виборчої комісії від 13.11.2015 та рішенням Дублянської міської ради №2 від 19.11.2015, з яких вбачається, що ОСОБА_1 є депутатом Дублянської міської ради сьомого демократичного скликання.
-протоколом засідання 3 сесії Дублянської міської ради сьомого демократичного скликання від 22.12.2015, із якого вбачається, що присутніми на засіданні були 23 депутати, в тому числі і ОСОБА_1 та за прийняття рішення № 129 проголосували 23 особи, рішення прийнято одноголосно.
-листком реєстрації депутатів, присутніх на 3 сесії Дублянської міської ради, з якого вбачається, що ОСОБА_1 був присутнім на засіданні вказаної сесії.
-рішеннямм 3 сесії Дублянської міської ради шостого демократичного скликання від 22.12.2015 №129 «Про затвердження проекту із землеустрою щодо відведення земельної ділянки для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд в АДРЕСА_4, площею 0,0996 га, кадастровий НОМЕР_3, гр. ОСОБА_2», з якого вбачається, що дочці ОСОБА_1 - ОСОБА_2 передано безоплатно у власність земельну ділянку площею 0,0996 га в с.Малі Підліски.
-копією свідоцтва про одруження, копією свідоцтва про народження, довідкою про склад сім?ї, з яких вбачається що ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_4 приходиться дочкою ОСОБА_1;
-листом Дублянської міської ради, яким інформовано про те, що від ОСОБА_1 під час засідань сесій Дублянської міської ради будь-яких заяв та повідомлень усних чи письмових про конфлікт інтересів не надходило.
Ч. 1 ст. 172-7 КУпАП, передбачає адміністративну відповідальність за неповідомлення особою у встановлених законом випадках та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів.
Ч. 2 ст. 172-7 КУпАП, передбачає адміністративну відповідальність за вчинення дій чи прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересів.
Крім цього, згідно примітки 2 до цієї статті під реальним конфліктом інтересів слід розуміти суперечність між приватним інтересом особи та її службовими чи представницькими повноваженнями, що впливає на об'єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи невчинення дій під час виконання вказаних повноважень.
ОСОБА_1 як депутат Дублянської міської ради, користується правами, виконує обов'язки та дії, передбачені ст. 18, 19, 20 Закону України " Про статус депутатів місцевих рад". Робота сільської ради проводиться сесійно, у відповідності до ст. 46, 47 ЗаконуУкраїни "Про місцеве самоврядування в Україні".
Ст. 12-1 Закону України "Про службу в органах місцеквого самоврядування" передбачає, що у разі виникнення конфлікту інтересів протягом часу перебування на посаді посадова особа місцевого самоврядування, крім посадових осіб, зазначених у частині першій цієї статті (сільський, селищний, міський голова, секретар сільської, селищної, міської ради, голова, заступник голови обласної, районної ради), зобов'язана негайно доповісти про це своєму безпосередньому керівникові чи сільську раду. Безпосередній керівник посадової особи місцевого самоврядування зобов'язаний вжити всіх необхідних заходів, спрямованих на запобігання конфлікту інтересів, шляхом доручення виконання відповідного службового завдання іншій посадовій особі, особистого виконання службового завдання чи в інший спосіб, передбачений законодавством.
У статті 1 Закону України «Про запобігання корупції» визначено, що реальний конфлікт інтересів - це суперечність між приватним інтересом особи та її службовими чи представницькими повноваженнями, що впливає на об'єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи невчинення дій під час виконання зазначених повноважень.
У відповідності до ч. 3 цієї ж статті близькими особами є особи, які спільно проживають, пов'язані спільним побутом і мають взаємні права та обов'язки із суб'єктом, зазначеним у частині першій статті 3 цього Закону (крім осіб, взаємні права та обов'язки яких із суб'єктом не мають характеру сімейних), у тому числі особи, які спільно проживають, але не перебувають у шлюбі, а також - незалежно від зазначених умов - чоловік, дружина, батько, мати, вітчим, мачуха, син, дочка, пасинок, падчерка, рідний брат, рідна сестра, дід, баба, прадід, прабаба, внук, внучка, правнук, правнучка, зять, невістка, тесть, теща, свекор, свекруха, усиновлювач чи усиновлений, опікун чи піклувальник, особа, яка перебуває під опікою або піклуванням згаданого суб'єкта.
Відповідно до ч. 1 ст. 3 цього Закону суб'єктами, на яких поширюються дія цього Закону, є, зокрема, народні депутати України, депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим, депутати місцевих рад, сільські, селищні, міські голови.
У відповідності до ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції», особи, зазначені у пунктах 1,2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані повідомляти не пізніше наступного робочого дня з моменту, коли особа дізналася чи повинна була дізнатися про наявність у неї реального чи потенційного конфлікту інтересів у випадку перебування особи на посаді, яка не передбачає наявності у неї безпосереднього керівника, або в колегіальному органі - Національне агентство чи інший визначений законом орган або колегіальний орган, під час виконання повноважень у якому виник конфлікт інтересів, відповідно, а також не вчиняти дій та не приймати рішень в умовах реального конфлікту інтересів.
Статтею 35 Закону України «Про запобігання корупції» визначено, що у разі виникнення реального чи потенційного конфлікту інтересів у особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, прирівняної до неї особи, яка входить до складу колегіального органу (комітету, комісії, колегії тощо), вона не має права брати участь у прийнятті рішення цим органом.
Отже, судом встановлено, що ОСОБА_1 будучи депутатом Дублянської міськох ради скоїв адміністративне правопорушення пов»язане з корупцією, яке полягає у неповідомленні ним про наявність реального конфлікту інтересів, а також вчинив дії в умовах реального конфлікту інтересів (голосував на сесії) у зв"язку з чим приходжу до висновку, що він є винним у вчиненні правопорушення за ч. 1 та ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.
Кваліфікація дій ОСОБА_1 за ч. 1 та ч. 2 ст. 172-7 КУпАП є вірною.
Обставиною, що пом"якшує відповідальність правопорушника є те, що він у вчиненому щиро розкаявся.
Обставин, що обтяжують вину правопорушника ОСОБА_1 судом не встановлено.
Санкція ч. 1 та ч .2 ст. 172-7 КУпАП передбачає стягнення у вигляді штрафу.
При визначенні адміністративного стягнення, враховую характер вчиненого правопорушення, особу порушника, який вперше притягується до адміністративної відповідальності, його майновий стан, а також враховую ступінь його вини, обставини, що пом"якшують і обтяжують покарання, а відтак прихожу до висновку про необхідність накладення на винного адміністративного стягнення у вигляді штрафу. Застосування вказаного адміністративного стягнення буде достатнім для виховання і запобігання вчиненню ним нових правопорушень.
Разом з тим, у відповідності до вимог ст. 36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи, які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення.
Крім того, у відповідності до вимогст. 40-1 КУпАП та ст. 4 ч.2 п. 5 Закону України "Про судовий збір" від 08.07.2011 року, що набрав чинності з 01.11.2011 року (в редакції від 01.09.2015 року), ставки судового збору у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення встановлюється 0,2 розміру мінімальної заробітної плати, що становить 275,60 грн.. Судовий збір сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України за наступними реквізитами: отримувач УДКСУ у Жовківському районі, р/р 31212206700286, МФО 825014, ЄДРПОУ 36762986, призначення платежу - судовий збір, код 36762195.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 36, 172-7, 283-285 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
п о с т а н о в и в :
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ст. 172-7 ч. 1, 2 Кодексу України про адміністративні правопорушення і піддати адміністративному стягненню у виді штрафу у розмірі 200 (двісті) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а саме 3400 (три тисячі чотириста) грн.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в розмірі 275,60 грн. до спеціального фонду Державного бюджету України за наступними реквізитами : отримувач УДКСУ у Жовківському районі, р/р 31212206700286, МФО 825014, ЄДРПОУ 36762986, призначення платежу - судовий збір, код 36762195.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови до Апеляційного суду Львівської області через Жовківський районний суд Львівської області, в порядку ст. 287 КУпАП.
Суддя Мікула В. Є.