№ 57797435, 06.05.2015, Вознесенівський районний суд міста Запоріжжя (до 25.04.2025 - Орджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя)

Дата принятия
06.05.2015
Номер дела
335/2861/15-п
Номер документа
57797435
Форма судопроизводства
Про адмінправопорушення
Государственный герб Украины

1Справа № 335/2861/15-п 3/335/429/2015

П О С Т А Н О В А І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И 06 травня 2015 року місто Запоріжжя Суддя Орджонікідзевського районного суду м. Запоріжжя Бойко О.Ю., розглянувши матеріал, що надійшов з Державної фінансової інспекції в Запорізькій області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженку ІНФОРМАЦІЯ_2, члена комітету з конкурсних торгів, головного бухгалтера КУ «Міська клінічна лікарня екстреної та швидкої медичної допомоги міста Запоріжжя», ІІН:НОМЕР_1, проживаючої за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3, за ч.1 ст.164-14КУпАП, встановив:

Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення від 23.03.2015 року, серії ДФІ №08-0047/2015 у КУ «Міська клінічна лікарня екстреної та швидкої медичної допомоги міста Запоріжжя», за адресою: 69005, м. Запоріжжя, вул. Перемоги, буд.80, у 2014 році проводилася закупівля за процедурою відкритих торгів устаткування радіологічного, електромедичного та електротерапевтичного устаткування (система ультразвукова діагностична), (код за ДК 016-2010 26.60.1), згідно оголошення №119622 від 19.05.2014 року, розміщеного на веб-порталі Уповноваженого органу з питань закупівель. Від замовника діяв комітет з конкурсних торгів у складі: ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_1, ОСОБА_6, ОСОБА_7, які діяли на підставі Положення про комітет з конкурсних торгів, затвердженого наказом Замовника від 22.04.2014 року №309аг-1, в якому визначені обов'язки голови, секретаря та кожного члена комітету з конкурсних торгів, та згідно розділу V цього положення зазначено, що члени комітету несуть персональну відповідальність за прийнятті ними рішення відповідно до законів України.

При проведенні 15.07.2014 року процедури відкритих торгів устаткування радіологічного, електромедичного та електротерапевтичного устаткування (система ультразвукова діагностична), (код за ДК 016-2010 26.60.1), членом Комітету ОСОБА_1, підписано протокол оцінки пропозицій конкурсних торгів (цінових пропозицій) від 15.07.2014 року №99, згідно з яким до оцінки допущені учасники, які подали свої пропозиції, а саме: Товариство з обмеженою відповідальністю „МЕД ЕКСІМ"(вул. Вєтрова, 1, м. Київ, 01032, код за ЄДРПОУ 38203897), ціна пропозиції - 312 975,00 грн. та Товариство з обмеженою відповідальністю „УкрТелеМед" (далі за текстом - ТОВ „УкрТелеМед"), (вул. Народного ополчення. 5, м. Київ, 03151, код за ЄДРПОУ 32620034), ціна пропозиції- 345 182,00 гривень.

Дослідженням пропозицій конкурсних торгів учасників на предмет їх відповідності кваліфікаційним критеріям та умовам документації конкурсних торгів встановлено, що пропозиції конкурсних торгів всіх учасників закупівлі не відповідають умовам ДКТ Замовника.

Абзацом 5 пункт 2 «Зміст пропозиції конкурсних торгів учасника» розділу III «Підготовка пропозицій конкурсних торгів» ДКГ передбачено, що пропозиція конкурсних торгів складається згідно з Додатком 1 до цієї документації конкурсних торгів.

Додатком 1 до ДКТ Закладу визначено, що конкурсна форма „Пропозиція конкурсних торгів на закупівлю устаткування радіологічного, електромедичного та електротерапевтичного устаткування (система ультразвукова діагностична)" подається у вигляді, наведеному нижче та учасник не повинен відступати від цієї форми.

Пунктом 15 Додатку 1 до ДКТ визначено, що конкурсна форма „Пропозиція конкурсних торгів на закупівлю устаткування радіологічного, електромедичного та електротерапевтичного устаткування (система ультразвукова діагностична)" визначено, що наступні умови:

..якщо наша пропозиція буде акцептована, ми зобов'язуємося підписати Договір не раніше ніж через 10 днів з дати оприлюднення на вед-порталі Уповноваженого органу повідомлення про акцепт пропозиції конкурсних торгів, але не пізніше через ЗО днів з дня акцепту пропозиції".

Проте, у складі пропозицій конкурсних торгів учасників - ТОВ „МЕД ЕКСІМ" та ТОВ ..УкрТелеМед" в пункті 15 Додатку 1 до документації конкурсних торгів зазначено інше:

„якщо наша пропозиція буде акцептована, ми зобов'язуємося підписати Договір не раніше ніж через 14 днів з дати оприлюднення на вед-порталі Уповноваженого органу повідомлення про акцепт пропозиції конкурсних торгів, але не пізніше через ЗО днів з дня акцепту пропозиції, що є невідповідністю умовам пункту 15 Додатком 1 до документації конкурсних торгів".

Отже, пропозиції конкурсних торгів ТОВ „МЕД ЕКСІМ" та ТОВ „УкрТелеМед" не відповідають умовам пункту 15 Додатку 1 ДКТ Закладу.

Водночас, абзацом 7 пункт 6 „Кваліфікаційні критерії до учасників" розділу III „Підготовка пропозицій конкурсних торгів" документації конкурсних торгів передбачено, що перелік документів, які вимагаються для підтвердження відповідних пропозиції конкурсних торгів учасника кваліфікаційним критеріям та іншим вимогам замовника, зазначені у Додатку 2 до документації конусних торгів.

При цьому, пунктом 1.2 Додатку 2 до документації конкурсних торгів встановлено умови щодо надання довідки у довільній формі, яка містить інформацію про виконання аналогічних договорів. В довідці обов'язково повинні бути зазначені назва предмета договору, рік виконання договору, назва замовника, його адреса та телефон.

Однак, у складі пропозиції конкурсних торгів учасника - ТОВ „УкрТелеМед" надано Відомості про успішне виконання аналогічних договорів по предмету закупівлі та його обсягу без зазначення телефонів замовників, що є невідповідністю умовам пункту 1.2 Додатком 1 до документації конкурсних торгів.

Абзацом 2 пункту 1 частини 1 статті 29 Закону України „Про здійснення державних закупівель" від 10.04.2014 року №1197-УІІ, встановлено, що замовник відхиляє пропозицію конкурсних торгів учасника у разі, якщо пропозиція конкурсних торгів не відповідає кваліфікаційним критеріям, встановленим в документації конкурсних торгів.

Таким чином, зазначене вище порушення, відповідно до даних протоколу оцінки від 15.07.2014 №99, призвело до неправомірного обрання комітетом з конкурсних торгів Лікарні переможця - ТОВ „МЕД ЕКСІМ".

Враховуючи вищевикладене, ОСОБА_1 повинна була відхилити пропозиції конкурсних торгів ТОВ „МЕД ЕКСІМ" та ТОВ „УкрТелеМед", відповідно абзацу 2 пункту 1 частини 1 статті 29 Закону №1197 та відмінити процедуру закупівлі відповідно до абзацу 7 частини 1 статті 30 Закону №1197, натомість, вона підписала протокол оцінки пропозицій конкурсних торгів (цінових пропозицій) від 15.07.2014 року №99, за що передбачена відповідальність за частиною 1 статті 164-14 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Правопорушник в суд не з'явився,причини неявки суду не повідомив,хоча про час та місце розгляду справи належним чином був повідомлений.

Суд вважає можливим розглянути справу у відсутності правопорушника на підставі наданих матеріалів.

Дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, суд встановив наступне.

Державною фінансовою інспекцією в Запорізькій області було проведено ревізію фінансово-господарської діяльності КУ «Міська клінічна лікарня екстреної та швидкої медичної допомоги міста Запоріжжя», за період з 01.12.2012 року по 01.01.2015 року, за результатами якої було складено акт від 16.02.2015 року. Згідно з висновками акту, встановлено порушення членом комітету з конкурсних торгів КУ «Міська клінічна лікарня екстреної та швидкої медичної допомоги міста Запоріжжя» ОСОБА_1 абз 2 п.1 ч.1 ст.29, абз 7 ч.1 ст.30 ЗУ „Про здійснення державних закупівель" у вигляді не відхилення пропозиції конкурсних торгів - ТОВ «МЕД ЕКСІМ» та ТОВ «УкрТелеМед» та не відмінення торгів, що призвело до неправомірного обрання переможця торгів ТОВ «МЕД ЕКСІМ», з яким укладено договір від 13.08.2014 року на суму 312975,00 грн.

Згідно з частиною 1 статті 164-14 КУпАП, передбачено адміністративну відповідальність за застосування процедур закупівлі з порушенням законодавства про здійснення закупівлі товарів, робіт і послуг за державні кошти, яке тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб від семисот до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

При цьому, порядок проведення закупівлі товарів, робіт і послуг за державні кошти передбачений законом України «Про здійснення державних закупівель».

Відповідно до частини 1 статті 29 вказаного Закону, замовник відхиляє пропозицію конкурсних торгів, у разі якщо: учасник не відповідає кваліфікаційним критеріям, встановленим статтею 16 цього Закону; не погоджується з виправленням виявленої замовником арифметичної помилки; не надав забезпечення пропозиції конкурсних торгів, якщо таке забезпечення вимагалося замовником.

Згідно з абзацом 7 частини 1 статті 30 цього Закону, замовник відміняє торги у разі якщо

до оцінки допущено пропозиції менше ніж двох учасників.

В даному випадку судом встановлено відсутність складу адміністративного правопорушення (зокрема, обєктивної сторони правопорушення) в діях особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, з таких підстав.

У акті ревізії від 16.02.2015 року №04-21/02, контролюючий орган посилається на те, що відповідно до абзацу 2 пункту 1 частини 1 статті 29 Закону України «Про здійснення державних закупівель» та абзацу 7 частини 1 статті 30 вказаного Закону, ОСОБА_1 повинна була відхилити пропозиції конкурсних торгів ТОВ «МЕД ЕКСІМ» та ТОВ «УкрТелеМед» та відмінити торги, що призвело до неправомірного обрання переможця торгів ТОВ «МЕД ЕКСІМ».

Разом з тим, з аналізу частини 2 статті 17 вказаного Закону, замовник може прийняти рішення про відмову учаснику в участі у процедурі закупівлі, та може відхилити пропозицію конкурсних торгів у разі якщо учасник або учасник попередньої кваліфікації має заборгованість із сплати податків і зборів (обов'язкових платежів).

На переконання суду, положеннями вказаних статей, передбачено право, а не обовязок члена конкурсної комісії відхиляти або затверджувати пропозиції учасників конкурсних торгів, за умов наявності у них податкової заборгованості, отже, суд доходить висновку про відсутність підстав для притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.1 ст.164-14 КУпАП.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 247, 164-14 КУпАП,

постановив:

Провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.164-14 КУпАП закрити у звязку з відсутністю в її діях складу адміністративного правопорушення.

Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду Запорізької області, через Орджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя протягом 10 днів з дня винесення постанови.

Суддя: О.Ю. Бойко