Постановление суда № 57756248, 13.05.2016, Касаційний адміністративний суд Верховного Суду (до 15.12.2027 - Вищий адміністративний суд України)

Дата принятия
13.05.2016
Номер дела
761/25549/15-а
Номер документа
57756248
Форма судопроизводства
Административное
Государственный герб Украины

ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ

УХВАЛА

13 травня 2016 року м. Київ К/800/7994/16

Суддя Вищого адміністративного суду України Тракало В.В., перевіривши касаційну скаргу виконавчого комітету Коростенської міської ради Житомирської області на постанову Шевченківського районного суду м. Києва від 9 грудня 2015 року та ухвалу Київського апеляційного адміністративного суду від 18 лютого 2016 року у справі за позовом Державного територіально-галузевого об’єднання «Південно-Західна залізниця» до управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Коростенської міської ради Житомирської області, третя особа виконавчий комітет Коростенської міської ради Житомирської області про визнання бездіяльності протиправною та стягнення заборгованості,

в с т а н о в и л а :

Постановою Шевченківського районного суду м. Києва від 9 грудня 2015 року, залишеною без змін ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 18 лютого 2016 року, позов задоволено.

16 березня 2016 року виконавчий комітет Коростенської міської ради Житомирської області поштою надіслав до Вищого адміністративного суду України касаційну скаргу на постанову Шевченківського районного суду м. Києва від 9 грудня 2015 року та ухвалу Київського апеляційного адміністративного суду від 18 лютого 2016 року, яка ухвалою судді Вищого адміністративного суду України від 24 березня 2016 року залишена без руху у зв’язку з тим, що не відповідає вимогам ст. 213 КАС України та подана з пропуском встановленого ч. 2 ст. 212 КАС України строку касаційного оскарження.

Виконавчому комітету Коростенської міської ради Житомирської області надано можливість протягом тридцяти днів з моменту отримання копії ухвали судді про залишення касаційної скарги без руху виправити недоліки касаційної скарги та, зокрема, вказати поважні причини пропуску строку.

Копію ухвали позивачем отримано 31 березня 2016 року, що підтверджується наявним у матеріалах справи рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення.

13 квітня 2016 року скаржником надіслано належно засвідчені копії оскаржуваних судових рішень судів першої та апеляційної інстанцій, копію квитанції про сплату судового збору та заяву про поновлення пропущеного строку касаційного оскарження, в якій скаржник посилається на пізнє отримання ним копії оскаржуваного рішення суду апеляційної інстанції (29 лютого 2016 року).

Однак, наведені виконавчим комітетом Коростенської міської ради Житомирської області підстави пропуску строку касаційного оскарження не можуть вважатись поважними та достатніми для висновку щодо пропуску цього строку останнім з поважних причин, оскільки вони не ґрунтуються на положеннях ст. ст. 160, 212 КАС України.

Згідно ч. 2 ст.49 КАС України особи які беруть участь у справі, зобов’язані добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами і неухильно виконувати процесуальні обов’язки.

Разом з тим, ч.2 ст. 167 КАС України передбачено відсутність у суду обов’язку з власної ініціативи направляти рішення, прийняте за наслідками розгляду справи, стороні, яка була присутня в судовому засіданні.

Зі змісту оскаржуваної ухвали Київського апеляційного адміністративного суду від 18 лютого 2016 року вбачається, що остання була ухвалена за наслідками перегляду рішення суду першої інстанції у відкритому судовому засіданні, за участю представника виконавчого комітету Коростенської міської ради Житомирської області та складена у повному обсязі цього ж дня.

Враховуючи приписи статтей 103, 212, 254 КАС України перебіг двадцятиденного строку починається з наступного дня після складення постанови або ухвали в повному обсязі, тобто з 19 лютого 2016 року, та закінчується 9 березня 2016 року.

Касаційну ж скаргу скаржником подано до суду 21 березня 2016 року (згідно штампу вхідної кореспонденції), тобто з пропуском строку касаційного оскарження.

Інших поважних причин пропуску встановленого ч. 2 ст. 212 КАС України строку, що є об’єктивно непереборними, не залежать від його волевиявлення та пов’язані з дійсними істотними перешкодами та труднощами для вчинення відповідних дій, скаржником не зазначено.

Відповідно до ч. 4 ст. 214 КАС України якщо заяву не буде подано особою в зазначений строк або вказані нею підстави для поновлення строку касаційного оскарження визнані неповажними, суддя-доповідач відмовляє у відкритті касаційного провадження.

За таких обставин у відкритті касаційного провадження слід відмовити на підставі ч. 4 ст. 214 КАС України.

Керуючись ч. 4 ст. 214 КАС України,

у х в а л и л а :

Відмовити у відкритті касаційного провадження за касаційною скаргою виконавчого комітету Коростенської міської ради Житомирської області на постанову Шевченківського районного суду м. Києва від 9 грудня 2015 року та ухвалу Київського апеляційного адміністративного суду від 18 лютого 2016 року.

Копію ухвали разом з доданими до касаційної скарги матеріалами направити особі, яка її подавала.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя В.В. Тракало

Часті запитання

Який тип судового документу № 57756248 ?

Документ № 57756248 це Ухвала суду

Яка дата ухвалення судового документу № 57756248 ?

Дата ухвалення - 13.05.2016

Яка форма судочинства по судовому документу № 57756248 ?

Форма судочинства - Административное

Я не впевнений, що мені підходить повний доступ до системи YouControl. Які є варіанти?

Ми зацікавлені в тому, щоб ви були максимально задоволені нашими інструментами. Для того, щоб упевнитись в цінності і потребі системи YouControl саме для вас - замовляйте безкоштовну демонстрацію продукту. Також можна придбати доступ на 1 добу за 680 гривень.
Детальна інформація про ліцензії та тарифні плани.

У чому перевага платних тарифів?

У платних тарифах ви отримуєте іформацію зі 180 джерел даних, у той час як у безкоштовному - з 22. Також у платних тарифах доступно більше розділів даних та аналітичні інструменти миттєвої оцінки компаній, ФОП, та фізосіб.
Детальніше про різницю в доступах на сторінці тарифів.

Сведения о судебном решении № 57756248, Касаційний адміністративний суд Верховного Суду (до 15.12.2027 - Вищий адміністративний суд України)

Судебное решение № 57756248, Касаційний адміністративний суд Верховного Суду (до 15.12.2027 - Вищий адміністративний суд України) было принято 13.05.2016. Форма судопроизводства - Административное, форма решения – Постановление суда. На этой странице вы сможете найти необходимые сведения об этом судебном решении. Мы предлагаем удобный и быстрый доступ к актуальным судебным решениям, чтобы вы могли быть в курсе последних судебных прецедентов. Наша база данных охватывает полный спектр необходимой информации, позволяя вам быстро находить необходимые сведения.

Судебное решение № 57756248 относится к делу № 761/25549/15-а

то решение относится к делу № 761/25549/15-а. Фирмы, указанные в тексте настоящего судебного документа:


Наша платформа обеспечивает поиск по разным критериям, таким как регион или название суда. Также в личном кабинете есть возможность подробной настройки, что существенно ускоряет процесс поиска информации. Это позволяет продуктивно экономить ваше время при получении необходимой информации из реестра судебных решений и других официальных источников.

Предыдущий документ : 57756245
Следующий документ : 57756250