ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
=====
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"24" березня 2009 р.15:30Справа № 3/49/09
Позивач: Первомайський міжрайонний прокурор в інтересах держави в особі Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго»
Юридична адреса: вул. Комінтерну, 25, м. Київ, 01032
Фактична адреса: вул. Івана Франко, 55, м. Одеса, 65049
Відповідач:Сільськогосподарський виробничий кооператив «Птичноє»
вул. Жовтнева, с. Синюх ін Брід, Первомайський район, Миколаївська область, 55243
про стягнення штрафу в сумі 4029,00 грн.
Суддя Смородінова О.Г.
Секретар судового засідання Вязовський М.А.
П Р Е Д С Т А В Н И К И:
Від позивача : не зявився;
Від відповідача: Рудницька Н.В., за довіреністю;
Прокурор: Волкожа С.В.
СУТЬ СПОРУ:
Позивач звернувся до суду з позовом про стягнення з відповідача фінансових санкцій у сумі 4029,00 грн. на підставі постанови № 3-63/1 від 20.05.08.про накладення штрафу за порушення законодавства про електроенергетику.
Відповідач відзив на адміністративний позов не надав, але в судовому засіданні проти позовних вимог не заперечує.
Ознайомившись з матеріалами справи, вислухавши представника відповідача та прокурора, суд-
встановив:
Згідно з Указом Президента України “Про Міністерство палива та енергетики України” від 14.04.2000р. № 598/2000 Міністерство палива та енергетики України є центральним органом виконавчої влади та головним органом у системі центральних органів виконавчої влади з питань забезпечення реалізації державної політики в енергетичному, ядерно-промисловому, вугільно-промисловому та нафтогазовому комплексах.
Національна енергетична компанія “Укренерго” Міністерства палива та енергетики України державне підприємство, що здійснює централізоване диспетчерське (оперативно-технологічне) управління обєднаною енергетичною системою України, підрозділом якої в південному регіоні є відособлений підрозділ “Держенергонагляд у Південному регіоні”.
Відповідно до положення про ВП “Держенергонагляд у Південному регіоні” державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії в Миколаївській області є одним із структурних підрозділів ВП “Держенергонагляд у Південному регіоні”.
У відповідності з п.п. 2, 8 «Положення про порядок накладання на субєктів господарської діяльності штрафів за порушення законодавства про енергетику», затвердженого постановою КМУ від 21.07.99р. № 1312 в період з 04.12.07р. до 07.12.07р. державним інспектором з енергетичного нагляду було проведено комплексне обстеження відповідача, при проведенні якого були встановлені певні порушення, про що 07.12.07р.був складений акт обстеження № 691, з яким відповідач ознайомлений під підпис.
07.12.07р. на підставі акту обстеження державним інспектором з енергетичного нагляду було складено припис № 691, в якому визначені заходи, які приписані відповідачу для виконання та встановлені терміни виконання щодо кожного пункту припису. З приписом відповідач ознайомлений під підпис. Відповідач про виконання припису в цілому повинен був повідомити позивача в строк до 01.04.08р.
Як свідчать матеріали справи, 16.05.08р. державним інспектором з енергетичного нагляду була проведена перевірка відповідача щодо дотримання законодавства про електроенергетику.
За результатами перевірки був складений акт № 3-63/1 від 16.05.08р., згідно якого було виявлено не виконання відповідачем вимог припису Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної енергії та теплової енергії № 691 від 07.12.07р. Представник відповідача з визначеним актом ознайомлений, заперечень щодо викладеного в акті не надав.
Згідно з ч.3 ст.27 ЗУ “Про електроенергетику” субєкти господарської діяльності несуть відповідальність за правопорушення в електроенергетиці, в тому числі за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень чи приписів Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної енергії та теплової енергії .
20 травня 2008р. постановою № З-63/1 про накладання штрафу за порушення законодавства про електроенергетику старшим Державним інспектором з енергетичного нагляду в Миколаївській області, який діяв в межах своїх повноважень, застосовано відповідальність до відповідача за вищевикладені порушення у вигляді штрафу в сумі 4029,00 грн.
Постанова була надіслана відповідачу 20.05.08р. разом з супроводжувальною запискою, яку він отримав, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення.
Згідно з п.10 Положення про порядок накладання на субєктів господарської діяльності штрафів за порушення законодавства про електроенергетику, затвердженого постановою КМУ від 21.07.99р. № 1312 субєкт господарської діяльності повинен сплатити штраф протягом 30 днів з дня винесення постанови про його накладання.
Відповідач постанову № З-63/1 про накладання штрафу за порушення законодавства про електроенергетику не оскаржив, але добровільно цей штраф не сплатив, про оплату позивача не повідомив.
Враховуючи викладене, позовні вимоги заявлені обґрунтовано у відповідності до вимог чинного законодавства, матеріалами справи підтверджені та підлягають задоволенню в повному обсязі.
Керуючись ст.ст. 94, 161-163 КАС України, господарський суд
ПОСТАНОВИВ:
1.Позов задовольнити.
2. Стягнути з Сільськогосподарського виробничого кооперативу «Птичноє»(вул. Жовтнева, с. Синюх ін Брід, Первомайський район, Миколаївська область, 55243, код ЄДРПОУ 31081488) на користь Державного бюджету України штраф в сумі 4029,00 грн. на р/р 31110106700294, ГУДКУ у Миколаївській області, МФО 826013, код ЄДРПОУ 23411600, код доходу 21081100.
Постанова або ухвала суду першої інстанції, якщо інше не встановлено цим Кодексом, набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.
Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції спочатку подається заява. Обґрунтування мотивів оскарження і вимоги до суду апеляційної інстанції викладаються в апеляційній скарзі.
Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Заява про апеляційне оскарження чи апеляційна скарга, подані після закінчення строків, встановлених цією статтею, залишаються без розгляду, якщо суд апеляційної інстанції за заявою особи, яка їх подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.
СуддяО.Г. Смородінова