ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
----------------------
У Х В А Л А
16 березня 2016 р.м.ОдесаСправа № 814/4181/15
Суддя Одеського апеляційного адміністративного суду Бойко А.В., розглянувши можливість відкриття апеляційного провадження за апеляційною скаргою Миколаївської митниці Державної фіскальної служби на постанову Миколаївського окружного адміністративного суду від 02.02.2016 р. по справі № 814/4181/15
позивач Товариство з обмеженою відповідальністю "Сонар"
відповідач Миколаївська митниця Державної фіскальної служби України
про визнання протиправним та скасування рішення, визнання протиправною картку відмови,
В С Т А Н О В И В :
Постановою Миколаївського окружного адміністративного суду від 02.02.2016 р. задоволено адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю "Сонар" до Миколаївської митницї Державної фіскальної служби України про визнання протиправним та скасування рішення, визнання протиправною картки відмови.
На зазначену постанову суду Миколаївська митниця Державної фіскальної служби подала апеляційну скаргу, в якій заявило клопотання про звільнення від сплати судового збору за подачу апеляційної скарги.
Розглянувши заявлене клопотання, суддя приходить до висновку про відсутність підстав для його задоволення, з огляду на зазначене:
Відповідно до ст. 3 Закону України "Про судовий збір", судовий збір справляється, зокрема, за подання до суду апеляційної скарги на судові рішення.
Згідно з чинною на момент подання апеляційної скарги редакцією Закону України "Про судовий збір" органи Державної фіскальної служби України не звільнені від сплати судового збору.
Відповідно до ст. 88 КАС України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
Аналогічне положення закріплено і у ст. 8 Законі України "Про судовий збір". Так, зокрема, враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі. Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
Своє клопотання про звільнення від сплати судового збору апелянт аргументує тим, що у митного органу відсутня можливість сплатити судовий збір. Апелянт посилається на те, що у разі відмови у відкритті провадження апеляційним судом у зв'язку з несплатою судового збору, Миколаївська митниця ДФС буде позбавлена наданого їй Конститцією та Законами України права на оскарження рішення до суду вищої інстанції.
Оцінивши доводи, наведені в обґрунтування клопотання про звільнення від сплати судового збору, вважаю, що відсутність бюджетного фінансування не є підставою для звільнення скаржника від законодавчо встановленого обов'язку зі сплати судового збору.
Крім того, відповідно до пункту 2 Прикінцевих положень Закону України від 22 травня 2015 року № 484-VIII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору" зобов'язано Кабінет Міністрів України забезпечити відповідне фінансування державних органів, які позбавляються пільг щодо сплати судового збору.
Виходячи з цього, суддя не вбачає правових підстав для звільнення апелянта від сплати судового збору.
Згідно ч. 1 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Згідно п.п. 2 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" (в редакції з 01.09.2015 року) за подання до адміністративного суду апеляційної скарги на рішення суду розмір судового збору складає 110 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.
При цьому, відповідно до п.п 1 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" ставка судового збору за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру, який подано суб'єктом владних повноважень, юридичною особою - складає 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру мінімальної заробітної плати
В свою чергу, відповідно до ст. 8 Закону України "Про Державний бюджет України на 2015 рік" мінімальна заробітна плата станом на 01.01.2015 р. складала 1218 грн.
Розмір позовних вимог, в даному випадку, складає 115865,27 грн.
В даному випадку, розмір судового збору, який підлягав сплаті при поданні позовної заяви складав - 1737,98 грн. (115 865,27 х 1,5% =1737,98), а тому, розмір судового збору за подачу апеляційної скарги на рішення суду першої інстанції по справі майнового характеру, складає (110% х 1737,98 грн.) = 1911,78 грн.
Апелянтом не було сплачено зазначеної суми судового збору при подачі апеляційної скарги.
Судовий збір за подачу апеляційної скарги до Одеського апеляційного адміністративного суду повинно бути перераховано або внесено на рахунок №31212206781008, одержувач УК у м. Одесі / Приморський р-н./ 22030101 код ЄДРПОУ 38016923, банк отримувача: ГУДКСУ в Одеській області МФО: 828011, Код ЄДРПОУ суду 34380461, код класифікації доходів бюджету 22030101.
Відповідно до вимог ч. 3 ст. 189 КАС України, до апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 187 цього Кодексу, застосовуються правила ст. 108 цього Кодексу. З огляду на все вище викладене, суддя вважає, що подане клопотання про звільнення від сплати судового збору є необґрунтованим та не підлягає задоволенню.
Керуючись ст. ст. 87, 88, 205, 206, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -
У Х В А Л И В :
Відмовити Миколаївській митниці Державної фіськальної служби у задоволенні клопотання про звільнення від сплати судового збору за подачу апеляційної скарги на постанову Миколаївського окружного адміністративного суду від 02 лютого 2016 року.
Апеляційну скаргу Миколаївської митниці Державної фіскальної служби залишити без руху.
Надати апелянту строк для усунення недоліків поданої апеляційної скарги до 11.04.2016 р.
Роз'яснити Миколаївській митниці Державної фіскальної служби , що у разі не усунення зазначених недоліків апеляційної скарги, відповідно до ст.108 КАС України апеляційна скарга буде повернута скаржнику.
Ухвала може бути оскаржена у касаційному порядку протягом двадцяти днів, шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України, у відповідності до чинного законодавства.
Суддя: Бойко А.В.