Дата принятия
19.02.2016
Номер дела
918/1450/15
Номер документа
56059607
Форма судопроизводства
Хозяйственное
Государственный герб Украины

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

33013 , м. Рівне, вул. Набережна, 26А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

19 лютого 2016 р. Справа № 918/1450/15

Господарський суд Рівненської області у складі судді Марач В.В. розглянувши справу за позовом Регіональне відділення Фонду державного майна України по Рівненській області

до відповідача ОСОБА_1 заклад "Острозький обласний ліцей-інтернат з посиленою військово-фізичною підготовкою " ОСОБА_2 обласної ради

третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача ОСОБА_2 обласна рада

про внесення змін в договір оренди державного майна

та позов третьої особи, яка заявляє самостійні вимоги на предмет спору Національного університету "Острозька академія"

до відповідача 1 ОСОБА_1 закладу "Острозький обласний ліцей-інтернат з посиленою військово-фізичною підготовкою" ОСОБА_2 обласної ради

відповідача 2 Регіонального відділення Фонду державного майна України у Рівненській області

про визнання договору оренди державного майна припиненим.

За участю представників сторін:

від позивача: представник ОСОБА_3

від відповідача: представник ОСОБА_4

від третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог: ОСОБА_5

від третьої особи, яка заявляє самостійні вимоги: ОСОБА_6

В судовому засіданні оголошувалась перерва з 11.02.16 по 19.02.16

Статті 20, 22 Господарського процесуального кодексу України сторонам роз'яснені.

Відводи з підстав визначених статтею 20 ГПК України відсутні.

ВСТАНОВИВ:

Регіональне відділення Фонду державного майна України по Рівненській області (надалі Позивач або РВ ФДМУ) звернулося в господарський суд Рівненської області з позовом до ОСОБА_1 закладу "Острозький обласний ліцей-інтернат з посиленою військово-фізичною підготовкою" ОСОБА_2 обласної ради (надалі Відповідач або Ліцей) в якому просить внести зміни до договору оренди державного майна від 18.10.2004р. №248- 2004 виклавши пункти 1.1., 3.1., 3.2. та 10.1 Договору у наступній редакції:

1.1. Орендодавець передає, а Орендар приймає в строкове платне користування державне нерухоме майно (далі - Майно):

навчальний корпус №7, площею 487,7 кв.м., розташований за адресою: Рівненська область м.Острог, проспект Незалежності, 58, вартість якого визначена згідно з висновком про вартість на 30 червня 2015 року і становить за незалежною оцінкою 711 200 (сімсот одинадцять тисяч двісті) грн., без врахування ПДВ;

овочесховище №94, площею 135,8 кв.м., розташоване за адресою: Рівненська область м.Острог, проспект Незалежності, 58-8, вартість якого визначена згідно з висновком про вартість на 30 червня 2015 року і становить за незалежною оцінкою 165 100 (сто шістдесят пять тисяч сто) грн., без врахування ПДВ;

сховище-спортзал №93, площею 1 746,4 кв.м., розташоване за адресою: Рівненська область м.Острог, проспект Незалежності, 66, вартість якого визначена згідно з висновком про вартість на ЗО червня 2015 року і становить за незалежною оцінкою 1 496 873 (один мільйон чотириста девяносто шість тисяч вісімсот сімдесят три) грн., без врахування ПДВ.

Обєкти перебувають на балансі Національного університету „Острозька академія (далі - Балансоутримувач)

"3.1. Орендна плата визначається на підставі Методики розрахунку орендної плати..., затвердженої Постановою Кабінету Міністрів України від 04 жовтня 1995 року №786 зі змінами та доповненнями. Розмір орендної плати за базовий місяпь - вересень 2015 року становить без ПДВ -9 934,38 грн.

Нарахування ПДВ на суму орендної плати здійснюється у порядку, визначеному чішним законодавством.

Орендна плата за кожний наступний місяць визначається шляхом коригування орендної плати за попередній місяць на індекс інфляції за наступний місяць».

"3.2. Орендна плата перераховується таким чином:

50% - до Державного бюджету на рахунок УДКСУ в Острозькому районі р/р 31115093700005, код одержувача 38043501, банк одержувача - ГУДКСУ у Рівненській області, МФО 833017, код платежу 22080200;

50% - Балансоутримувачу, щомісяця не пізніше 15 числа місяця відповідно до пропорцій розподілу, установлених Кабінетом Міністрів України і чинних на кінець періоду, за який здійснюється платіж».

10.1. Цей договір діє з 18 жовтня 2004 року по 18 вересня 2017 року.

Свої вимоги Позивач мотивує тим, що Рішенням ОСОБА_2 обласної ради від 26.02.2010р. №151 було перейменовано Острозький обласний ліцей-інтернат з посиленою військовою фізичною підготовкою на ОСОБА_1 заклад Острозький обласний ліцей-інтернат з посиленою військово-фізичною підготовкою ОСОБА_2 обласної ради. Реєстрація змін до установчих документів відбулася 26.04.2013р.

Відтак, пунктом 21 Методики встановлено орендну ставку в розмірі 5% від вартості орендованого майна за розміщення навчальних закладів, що частково фінансуються з державного бюджету, що фінансуються з місцевого бюджету.

Відповідач надав суду письмовий відзив на позов в якому позовні вимоги в частині внесення змін до пунктів 1.1., 3.1., 3.2. до договору оренди державного майна від 18.10.2004р. №248- 2004 визнав, а в частині внесення змін в п. 10.1 договору заперечив пославшись на те, що строк дії Договору є продовженим до 18.10.2024 року і підстави для його зміни відсутні.

Третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору в письмових запереченнях на позов підтримала позицію Відповідача.

До винесення рішення зі спору у справу вступила третя особа з самостійними вимогами на предмет спору Національний університет «Острозька академія» (надалі Університет або НУ "Острозька академія"), яка подала позов до Позивача та Відповідача в якому просить визнати договір оренди державного майна від 18.10.2004р. №248- 2004 припиненим з 18.10.2014 року.

Свої вимоги Національний університет «Острозька академія» мотивує тим, що Договір оренди припинив свою дію, після закінчення строку дії, так як орендодавець листом від 28.04.2014р. №16-04-01198 заперечив проти продовження його дії.

Позивач, Відповідач та ОСОБА_2 обласна рада проти позову Національного університету «Острозька академія» заперечили пославшись на те, що Договір оренди не є припиненим.

Розглянувши документи і матеріали, які подані учасниками судового процесу, заслухавши пояснення присутніх представників сторін, давши належну оцінку доказам, які мають значення для справи, господарський суд прийшов до висновку, що позовні вимоги РВ ФДМУ підлягають частковому задоволенню, а в позові Національного університету «Острозька академія» слід відмовити. При цьому господарський суд керувався наступним.

Між Регіональним відділенням Фонду державного майна України по Рівненській області, як орендодавцем та Острозьким обласним ліцеєм-інтернатом з посиленою військово-фізичною підготовкою, як орендарем було укладено договір оренди державного майна №248-2004 від 18.10.2004р. (надалі Договір оренди). Додатковою угодою від 07.06.2005р., нотаріально посвідченою приватним нотаріусом Острозького міського нотаріального округу ОСОБА_7, Договір оренди державного майна викладено в новій редакції.

ОСОБА_1 заклад "Острозький обласний ліцей-інтернат з посиленою військово-фізичною підготовкою" ОСОБА_2 обласної ради (нова редакція Статуту, затверджена рішенням ОСОБА_2 обласної ради № 891 від 05 квітня 2013 року, зареєстрована державним реєстратором Острозької міської ради за № 16071050007000232 від 26.04.2013) є правонаступником усіх прав та обовязків Острозького обласного ліцею-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою, створеного розпорядженням голови ОСОБА_2 обласної державної адміністрації 17.09.2001 № 599, зареєстрованого державним реєстратором Острозької міської ради за № 391 від 28.09.2001. Зважаючи на таке правонаступництво ліцей-інтернат має права і обовязки на виконання раніше укладених правочинів.

Відповідно до умов Договору оренди орендодавець передає, а орендар приймає в строкове платне володіння та користування комплекс «Військове містечко» у який входить будівля №7 навчальний комплекс, будівля №93 сховище, будівля №94 овочесховище, розташований по пр-ту Незалежності, 62 у м.Острог Рівненської області і перебуває на балансі Національного університету "Острозька академія".

Відносини щодо оренди державного майна регулюються Законом України "Про оренду державного та комунального майна". Частиною 1 статті 1 цього Закону врегульовано організаційні відносини, пов'язані з передачею в оренду майна державних підприємств та організацій, підприємств, заснованих на майні, що належить Автономній Республіці Крим або перебуває у комунальній власності, їх структурних підрозділів; майнові відносини між орендодавцями та орендарями щодо господарського використання державного майна, майна, що належить Автономній Республіці Крим або перебуває у комунальній власності. Відповідно до частини 1 статті 2 вказаного Закону орендою є засноване на договорі строкове платне користування майном, необхідним орендареві для здійснення підприємницької та іншої діяльності.

Договір оренди державного майна №248-2004 від 18.10.2004р. з врахуванням Додаткової угоди від 07.06.2005р. укладено строком на 10 років, а саме з18 жовтня 2004 року по 18 жовтня 2014 року включно. Пунктом 10.6 Договору передбачено, що у разі відсутності заяви однієї із сторін про припинення або зміну Договору після закінчення його строку протягом одного місяця, він вважається продовженим на той самий термін і на тих самих умовах, які були передбачені Договором.

Відповідно до пункту 3 статті 17 Закону України "Про оренду державного та комунального майна" у разі відсутності заяви однієї із сторін про припинення або зміну умов договору оренди протягом одного місяця після закінчення терміну дії договору він вважається продовженим на той самий термін і на тих самих умовах, які були передбачені договором.

Відповідно до ч.1 ст. 251 Цивільного кодексу України строком є певний період у часі, зі спливом якого пов'язана дія чи подія, яка має юридичне значення.

Статтею 252 цього ж Кодексу передбачено, що строк визначається роками, місяцями, тижнями, днями або годинами.

Відповідно до ст. 253 ЦКУ перебіг строку починається з наступного дня після відповідної календарної дати або настання події, з якою пов'язано його початок, а відповідно до п.3 ст.254 строк, що визначений місяцями, спливає у відповідне число останнього місяця строку.

Таким чином, з огляду на вищенаведені норми Договору оренди та Закону сторона договору про припинення або зміну Договору має заявити саме протягом одного місяця після закінчення його строку.

Постановою Пленуму Вищого господарського суду України, від 29.05.2013, № 12 "Про деякі питання практики застосування законодавства про оренду (найм) майна") передбачено, що якщо на дату закінчення строку договору оренди і протягом місяця після закінчення цього строку мали місце заперечення орендодавця щодо поновлення договору на новий строк, то такий договір припиняється (п.4.1.).

Тобто з даної Постанови слідує, що якщо на дату закінчення строку договору оренди мали місце заперечення орендодавця щодо поновлення договору на новий строк, то такий договір оренди припиняється тільки в разі заявлення орендодавцем таких заперечень і протягом місяця після закінчення строку договору оренди.

Національний університет в позовній заяві, посилаючись на вказану Постанову Пленуму ВГСУ, висловлює хибну думку про те, що достатньою підставою для припинення Договору оренди є наявність заперечень Фонду, яка висловлена в період дії Договору або протягом місяця після закінчення строку, на який було укладено Договір. В даному випадку Університет на свій розсуд підміняє сполучник "і", який вказано в Постанові Пленуму, на сполучник "або". Сполучники "і" та "або" виражають різні причинно-наслідкові відношення між словами та реченнями які вони з"єднують та виражають при цьому певний тип логіко-семантичних звязків між словами, вказують на тип відношень, який виражають ці слова. Сполучник "і" є більш єднальним в той час, як сполучник "або" є розділовим. Таким чином при застосуванні в обороті сполучника "і" частини речення поєднуються і застосовуються в їх сукупності, а при застосуванні сполучника "або" наявне роз"єднання частин речення і можливість застосування їх без зв"язку одне з одним.

Регіональним відділенням Фонду державного майна України по Рівненській області та ОСОБА_1 закладом "Острозький обласний ліцей-інтернат з посиленою військово-фізичною підготовкою" ОСОБА_2 обласної ради протягом місяця після закінчення терміну дії Договору оренди не було подано жодних заперечень щодо продовження його дії. Сторони на даний час продовжують виконувати умови Договору, тому він вважається таким, що продовжений на той самий строк і на тих самих умовах, а саме до 18.10.2024 року.

Що стосується листа РВ ФДМУ від 28.04.2014р. №16-04-01198, то слід зазначити, що в ньому не йде мова про припинення чи відмову зі сторони РВ ФДМУ від продовження дії Договору оренди державного майна від 18.10.2004р. №248-2004 після 18.10.2014 року. Зазначеним листом РВ ФДМУ повідомляє про не укладення Договору оренди державного майна, що перебуває на балансі НУ "Острозька академія, а не про припинення дії вже укладеного, та крім того, вказує про неможливість його укладення в зв"язку з зверненням потенційного орендаря - КЗ "Острозький обласний ліцей-інтернат з посиленою військово-фізичною підготовкою" ОСОБА_2 обласної ради.

Крім того, слід зазначити, що звертаючись з позовом про внесення змін в Договір оренди державного майна від 18.10.2004р. №248-2004 після 18.10.2014 року РВ ФДМУ, як орендодавець, фактично підтвердило, що останній продовжений на той самий строк і на тих самих умовах які були передбачені договором.

Оскільки зазначеними нормами визначено умови, за яких договір оренди вважається пролонгованим на строк, який був раніше встановлений, і на тих самих умовах, що передбачені договором, то для продовження дії договору не вимагається обовязкового укладення нового договору або внесення змін до нього (п. 4.1. Постанови Пленуму Вищого господарського суду України від року №12 «Про деякі питання практики застосування законодавства про оренду (найм) майна»).

Таким чином посилання Національного університету «Острозька академія» на те, що Договір оренди припинив свою дію, після закінчення строку дії, так як орендодавець листом від 28.04.2014р. №16-04-01198 заперечив проти продовження його дії, є таким, що не грунтується на законі, а відтак і позовні вимоги Університету про визнання договору оренди державного майна від 18.10.2004р. №248-2004 припиненим з 18.10.2014 року є безпідставними.

Відповідно до пункту 10. 3 договору оренди державного майна від 18.10.2004р. №248-2004 зміна і доповнення або розірвання Договору можуть мати місце за погодженням сторін. Одностороння відмова від виконання Договору та внесених змін не допускається.

Підстави для зміни договору встановлені Цивільним та Господарським кодексами України.

Зокрема, пунктом першим статті 651 ЦКУ передбачено, що зміна або розірвання договору допускається лише за згодою сторін, якщо інше не встановлено договором або законом. Відповідно до статті 652 цього ж Кодексу зміна або розірвання договору можливі у зв'язку з істотною зміною обставин. Так відповідно до зазначеної статті:

1. У разі істотної зміни обставин, якими сторони керувалися при укладенні договору, договір може бути змінений або розірваний за згодою сторін, якщо інше не встановлено договором або не випливає із суті зобов'язання. Зміна обставин є істотною, якщо вони змінилися настільки, що, якби сторони могли це передбачити, вони не уклали б договір або уклали б його на інших умовах.

2. Якщо сторони не досягли згоди щодо приведення договору у відповідність з обставинами, які істотно змінились, або щодо його розірвання, договір може бути розірваний, а з підстав, встановлених частиною четвертою цієї статті, - змінений за рішенням суду на вимогу заінтересованої сторони за наявності одночасно таких умов:

1) в момент укладення договору сторони виходили з того, що така зміна обставин не настане;

2) зміна обставин зумовлена причинами, які заінтересована сторона не могла усунути після їх виникнення при всій турботливості та обачності, які від неї вимагалися;

3) виконання договору порушило б співвідношення майнових інтересів сторін і позбавило б заінтересовану сторону того, на що вона розраховувала при укладенні договору;

4) із суті договору або звичаїв ділового обороту не випливає, що ризик зміни обставин несе заінтересована сторона.

3. У разі розірвання договору внаслідок істотної зміни обставин суд, на вимогу будь-якої із сторін, визначає наслідки розірвання договору виходячи з необхідності справедливого розподілу між сторонами витрат, понесених ними у зв'язку з виконанням цього договору.

4. Зміна договору у зв'язку з істотною зміною обставин допускається за рішенням суду у виняткових випадках, коли розірвання договору суперечить суспільним інтересам або потягне для сторін шкоду, яка значно перевищує затрати, необхідні для виконання договору на умовах, змінених судом.

За змістом статей 10, 19 Закону України "Про оренду державного та комунального майна" істотними умовами договору оренди є, зокрема, орендна плата (з урахуванням її індексації). Орендна плата встановлюється згідно з методикою розрахунку орендної плати. Для об'єктів, що перебувають у державній власності така Методика визначається Кабінетом Міністрів України. Правила щодо зміни розмірів орендної плати встановлені статтею 21 Закону України "Про оренду державного та комунального майна", згідно якої розмір орендної плати може бути змінено за погодженням сторін. Розмір орендної плати може бути змінено на вимогу однієї із сторін, якщо з незалежних від них обставин істотно змінився стан об'єкта оренди, а також в інших випадках, встановлених законодавчими актами України. Спори з питань зміни орендної плати вирішуються відповідно до чинного законодавства. Таким чином, приписами даної правової норми встановлено, що розмір орендної плати може бути змінено на вимогу сторони, зокрема, у випадку встановленому законодавчими актами України.

Відповідно до п. 3.3. Договору оренди державного майна №248-2004 від 18.10.2004р. розмір орендної плати може бути переглянуто на вимогу однієї із сторін у разі зміни методики її розрахунку, змін централізованих цін і тарифів та в інших випадках, передбачених чинним законодавством України.

Відповідно до п. 3.1 Договору оренди державного майна №248-2004 від 18.10.2004 року орендна плата визначається на підставі п. 10 Методики розрахунку і порядку використання плати за оренду державного майна, затвердженої Постановою КМУ №786 від 04.10.1995 року (далі - Методика) та становила 1 грн. на рік без ПДВ.

Пунктом 10 Методики, в редакції, що діяла на момент укладення Договору оренди встановлено, що розмір річної орендної плати за оренду нерухомого майна державними та комунальними навчальними закладами становить 1 гривню.

Рішенням ОСОБА_2 обласної ради від 26.02.2010р. №151 було перейменовано Острозький обласний ліцей-інтернат з посиленою військовою фізичною підготовкою на ОСОБА_1 заклад Острозький обласний ліцей-інтернат з посиленою військово-фізичною підготовкою ОСОБА_2 обласної ради. Реєстрація змін до установчих документів відбулася 26.04.2013р..

Відповідно до Статуту Ліцею-інтернату останній заснований на спільній власності територіальних громад сіл, селищ та міст Рівненської області, які є його власником (п.1.4.). Ліцей-інтернат має статус комунального закладу, утримується за рахунок обласного бюджету і є неприбутковим.

Пунктом 21 Методики розрахунку орендної плати за державне майно та пропорції її розподілу встановлено орендну ставку в розмірі 5% від вартості орендованого майна за розміщення навчальних закладів, що частково фінансуються з державного бюджету, що фінансуються з місцевого бюджету.

Відповідно до ч.1 ст.29 Бюджетного кодексу України до доходів Державного бюджету України включаються доходи бюджету, за винятком тих, що згідно із статтями 64, 66, 69, 69-1, 71 цього Кодексу закріплені за місцевими бюджетами.

Пунктом 34 частини 2 ст.29 БКУ встановлено, що до доходів загального фонду Державного бюджету України (з урахуванням особливостей, визначених п.1 ч.2 ст.67-1 цього Кодексу) належать надходження від орендної плати за користування цілісним майновим комплексом та іншим державним майном (крім орендної плати, визначеної п.10 ч.3 цієї статті та абзацом 3 ч.5 статті 19 Закону України "Про оренду державного та комунального майна").

Відповідно до п.10.ч3 ст.29 БКУ джерелами формування спеціального фонду Державного бюджету України в частині доходів (з урахуванням особливостей, визначених п.1 ч.2 ст.67-1 цього Кодексу) є власні надходження бюджетних установ (у тому числі наукових установ Національної академії наук України і галузевих академій наук), що утримуються за рахунок державного бюджету, у тому числі орендна плата за користування військовим майном, майном Національної академії наук України і галузевих академій наук, 50 відсотків орендної плати за користування іншим майном, що належить бюджетним установам, які утримуються за рахунок державного бюджету.

Таким чином з незалежних від сторін обставин змінився законодавчий порядок розподілу та розрахунку орендної плати за державне майно, яким є майно за Договором оренди №248-2004 від 18.10.2004р., а відтак правомірною є вимога Позивача про внесення змін в Договір оренди в частині конкретизації предмету договору, розміру та розподілу орендної плати.

Вимога Позивача про внесення змін в п.10.1 Договору оренди в частині зміни строків дії Договору є безпіставною, так як Договір оренди державного майна від 18.10.2004р. №248-2004 є продовженим до 18.10.2024 року, про що зазначено вище, і Позивач жодним чином не обгрунтував правових підстав, за яких даний строк підлягає зміні.

Посилання Позивача на те, що Міністерство освіти і науки України, як орган управління від імені держави орендованим майном, не погодило продовження дії Договору оренди державного майна №248-2004 від 18.10.2004 року до 18.10.2024 року, не грунтується на нормах закону, так як ні в самому Договорі, ні в Законі України "Про оренду державного та комунального майна" не передбачено отримання такого погодження при умові продовження дії договору за відсутності заперечень його сторін протягом місяця після закінчення терміну дії Договору оренди.

На підставі ст.49 ГПК України судові витрати за розгляд позову РВ ФДМУ покладаються на КЗ "Острозький обласний ліцей-інтернат з посиленою військово-фізичною підготовкою" ОСОБА_2 обласної ради, так як спір виник внаслідок неправильних дій останнього, а за розгляд позову НУ "Острозька академія" - на зазначену особу, так як судом у позові відмовлено.

Керуючись статями 49, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, суд

ВИРІШИВ:

1. Позов Регіонального відділення Фонду державного майна України по Рівненській області задоволити частково.

2. Внести зміни до договору оренди державного майна від 18.10.2004р. №248-2004 та викласти п. 1.1, п. 3.1, п. 3.2 в наступній редакціі:

1.1. Орендодавець передає, а Орендар приймає в строкове платне користування державне нерухоме майно (далі - Майно):

навчальний корпус №7, площею 487,7 кв.м., розташований за адресою: Рівненська область м.Острог, проспект Незалежності, 58, вартість якого визначена згідно з висновком про вартість на 30 червня 2015 року і становить за незалежною оцінкою 711 200 (сімсот одинадцять тисяч двісті) грн., без врахування ПДВ;

овочесховище №94, площею 135,8 кв.м., розташоване за адресою: Рівненська область м.Острог, проспект Незалежності, 58-8, вартість якого визначена згідно з висновком про вартість на 30 червня 2015 року і становить за незалежною оцінкою 165 100 (сто шістдесят пять тисяч сто) грн., без врахування ПДВ;

сховище-спортзал №93, площею 1 746,4 кв.м., розташоване за адресою: Рівненська область м.Острог, проспект Незалежності, 66, вартість якого визначена згідно з висновком про вартість на 30 червня 2015 року і становить за незалежною оцінкою 1 496 873 (один мільйон чотириста девяносто шість тисяч вісімсот сімдесят три) грн., без врахування ПДВ.

Обєкти перебувають на балансі Національного університету „Острозька академія далі - Балансоутримувач).

"3.1. Орендна плата визначається на підставі Методики розрахунку орендної плати..., затвердженої Постановою Кабінету Міністрів України від 04 жовтня 1995 року №786 зі змінами та доповненнями. Розмір орендної плати за базовий місяць - вересень 2015 року становить без ПДВ -9 934,38 грн.

Нарахування ПДВ на суму орендної плати здійснюється у порядку, визначеному чинним законодавством.

Орендна плата за кожний наступний місяць визначається шляхом коригування орендної плати за попередній місяць на індекс інфляції за наступний місяць».

"3.2. Орендна плата перераховується таким чином:

50% - до Державного бюджету на рахунок УДКСУ в Острозькому районі р/р 31115093700005, код одержувача 38043501, банк одержувача - ГУДКСУ у Рівненській області, МФО 833017, код платежу 22080200;

50% - Балансоутримувачу, щомісяця не пізніше 15 числа місяця відповідно до пропорцій розподілу, установлених Кабінетом Міністрів України і чинних на кінець періоду, за який здійснюється платіж».

3. У задоволенні решти позовних вимог Регіонального відділення Фонду державного майна України по Рівненській області, а саме у внесенні змін до п.10.1. Договору оренди - відмовити.

4. В задоволенні позову третьої особи, яка заявляє самостійні вимоги на предмет спору Національного університету "Острозька академія", відмовити.

5. Стягнути з ОСОБА_1 закладу "Острозький обласний ліцей-інтернат з посиленою військово-фізичною підготовкою" ОСОБА_2 обласної ради (35800, Рівненська обл., м. Острог, Проспект Незалежності, 62, код ЄДРПОУ 26062852) на користь Регіонального відділення Фонду державного майна України по Рівненській області (33028, Рівне, вул. 16 Липня, 77, код ЄДРПОУ 13989432) 1 218 (одну тисячу двісті вісімнадцять) грн. судового збору.

6.Наказ видати після набрання рішення законної сили.

Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.

Повний текст рішення підписано 24 лютого 2016 року.

Суддя Марач В.В.