Постановление суда № 55245436, 21.01.2016, Чернівецький окружний адміністративний суд

Дата принятия
21.01.2016
Номер дела
824/7/16-а
Номер документа
55245436
Форма судопроизводства
Административное
Государственный герб Украины

ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без розгляду

21 січня 2016 р. м. Чернівці справа № 824/7/16-а

Чернівецький окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Спіжавки Г.Г.,

за участю:

секретаря судового засідання Тимофєєва А.О.,

представника позивача ОСОБА_1,

представника відповідача ОСОБА_2,

розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання про залишення без розгляду адміністративного позову ОСОБА_3 до Державної податкової інспекції у м.Чернівцях Головного управління ДФС у Чернівецькій області про скасування рішення,-

В С Т А Н О В И В:

Ухвалою суду від 04.01.2016 р. відкрито провадження у справі за позовом ОСОБА_3 до Державної податкової інспекції у м. Чернівцях Головного управління ДФС у Чернівецькій області про скасування рішення.

Від представника відповідача 20.01.2016 р. надійшло клопотання про залишення позовної заяви без розгляду в зв'язку з пропущенням позивачем строку звернення до адміністративного суду. Дане клопотання вмотивоване тим, що платникам єдиного внеску законом надано десять робочих днів для оскарження в судовому порядку рішення про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату або несвоєчасну сплату єдиного внеску.

В судовому засіданні 21.01.2016 р. судом поставлено на обговорення клопотання представника відповідача.

Представник позивача заперечив проти клопотання про залишення без розгляду та пояснив, що позивачу не було відомо про 10-денний строк звернення до суду з даним позовом.

Представник відповідача підтримав заявлене ним клопотання, посилаючись на те, що останнім днем строку на оскарження позивачем рішення ДПІ у м. Чернівцях №0106971703 від 12.11.2015 р. було 04.12.2015 р.

Суд, заслухавши пояснення представників сторін, перевіривши матеріали адміністративної справи дійшов висновку про залишення даної позовної заяви без розгляду в зв'язку з пропущенням позивачем строку звернення до суду.

Так, змістом даного позову є скасування рішення ДПІ у м. Чернівцях №0106971703 від 12.11.2015 р. про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату або несвоєчасну сплату єдиного внеску.

В ході судового розгляду судом встановлено, що вказане рішення отримане позивачем засобом поштового зв'язку 23.11.15 р., що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення, надісланого ДПІ у м. Чернівцях на адресу ОСОБА_3

Загальні строки звернення до адміністративного суду з позовом визначені в статті 99 КАС України.

У відповідності до ч. 1 ст. 99 КАС України, адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.

Так, згідно ч. 5 ст. 99 КАС України для звернення до адміністративного суду щодо оскарження рішення суб'єкта владних повноважень, на підставі якого ним може бути заявлено вимогу про стягнення грошових коштів, встановлюється місячний строк.

Разом з тим, Законом України "По збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" від 08.07.2010 № 2464-VI (далі - Закон № 2464-VI) визначено спеціальний строк для оскарження рішення про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату або несвоєчасну сплату єдиного внеску.

Абзацом 2 ч. 14 ст. 25 Закону № 2464-VI передбачено, що суми пені та штрафів, передбачених цим Законом, підлягають сплаті платником єдиного внеску протягом десяти календарних днів після надходження відповідного рішення. Зазначені суми зараховуються на рахунки органів доходів і зборів, відкриті в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, для зарахування єдиного внеску. При цьому платник у зазначений строк має право оскаржити таке рішення до органу доходів і зборів вищого рівня або до суду з одночасним обов'язковим письмовим повідомленням про це територіального органу доходів і зборів, яким прийнято це рішення.

Отже, строк для звернення до суду з даним адміністративним позовом становить 10 днів з дня надходження позивачу рішення ДПІ у м. Чернівцях №0106971703 від 12.11.2015 р. З урахуванням того, що оскаржуване рішення отримане позивачем 23.11.2015 р., останнім днем строку для звернення до суду з даним позовом було 04.12.2015 р.

Згідно ч. 1 ст. 100 КАС України, адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала.

У відповідності до пункту 9 частини 1 статті 155 КАС України суд залишає позовну заяву без розгляду, якщо її подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до адміністративного суду і суд не знайшов підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними.

В силу наведеного вище, а також того, що позивач не вказав поважних причин пропуску строку звернення до адміністративного суду, суд приходить до висновку про залишення позовної заяви без розгляду.

На підставі наведеного та керуючись статтями 100, 155, 158-159, 160, 165, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

У Х В А Л И В:

1. Клопотання відповідача задовольнити.

2. Позовну заяву ОСОБА_3 до Державної податкової інспекції у м. Чернівцях Головного управління ДФС у Чернівецькій області про скасування рішення - залишити без розгляду.

У відповідності до ст.ст. 185, 186 КАС України ухвала може бути оскаржена повністю або частково в апеляційному порядку. Апеляційна скарга на ухвалу подається до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Чернівецький окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня її проголошення. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Згідно статті 254 КАС України ухвала суду першої інстанції, якщо інше не встановлено цим Кодексом, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Ухвала у повному обсязі складена 26 січня 2016 р.

Суддя Г.Г. Спіжавка

Часті запитання

Який тип судового документу № 55245436 ?

Документ № 55245436 це Ухвала суду

Яка дата ухвалення судового документу № 55245436 ?

Дата ухвалення - 21.01.2016

Яка форма судочинства по судовому документу № 55245436 ?

Форма судочинства - Административное

Я не впевнений, що мені підходить повний доступ до системи YouControl. Які є варіанти?

Ми зацікавлені в тому, щоб ви були максимально задоволені нашими інструментами. Для того, щоб упевнитись в цінності і потребі системи YouControl саме для вас - замовляйте безкоштовну демонстрацію продукту. Також можна придбати доступ на 1 добу за 680 гривень.
Детальна інформація про ліцензії та тарифні плани.

В якому cуді було засідання по документу № 55245436 ?

У чому перевага платних тарифів?

У платних тарифах ви отримуєте іформацію зі 180 джерел даних, у той час як у безкоштовному - з 22. Також у платних тарифах доступно більше розділів даних та аналітичні інструменти миттєвої оцінки компаній, ФОП, та фізосіб.
Детальніше про різницю в доступах на сторінці тарифів.

Информация о судебном решении № 55245436, Чернівецький окружний адміністративний суд

Судебное решение № 55245436, Чернівецький окружний адміністративний суд было принято 21.01.2016. Форма судопроизводства - Административное, форма решения – Постановление суда. На этой странице вы сможете найти необходимые сведения об этом судебном решении. Мы обеспечиваем удобный и быстрый доступ к актуальным судебным решениям, чтобы вы могли быть в курсе последних судебных прецедентов. Наша база данных содержит полный спектр необходимой информации, позволяя вам удобно находить необходимые сведения.

Судебное решение № 55245436 относится к делу № 824/7/16-а

то решение относится к делу № 824/7/16-а. Фирмы, указанные в тексте настоящего судебного документа:


Наша система обеспечивает поиск по разным критериям, таким как регион или название суда. Также в личном кабинете есть возможность подробной настройки, что существенно ускоряет процесс поиска информации. Это позволяет эффективно экономить ваше время при получении необходимой информации из реестра судебных решений и других официальных источников.

Предыдущий документ : 55221370
Следующий документ : 55245456