Постановление суда № 54535467, 22.12.2015, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата принятия
22.12.2015
Номер дела
826/26805/15
Номер документа
54535467
Форма судопроизводства
Административное
Государственный герб Украины

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва, 8, корпус 1

УХВАЛА

про відмову у вжитті заходів забезпечення адміністративного позову

22 грудня 2015 року м. Київ № 826/26805/15

Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Данилишин В.М., розглянувши клопотання представника Українського державного університету фінансів та міжнародної торгівлі про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову, -

ВСТАНОВИВ:

До Окружного адміністративного суду міста Києва (також далі - суд), з урахуванням усунення виявлених недоліків шляхом уточнення, надійшов позов Українського державного університету фінансів та міжнародної торгівлі (далі - позивач) до Кабінету Міністрів України (далі - відповідач), третя особа: Міністерство освіти і науки України, про визнання недійсним розпорядження Кабінету Міністрів України від 25 листопада 2015 року №1223-р "Про реорганізацію Українського державного університету фінансів та міжнародної торгівлі" (далі - оскаржуване розпорядження).

Відповідною ухвалою суду відкрито провадження в адміністративній справі №826/26805/15 (далі - справа), яку призначено до розгляду у судовому засіданні колегією суддів, а також, згідно з ч.ч. 2, 3 ст. 53 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), до участі у справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача допущено Міністерство освіти і науки України (далі - третя особа-1) та залучено Київський національний торговельно-економічний університет (далі - третя особа-2).

Одночасно з усуненням виявлених недоліків позову шляхом його уточнення представником позивача заявлено письмове клопотання про вжиття заходів забезпечення позову шляхом зупинення дії оскаржуваного розпорядження на час розгляду справи (далі - заявлене клопотання).

Під час підготовки справи та заявленого клопотання до розгляду судом з’ясовано, що заявлене клопотання є терміновим, у зв’язку з чим воно підлягає негайному розгляду та вирішенню без повідомлення відповідача та інших осіб, які беруть участь у справі.

Як з’ясовано судом у ході ознайомлення із заявленим клопотанням, у його обґрунтування представником позивача зазначено тільки про прийняття відповідачем оскаржуваного розпорядження, а також на його підставі третьою особою-1 - розпорядження від 17 грудня 2015 року №1309 "Про реорганізацію Українського державного університету фінансів та міжнародної торгівлі".

При цьому, 22 грудня 2015 року до суду через канцелярію від представника позивача надійшла письмова заява про розгляд заявленого клопотання, у якій додатково зазначено про те, що 22 грудня 2015 року почала діяти ліквідаційна комісія за наказом ректора Київського національного торговельно-економічного університету. Тому існує небезпека того, що 22 грудня 2015 року вказана комісія закінчить свою роботу та підпише акт про ліквідацію позивача, у зв’язку з чим більше 5000 осіб залишаться без роботи.

Представник позивача у поданій до суду заяві також зазначив про те, що рішення про ліквідацію позивача прийнято посадовими особами, які зацікавлені у звільненні та подальшому використанні приміщень позивача на свій розсуд.

Невжиття заходів забезпечення позову, за переконанням представника позивача, унеможливить об’єктивний та всебічний розгляд справи, оскільки докази порушень, допущених відповідачем як суб’єктом владних повноважень, можуть бути знищені.

Так, відповідно до ч. 1 ст. 117, ч.ч. 1, 3 ст. 118 КАС України, суд за клопотанням позивача або з власної ініціативи може постановити ухвалу про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову, якщо існує очевидна небезпека заподіяння шкоди правам, свободам та інтересам позивача до ухвалення рішення в адміністративній справі, або захист цих прав, свобод та інтересів стане неможливим без вжиття таких заходів, або для їх відновлення необхідно буде докласти значних зусиль та витрат, а також якщо очевидними є ознаки протиправності рішення, дії чи бездіяльності суб’єкта владних повноважень.

Клопотання про забезпечення адміністративного позову розглядається не пізніше наступного дня після його одержання й у разі обґрунтованості та терміновості вирішується ухвалою негайно без повідомлення відповідача та інших осіб, які беруть участь у справі.

Питання про забезпечення адміністративного позову, крім випадків, встановлених ч. 1 цієї статті, вирішується в судовому засіданні з повідомленням осіб, які беруть участь у справі. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені, не перешкоджає розглядові таких питань.

Згідно з ч. 1 ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених ст. 72 цього Кодексу.

Розглядаючи та вирішуючи заявлене клопотання, суд зазначає, що вжиття заходів забезпечення позову допускається, якщо невжиття таких заходів може ускладнити або призвести до неможливості виконання судового рішення.

Забезпечення позову - це вжиття судом, у провадженні якого знаходиться справа, до прийняття у справі судового рішення по суті заходів щодо створення можливості реального виконання у майбутньому постанови суду, якщо її буде прийнято на користь позивача.

Таким чином, перевіривши зазначені у заявленому клопотанні доводи на предмет їх відповідності вище викладеним нормам та з’ясованим судом обставинам, а також оцінивши докази, які уже містяться у матеріалах справи, суд прийшов до висновку про відсутність підстав для його задоволення, оскільки, за переконанням суду, представником позивача не обґрунтовано та не доведено, що до прийняття у справі судового рішення по суті дійсно існує очевидна небезпека заподіяння шкоди правам та інтересам позивача, що захист цих прав та інтересів стане неможливим без вжиття заходів забезпечення позову, що для їх відновлення необхідно буде докласти значних зусиль та витрат.

Суд вважає, що зазначені у заявленому клопотанні доводи є тільки припущеннями представника позивача, оскільки належних і допустимих доказів, на підставі яких суд міг би прийти до висновку про існування очевидної небезпеки заподіяння шкоди правам та інтересам позивача, до заявленого клопотання не додано.

На підставі вище викладеного, керуючись ст.ст. 117, 118, 160, 165 КАС України, суд -

УХВАЛИВ:

Відмовити у задоволенні клопотання представника Українського державного університету фінансів та міжнародної торгівлі про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову в адміністративній справі №826/26805/15.

Копії ухвали направити (вручити) сторонам та третім особам (їх уповноваженим представникам), роз’яснивши, що ухвала може бути оскаржена. Оскарження ухвали не перешкоджає подальшому розгляду справи.

Згідно зі ст.ст. 185, 186 КАС України, ухвала може бути оскаржена повністю або частково шляхом подання до Київського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд міста Києва апеляційної скарги протягом п’яти днів з дня отримання копії ухвали. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Київського апеляційного адміністративного суду.

Відповідно до ст. 254 КАС України, ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Суддя В.М. Данилишин