Справа № 755/7319/15-п
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"29" квітня 2015 р. суддя Дніпровського районного суду м. Києва Чаус М.О., розглянувши матеріали, які надійшли з ДПІ у Дніпровському районі ГУ ДФС у м. Києві про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1,
за ст. 163 ч. 1 КУпАП, суд -
В С Т А Н О В И В:
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення від 27.02.2015 року «при перевірці ТОВ «Профіт Плюс Диструбуція», код ЄДРПОУ 36405330; було встановлено ведення податкового обліку з порушенням встановленого порядку, порушення ст. 163 ч. 1 КУпАП»
ОСОБА_1 в судове засідання не з'явився, оскільки суд позбавлений можливості повідомити правопорушника, у зв'язку з відсутністю адреси реєстрації та проживання і до того ж адреси ТОВ «Профіт Плюс Диструбуція».
Суд, вивчивши адміністративний матеріал про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст.163 ч. 1 КУпАП, вважає, що справа підлягає поверненню на доопрацювання, виходячи з наступного.
Відповідно до Інструкції з оформлення органами державної податкової служби матеріалів про адміністративні правопорушення VII. Обов'язки і відповідальність посадових осіб органів державної податкової служби - 7.1. Посадові особи органів державної податкової служби при здійсненні адміністративного провадження зобов'язані дотримуватись Конституції і законів України, інших нормативно-правових актів, прав та охоронюваних законом інтересів громадян, підприємств, установ, організацій, забезпечувати виконання покладених на органи державної податкової служби функцій та повною мірою використовувати надані їм права.
До того ж, згідно Інструкції з оформлення органами державної податкової служби матеріалів про адміністративні правопорушення II. Оформлення протоколів про адміністративні правопорушення 2.6. Зміст протоколу повинен відповідати вимогам, викладеним у статті 256 КУпАП.
У відповідності вимог ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами.
У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання.
При складенні протоколу особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз'яснюються його права і обов'язки, передбачені ст. 268 цього Кодексу, про що робиться відмітка у протоколі.
В акті перевірки № 249/26-53-22-05-21/36405330 від 27.02.2015 року та протоколі про адміністративне правопорушення № АА 596563 відсутній підпис правопорушника та не роз'ясненні права правопорушнику. До того ж акт не завірений належним чином та відсутні пояснення правопорушника. В протоколі про адміністративне правопорушення не зазначена суть правопорушення.
Також, в протоколі про адміністративне правопорушення не встановлена особа правопорушника, а саме не зазначено дата та місце народження правопорушника, місце роботи, місце реєстрації та проживання правопорушника. До того ж, в матеріалах адміністративної справи відсутня належно завірена копія паспорта правопорушника, що позбавляє суд можливості забезпечити явку правопорушника в судове засідання.
Крім того, в протоколі про адміністративне правопорушення спочатку зазначається відповідальність за ст.. 163 ч. 1 КУпАП, а потім за ст. 163-1 ч. 1 КУпАП.
Зазначені обставини не дають змоги повно та об'єктивно з'ясувати всі фактичні обставини, які мають значення для розгляду адміністративної справи.
Виходячи з викладеного, адміністративний матеріал про притягнення ОСОБА_1., до адміністративної відповідальності за ст. 163 ч. 1 КУпАП, необхідно направити начальнику ДПІ у Дніпровському районі ГУ ДФС у м. Києві для доопрацювання.
Керуючись ст. 163-1 ч. 1, 256 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суд -
П О С Т А Н О В И В:
Матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, за ст.163 ч. 1 КУпАП надіслати начальнику ДПІ у Дніпровському районі ГУ Міндоходів у м. Києві для доопрацювання.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя: