КОПІЯ
СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
08 серпня 2011 р. Справа № 2a-1870/4352/11
Сумський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Соколова В.М.
за участю секретаря судового засідання - Заіченко А.М.,
представника позивача - ОСОБА_1,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції в місті Суми до Державного підприємства "Агенство з розвитку інфраструктури фондового ринку "Сумське" про стягнення податкового боргу ,-
В С Т А Н О В И В:
Державна податкова інспекція в м. Суми (далі по тексту - позивач, ДПІ в м. Суми) звернулась до суду з адміністративним позовом до Державного підприємства «Агентство розвитку інфраструктури фондового ринку «Сумське» (далі по тексту відповідач, ДП «АРІФР «Сумське») про стягнення з відповідача заборгованості по комунальному податку у сумі 2210,00 грн.
Свої вимоги мотивує, тим, що ДП «АРІФР «Сумське» взяте на облік у ДПІ в м. Суми як платник податків, порушило строки сплати комунального податку, у звязку з чим до відповідача було застосовано фінансові санкції у розмірі 2040,00 грн. згідно податкового повідомлення-рішення №0009861502/0/90568 від 26.11.2010 р. та фінансові санкції у розмірі 170,00грн. згідно податкового повідомлення-рішення №0001761502/0/20966 від 18.03.2011 р.
Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримав у повному обсязі.
Відповідач, якому надсилалось повідомлення про день, час і місце розгляду справи за адресою державної реєстрації, в судове засідання не зявився (а.с.24). Згідно довідки Укрпошти за зазначеною адресою не знаходиться. Відповідно до положень ч. 11 ст.35 КАС України, у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином. З огляду на вищезазначене, суд вважає, що вжив всі залежні від нього заходи для повідомлення відповідача належним чином для реалізації ним права судового захисту своїх прав та інтересів. Про причини неявки, відповідач суд не повідомив, заперечень стосовно позовних вимог не надсилав. Крім того, клопотань про відкладення розгляду справи до суду не надходило.
Заслухавши пояснення представника позивача, перевіривши матеріали справи та оцінивши докази в їх сукупності, суд вважає за необхідне позов задовольнити, виходячи з наступного.
У судовому засіданні встановлено, що ДП «АРІФР «Сумське» зареєстровано як юридичну особу, включено до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України та взято на облік у ДПІ в м. Суми як платника податків (а.с.5-6).
18.11.2010 року ДПІ в м. Суми проведено невиїзну документальну перевірку дотримання вимог податкового законодавства ДП «АРІФР «Сумське», в ході якої встановлено, що відповідачем не було здано податкові розрахунки комунального податку за 4 квартал 2007 р., за 1-4 квартали 2008 року, за 1-4 квартали 2009 року, за 1-3 квартали 2010 року.
За результатами перевірки складено акт від 18.11.2010 року № 9422/152/31788025 (а.с.15). Для ознайомлення та підписання акту були запрошені представники ДП «АРІФР «Сумське», але конверт повернувся за неврученням адресату, про що ДПІ в м. Суми складено акт (а.с.16).
На підставі акту перевірки ДП «АРІФР «Сумське» було визначено розмір штрафних санкцій у сумі 2040,00 грн. та направлено податкове повідомлення-рішення №0009861502/0/90568 від 26.11.2010 року за місцем державної реєстрації відповідача (а.с.13). Рекомендований лист, який було направлено на адресу відповідача не було вручено у звязку з незнаходженням адресата за зазначеною адресою, про що було складено відповідний акт (а.с.13).
Відповідно до ст.9 Закону України «Про систему оподаткування» до обовязків платників податків входить сплата належних сум податків і зборів у встановлені законами терміни.
Згідно п.п. 4.1.1. п.4.1 ст. 4 та п.п. 5.3.1 п.5.3 ст.5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» платник податків самостійно обчислює суму податкового зобовязання, яку зазначає у податковій декларації, крім випадків, передбачених підпунктом г підпункту 4.2.2 пункту 4.2, а також пунктом 4.3 цієї статті, та зобовязаний самостійно сплатити суму податкового зобовязання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.
Зазначені податкові зобовязання, згідно приписів п.5.1 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» вважається узгодженими.
Відповідно до п.п.17.1. ст. 17 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» за порушення податкового законодавства на платника податків накладаються штрафні санкції у розмірах, визначених цією статтею, крім штрафних санкцій за порушення валютного законодавства, що встановлюються окремим законодавством.
Штрафні санкції накладаються контролюючими органами, а у випадку, передбаченому пунктом 17.2 статті 17 вказаного Закону, самостійно нараховуються та сплачуються платником податків.
12.03.2011 р. посадовими особами ДПІ в м. Суми проведено невиїзну документальну перевірку дотримання вимого податкового законодавства ДП «АРІФР «Сумське» з питань неподання податкового розрахунку комунального податку за 4 квартал 2010 р., під час якої було складено акт №13110/152/31788025 від 12.03.2011 р. Копія даного акту також була направлена відповідачу, але не вручена у звязку з відсутністю підприємства за вказаною адресою, про що складено акт №465/152/31788025 (а.с.10).
Відповідачу було направлено податкове повідомлення-рішення «0001761502/0/20966 від 18.03.2011 р., в якому визначено штрафні санкції у розмірі 170,00 грн.
Згідно п. 120.1 ст. 120 Податкового кодексу України неподання або несвоєчасне подання платником податків або іншими особами, зобовязаними нараховувати та сплачувати податки, збори податкових декларації (розрахунків), - тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 170 гривень, за кожне таке неподання або несвоєчасне подання.
Отже, всупереч вимог ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування», ст. 4,5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», ст. 16.1.4 Податкового кодексу України відповідачем було порушено строки та повнота обсягів сплати зазначених податкових зобовязань, що підтверджується розрахунком суми податкового боргу (а.с.4).
Податковий борг відповідачем на час розгляду справи погашено не було.
Згідно з п. 95.3 ст. 95 Податкового кодексу України стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Враховуючи, що узгоджена сума податкового зобовязання своєчасно та в повному обсязі не була сплачена, заборгованість перед бюджетом на момент розгляду справи відповідачем не погашена та складає в загальному розмірі 2210,00 грн., суд, приходить до висновку, що вимоги про стягнення податкового боргу є обґрунтованими та вважає за необхідне, їх задовольнити.
Керуючись ст. ст. 86, 94, 98, 158-163, 167, 186, 254 КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Державної податкової інспекції в місті Суми до Державного підприємства "Агенство з розвитку інфраструктури фондового ринку "Сумське" про стягнення податкового боргу задовольнити
Стягнути з Державного підприємства "Агентство розвитку інфраструктури фондового ринку України"Сумське" (вул. Інтернаціоналістів, 18, м. Суми, ід.к. 31788025) за рахунок коштів на рахунках у банках, обслуговуючих такого платника податків та готівки, що належить такому платнику податків на користь держави податковий борг по комунальному податку у сумі 2210,00 грн. (дві тисячі двісті десять гривень 00 коп.) на користь Місцевого бюджету м. Суми на р/р 33213828700002, ГУДКУ у Сумській області, МФО 837013, код одержувача 23636315.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги на постанову суду протягом десяти днів з дня отримання копії повного тексту постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Повний текст постанови складено 12 серпня 2011 року.
Суддя (підпис) В.М. Соколов
З оригіналом згідно
Суддя В.М. Соколов