Справа № 467/1630/15-п
3/467/415/15
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
30.09.2015 року Арбузинський районний суд Миколаївської області в складі: головуючого судді Кологривої Т.М.
за участю секретаря Кукурудзи О.М.
особи, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Арбузинка справу про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянина України, начальника господарської групи відділу освіти, молоді та спорту Арбузинської райдержадміністрації, жителя ІНФОРМАЦІЯ_3, ідентифікаційний номер НОМЕР_1
за скоєння правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 164-14 КпАП України
В С Т А Н О В И В:
Комітетом з конкурсних торгів відділу освіти, молоді та спорту Арбузинської райдержадміністрації, членом якого був ОСОБА_1 при проведенні процедури закупівлі по предмету «Вугілля камяне» на 2014 рік всупереч вимогам ч.5 ст. 28 Закону України від 1 червня 2010 року № 2289-У1, п.1 розділу У «Оцінка пропозицій конкурсних торгів та визначення переможця» та додатку 5 документації конкурсних торгів, в якому визначено, що розрахунок кількості балів визначається за критерієм «Ціна», в протоколі оцінки від 10 січня 2014 року № 2 розрахунок кількості балів відбувався по трьом критеріям: «Ціна» - 80 балів, «Якість вугілля» - 10 балів та «Здійснення контролю за якістю вугілля» - 10 балів.
У судовому засіданні ОСОБА_1 не визнав себе винним у скоєнні інкримінованого йому правопорушення та пояснив суду, що він є членом тендерного комітету відділу освіти, оцінку він робив по ціновій пропозиції, розрахунку по трьом критеріям він не робив, до оприлюднення інформації він не має відношення так як це обовязок голови комітету Дерій.
Заслухавши пояснення особи, що притягується до адміністративної відповідальності, вивчивши матеріали справи, суд приходить до наступного.
Згідно наказів начальника відділу освіти, молоді та спорту Арбузинської райдержадміністрації № 334 від 3 серпня 2012 року, № 266 від 28 серпня 2014 року затверджено склад комітету з конкурсних торгів відділу, до складу якої ввійшов і ОСОБА_1 як член комітету.
Частиною 1 ст. 164-14 КпАП України передбачено адміністративну відповідальність за здійснення закупівлі товарів, робіт і послуг за державні кошти без застосування визначених законом процедур; застосування процедур закупівлі з порушенням законодавства про здійснення закупівлі товарів, робіт і послуг за державні кошти, в тому числі оформлення документації конкурсних торгів (кваліфікаційної документації) з порушенням законодавства про здійснення закупівлі товарів, робіт і послуг за державні кошти, оцінка пропозицій конкурсних торгів (кваліфікаційних пропозицій) не за критеріями та методикою оцінки для визначення найкращої пропозиції конкурсних торгів (кваліфікаційної пропозиції), що міститься у документації конкурсних торгів (кваліфікаційній документації), укладення з учасником, що став переможцем торгів, договору про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти за цінами і обсягами, які не відповідають вимогам документації конкурсних торгів (кваліфікаційної документації); не оприлюднення або порушення порядку оприлюднення інформації щодо закупівлі товарів, робіт і послуг за державні кошти відповідно до вимог законодавства, неподання в установленому порядку звіту про результати здійснення процедури закупівлі товарів, робіт і послуг, відображення недостовірних відомостей у звіті про результати здійснення зазначеної процедури; ненадання інформації, документів та матеріалів у випадках, передбачених законом.
Відповідно до ч.2 ст. 4 Закону України «Про здійснення державних закупівель» річний план, зміни до нього обовязково безоплатно оприлюднюються на веб-порталі Уповноваженого органу з питань закупівель (далі - веб-портал Уповноваженого органу) протягом пяти робочих днів з дня затвердження річного плану або змін до нього. Річний план та зміни до нього також оприлюднюються замовником на власному веб-сайті або за його відсутності на веб-сайті головного розпорядника бюджетних коштів.
Згідно вимог ч. 3 ст. 11 Закону керівництво роботою комітету з конкурсних торгів здійснює його голова. Голова комітету з конкурсних торгів організовує роботу комітету і несе персональну відповідальність за виконання покладених на комітет функцій.
Оскільки ОСОБА_1 займав посаду члена комітету і з урахуванням того, що Положенням про тендерний комітет відділу освіти Арбузинської райдержадміністрації не визначені повноваження члена комітету по оприлюдненню річних планів, суд вважає недоведеною його провину у неоприлюдненні річних планів на 2013-2014 роки та змін до річних планів, про що також був складений протокол про адміністративне правопорушення від 2 вересня 2015 року.
Як вбачається з матеріалів справи, 19 грудня 2013 року відбулося засідання комітету з конкурсних торгів, про що свідчить протокол № 17.
З акту від 29 липня 2015 року, складеного Первомайською обєднаною державною фінансовою інспекцією видно, що при проведенні процедури закупівлі по предмету «Вугілля камяне» на 2014 рік всупереч вимогам ч.5 ст. 28 Закону України від 1 червня 2010 року № 2289-У1, п.1 розділу У «Оцінка пропозицій конкурсних торгів та визначення переможця» та додатку 5 документації конкурсних торгів, в якому визначено, що розрахунок кількості балів визначається за критерієм «Ціна», в протоколі оцінки від 10 січня 2014 року № 2 розрахунок кількості балів відбувався по трьом критеріям: «Ціна» - 80 балів, «Якість вугілля» - 10 балів та «Здійснення контролю за якістю вугілля» - 10 балів. Вказане також підтверджується документацією з конкурсних торгів.
У відповідності до ч.5 ст.11 Закону України «Про здійснення державних закупівель» та п.6.1 Положення члени комітету з конкурсних торгів несуть персональну відповідальність за прийняті ними рішення відповідно до законів України.
Таким чином, суд вважає доведеною провину ОСОБА_1 у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 164 - 14 КпАП України, а саме: оцінка пропозицій конкурсних торгів (кваліфікаційних пропозицій) не за критеріями та методикою оцінки для визначення найкращої пропозиції конкурсних торгів (кваліфікаційної пропозиції), що міститься у документації конкурсних торгів (кваліфікаційній документації).
Обставин, що помякшують або обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення, суд не вбачає.
Призначаючи ОСОБА_1 стягнення, суд враховує обставини вчиненого правопорушення, його матеріальний та сімейний стан, позитивну характеристику за місцем роботи та також те, що він раніше до адміністративної відповідальності не притягувався та вважає за необхідне призначити йому стягнення у мінімальних межах, передбачених санкцією статті.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 283, 284 КУпАП, суд
П О С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 визнати винним у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 164-14 КУпАП та призначити йому стягнення у виді штрафу у розмірі 11900(одинадцять тисяч девятсот) грн.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави (одержувач Арбузинське УК Арбузинський район, 22030001, КБКД 22030001, р/р 31215206700011, банк ГУДКСУ у Миколаївській області м.Миколаїв, МФО банку 826013, код ЄДРПОУ 37564671, код ЄДРПОУ Арбузинського районного суду 02892480) судовий збір в розмірі 243 (двісті сорок три ) грн. 60 к.
Строк предявлення постанови для виконання три місяці.
Постанова може бути оскаржена на протязі 10 днів з дня отримання її копії до апеляційного суду Миколаївської області через Арбузинський районний суд Миколаївської області.
Суддя Т.М.Кологрива