Дата принятия
17.09.2009
Номер дела
2а-9574/09/2670
Номер документа
4888872
Форма судопроизводства
Административное
Компании, указанные в тексте судебного документа
Государственный герб Украины Єдиний державний реєстр судових рішень

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

17.09.2009 р. № 2а-9574/09/2670

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі:

головуючого - судді Кочана В.М.,

секретаря судового засідання Іщук А.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративний позов

Товариства з обмеженою відповідальністю "Техносервіс-Будматеріали"

доДержавної податкової інспекції у Шевченківському районі м. Києва

провизнання протиправним та скасування рішення про застосування штрафних(фінансових) санкцій від 27 квітня 2009 року № 0005012305,

В С Т А Н О В И В:

Товариство з обмеженою відповідальністю "Техносервіс-Будматеріали" звернулося до суду з адміністративним позовом до Державної податкової інспекції у Шевченківському районі м. Києва з вимогами про визнання протиправним та скасування рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 27.04.2009р. № 0005012305, згідно з яким позивачу визначено суму податкового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій) у розмірі 48 420,00грн.

В позовній заяві позивач не погоджується з актом перевірки № 0484/26/59/23/32073834 від 07.04.2009р. та податковим повідомленням-рішенням № 0005012305 від 27.04.2009р., винесеним за результатами перевірки, вважає їх протиправними та такими, що не відповідають нормам чинного законодавства.

Позивач зазначив, що 07.04.2009р. працівниками Державної податкової адміністрації у Київській області була проведена перевірка дотримання субєктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги) вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій цеху. Перевірка проводилась за адресою : Київська область, КиєвоСвятошинський район, с. Петропавлівська Борщагівка, вул. Антонова, 3.

Позивач вказує, що при проведенні перевірки працівниками податкової служби було застосоване невірне трактування визначення виробництва та реалізації продукції за готівкові кошти без застосування реєстратора розрахункових операцій.

Позивач вважає, що вироблена продукція є продукцією власного виробництва, а отже, застосування розрахункових книжок є не обовязковим при здійснені торгівлі продукцією власного виробництва, тому позивач не згоден з застосуванням до нього штрафних санкцій.

Представник відповідача в судовому засіданні надав пояснення по суті заявленого адміністративного позову та заперечив проти задоволення позовних вимог, зважаючи на наступне.

Під час проведення перевірки працівниками Державної податкової адміністрації в Київський області дотриманням субєктом господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій було виявлено порушення при проведенні розрахункових операцій без застосування реєстраторів розрахункових операцій.

Представник відповідача пояснив, що при проведенні перевірки було виявлено здійснення продажу продукції невласного виробництва, відсутність книг обліку розрахункових операцій, розрахункових книг. До позивача було застосовано штрафні (фінансові) санкції та винесено рішення про застосування штрафних (фінансових ) санкцій № 0005012305 від 27.04.2009р. на суму 48420,00 грн.

Вислухавши пояснення представників сторін, дослідивши письмові докази по справі, суд вважає, що у задоволенні позовних вимог слід відмовити з наступних підстав.

Товариство з обмеженою відповідальністю "Техносервіс-Будматеріали" перебуває на обліку в Державній податковій інспекції Шевченківського району м. Києва, як платник податків на прибуток на загальних підставах, та отримало індивідуальній податковий номер 231630726583.

В судовому засіданні встановлено, що Державною податковою адміністрацією у Київській області 07.04.2009р. проведено перевірку ТОВ "Техносервіс-Будматеріали" з питань дотримання вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів та ліцензій. За результатами перевірки було складено акт № 0484/26/59/23/32073834 від 07.04.2009р. та винесено податкове повідомлення-рішення, згідно з яким позивачу визначено суму податкового зобов'язання у розмірі 48 420,00грн.

Перевіркою встановлено, що ТОВ "Техносервіс-Будматеріали" здійснювало продаж продукції невласного виробництва без застосування реєстратора розрахункових операцій, також виявлено відсутність книги обліку розрахункових операцій та розрахункової книги, проведення розрахункових операцій не на повну суму покупки.

Відповідно до п. 1 ст. 9 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" реєстратори розрахункових операцій та розрахункові книжки не застосовуються при здійснені торгівлі продукцією власного виробництва та наданні послуг підприємствам, установам, організаціям всіх форм власності, крім підприємств торгівлі та громадського харчування, у разі проведення розрахунків у касах цих підприємств, установ і організацій з оформленням прибуткових і видаткових касових ордерів та видачею відповідних квитанцій, підписаних і завірених печаткою в відповідному порядку.

Відповідно до ст. 1 Закону України "Про ліцензування певних видів господарської діяльності", виробництво (виготовлення) діяльність, повязана з випуском продукції, яка включає в себе всі стадії технологічного процесу, а також реалізацію продукції власного виробництва.

Cудом встановлено, що ТОВ "Техносервіс-Будматеріали" не здійснює всі стадії технологічного процесу при виготовленню продукції. Наприклад позивач здійснює лише обробку матеріалу, зокрема слябу мармуру.

Суд не приймає до уваги посилання позивача на норми п. 2 Постанови Кабінету Міністрів України "Про затвердження Порядку визначення продукції власного виробництва підприємств з іноземними інвестиціями", оскільки позивач не є підприємством з іноземними інвестиціями.

Відповідно до п. 2 ст. 63 Господарського Кодексу України, у разі якщо в статутному фонді підприємства іноземна інвестиція становить не менш як десять відсотків, воно визнається підприємством з іноземними інвестиціями. Підприємство, в статутному фонді якого іноземна інвестиція становить сто відсотків, вважається іноземним підприємством.

Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України державні органи та їх посадові особи діють у спосіб, в межах повноважень та на підставах, передбачених Конституцією та Законами України.

Державна податкова інспекція у Шевченківському районі м. Києва є субєктом владних повноважень, який у спірних правовідносинах реалізує надані йому владні управлінські функції по веденню оперативного обліку податків і зборів ( обовязковий платежів ) до державних цільових фондів на підставі законодавства.

Таким чином, при прийнятті оскаржуваного рішення Державна податкова інспекція у Шевченківському районі м. Києва діяла в межах наданих їй повноважень та у відповідності до норм податкового законодавства, а позовні вимоги є необґрунтованими та такими що не підлягають задоволенню.

Керуючись ст. 2, 7, 17, 94, 158, 161, 162, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

П О С Т А Н О В И В:

В задоволенні адміністративного позову відмовити.

Постанова відповідно до ч. 1 ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.

Постанова суду може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції шляхом подання заяви про апеляційне оскарження постанови суду та апеляційної скарги. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня складення постанови в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються Київському апеляційному адміністративному суду через Окружний адміністративний суд міста Києва.

Суддя Кочан В.М.