Постановление суда № 48521431, 12.08.2015, Донецький апеляційний господарський суд

Дата принятия
12.08.2015
Номер дела
908/2888/15
Номер документа
48521431
Форма судопроизводства
Хозяйственное
Государственный герб Украины

ДОНЕЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

пр. Леніна, 5, м. Харків, 61022, тел. (057) 702-00-72

У Х В А Л А

Про повернення апеляційної скарги

12.08.2015 р.справа № 908/2888/15

Донецький апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:

головуючий: суддіОСОБА_1Л ОСОБА_2, ОСОБА_3 розглянувши апеляційну скаргу ОСОБА_4 з обмеженою відповідальністю «Пакетті», м.Запоріжжяна рішення господарського суду Запорізької областівід06.07.2015р.у справі№908/2888/15 (суддя Хуторной В.М.)за позовом до ОСОБА_4 з обмеженою відповідальністю «Пакетті», м.Запоріжжя ОСОБА_4 з обмеженою відповідальністю Виробничо-комерційної фірми «Елта», м.Запоріжжяпро стягнення суми ВСТАНОВИВ ОСОБА_4 з обмеженою відповідальністю «Пакетті», м. Запоріжжя звернулось до Донецького апеляційного господарського суду з апеляційною скаргою на рішення Господарського суду Запорізької області від 06.07.2015р. у справі № 908/2888/15, якому в позові задоволено частково до ОСОБА_4 з обмеженою відповідальністю « ЕЛТА » про стягнення суми.

Не погодившись з винесеним рішенням,позивач ОСОБА_4 з обмеженою відповідальністю «Пакетті», м. Запоріжжя звернувся до Донецького апеляційного господарського суду за апеляційною скаргою на рішення господарського суду Запорізької області від 06.07.2015р. у справі №908/2888/15, в якій просив суд скасувати відповідне рішення та відновити апеляційний строк оскарження.

Дослідивши матеріали апеляційної скарги, доводи клопотання про відновлення строку, колегія суддів встановила.

Згідно із ст. 93 Господарського процесуального кодексу України апеляційна скарга подається на рішення місцевого господарського суду протягом десяти днів, а на ухвалу місцевого господарського суду - протягом п'яти днів з дня їх оголошення місцевим господарським судом. У разі якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частину рішення, зазначений строк обчислюється з дня підписання рішення, оформленого відповідно до статті 84 цього Кодексу. Апеляційний господарський суд постановляє ухвалу про повернення апеляційної скарги у випадках, якщо вона подана після закінчення строків, установлених цією статтею, і суд за заявою особи, яка її подала, не знайде підстав для поновлення строку у разі, якщо апеляційна скарга подана прокурором, органом державної влади, органом місцевого самоврядування після спливу одного року з дня оголошення оскаржуваного судового рішення.

Відповідно до ст.53 Господарського процесуального кодексу України пропущений процесуальний строк може бути відновлений судом лише з поважних причин. Поважними визнаються лише такі обставини, які є обєктивно непереборними, не залежать від волевиявлення сторони та повязані з дійсними істотними перешкодами чи труднощами.

Виходячи з приписів ст. 53 ГПК України, у кожному випадку суд з врахуванням конкретних обставин пропуску строку оцінює доводи, що наведені в обґрунтування клопотання про його відновлення та робить мотивований висновок щодо поважності чи не поважності причин пропуску строку.

Клопотання чи заява про відновлення процесуального строку повинна містити розяснення причин пропуску і підстави, з яких заявник вважає ці причини поважними. В клопотанні чи заяві повинні бути докази того, що здійснити відповідні процесуальні дії у визначений строк у заявника не було можливості.

Розглянувши клопотання апелянта щодо поновлення строку на апеляційне оскарження, суд дійшов до висновку про відсутність підстав для поновлення строку на апеляційне оскарження, з врахуванням наступного.

Згідно протоколу судового засідання від 06.07.2015 року та змісту наведеного рішення у справі №908/2888/15 представник позивача 06.07.2015 р.був присутнім у судовому засіданні під час оголошення вступної та резолютивної частини рішення, тому сторона була ознайомлена з його результатом.

Виходячи з того, що повний текст рішення господарського суду Запорізької області у справі №908/2888/15 був підписаний 07.07.15р., тобто строк на його оскарження з врахуванням ч.1 ст.93 ГПК України сплив 17.07.15р.

Дослідивши матеріали справи колегією суддів встановлено, апеляційна скарга ОСОБА_4 з обмеженою відповідальністю «Пакетті», м. Запоріжжя на рішення господарського суду Запорізької області від 06.07.15р. була подана до господарського суду Запорізької області 29.07.15., про що свідчить відтиск печатки суду першої інстанції, тобто з порушенням десятиденного процесуального строку, встановленого ч.1 ст.93 Господарського процесуального кодексу України.

Причиною пропуску встановленого процесуального строку для оскарження рішення господарського суду Запорізької області від 06.07.15р. по вказаній справі скаржник зазначає, що у содовому засіданні 06.07.15р. було оголошено вступну та резолютивну частину рішення. У повному обсязі рішення було складено 07.07.15р. позивач отримав повний текст рішення 21.07.15р. у звязку з чим був позбавлений десятиденного строку апеляційного оскарження рішення передбаченого ст.93 ГПК України, оскільки з повним текстом рішення ознайомився за спливом строку на подання апеляційної скарги.

Колегія суддів вважає, що невиконання скаржником вимог Господарського процесуального кодексу України при поданні апеляційної скарги, що стало підставою для її повернення, не може розцінюватися судом як поважна та обєктивно непереборна причина пропуску строку, яка не залежала від волевиявлення позивача.

Враховуючи наведене, колегія суддів дійшла висновку, що можливість вчасного подання апеляційної скарги з додержанням вимог Господарського процесуального кодексу України залежала виключно від волевиявлення самого скаржника, тобто мала субєктивний характер, тому апеляційний суд не вбачає підстав для поновлення встановленого законодавством процесуального строку для подання апеляційної скарги.

Відповідно п. 4 ч. 1 ст. 97 Господарського процесуального Кодексу України апеляційна скарга не приймається до розгляду і повертається апеляційним господарським судом, якщо скаргу подано після закінчення строку, встановленого для її подання, без клопотання про поновлення цього строку або таке клопотання відхилено.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст.53, 93, п. 4 ч. 1 ст. 97 Господарського процесуального кодексу України, Донецький апеляційний господарський суд, -

У Х В А Л И В:

Відмовити ОСОБА_4 з обмеженою відповідальністю «Пакетті», м. Запоріжжя у задоволенні клопотання про відновлення пропущеного строку для подання апеляційної скарги на рішення господарського суду Запорізької області від 06.07.2015 року у справі №908/2888/15

Апеляційну скаргу ОСОБА_4 з обмеженою відповідальністю «Пакетті», м. Запоріжжя на рішення господарського суду Запорізької області від 06.07.2015 року у справі №908/2888/15 повернути заявнику, а справу №908/2888/15 - повернути господарському суду Запорізької області.

Додаток: тільки скаржнику ( АДРЕСА_1, 69118) апеляційна скарга з додатками б/н від 23.07.15р., на 8 арк., поштовий конверт 1.)

Головуючий О.Л.Агапов

Судді О.В.Кододова

ОСОБА_3

Надруковано: 4 екз.

1.позивачу

1. відповідачам 1. у справу

1. ДАГС

Часті запитання

Який тип судового документу № 48521431 ?

Документ № 48521431 це Ухвала суду

Яка дата ухвалення судового документу № 48521431 ?

Дата ухвалення - 12.08.2015

Яка форма судочинства по судовому документу № 48521431 ?

Форма судочинства - Хозяйственное

Я не впевнений, що мені підходить повний доступ до системи YouControl. Які є варіанти?

Ми зацікавлені в тому, щоб ви були максимально задоволені нашими інструментами. Для того, щоб упевнитись в цінності і потребі системи YouControl саме для вас - замовляйте безкоштовну демонстрацію продукту. Також можна придбати доступ на 1 добу за 680 гривень.
Детальна інформація про ліцензії та тарифні плани.

В якому cуді було засідання по документу № 48521431 ?

У чому перевага платних тарифів?

У платних тарифах ви отримуєте іформацію зі 180 джерел даних, у той час як у безкоштовному - з 22. Також у платних тарифах доступно більше розділів даних та аналітичні інструменти миттєвої оцінки компаній, ФОП, та фізосіб.
Детальніше про різницю в доступах на сторінці тарифів.

Информация о судебном решении № 48521431, Донецький апеляційний господарський суд

Судебное решение № 48521431, Донецький апеляційний господарський суд было принято 12.08.2015. Форма судопроизводства - Хозяйственное, форма решения – Постановление суда. На этой странице вы сможете найти важные данные об этом судебном решении. Мы предлагаем удобный и быстрый доступ к текущим судебным решениям, чтобы вы могли быть в курсе недавних судебных прецедентов. Наша база данных включает полный спектр необходимой информации, позволяя вам легко находить важные данные.

Судебное решение № 48521431 относится к делу № 908/2888/15

то решение относится к делу № 908/2888/15. Организации, указанные в тексте настоящего судебного документа:


Наша система обеспечивает поиск по разным критериям, таким как регион или название суда. Также в личном кабинете есть возможность подробной настройки, что существенно ускоряет процесс поиска данных. Это позволяет эффективно экономить ваше время при получении необходимой информации из реестра судебных решений и других официальных источников.

Предыдущий документ : 48521426
Следующий документ : 48521434