Провадження № 2а/522/374/15
Справа № 522/7923/15-а
У Х В А Л А
17 квітня 2015 р. м. Одеса
Суддя Приморського районного суду м. Одеси розглянувши адміністративний позов ОСОБА_1 до співробітника спецпідрозділу Управління СБ України в Одеській області майора ОСОБА_2 про визнання дій субєкта владних повноважень протиправними,-
В С Т А Н О В И В:
Позивач 16.04.2015 року звернувся до суду з адміністративним позовом до співробітника спецпідрозділу Управління СБ України в Одеській області майора ОСОБА_2 про визнання дій субєкта владних повноважень протиправними.
З позовних вимог вбачається, що позивач просить визнати протиправними дії співробітника спецпідрозділу Управління СБ України в Одеській області майора ОСОБА_2 при складанні протоколу №16 від 24.02.2015р. , а протокол- не чинним, а також визнати відсутність повноважень на складання протоколу.
Відповідачем за позовом є Управління СБ України в Одеській області як субєкт владних повноважень, який відноситься до органу державної влади.
Згідно ч. 2 ст. 18 КАС України адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган державної влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, обласна рада, Київська або Севастопольська міська рада, їх посадова чи службова особа, крім випадків передбачених цим Кодексом, та крім справ з приводу інших рішень, дій чи бездіяльності у справах про адміністративні проступки та справ, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам, підсудні окружним адміністративним судам.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 17 КАС України компетенція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Акт державного чи іншого органу - це юридична форма рішень цих органів, тобто офіційний письмовий документ, який породжує певні правові наслідки, спрямований на регулювання тих чи інших суспільних відносин і має обов'язковий характер для суб'єктів цих відносин. Щодо актів ненормативного характеру (індивідуальних актів), то вони породжують права і обов'язки тільки у того суб'єкта (чи визначеного ними певного кола суб'єктів), якому вони адресовані.
Таким чином, не можуть оспорюватися в адміністративному порядку адміністративні протоколи, оскільки ці акти не мають обов'язкового характеру.
З матеріалів справи видно що Протокол №16 про вчинення адміністративного корупційного правопорушення від 24.02.2015 року не є нормативним актом або правовим актом індивідуальної дії, оскільки не породжує, не змінює або припиняє права та обов'язки у сфері публічно-правових відносин.
Таким чином , даний позов не узгоджується із вимогами закону в частині юрисдикції та повноважень адміністративних судів щодо розгляду адміністративних справ.
Відповідно до п.1 ч.1 ст. 109 КАС України суддя відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Згідно ч.2 та ч.6 ст. 109 КАС України про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі суддя постановляє ухвалу та розяснює позивачеві, до юрисдикції якого суду віднесено розгляд такої справи.
Згідно п.3 ч.1 ст. 7 Закону України «Про судовий збір» від 06.10.2011 року № 3828-VI (із змінами від 23.10.2013) сплачена сума судового збору повертається за ухвалою суду в разі: відмови у відкритті провадження у справі.
За подання зазначеної позовної заяви до суду позивач сплатив судовий збір у розмірі 80 грн. та надав суду платіжне доручення № 80062811 від 15.04.2015 року за призначенням платежу (*;101;1840309895. Суд.збір код ЄДРПО 02892942 п.1.2 ОСОБА_3)
Керуючись ст.ст.. 2, 4, 5, 17, 109 п.1 ч.1, 158-160 КАС України; п.3 ч.1 ст. 7 Закону України № 3828-VI «Про судовий збір» від 06.10.2011 року, суд
УХВАЛИВ:
Відмовити ОСОБА_1 у відкритті провадження у адміністративній справі до співробітника спецпідрозділу Управління СБ України в Одеській області майора ОСОБА_2 про визнання дій субєкта владних повноважень протиправними.
Зобовязати Головне Управління Державної казначейської служби України в Одеській області, яке знаходиться за адресою: м. Одеса, вул. Садова, 1-а, код ЄДРПОУ: 37607526, повернути повністю позивачу ОСОБА_1 (11.01.1971 р.н.) - судовий збір у розмірі 80 (вісімдесят) гривень, який було сплачено на номер рахунку: 31215206700008, одержувач: ГУ ДКСУ в Одеській області у м. Одеса, код Банку: 828011, згідно квитанції № 80062811 від 15.04.2015 року за призначенням платежу (*;101;1840309895. Суд.збір код ЄДРПО 02892942 п.1.2 ОСОБА_3 22030001)платник ОСОБА_1
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня її проголошення. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом пяти днів з дня отримання копії ухвали відповідно до ч. 3 ст. 186 КАС України.
Суддя Приморського
районного суду м. Одеси ОСОБА_4
17.04.2015