ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
УХВАЛА
20 березня 2015 року м. Київ К/800/12648/15
Суддя Вищого адміністративного суду України Штульман І.В., перевіривши касаційну скаргу Управління соціального захисту населення Красилівської районної державної адміністрації Хмельницької області на постанову Красилівського районного суду Хмельницької області від 22 грудня 2014 року та ухвалу Вінницького апеляційного адміністративного суду від 19 лютого 2015 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Управління соціального захисту населення Красилівської районної державної адміністрації Хмельницької області про визнання відмови протиправною, -
в с т а н о в и в :
За правилами ч.2 ст.214 Кодексу адміністративного судочинства України у разі відсутності перешкод для відкриття касаційного провадження суддя-доповідач постановляє про це ухвалу.
Відповідно до п.п.3, 5 ч.2 ст.213 Кодексу адміністративного судочинства України у касаційній скарзі зазначаються судові рішення, що оскаржуються, та вимоги особи, що подає касаційну скаргу, до суду касаційної інстанції.
Згідно ч.5 ст.213 Кодексу адміністративного судочинства України до касаційної скарги додається документ про сплату судового збору.
Управління соціального захисту населення Красилівської районної державної адміністрації Хмельницької області у даній касаційній скарзі просить прийняти нове рішення про відмову у задоволенні позовних вимог, однак у відповідності до ст.ст.223, 230 Кодексу адміністративного судочинства України не зазначає про скасування чи зміну рішень судів попередніх інстанцій.
Крім того, до касаційної скарги не додано документ про сплату судового збору (Отримувач коштів: УДКСУ у Печерському районі, рахунок отримувача: 31210255700007, код ЄДРПОУ: 38004897, Код банку отримувача: 820019, Банк отримувача: ГУ ДКСУ у м. Києві, Код класифікації доходу бюджету: 22030005 «Судовий збір (Вищий адміністративний суд України, 075», Символ звітності: 255) в розмірах ставок цього збору, передбачених Законом України «Про судовий збір», який набрав чинності з 01 листопада 2011 року.
Законом України «Про судовий збір» визначено правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору.
У відповідності до п.20 ч.1 ст.5 цього Закону від сплати судового збору звільняються органи праці та соціального захисту населення - за подання позовів щодо призначення і виплати всіх видів державної соціальної допомоги, компенсації, виплат та доплат, установлених законодавством.
Тобто, від сплати судового збору такі особи звільняються лише у конкретних випадках та виключно за умови їх звернення до суду з позовом. У разі оскарження рішень судів, ухвалених у справах, в яких ці органи є відповідачами, в апеляційному або касаційному порядку, органи праці та соціального захисту населення сплачують судовий збір на загальних підставах.
Таким чином, Вищий адміністративний суд України за наявними матеріалами касаційної скарги не знаходить підстав для звільнення Управління соціального захисту населення Красилівської районної державної адміністрації Хмельницької області від сплати судового збору, відстрочення чи розстрочення сплати ним цього збору.
За таких обставин касаційну скаргу необхідно залишити без руху і надати заявникові термін для виправлення вищезазначених недоліків.
У випадку не виправлення недоліків касаційна скарга буде повернута.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 108, 213 Кодексу адміністративного судочинства України, -
у х в а л и в :
Відмовити Управлінню соціального захисту населення Красилівської районної державної адміністрації Хмельницької області в задоволенні клопотання про звільнення, відстрочення чи розстрочення сплати ним судового збору за подання вищезазначеної касаційної скарги.
Касаційну скаргу Управління соціального захисту населення Красилівської районної державної адміністрації Хмельницької області на постанову Красилівського районного суду Хмельницької області від 22 грудня 2014 року та ухвалу Вінницького апеляційного адміністративного суду від 19 лютого 2015 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Управління соціального захисту населення Красилівської районної державної адміністрації Хмельницької області про визнання відмови протиправною - залишити без руху та встановити строк для усунення зазначених в мотивувальній частині даної ухвали недоліків до 20 квітня 2015 року.
Роз'яснити, що невиконання вимог ст. 213 Кодексу адміністративного судочинства України є підставою для повернення касаційної скарги заявникові.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя І.В. Штульман