У Х В А Л А
м. Вінниця
26 січня 2015 р. Справа № 802/37/15-а
Вінницький окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Крапівницької Н. Л.,
розглянувши в порядку письмового провадження заяву ОСОБА_1 про закриття провадження у справі за її позовом до управління Державної казначейської служби України у Могилів-Подільському районі та м.Могилів-Подільському Вінницької області про: визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити дії,-
В С Т А Н О В И В :
В провадженні Вінницького окружного адміністративного суду знаходиться адміністративна справа за позовом ОСОБА_1 до управління Державної казначейської служби України у Могилів-Подільському районі та м.Могилів-Подільському Вінницької області про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити дії.
26.01.2015 на електрону адресу суду від ОСОБА_1 надійшла заява про закриття провадження у справі, з підстав перерахування відповідачем коштів в сумі 26 126 грн. та як наслідок відсутності спору.
Позивач в судове засідання не з'явилась, уповноваженого представника не направила, про дату, час та місце судового розгляду справи належним чином повідомлена.
Представник відповідача в судове засідання також не з'явився, однак надав письмові пояснення в яких просив провести розгляд вказаної справи за його відсутності.
Згідно з ч.6 ст. 128 КАС України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Враховуючи зазначене, суд вважає за можливе провести розгляд заяви про закриття провадження у справі в порядку письмового провадження.
Дослідивши подану заяву в розрізі норм КАС України та наданих до суду доказів, суд приходить до такого.
Зі змісту ч.1,2 ст. 112 КАС України слідує, що позивач може відмовитися від адміністративного позову повністю або частково, а відповідач - визнати адміністративний позов повністю або частково. Відмова від адміністративного позову чи визнання адміністративного позову під час підготовчого провадження мають бути викладені в адресованій суду письмовій заяві, яка приєднується до справи. Про прийняття відмови від адміністративного позову суд постановляє ухвалу, якою закриває провадження у справі.
Аналогічно п.2 ч.1 ст. 157 КАС України закріплює, що суд закриває провадження у справі якщо позивач відмовився від адміністративного позову і відмову прийнято судом.
Згідно з ч.3 ст. 11 КАС України кожна особа, яка звернулася за судовим захистом, розпоряджається своїми вимогами на свій розсуд, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Враховуючи вищезазначені вимоги, суд вважає за необхідне закрити провадження у справі.
Крім того, матеріали заяви про закриття провадження також свідчать про те, що ОСОБА_1 просить вирішити питання щодо повернення судового збору в сумі 182,70 грн. сплаченого згідно з квитанцією № 0.0.334381472.1 від 08.01.2015.
Так, відповідно до ч.1 ст. 95 КАС України у разі відмови позивача від адміністративного позову понесені ним витрати відповідачем не відшкодовуються, а витрати відповідача за його заявою стягуються із позивача, крім випадків, коли позивач звільнений від сплати судових витрат. Однак, якщо позивач відмовився від адміністративного позову внаслідок задоволення його відповідачем після подання адміністративного позову, то суд за заявою позивача присуджує всі понесені ним у справі витрати із відповідача.
Предметом позову слугував факт не виконання управлінням Державної казначейської служби України у Могилів-Подільському районі та м. Могилів-Подільському Вінницької області платіжного доручення ВДВС Могилів - Подільського кого МРУЮ від 27.10.2014 №1463, а саме, не перераховано на рахунок позивача кошти в сумі 26 126 грн.
В контексті зазначеного, судом встановлено, що виконання відповідачем платіжного доручення ВДВС Могилів - Подільського кого МРУЮ від 27.10.2014 № 1463 відбулось 17.01.2015, про що свідчать штемпель управління Державної казначейської служби України у Могилів-Подільському районі та м. Могилів-Подільському Вінницької області, тобто після факту звернення до суду з позовом.
Враховуючи вищенаведене, наявні підстави для стягнення з управління Державної казначейської служби України у Могилів-Подільському районі та м. Могилів-Подільському Вінницької області на користь ОСОБА_1 судового збору в сумі 182,70 грн.
Керуючись ст.ст. 157, 165, 186, 254 КАС України, суд -
У Х В А Л И В :
Провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до управління Державної казначейської служби України у Могилів-Подільському районі та м.Могилів-Подільському Вінницької області про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити дії закрити.
Стягнути з управління Державної казначейської служби України у Могилів-Подільському районі та м. Могилів-Подільському Вінницької області (код ЄДРПОУ 38031302, вул. Сагайдачного, бу.1/30, м. Могилів - Подільський, Вінницька область, 24000) на користь ОСОБА_1 (м. Могилів-Подільський, вул.Виноградна,5) судовий збір в сумі 182, 70 грн. (сто вісімдесят дві гривні сімдесят копійок).
Ухвала суду першої інстанції набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 254 КАС України.
Відповідно до ст. 186 КАС України, апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали. Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії ухвали суду безпосередньо в суді, то п'ятиденний строк на апеляційне оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії ухвали суду.
Суддя Крапівницька Н. Л.
Копія вірна
Суддя:
Секретар: