Дата принятия
10.11.2014
Номер дела
821/4063/14
Номер документа
41299310
Форма судопроизводства
Административное
Государственный герб Украины

ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

____________

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10 листопада 2014 р.м. ХерсонСправа № 821/4063/14 Херсонський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Горшкова В.М., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Управління Пенсійного фонду України в місті Херсоні до Товариства з додатковою відповідальністю "Особливе конструкторське бюро "Пріор" про стягнення заборгованості з відшкодування витрат на виплату пенсій, що становлять різницю між сумою пенсій, призначену згідно із Законом України "Про науково-технічну діяльність", і сумою пенсій, обчислених відповідно до інших законодавчих актів,

встановив:

Управління Пенсійного фонду України в місті Херсоні (надалі - позивач) звернулось до Херсонського окружного адміністративного суду з позовом до товариства з додатковою відповідальністю "Особливе конструкторське бюро "Пріор" (надалі - відповідач), у якому просить стягнути з відповідача заборгованість з відшкодування витрат на виплату пенсій, що становлять різницю між сумою пенсій, призначеної відповідно до Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність" і сумою пенсії, обчисленої відповідно до інших законодавчих актів за вересень 2014 року в розмірі 3095,40 грн.

В обґрунтування своїх позовних вимог позивач посилається на те, що внаслідок порушення вимог ст. 24 Закону України від 13.12.1991 року за № 1977-ХІІ "Про наукову і науково-технічну діяльність" (надалі - Закон України в № 1977) у відповідача виник борг за вересень 2014 року в сумі 3095,40 грн. по фінансуванню різниці між сумою пенсій, призначеної відповідно до вище вказаного Закону та сумою пенсій, обчисленої до інших законодавчих актів. В зв'язку з тим, що заборгованість перед управлінням Пенсійного фонду України в м. Херсоні відповідачем не погашена, позивач звернувся до суду з вказаною вимогою та просить задовольнити позовні вимоги, стягнувши з відповідача суму заборгованості.

Від представника позивача надійшло клопотання про розгляд справи в порядку письмового провадження.

Відповідач в судове засідання не з'явився про дату, час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином.

Крім цього, відповідачу на адресу, яка зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців: м. Херсон, вул. Робоча, 66, було направлено судову кореспонденцію із зазначенням дати, часу та місця розгляду даної адміністративної справи. Проте, до суду поштова кореспонденція повернулась з відміткою "за закінченням терміну зберігання".

Згідно ч. 11 ст. 35 КАС України у разі повернення поштового відправлення, яке не вручене адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така кореспонденція вручена належним чином.

Відповідно до ч. 6 ст. 128 КАС України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Виходячи з викладеного, суд вважає за можливе розглянути адміністративну справу в порядку письмового провадження.

Дослідивши матеріали справи, суд встановив такі обставини.

Відповідач знаходиться на обліку в управлінні Пенсійного фонду України в м. Херсоні, як платник страхових внесків відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".

Згідно абзацу 2 п. 13 розділу "Прикінцевих положень" Закону України № 1058-ІV від 09.07.2003 року "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", у разі якщо особа має право на отримання пенсії відповідно до Закону України "Про наукову та науково-технічну діяльність" та цього Закону, призначається одна пенсія за її вибором. При цьому різниця між розміром пенсії, на який має право особа відповідно до зазначеного Закону, та розміром пенсії із солідарної системи відповідно до цього Закону фінансується за рахунок коштів, спрямованих із джерел, визначених Законом України "Про наукову та науково-технічну діяльність".

Відповідно до ст. 24 Закону України "Про наукову та науково-технічну діяльність" держава встановлює для наукових (науково-педагогічних) працівників, які мають необхідний стаж наукової роботи, пенсії на рівні, що забезпечує престижність наукової праці та стимулює систематичне оновлення наукових кадрів.

Різниця між сумою пенсії, призначеної за цим Законом, та сумою пенсії, обчисленої відповідно до інших законодавчих актів, на яку має право науковий працівник, фінансується: - для наукових (науково-педагогічних) працівників державних бюджетних наукових установ, організацій та вищих навчальних закладів IV рівнів акредитації - за рахунок коштів державного бюджету; - для наукових (науково-педагогічних) працівників інших державних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів IV рівнів акредитації - за рахунок коштів цих підприємств, установ, організацій та закладів, а також коштів державного бюджету в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України. При цьому за рахунок коштів державного бюджету науковим (науково-педагогічним) працівникам оплачується з розрахунку на одну особу 50 відсотків різниці пенсії, призначеної за цим Законом; - для наукових (науково-педагогічних) працівників недержавних наукових установ, організацій та вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації - за рахунок коштів цих установ, організацій та закладів.

Відповідно до п. 12 ч. 1 ст. 2 Бюджетного кодексу України, бюджетна установа - органи державної влади, органи місцевого самоврядування, а також організації, створені ними у встановленому порядку, що повністю утримуються за рахунок відповідно державного бюджету чи місцевого бюджету. Бюджетні установи є неприбутковими.

Як вбачається з матеріалів справи, відповідач не є бюджетною організацією, а тому повинно проводити відшкодування зазначеної вище різниці пенсії.

Судом встановлено, що на ТДВ "Особливе конструкторське бюро "Пріор" поширюється дія Порядку фінансування різниці між сумою пенсії, призначеної науковим (науково-педагогічним) працівникам державних не бюджетних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації згідно із Законом України "Про наукову і науково-технічну діяльність", та сумою пенсії, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів, на яку мають право зазначені особи, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 372 від 24 березня 2004 року (надалі -Порядок).

Згідно з п. 2 Порядку за рахунок коштів державного бюджету фінансується 50 відсотків різниці у розмірі пенсії наукових (науково-педагогічних) працівників державних не бюджетних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації у розрахунку на одну особу. Інша частина фінансується за рахунок коштів цих підприємств, установ, організацій та закладів.

Враховуючи вищевикладене, на ТДВ "Особливе конструкторське бюро "Пріор" покладається обов'язок фінансування 50% різниці між сумою пенсії, призначеної за цим Законом, та сумою пенсії, обчисленої відповідно до інших законодавчих актів, на яку має право науковий працівник.

Відповідно до п. 5 Порядку розмір витрат на фінансування різниці у розмірі пенсії за рахунок коштів державних не бюджетних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації визначається у розрахунку на рік органами Пенсійного фонду до 20 січня поточного року та протягом 10 днів з дня призначення пенсії відповідно до Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність", про що відповідному підприємству, установі, організації або закладу відразу надсилається повідомлення. Зазначені підприємства, установи, організації та заклади самостійно визначають суму, що підлягає до сплати у розрахунку на місяць, та щомісяця до 25 числа перераховують органу Пенсійного фонду за своїм місцезнаходженням відповідні кошти для фінансування різниці у розмірі пенсії, призначеної у минулому та поточному роках.

Судом встановлено, що відповідно до п. 5 цього Порядку, управлінням Пенсійного фонду України в м. Херсоні на адресу відповідача направлялися повідомлення за вересень 2014 року про суму витрат, що становлять різницю між сумою пенсії, призначених згідно із Законом України "Про наукову і науково-технічну діяльність" і сумою пенсій, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів, але відповідач у строки встановлені чинним законодавством не оплачував витрати на фінансування різниці між сумою пенсії, призначеної відповідно до Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність", і сумою пенсії, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів, через що у відповідача виникла заборгованість за вересень 2014 року у розмірі 3095,40 грн.

Відповідачем не відшкодовано позивачу витрат на виплату зазначених пенсій, що становлять різницю між сумою пенсій, призначених згідно із Законом України "Про наукову і науково-технічну діяльність" та сумою пенсій, обчислених відповідно до інших законодавчих актів, на суму 3095,40 грн.

Згідно розрахунку позовних вимог суми витрат на виплату пенсій, що становлять різницю між сумою пенсій, призначених згідно із Законом України "Про наукову і науково-технічну діяльність" і сумою пенсії, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів за вересень 2014 року становить 3095,40 грн.

За результатами розгляду матеріалів справи, суд приходить до висновку, що вимоги позивача щодо стягнення заборгованості з відшкодування витрат на виплату пенсій, що становлять різницю між сумою пенсій, призначеної відповідно до Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність" і сумою пенсії, обчисленої відповідно до інших законодавчих актів в сумі 3095,40 грн. є обґрунтованими.

Керуючись ст. ст. 8, 9, 12, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

постановив:

Позовні вимоги задовольнити в повному обсязі.

Стягнути з Товариства з додатковою відповідальністю "Особливе конструкторське бюро "Пріор" (код ЄДРПОУ 14311212) на користь управління Пенсійного фонду України в місті Херсоні заборгованість з відшкодування витрат на виплату пенсій, що становлять різницю між сумою пенсій, призначеної відповідно до Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність" і сумою пенсії, обчисленої відповідно до інших законодавчих актів за вересень 2014 року у сумі 3095,40 грн. (три тисячі дев'яносто п'ять грн. 40 коп.).

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня її проголошення. В разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя Горшков В.М.

кат. 10.2.4