Постановление суда № 40503585, 20.08.2014, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата принятия
20.08.2014
Номер дела
826/12236/14
Номер документа
40503585
Форма судопроизводства
Административное
Государственный герб Украины

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1 УХВАЛА

про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі в частині позовних вимог

20 серпня 2014 року м. Київ № 826/12236/14

Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Качур І.А., розглянувши позовну заяву і додані до неї матеріали

за позовом Приватного підприємства "А.Т.Н." до Київської обласної державної адміністрації , третя особа Приватне підприємство "Авто-Пас-Лайн"про визнання протиправним та скасування рішення в частині, зобов'язання вчинити діїВСТАНОВИВ:

До Окружного адміністративного суду міста Києва звернулось Приватне підприємство "А.Т.Н." з позовом до Київської обласної державної адміністрації, третя особа Приватне підприємство "Авто-Пас-Лайн", в якому просило:

- визнати протиправним та скасувати пункт 112 рішення конкурсного комітету, оформлене протоколом № 2014-1 від 14.05.2014, у частині допуску до участі в конкурсі та визнання переможцем на об'єкті конкурсу №112 Приватне підприємство "Авто Пас Лайн";

- визнати протиправним та скасувати пункт 113 рішення конкурсного комітету, оформлене протоколом № 2014-1 від 14.05.2014, у частині визнання переможцем на об'єкті конкурсу № 113 Приватне підприємство "Авто Пас Лайн";

- визнати нечинними договір про організацію перевезень пасажирів на автобусному маршруті загального користування "Переяслав Хмельницький (педуніверситет) - Київ АС "Дарниця" (рейси №№ 41347/1348, 1349/1350, 1351/1352, 1353/1354, 1355/1356, 1357/1358, 1359/1360, 1445/1446, 1447/1448, 1449/1450, 1451/1452, 1453/1454), який є об'єктом конкурсу № 112, укладений між Київською обласною державною адміністрацією та Приватним підприємством "Авто Пас Лайн";

- визнати нечинними договір про організацію перевезень пасажирів на автобусному маршруті загального користування "Переяслав Хмельницький АС - Київ АС "Дарниця" (рейси №№ 1423/1424, 1425/1426, 1427/1428, 1429/1430), який є об'єктом конкурсу № 113, укладений між Київською обласною державною адміністрацією та Приватним підприємством "Авто Пас Лайн";

- зобов'язати Київську обласну державну адміністрацію організувати засідання конкурсного комітету з проведення обласних конкурсів на перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування, віднесених до компетенції Київської обласної державної адміністрації, на розгляд якого винести питання визначення переможця конкурсу на об'єктах конкурсу від 14.05.2014р. №№ 112, 113 з урахуванням встановленого факту подання ПП «Авто Пас Лайн» недостовірної інформації на об'єкти конкурсу №№ 112, 113.

Вирішуючи питання про відкриття провадження у справі, суд виходить з наступного.

Відповідно до частини 2 статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави, зокрема, для відмови у відкритті провадження в адміністративній справі.

Разом з тим, зі змісту позовних вимог слідує, що до предмету заявленого позову входять вимоги про визнання нечинними договору про організацію перевезень пасажирів на автобусному маршруті загального користування "Переяслав Хмельницький (педуніверситет) - Київ АС "Дарниця" (рейси №№ 41347/1348, 1349/1350, 1351/1352, 1353/1354, 1355/1356, 1357/1358, 1359/1360, 1445/1446, 1447/1448, 1449/1450, 1451/1452, 1453/1454), який є об'єктом конкурсу № 112, укладений між Київською обласною державною адміністрацією та Приватним підприємством "Авто Пас Лайн" та договору про організацію перевезень пасажирів на автобусному маршруті загального користування "Переяслав Хмельницький АС - Київ АС "Дарниця" (рейси №№ 1423/1424, 1425/1426, 1427/1428, 1429/1430), який є об'єктом конкурсу № 113, укладений між Київською обласною державною адміністрацією та Приватним підприємством "Авто Пас Лайн".

Згідно з пунктом 1 частини 1 статті 3 Кодексу адміністративного судочинства України справа адміністративної юрисдикції (далі - адміністративна справа) - переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Пунктами 1 та 2 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ. До адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.

Згідно з пунктом 1 частини 2 статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема, спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.

Разом з тим, відповідно до ст. 12 Господарського процесуального кодексу України, господарським судам підвідомчі: 1) справи у спорах, що виникають при укладанні, зміні, розірванні і виконанні господарських договорів, у тому числі щодо приватизації майна, та з інших підстав; 2) справи про банкрутство; 3) справи за заявами органів Антимонопольного комітету України, Рахункової палати з питань, віднесених законодавчими актами до їх компетенції; 4) справи, що виникають з корпоративних відносин у спорах між юридичною особою та її учасниками (засновниками, акціонерами, членами), у тому числі учасником, який вибув, а також між учасниками (засновниками, акціонерами, членами) юридичної особи, пов'язаними із створенням, діяльністю, управлінням та припиненням діяльності такої особи, крім трудових спорів; 5) справи у спорах щодо обліку прав на цінні папери; 6) справи у спорах, що виникають із земельних відносин, в яких беруть участь суб'єкти господарської діяльності, за винятком тих, що віднесено до компетенції адміністративних судів; 7) справи у спорах з майновими вимогами до боржника, стосовно якого порушено справу про банкрутство, у тому числі справи у спорах про визнання недійсними будь-яких правочинів (договорів), укладених боржником; стягнення заробітної плати; поновлення на роботі посадових та службових осіб боржника, за винятком спорів, пов'язаних із визначенням та сплатою (стягненням) грошових зобов'язань (податкового боргу), визначених відповідно до Податкового кодексу України, а також справ у спорах про визнання недійсними правочинів (договорів), якщо з відповідним позовом звертається на виконання своїх повноважень контролюючий орган, визначений Податковим кодексом України; 8) справи за заявами про затвердження планів санації боржника до порушення справи про банкрутство.

Виходячи із системного аналізу норм чинного законодавства України, судом встановлено, що вимоги щодо зміни, розірвання чи зобов'язання щодо укладення господарських договорів не можуть бути предметом спору у адміністративному процесі, оскільки в даному випадку в наявності господарсько - правовий спір, порядок вирішення якого визначений положеннями ГПК України.

Водночас, суд звертає увагу на те, що та обставина, що відповідачем у справі є суб'єкт владних повноважень не змінює правову природу спірних правовідносин та не робить даний спір публічно-правовим, оскільки вимоги позивача не стосуються захисту його прав, свобод та інтересів у сфері публічно-правових відносин.

За таких обставин, спірні правовідносини щодо позовних вимог про визнання нечинними договору про організацію перевезень пасажирів на автобусному маршруті загального користування "Переяслав Хмельницький (педуніверситет) - Київ АС "Дарниця" (рейси №№ 41347/1348, 1349/1350, 1351/1352, 1353/1354, 1355/1356, 1357/1358, 1359/1360, 1445/1446, 1447/1448, 1449/1450, 1451/1452, 1453/1454), який є об'єктом конкурсу № 112, укладений між Київською обласною державною адміністрацією та Приватним підприємством "Авто Пас Лайн" та договору про організацію перевезень пасажирів на автобусному маршруті загального користування "Переяслав Хмельницький АС - Київ АС "Дарниця" (рейси №№ 1423/1424, 1425/1426, 1427/1428, 1429/1430), який є об'єктом конкурсу № 113, укладений між Київською обласною державною адміністрацією та Приватним підприємством "Авто Пас Лайн", не підлягають розгляду адміністративними судами в порядку адміністративного судочинства.

На підставі вищенаведеного, ч. 1 ст. 109, ст. ст. 160,165 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

У Х В А Л И В:

1. Відмовити у відкритті провадження в адміністративній справі в частині позовних вимог.

2. Ухвалу про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі надіслати позивачу негайно.

3. У випадку оскарження ухвали позовні матеріли будуть скеровані до апеляційної інстанції разом з апеляційною скаргою.

Ухвала може бути оскаржена особою, яка подала позовну заяву.

Ухвала суду набирає законної сили в порядку передбаченому ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена в апеляційному порядку повністю або частково за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подання через суд першої інстанції апеляційної скарги.

Суддя І.А. Качур