Постановление суда № 39188774, 12.06.2014, Луганський окружний адміністративний суд

Дата принятия
12.06.2014
Номер дела
812/3925/14
Номер документа
39188774
Форма судопроизводства
Административное
Государственный герб Украины

8.1

ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

Про залишення позовної заяви без руху

12 червня 2014 рокуЛуганськ№ 812/3925/14

Суддя Луганського окружного адміністративного суду Каюда А.М., перевіривши матеріали адміністративного позову фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 до Алчевської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Луганській області про скасування рішення про застосування штрафних санкцій №.0003501702 від 19 травня 2014 року, скасування податкових повідомлень-рішень від 19.05.2014 №00034917022, №0003471702, №0003481702,-

ВСТАНОВИВ:

11 червня 2014 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 до Алчевської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Луганській області в якому позивачем заявлено вимогу про:

- скасування рішення Алчевської ОДПІ №0003501702 від 19 травня 2014 року про застосування до ФОП ОСОБА_1 штрафних санкцій за донарахування територіальним органом доходів і зборів або платником своєчасно не нарахованого єдиного внеску у розмірі 181 571,10грн.,

- скасувати податкове повідомлення - рішення форми «Р» від 19.05.2014 №0003491702 у розмірі застосованих штрафних санкцій в сумі 170,00грн.,

- скасувати податкове повідомлення - рішення форми «Р» від 19.05.2014 №0003471702 про донарахування сум податку на додану вартість у розмірі основного платежу в сумі 40860 грн. та штрафних санкцій в розмірі 10 215 грн.,

- скасувати податкове повідомлення - рішення форми «Р» від 19.05.2014 №0003481702 про донарахування податку на доходи фізичних осіб за сумою основного платежу 59 168,74 грн. та застосування штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 14792,19грн.

Відповідно до частини 1 статті 107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.

Відповідно до ч.3 ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України, серед іншого зазначено, що до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

Відповідно ч.2 ст.87 Кодексу адміністративного судочинства України, розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюється законом.

За подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру встановлюється ставка судового збору в розмірі 2 відсотків розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 4 розмірів мінімальної заробітної плати (підпункт 1 пункту 3 частини другої статті 4 Закону України «Про судовий збір»)

Частиною 1 ст.4 Закону №3674-VI встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Окремі рішення, прийняті суб'єктом владних повноважень, можуть породжувати підстави для змін майнового стану фізичної чи юридичної особи. Зокрема реалізація таких рішень може призводити до зменшення або збільшення майна особи. Відповідно оскарження такого рішення спрямоване на захист порушеного права у публічно-правових відносинах з метою збереження належного особі майна.

За таких обставин вимога про визнання протиправним рішення суб'єкта владних повноважень, яке впливає на склад майна позивача, у тому числі шляхом безпідставного стягнення податків, зборів, штрафних санкцій тощо, є майновою.

Як вбачається з адміністративного позову, позивач звернувся до суду з вимогами в яких просить скасувати податкові повідомлення - рішення та рішення про нарахування штрафних санкцій. Цими рішенням нараховано податковим органом позивачу до сплати податкові зобов'язання у відповідних сумах. Тобто, позивач звернувся до суду з позовними вимогами майнового характеру.

Однак позивачем при зверненні до суду з даним позовом не сплачено судовий збір, про що повинно бути надано до суду відповідний документ.

Додатково суд роз'яснює, що розмір судових витрат повинен бути визначено з сумарного значення всіх сум зобов'язань визначених в оскаржуваних рішеннях.

Судовий збір підлягає сплаті за наступними реквізитами:

Отримувач: УДКСУ у м. Луганську

Код ОКПО: 37991503

МФО: 804013

Банк отримувача: ГУДКСУ у Луганській області

Рахунок: 31213206784006

По коду класифікації доходів (ККД): 22030001

Символ: 206

Назва: судовий збір

(Державна судова адміністрація України, 050)

Згідно ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.

З урахуванням вимог ст.108 КАС України позовна заява підлягає залишенню без руху, а позивачу надається строк для усунення недоліків.

В разі невиконання ухвали, позовну заяву буде повернуто.

Керуючись ст. ст. 87, 104-106, 108 КАС України, суддя, -

УХВАЛИВ:

Адміністративний позов фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 до Алчевської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Луганській області про скасування рішення про застосування штрафних санкцій №.0003501702 від 19 травня 2014 року, скасування податкових повідомлень-рішень від 19.05.2014 №00034917022, №0003471702, №0003481702 залишити без руху.

Надати позивачу час для усунення недоліків, шляхом надання до суду документу про сплату судового збору у встановленому законом розмірі при зверненні до суду з вимогами майнового характеру.

Недоліки повинні бути усунені протягом 10 днів з моменту отримання цієї ухвали. Суд зауважує, що позивачу строк визначений саме для отримання судом усунення недоліків, а не для їх надіслання на адресу суду для чого позивачу слід завчасно вжити відповідні заходи.

У разі невиконання ухвали суду в зазначений строк позовну заяву повернути позивачеві зі всіма доданим до неї документами.

Залишення позовної заяви без руху не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.

Ухвала про залишення позовної заяви без руху може бути оскаржена особою, яка подала позовну заяву.

Ухвала може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду. Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано. В інших випадках в строк, встановлений ст. 254 КАС України.

СуддяА.М. Каюда