Постановление суда № 38053772, 27.03.2014, Касаційний адміністративний суд Верховного Суду (до 15.12.2027 - Вищий адміністративний суд України)

Дата принятия
27.03.2014
Номер дела
675/1967/13 (2-а/675/72/2013)
Номер документа
38053772
Форма судопроизводства
Административное
Государственный герб Украины

ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ

УХВАЛА

27 березня 2014 року К/800/16429/14

Суддя Вищого адміністративного суду України Олендер І.Я., перевіривши дотримання статтей 17, 20, 210, 211, 212 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) та відповідність вимогам статті 213 КАС України касаційної скарги ОСОБА_1 на ухвалу Вінницького апеляційного адміністративного суду від 19 лютого 2014 року та постанову Ізяславського районного суду Хмельницької області від 23 жовтня 2013 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фону України в Хмельницькій області, Управління Пенсійного фонду України в Ізяславському районі про перерахунок пенсії,-

в с т а н о в и в:

Касаційна скарга підлягає залишенню без руху внаслідок наявності перешкод для відкриття касаційного провадження.

В результаті вивчення касаційної скарги встановлено її невідповідність статті 213 КАС України, а саме:

- не додано документ про сплату судового збору або копії документа, який надає право на пільги щодо його сплати;

- не надано копії касаційних скарг відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.

Згідно з вимогами статті 4 Закону України "Про судовий збір" від 8 липня 2011 року №3674-VI з урахуванням змін, внесених Законом України від 19 вересня 2013 року № 590-VII, який набрав чинності 23 жовтня 2013 року, судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна касаційна скарга подається до суду. За подання до адміністративного суду касаційної скарги сплачується судовий збір у розмірі 70 відсотків ставки, що підлягає сплаті при поданні позовної заяви. Ставка судового збору за подання до адміністративного суду, зокрема, адміністративного позову немайнового характеру становить 0,06 розміру мінімальної заробітної плати. Отже, судовий збір за подання касаційної скарги становить 51 грн.16 коп.

Враховуючи викладене, позивачу необхідно сплатити суму судового збору у розмірі 51 грн.16 коп.

Реквізити рахунку для зарахування судового збору: отримувач коштів УДКСУ у Печерському районі м. Києва; рахунок отримувача 31210255700007; код отримувача (код за ЄДРПОУ) 38004897, код банку отримувача 820019; банк отримувача - ГУ ДКСУ у м. Києві; код класифікації доходу бюджету - 22030005 "Судовий збір (Вищий адміністративний суд України, 75)".

Відповідно до частини другої статті 212 КАС України касаційна скарга на судові рішення подається протягом двадцяти днів після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції, крім випадків, передбачених цим Кодексом, а в разі складення постанови в повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення постанови в повному обсязі.

Частиною п'ятою статті 254 КАС України передбачає, що постанова або ухвала суду апеляційної чи касаційної інстанції за наслідками перегляду, постанова Верховного Суду України набирають законної сили з моменту проголошення, а якщо їх було прийнято за наслідками розгляду у письмовому провадженні, - через п'ять днів після направлення їх копій особам, які беруть участь у справі.

Ухвала Вінницького апеляційного адміністративного суду від 19 лютого 2014 року була постановлена у письмовому провадженні та набрала законної сили через п'ять днів після направлення її копії особам, які беруть участь у справі, та може бути оскаржена безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції.

Касаційна скарга ОСОБА_1 на ухвалу Вінницького апеляційного адміністративного суду від 19 лютого 2014 року та постанову Ізяславського районного суду Хмельницької області від 23 жовтня 2013 року подана до суду 22 березня 2014 року, тобто після закінчення строку касаційного оскарження.

Частиною четвертою статті 214 КАС України встановлено, що касаційна скарга залишається без руху також у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, встановлених статтею 212 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом тридцяти днів з моменту отримання ухвали про залишення касаційної скарги без руху особа має право звернутися до суду касаційної інстанції з заявою про поновлення строків або вказати інші підстави для поновлення строку.

Таким чином, касаційна скарга підлягає залишенню без руху з наданням ОСОБА_1 строку для подання заяви про поновлення строку на касаційне оскарження та підтвердження поважності підстав пропуску строку касаційного оскарження наданням доказів з яких вбачається дата направлення копії рішення суду апеляційної інстанції (оригінал чи копію поштового конверту, в якому надійшла ухвала).

Відповідно до частини третьої статті 214 КАС України, до касаційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 213 КАС України, застосовуються правила статті 108 КАС України, а тому вона повинна бути залишена без руху до усунення скаржником зазначених недоліків.

Керуючись статтями 108, 212, 213, 214 КАС України,

у х в а л и в:

Касаційну скаргу ОСОБА_1 на ухвалу Вінницького апеляційного адміністративного суду від 19 лютого 2014 року та постанову Ізяславського районного суду Хмельницької області від 23 жовтня 2013 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фону України в Хмельницькій області, Управління Пенсійного фонду України в Ізяславському районі про перерахунок пенсії - залишити без руху, надавши строк для усунення недоліків касаційної скарги, вказаних в ухвалі, протягом тридцяти днів з моменту її отримання.

У разі невиконання вимог суду у встановлений строк, у відкритті касаційного провадження буде відмовлено.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя

Вищого адміністративного суду України І.Я. Олендер

Суддя І.Я. Олендер