МАКАРІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
08000, Київська область, смт. Макарів, вул. Фрунзе, 35
ПОСТАНОВА
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
"19" березня 2014 р. Справа № 370/498/14-а
Суддя Макарівського районного суду Київської області Тандир О.В., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Управління соціального захисту населення Макарівської районної державної адіміністрації Київської області до ОСОБА_1 про стягнення надміру виплачених коштів, -
в с т а н о в и в:
Управління соціального захисту населення Макарівської районної державної адіміністрації Київської області (далі - позивач) звернулося із позовом до ОСОБА_1, (далі - відповідач) в якому просило стягнути із останньої 2271,97 грн., виплачених надміру у вигляді компенсаційних виплат на дітей потерпілих внаслідок Чорнобильської катастрофи.
В обґрунтування вимог позивач вказав, що відповідачем навмисно приховано обставини та факти, які впливають на призначення і виплату компенсаційних виплат на дітей потерпілих внаслідок Чорнобильської катастрофи згідно Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» в результаті чого сума надміру виплачених коштів склала 2271,97 грн.
Згідно письмової заяви представник позивача позовні вимоги підтримав та просив їх задовольнити з підстав, викладених у позові.
Відповідач в судове засідання не з'явилася, подала письмову заяву згідно якої вимоги визнала повністю.
Дослідивши письмові матеріали справи, суд встановив наступні факти та відповідні їм правовідносини.
27.01.2010 року відповідачу було призначено щомісячну компенсацію вартості харчування батькам, потерпілих дітей, що не перебувають в обліковому складі цих закладів та які не відвідують дошкільні навчальні заклади на підставі заяви та інших необхідних документів, які необхідні для призначення компенсаційних виплат на дітей потерпілих внаслідок Чорнобильської катастрофи згідно Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» (далі - допомога).
Згідно наданих документів відповідач отримувала компенсаційні виплати на дітей потерпілих внаслідок Чорнобильської катастрофи: серпень 2012 року - 239,80 грн.; вересень 2012 року - 218,00 грн.; жовтень 2012 року - 250,70 грн.; листопад 2012 року - 282, 75 грн.; грудень 2012 року - 274,47 грн.; січень 2013 року - 274 грн. 47 коп.; лютий 2013 року - березень 2013 року - 261 грн. 40 коп. щомісячно; квітень 2013 року - 287 грн. 54 коп.; травень 2013 року - 248 грн. 33 коп.; червень 2013 року - 235 грн. 26 коп.; липень 2013 року - 300 грн. 61 коп.; серпень 2013 року - вересень 2013 року - 274 грн. 47 коп.
В жовтні 2013 року відповідачці було призупинено виплату допомоги у зв'язку із неподанням довідки про невідвідування дитиною дитячого садочка.
В результаті проведеної перевірки виявлено, що під час отримання компенсаційних виплат на дітей потерпілих внаслідок Чорнобильської катастрофи ОСОБА_2 (донька відповідача) відвідувала ЦРД «Пролісок» з 15.08.2012 року.
05.02.2014 року за виявленими обставинами в присутності відповідачки здійснено перерахунок компенсаційних виплат на дітей потерпілих внаслідок Чорнобильської катастрофи згідно Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», яку отримувала відповідач. В результаті приховування обставин, які впливають на компенсаційні виплати дітям потерпілих внаслідок Чорнобильської катастрофи відповідачем були неправомірно отримані кошти в сумі 3352, 97 грн. Але так як відповідач принесла довідку з ЦРД «Пролісок» та повідомила, що ОСОБА_2 не відвідувала дитячий садочок із 01.06.2013 року по 03.10.2013 року то управління зробило перерахунок 07.02.2014 року за яким відповідачем були неправомірно отримані кошти в сумі 2271,97 грн.
Виплата грошової компенсації батькам потерпілих дітей, які не відвідують дитячі дошкільні та загальноосвітні навчальні заклади (у тому числі і тих, які не знаходяться в обліковому складі шкіл), якщо діти не перебувають на повному державному забезпеченні, здійснюється в порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України (п. 12 ч. 1 ст. 30 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»).
Виплата грошової компенсації батькам потерпілих дітей, якщо діти не перебувають на повному державному забезпеченні і не відвідують дитячі дошкільні та загальноосвітні навчальні заклади, на суму середньої вартості харчування в цих закладах, що встановлюється органами місцевого самоврядування відповідно до пункту 12 частини першої статті 30 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» (п. 19 Постанови Кабінету Міністрів України від 20 вересня 2005 р. № 936 «Про затвердження Порядку використання коштів державного бюджету для виконання програм, пов'язаних із соціальним захистом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»).
При поданні заяви про призначення допомоги відповідач була повідомлена про порядок надання, відмову в призначенні або припиненні компенсаційних виплат на дітей потерпілих внаслідок Чорнобильської катастрофи. Крім того, відповідачка була повідомлена, що якщо в разі влаштування дитини в дитячий садочок вона зобов'язується повідомити управління соціального захисту населення Макарівської РДА, що підтверджується її підписами у заяві.
Відповідно до статті 24 Конституції України громадяни мають рівні конституційні права і свободи та є рівними перед законом. Не може бути привілеїв чи обмежень за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками.
Кожному гарантується право знати свої права і обов'язки. Закони та інші нормативно-правові акти, що визначають права і обов'язки громадян, мають бути доведені до відома населення у порядку, встановленому законом (ст. 57 Конституції України).
Таким чином, відповідачем навмисно приховано обставини та факти, які впливають на призначення і виплату компенсаційних виплат на дітей потерпілих внаслідок Чорнобильської катастрофи згідно Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» в результаті чого сума надміру виплачених коштів склала 2271,97 грн.
Вказана сума коштів відповідачем не повернута, а тому позовні вимоги суд знаходить обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Строк звернення до суду за захистом прав та інтересів, встановлений ст. 99 КАС України не є пропущеним, так як позивачу стало відомо про порушення прав та інтересів лише після отримання довідки, виданій ОСОБА_1 03.02.2014 року від ЦРД «Пролісок».
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 6, 9, 17, 158-163, 167, 185, 186 КАС України, суд -
п о с т а н о в и в :
Позовні вимоги Управління соціального захисту населення Макарівської районної державної адміністрації Київської області до ОСОБА_1 про стягнення надміру виплачених коштів - задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1 (індефікаційний номер - НОМЕР_1, АДРЕСА_1) на користь Управління соціального захисту населення Макарівської районної державної адміністрації Київської області 2271,97 грн., виплачених надміру у вигляді компенсаційних виплат на дітей потерпілих внаслідок Чорнобильської катастрофи.
Стягнути з ОСОБА_1 (індефікаційний номер - НОМЕР_1, АДРЕСА_1) в дохід держави (отримувач коштів - Макарівський районний суд, код отримувача за ЄДРПОУ 38007165, банк отримувача ГУ ДКСУ в Київській області, МФО 821018, р/р 31214206700385) 121,80 грн., судового збору.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через суд, що її ухвалив, протягом 10 днів з моменту її проголошення, а особами, що не були присутні при її проголошенні - з моменту отримання її копії.
Постанова суду набирає законної сили по закінченню строку на її оскарження, у разі, якщо не подано апеляційну скаргу. В інакшому випадку - після розгляду справи апеляційним судом.
Головуючий О.В. Тандир