копія
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
07 березня 2014 року справа № 804/3481/14
Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Лозицька І.О., розглянувши клопотання Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Дніпропетровській області про відстрочку сплати судового збору у справі за позовом Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Дніпропетровській області до Товариства з обмеженою відповідальністю науково-віробничого підприємства «Дніпробудкомплект» про застосування заходів реагування,-
ВСТАНОВИВ:
06.03.2014 року до Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Дніпропетровській області до Товариства з обмеженою відповідальністю науково-віробничого підприємства «Дніпробудкомплект» про застосування заходів реагування.
У позовній заяві, позивачем заявлено клопотання про відстрочку сплати судового збору.
В обґрунтування заявленого клопотання зазначено, що Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Дніпропетровській області утримується за рахунок Державного бюджету України, згідно кошторисних призначень за коштами по КЕКВ 2800 «Інші видатки», кошти на 2014 рік по сплаті судового збору відсутні. Таким чином, позивач не має можливості сплатити судовий збір та просить суд відстрочити його сплату.
Вирішуючи обґрунтованість заявленого клопотання та даючи оцінку наведеним в ньому доводам, суд зазначає наступне.
Законом України «Про судовий збір» визначено, що судовий збір - це збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, а також за видачу судами документів і включається до складу судових витрат.
Статтею 2 даного Закону передбачено, що платники судового збору є громадяни України, іноземці, особи без громадянства, підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні) та фізичні особи - підприємці, які звертаються до суду.
Вимогами ч.ч. 1, 2 ст. 8 ЗУ «Про судовий збір» визначено, що враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі. Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
Відповідно до ст.88 КАС України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк. Якщо у строк, встановлений судом, судові витрати не будуть оплачені, позовна заява залишається без розгляду або витрати розподіляються між сторонами відповідно до судового рішення у справі, якщо оплату судових витрат розстрочено або відстрочено до ухвалення судового рішення у справі.
Водночас, суд зазначає, що позивач не надав суду належних доказів, що підтверджують його неплатоспроможність або неможливість здійснення платежів по сплаті судового збору.
Посилання позивача, що за коштами по КЕКВ 2800 «Інші видатки» кошти на 2014 рік по сплаті судового збору відсутні, не може вважатись судом, як доказ підтвердження неплатоспроможності позивача, оскільки, відсутність державного фінансування не визначається ЗУ «Про судовий збір», КАС України, чи будь-яким іншим нормативно-правовим актом, як підстава для звільнення від сплати судового збору.
За таких обставин, підстав, що передбачені законом для відстрочки сплати судового збору, судом не встановлено.
Враховуючи доводи позивача, в обґрунтування заявленого клопотання, суд вважає його необґрунтованим та таким, що не підлягає задоволенню, оскільки відсутність державного фінансування на оплату судового збору не можуть вважатись судом, як обставина для звільнення від сплати судового збору.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 88, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
УХВАЛИВ:
Клопотання Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Дніпропетровській області про відстрочку сплати судового збору у справі за позовом Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Дніпропетровській області до Товариства з обмеженою відповідальністю науково-віробничого підприємства «Дніпробудкомплект» про застосування заходів реагування - залишити без задоволення.
Ухвала набирає законної сили та може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду у порядку і строки, передбачені статтями 186 і 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя І.О. ЛозицькаУхвала не набрала законної сили 07.03.14
Суддя І.О. Лозицька
З оригіналом згідно
Помічник судді Ф.В. Рагімов