Україна
Донецький окружний адміністративний суд
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
13 грудня 2013 року Справа № 805/17794/13-а
приміщення суду за адресою:
м. Донецьк, 83052, вул. 50 Гвардійської дивізії, 17
суддя Донецького окружного адміністративного суду Лазарєв В.В., розглянувши позовну заяву Першого державного пожежно-рятувального-загону до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду, -
В С Т А Н О В И В:
11 грудня 2013 року до Донецького окружного адміністративного суду надійшла заява Першого державного пожежно-рятувального-загону до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду.
Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 107 Кодексу адміністративного судочинства України (далі за текстом - КАС України) суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.
Вивчивши подані матеріали, суд приходить до висновку, що дана позовна заява не відповідає вимогам ст. 106 КАС України.
Згідно п. 4 ч. 1 ст. 106 КАС України, у позовній заяві зокрема зазначаються: зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
Відповідно до ч. 4 ст. 105 КАС України, адміністративний позов може містити вимоги про:
1) скасування або визнання нечинним рішення відповідача - суб'єкта владних повноважень повністю чи окремих його положень;
2) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень прийняти рішення або вчинити певні дії;
3) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень утриматися від вчинення певних дій;
4) стягнення з відповідача - суб'єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, завданої його незаконним рішенням, дією або бездіяльністю;
5) виконання зупиненої чи невчиненої дії;
6) встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень;
7) примусове відчуження земельної ділянки, інших об'єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, з мотивів суспільної необхідності.
Згідно ч. 5 ст. 105 КАС України, адміністративний позов суб'єкта владних повноважень може містити інші вимоги у випадках, встановлених законом.
У порушення вказаних вимог, позивач просить зобов'язати відповідачів негайно припинити роботу у приміщеннях магазину «Малиш» та покласти виконання та контроль виконання судового рішення на Перший державний пожежно-рятувальний-загін.
Приймаючи до уваги те, що дана категорія справ розглядається в порядку скороченого провадження, суд позбавлений можливості з'ясувати вимоги позивача у судовому засіданні.
Згідно з ч. 1 ст. 108 КАС України, суддя встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст. 106 КАС України, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Таким чином, позовна заява підлягає залишенню без руху із наданням позивачу строку для усунення вказаних недоліків, шляхом надання до суду позовної заяви із зазначенням позовних вимог відповідно до вимог чинного законодавства.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 106, 108 КАС України, -
У Х В А Л И В:
Позовну заяву Першого державного пожежно-рятувального-загону до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду - залишити без руху і встановити строк для усунення виявлених недоліків позовної заяви протягом п'яти днів з наступного дня після отримання копії цієї ухвали.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подачі протягом п'яти днів з дня її отримання апеляційної скарги до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя Лазарєв В.В.