Дата принятия
07.07.2006
Номер дела
17/2807-а
Номер документа
36790
Форма судопроизводства
Хозяйственное
Государственный герб Украины

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

29000, м. Хмельницький, Майдан Незалежності, 1 тел. 79-57-10, факс 79-58-82

_______________

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

"07" липня 2006 р. Справа №17/2807-А

За адміністративним позовом Прокурора Летичівського району в інтересах держави в особі управління Пенсійного фонду України в Летичівському районі, смт.Летичів Хмельницької області

до Товариства з обмеженою відповідальністю „Стандарт-Агро”, с.Івоненці Летичівського району Хмельницької області

про стягнення 6016 грн. 56 коп. заборгованості

Суддя Димбовський В.В. Секретар судового засідання Гороховська О.В

Представники сторін:

від позивача не з’явився

від відповідача не з’явився

за участю Шкадько В.В. - прокурор відділу прокуратури області

Ухвалою господарського суду від 01.06.2006р. відкрито провадження в адміністративній справі та призначено по справі попереднє судове засідання.

Ухвалою суду від 20.06.2006р. закінчено підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду .

Суть спору: Прокурор в інтересах позивача у позовній заяві просив суд стягнути з відповідача 6016,56 грн. заборгованості, яка утворилась станом на 01.02.2006 року за період з червня 2005 року по грудень 2005 року. Повноважний представник позивача в судове засідання не з’явився. Прокурор в судове засідання з’явився, наполягає на задоволенні позовних вимог, посилаючись на те, що вони підтверджені поданими доказами .

Відповідач, незважаючи на те, що був належним чином повідомлений про час та місце розгляду справи, оскільки ухвали про відкриття провадження у справі, про перехід до судового розгляду, повістки про виклик учасників адміністративного процесу до суду, направлені на його адресу рекомендованими листами, в судове засідання не з’явився, письмову позицію з приводу поданого позивачем адміністративного позову на розгляд суду не надав . З врахуванням викладених обставин, на підставі п.8,9 ст.35 КАСУ, суд вважає за можливе розглянути адміністративний позов без участі повноважного представника відповідача .

Розглядом матеріалів справи встановлено наступне

Станом на день прийняття постанови по справі, заборгованість відповідача перед Управлінням Пенсійного фонду України в Летичівському районі склала 6016грн. 56 коп., з якої 3603,04 грн. - заборгованість по внесках на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, 2188,85 грн. штрафних санкцій та 224,67 грн. пені .

Вказана сума заборгованості підтверджується наявними в матеріалах справи розрахунками сум страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування за червень та грудень 2005 року, карткою особового рахунку, рішеннями про застосування фінансових санкцій №133 від 19.09.2005 року, №141 від 28.10.2005 року, №177 від 10.11.2005 року, №178 від 10.11.2005 року, №179 від 10.11.2005 року, №251 від 02.12.2005 року , розрахунками фінансових санкцій та пені .

Позивачем відповідно до ст. 106 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” №1058-IV від 09.07.2003р. направлено відповідачу вимогу №Ю-24 від 05.04.2006р. про сплату заборгованості на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, протягом десяти робочих днів із дня отримання якої відповідач зобов’язаний був сплатити суму заборгованості.

Оскільки відповідач не сплатив зазначену у вимозі суму, не узгодив вимог з управлінням Пенсійного фонду, не оскаржив її до суду позивач просить стягнути з відповідача 6016 грн. 56 коп..

Аналізуючи обставини справи, судом враховується наступне:

За змістом ст. 58 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування“ від 09.07.03р. Пенсійний фонд є органом, який провадить збір, акумуляцію та облік страхових внесків, призначає пенсії та підготовляє документи для її виплати, забезпечує своєчасне і в повному обсязі фінансування та виплату пенсій.

Ч.1 п.7 ст. 64 Закону визначає, що виконавча дирекція Пенсійного фонду та її територіальні органи мають право стягувати з платників страхових внесків несплачені суми страхових внесків.

При цьому під страховими внесками у відповідності до ст.1 Закону є кошти відрахувань на соціальне страхування та збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, сплачені згідно із законодавством, що діяло раніше; кошти, сплачені на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування відповідно до цього Закону.

Відповідно до ст. 106 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строки, визначені статтею 20 цього Закону, в тому числі обчислені територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених частиною третьою статті 20 цього Закону, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків (далі - недоїмка) і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій. У п. 3. даної статті наголошується, що територіальні органи Пенсійного фонду за формою і у строки, визначені правлінням Пенсійного фонду, надсилають страхувальникам, які мають недоїмку, вимогу про її сплату. Вимога про сплату недоїмки є виконавчим документом.

З матеріалів справи вбачається, що позивачем надіслано відповідачу вимоги №Ю-24 від 01.12.2005р. про сплату заборгованості.

Доказів сплати заборгованості в повному обсязі, узгодження вимоги з відповідним органом Пенсійного фонду, оскарження вимог в судовому порядку відповідач не надав.

За таких обставин, дослідивши зібрані у справі докази та давши їм правову оцінку в сукупності, суд прийшов до висновку, що позовні вимоги обґрунтовані, підтверджені належними доказами по справі, зокрема вимогою про сплату боргу №Ю-24 від 01.12.2006р., розрахунками сум страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування за червень 2005 року по грудень 2005 року, рішеннями про застосування фінансових санкцій №133 від 19.09.2005 року, №141 від 28.10.2005 року, №177 від 10.11.2005 року, №178 від 10.11.2005 року, №179 від 10.11.2005 року, №251 від 02.12.2005 року, розрахунком пені, картками особового рахунку, відповідають чинному законодавству та підлягають задоволенню.

Судом враховується, що як вбачається з матеріалів справи рішення про застосування фінансових санкцій отримано відповідачем .

Керуючись ст.ст.6, 14, 51, 71, 86, 104, 105, 158-163, 167, 254-259, п.п.3, 6-7 Розділу 7 „Прикінцеві та перехідні положення” Кодексу адміністративного судочинства України, Суд,-

ПОСТАНОВИВ:

Позов Прокурора Летичівського району в інтересах держави в особі управління Пенсійного фонду України в Летичівському районі, смт.Летичів Хмельницької області до Товариства з обмеженою відповідальністю „Стандарт-Агро”, с.Івоненці Летичівського району Хмельницької області про стягнення 6016 грн. 56 коп. заборгованості задовольнити.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю „Стандарт-Агро”, с.Івоненці Летичівського району Хмельницької області (р/р 26000107515 в АППБ „Аваль”, МФО 315966 , код 31731026) на користь Управління Пенсійного фонду України в Летичівському районі, смт.Летичів, вул.Горького, 2/1 (р/р 25600301172 в Летичівському відділенні ВАТ Державний ощадний банк України №3210, МФО 375122 , код 01563857) 6016 грн. 56 коп. (шість тисяч шістнадцять гривень 56 коп.) заборгованості.

Згідно ст.ст. 185-186 КАСУ сторони та інші особи, які беруть участь у справі мають право оскаржити в апеляційному порядку Постанову повністю або частково. Заява про апеляційне оскарження подається протягом 10 днів з дня проголошення, апеляційна скарга подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Дані заяви подаються до Житомирського апеляційного господарського суду через суд першої інстанції.

Згідно ст. 254 КАСУ Постанова, якщо інше не встановлено КАСУ набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя В.В. Димбовський