Постановление суда № 36267939, 24.12.2013, Чернігівський окружний адміністративний суд

Дата принятия
24.12.2013
Номер дела
825/4680/13-а
Номер документа
36267939
Форма судопроизводства
Административное
Государственный герб Украины

Справа № 825/4680/13-а

ЧЕРНІГІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

23 грудня 2013 року м. Чернігів

Суддя Чернігівського окружного адміністративного суду Д'яков В.І., перевіривши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6 до ОСОБА_7 адвокатів України Національної асоціації адвокатів України, ОСОБА_8, Організаційного комітету з проведення зборів і конференції адвокатів Чернігівської області у складі: ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_8, ОСОБА_11, ОСОБА_12, ОСОБА_13 про визнання відсутності компетенції (повноважень), визнання протиправними рішень та їх скасування, -

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6 звернулись до суду з адміністративним позовом до ОСОБА_7 адвокатів України Національної асоціації адвокатів України, ОСОБА_8, Організаційного комітету з проведення зборів і конференції адвокатів Чернігівської області у складі: ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_8, ОСОБА_11, ОСОБА_12, ОСОБА_13 про визнання відсутності компетенції (повноважень), визнання протиправними рішень та їх скасування.

Відповідно до статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу (пункт 3 частини першої). Суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду чи відмови у відкритті провадження у справі (частина друга).

Згідно частини 3 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

Відповідно до Закону України «Про судовий збір» за подання до суду адміністративного позову немайнового характеру справляється судовий збір в розмірі 0,06 розміру мінімальної заробітної плати (68,82 грн.).

Частиною шостою ст. 6 Закону України «Про судовий збір» передбачено, що у разі якщо позов подається одночасно кількома позивачами до одного або кількох відповідачів, судовий збір обчислюється з урахуванням загальної суми позову і сплачується кожним позивачем пропорційно долі поданих кожним з них вимог окремим платіжним документом.

Як вбачається зі змісту позовної заяви, позивачами заявлені спільні вимоги про визнання відсутності компетенції (повноважень), визнання протиправними рішень та їх скасування, втім до позовної заяви в якості документа про сплату судового збору додано квитанцію №6927.342.1 від 20.12.2013 про сплату ОСОБА_4 судового збору у розмірі 68,82 грн. Проте, документи про сплату судового збору ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_5, ОСОБА_6 відсутні.

Таким чином, судовий збір сплачений не кожним позивачем пропорційно долі позовних вимог.

Згідно пункту четвертого частини першої статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України у позовній заяві зазначається зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги.

Відповідно до пункту 1 частини 2 статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України юрисдикція адміністративних судів поширюється, зокрема, на публічно-правові спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.

Відповідно до частини 4, 5 статті 105 Кодексу адміністративного судочинства України, адміністративний позов може містити вимоги про: 1) скасування або визнання нечинним рішення відповідача - суб'єкта владних повноважень повністю чи окремих його положень; 2) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень прийняти рішення або вчинити певні дії; 3)зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень утриматися від вчинення певних дій; 4)стягнення з відповідача - суб'єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, завданої його незаконним рішенням, дією або бездіяльністю; 5) виконання зупиненої чи невчиненої дії; 6) встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень; 7) примусове відчуження земельної ділянки, інших об'єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, з мотивів суспільної необхідності. Адміністративний позов суб'єкта владних повноважень може містити інші вимоги у випадках встановлених законом.

В четвертому пункті позовних вимог позивачі просять суд скасувати всі рішення, прийняті проведеною оргкомітетом 18.09.2013 конференцією адвокатів Чернігівської області. Проте, позивачі не вказують які саме рішення вони просять скасувати.

Також в п'ятому пункті позовних вимог позивачі просять суд прийняти постанову про поворот виконання рішення ОСОБА_7 адвокатів України №166 від 27.07.13р. в частині положень, які викладені в п.п.1-4 резолютивної частини цього рішення, зазначивши наступний спосіб його здійснення: ОСОБА_7 адвокатів України надати ОСОБА_7 адвокатів Чернігівської області (вул. Горького,1, м. Чернігів,14000), обраній установчою конференцією адвокатів Чернігівської області 29.09.2012 р.: Квоту представництва, Порядок висування та обрання делегатів конференції адвокатів і Регламент конференції адвокатів Чернігівської області для скликання і проведення конференції адвокатів Чернігівської області в порядку, встановленому Законом України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність».

Системно проаналізувавши вищезазначені норми чинного законодавства та дослідивши даний позов, судом з'ясовано, що при подачі адміністративного позову позивачами не було виконано вимог, передбачених пунктом 4 частини 1 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України, а саме: позивачами не чітко викладені позовні вимоги щодо того, які саме рішення прийняті проведеною оргкомітетом 18.09.2013 конференцією адвокатів Чернігівської області вони просять скасувати та пункт п'ятий позовних вимог викладений позивачами не у відповідності до статті 105 Кодексу адміністративного судочинства України.

Таким чином, вказане позбавляє суд можливості правильно визначити зміст позовних вимог та всебічно дослідити фактичні обставини по справі з метою правильного вирішення спору по суті.

Відповідно до пункту 3 частини 1 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України у позовній заяві зазначаються: ім'я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі.

Відповідно до статті 50 Кодексу адміністративного судочинства України сторонами в адміністративному процесі є позивач та відповідач.

Позивачем в адміністративній справі можуть бути громадяни України, іноземці чи особи без громадянства, підприємства, установи, організації (юридичні особи), суб'єкти владних повноважень. Відповідачем в адміністративній справі є суб'єкт владних повноважень, якщо інше не встановлено цим Кодексом.

Громадяни України, іноземці чи особи без громадянства, їх об'єднання, юридичні особи, які не є суб'єктами владних повноважень, можуть бути відповідачами лише за адміністративним позовом суб'єкта владних повноважень: 1) про тимчасову заборону (зупинення) окремих видів або всієї діяльності об'єднання громадян; 2) про примусовий розпуск (ліквідацію) об'єднання громадян; 3) про примусове видворення іноземця чи особи без громадянства з України; 4) про обмеження щодо реалізації права на мирні зібрання (збори, мітинги, походи, демонстрації тощо); 5) в інших випадках, встановлених законом.

В позовній заяві другим відповідачем по справі зазначено ОСОБА_8, однак позивачами не вказано її статусу.

Відповідно до частини 1 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.

Вказані недоліки позивач може усунути у строк протягом п'яти днів з моменту отримання копії ухвали суду шляхом подання до суду: належного доказу сплати судового збору в розмірі та порядку, передбаченому Законом України «Про судовий збір», позовної заяви з чітко викладеними позовними вимогами, у відповідності до статті 105 КАС України та зазначенням статусу другого відповідача по справі, а також копій позовної заяви відповідно до кількості відповідачів.

На підставі наведеного та керуючись статтями 106, 107, 108, 165, 264 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -

У Х В А Л И В:

Позовну заяву ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6 до ОСОБА_7 адвокатів України Національної асоціації адвокатів України, ОСОБА_8, Організаційного комітету з проведення зборів і конференції адвокатів Чернігівської області у складі: ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_8, ОСОБА_11, ОСОБА_12, ОСОБА_13 про визнання відсутності компетенції (повноважень), визнання протиправними рішень та їх скасування - залишити без руху.

Копію ухвали про залишення позовної заяви без руху надіслати позивачам.

Встановити позивачам п'ятиденний строк з моменту отримання копії ухвали суду для усунення недоліків, поданої позовної заяви.

Роз'яснити позивачам, що у разі не усунення зазначених недоліків у встановлений судом строк, відповідно до ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України позовна заява буде повернута позивачу та вважатись неподаною.

Ухвала набирає законної сили та може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду у порядок і строк, передбачений статтями 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя В.І. Д'яков